Dlaczego

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Dlaczego

Post autor: JBP » 2022-04-19, 15:25

Jozek pisze: 2022-04-19, 15:10
Moze raczej zamiast argumentow na poddanie sie agresorowi
jesteś Ukraińcem? Polacy nie są w stanie wojny z Moskalami, więc komu się mamy poddawać.

Dodano po 53 sekundach:
Jozek pisze: 2022-04-19, 15:10
Czy uwazasz ze masz jakiekolwiek prawo wejsc do sasiada i zagarnac sila jego posesje?
w taki sposób się podbijało ziemie, Polska też tak robiła dlatego jest taka duża.
dzisiaj robi się to pieniędzmi, tak jak Niemcy obecnie podbiły pół Europy, ale Moskale są cofnięci w rozwoju i jeszcze tego nie sczaili
Ostatnio zmieniony 2022-04-19, 15:28 przez JBP, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-19, 15:29

JBP pisze: 2022-04-19, 15:26
Jozek pisze: 2022-04-19, 15:10
Moze raczej zamiast argumentow na poddanie sie agresorowi
jesteś Ukraińcem? Polacy nie są w stanie wojny z Moskalami, więc komu się mamy poddawać.
Tak Ci się tylko wydaje, ponieważ brak Ci zdolności przewidywania.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Dlaczego

Post autor: JBP » 2022-04-19, 15:32

Marek_Piotrowski pisze: 2022-04-19, 15:20
Amerykanie chętnie wypchną nas do wojny byśmy ginęli za Amerykę ubijając Moskali.
Jaaasne. Bo, jak wiadomo z historii, od 1000 lat atakują nas Amerykanie.
Idiotyzmów ciąg dalszy.
Dzisiaj się urodziłeś, że nie czaisz, że mocarstwa mają zagraniczne interesy i posługują się krajami w swojej strefie wpływów?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-04-19, 15:33 przez JBP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dlaczego

Post autor: Jozek » 2022-04-19, 15:39

JBP pisze: 2022-04-19, 15:26
Jozek pisze: 2022-04-19, 15:10
Moze raczej zamiast argumentow na poddanie sie agresorowi
jesteś Ukraińcem? Polacy nie są w stanie wojny z Moskalami, więc komu się mamy poddawać.

Dodano po 53 sekundach:
Jozek pisze: 2022-04-19, 15:10
Czy uwazasz ze masz jakiekolwiek prawo wejsc do sasiada i zagarnac sila jego posesje?
w taki sposób się podbijało ziemie, Polska też tak robiła dlatego jest taka duża.
dzisiaj robi się to pieniędzmi, tak jak Niemcy obecnie podbiły pół Europy, ale Moskale są cofnięci w rozwoju i jeszcze tego nie sczaili
Wiesz, ja jestem z Kozakow Zaporoskich, bardzo uparta natura i nie znajaca strachu. ;) To takie genetyczne zaleznosci. ;) Dlatego nie dziwie sie ze tamte tereny sa tak zaciekle i efektywnie bronione. Oni maja to we krwi. Watpie by putin im dal rade, bo to nie jest naturalna walka, to cos ponad tym co czlowiek moze fizycznie zrobic.
Rodzice urodzili sie w okolicach Lwowa, choc byli Polakami, pewnie po tym jak Polska byla potega i siegala daleko na wschod, a Kozacy pomogli w tym. Ja sie czuje Polakiem, ale mam sporo rodziny i znajomych ktorzy pozostali po tamtej stronie granicy, bo moi rodzice sa repatryjantami z tamtych terenow. Chcieli mieszkac w Polsce, choc moje siostry urodzily sie w Mosciskach, czyli po stronie Ukrainskiej granicy.

Jesli chodzi o dawne wojny czy to Polski czy jakiegokolwiek innego kraju, to jesli uzywasz to jako argumentu, to pewnie zatrzymales sie na tamtej mentalnoosci ludzi.
Wiesz, od tamtych czasow swiat poszedl do przodu i wiele rzeczy innaczej dzis rozumie.
Ostatnio zmieniony 2022-04-19, 16:06 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-19, 16:07

JBP pisze: 2022-04-19, 15:32 Dzisiaj się urodziłeś, że nie czaisz, że mocarstwa mają zagraniczne interesy i posługują się krajami w swojej strefie wpływów?
Owszem. A jedyną szansą jest iść z jednym z nich.
A rysunek jest głupi - tak dokładnie chcieliby Rosjanie, byśmy myśleli.
Rosjanie napadli na Ukrainę, a nie Amerykanie - i pomagają Ukrainie, nie rozrywają jej. Strach pomyśleć, co by się stało z Ukrainą (ale i z nami), gdyby nie Ameryka.
To prawda, że mocarstwa (i w ogóle państwa) mają swoje interesy. Ale Amerykanie nie są zagrożeniem ani dla nas, ani dla Ukrainy. A Rosja owszem.
Dlaczego tego nie rozumieją przeróżnej maści mądrale internetowi i dają się wodzić za nos ruskim trollom - nie wiem. A najśmieszniejsze (i najsmutniejsze zarazem), że mają się za rozsądnych, którzy rzekomo chłodno i pragmatycznie patrzą na politykę - tymczasem wypisuję takie ... rzeczy, jak Ty.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Dlaczego

Post autor: JBP » 2022-04-19, 16:36

Co Ty napisałeś, że trezba iść za jednym z mocarstw? xD
Skąd taka mentalność niewolnika. Zakożeniona przez rozbiory i komunę?
Nie można być neutrlany tylko trzeba komuś służyć?

Spoko to giń se za Amerykańców, przecież nie są zagrożeniem dla nas to trzeba ginąć za ich interesami. xD
a tylko niech Polska spróbuje odejść od dolara to może będzie trzeba u nas uratować demokrację i wjadą nam jak do Afganistanu/Iraku. Nawet nie muszą wjeżdżać, bo od dawna okupują nasz kraj.

Se posłuchajta jak to było z Wietnamem, kto to wymyślił stawiać rakiety blisko USA i o co na prawdę była ta wojna.
Ostatnio zmieniony 2022-04-19, 16:39 przez JBP, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dlaczego

Post autor: Jozek » 2022-04-19, 16:42

Jesli uwazasz ze jestes niewolnikiem, to nikt ci w tym nie pomoze, zadne mocarstwo. ;)
Czy ty w ogole rozumiesz czym jest wolnosc?
Wiesz, nawet wiezienie nie stanowi o tym, bo niewolnictwo to jest psychiczne ustosunkoowanie sie do przynaleznosci ktorejs ze stron krat.
Czy zdajesz sobie sprawe z tego ze nawet bedac w wiezieniu, mozesz byc bardziej wolnym od tych ktorzy sa poza tym wiezieniem?
Wolnosc to stan psychologiczny, a nie zaleznosci zewnetrznego swiata materialnego.
Mysle ze to jest wlasnie przyczyna niewiary i roznica miedzy wierzacymi, a niewierzacymi.
Ostatnio zmieniony 2022-04-19, 16:43 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-19, 16:53

JBP pisze: 2022-04-19, 16:36 Co Ty napisałeś, że trezba iść za jednym z mocarstw? xD
Skąd taka mentalność niewolnika.
Niewolnika? Czy może zwykła pragmatyka polityczna?
Sam powtarzasz jak papuga wrzuty putinowskich trolli (bo to oni robią wszystko, by w Polsce jak najwięcej osób miało taką postawę jak Ty) i wydaje Ci że to przejaw wolności? :-o :)) :)) =))

W sprawie ochrony przed Rosją nasze i amerykańskie interesy są zbieżne. Na tym właśnie polegają sojusze.
I to właśnie boli tych, których wypowiedzi tak usilnie rezonujesz.
a tylko niech Polska spróbuje odejść od dolara
A w Polsce obowiązującą walutą jest dolar? Zupełnie odkleiłeś się od rzeczywistości ;)
Se posłuchajta jak to było z Wietnamem
Ja nie muszę "słuchać". Ja wówczas żyłem i pamiętam. Znam też opracowania na temat Wietnamu - i zapewniam Cię, że, niezależnie od tego co mowią komunistyczne jaczejki, których słuchasz, los Wietnamu byłby znacznie gorszy bez interwencji amerykańskiej. Już raczej należy obarczać Amerykanów winą, że sprawy nie dokończyli - ale to była "zasługa" podobnych Tobie krzykaczy w Ameryce. Nic nie rozumieli, ale ulegli propagandzie rosyjskiej, która hojnie finansowała amerykańskie organizacje łże-pokojowe.
Jakoś mało kto się cieszył z tego że Amerykanie odlecieli, wszyscy się pchali, by lecieć z nimi, byleby tylko nie zostać w komunistycznym Wietnamie.
Ostatnio zmieniony 2022-04-19, 16:55 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego

Post autor: Andej » 2022-04-19, 17:24

Nie wiem, czy najgorszą niewolą, jest samolubstwo. Na dodatek połączone ze szpanerstwem. Brak wyższych wartości.
Wydaje mi się to nie do pogodzenia z wiarą katolicką. Stawianie własnego ja w centrum przeczy wierze Chrystusowi. Obojętność na losy bliźnich, też. Sama deklaracja, bez uczynków, że jest się wierzącym, jest jak miedź brzęcząca.
Człowiek nie może dwóm panom służyć.

A pragmatyka. Może i łatwiejszą droga byłoby przyjąć podział na landy lub republiki (albo jedno i drugie jednocześnie, po połam), ale bycie państwem choć trudniejsze, jest wyrazem potrzeb wielu pokoleń tych, którzy są Polakami (a nie tylko posiadają takie dokumenty). Można zamienić język polski ma angielski, niemiecki lub rosyjski. Psychiczna i mentalna niewola. Brak kotwicy. Brak wartości.

Czy jednak ganić? Wydaje mi się, że w każdym społeczeństwie dominują lemingi. Przywiązane do tego, kto oferuje lepsze papu. Gotowe zmienić natychmiast, gdy z boku lepsza oferta. Wszystko dla kasy.
Ale prawdę powiedziawszy wydaje mi się, że jest to raczej poza. Wkładanie kija w mrowisko. Nie chce mi się wierzyć, aby ludzie mogli być tak przesiąknięci internacjonalizmem (internacjonalizm to marksistowskie określenie kosmopolity, z tym, że choć to to samo, to jedno miało być pozytywne, a drugie negatywne). Wydaje mi się, ze raczej poza, wkładanie kilja do klatki z tygrysem, mając pewność, że nic nie grozi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Dlaczego

Post autor: JBP » 2022-04-20, 00:19

@Marek_Piotrowski @Andej

Stanisław Michalkiewicz pisze:Niemcy bardzo sprytnie próbują wykorzystać wojnę jaką prowadzi sojusz północnocnoatlantycki z Rosją na Ukrainie, do ostatniego Ukraińca, żeby bundezwerę wyamancypować z amerykańskiej kurateli.
a Wy widzicie wszystko jak dzieci, prosto, nie dostrzegacie jakie tu gierki się odgrywają międzynarodowe.

posłuchajta se czasem tego Polaka, który zna się na polityce.


Dodano po 9 minutach 17 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-04-19, 16:53
a tylko niech Polska spróbuje odejść od dolara
A w Polsce obowiązującą walutą jest dolar? Zupełnie odkleiłeś się od rzeczywistości ;)
to Ty nawet nie czaisz, że za "wszystko" jest notowane w dolarach i płaci się w dolarach? Nawet gaz kupowany od Rosji jest płacony w dolarach.
Ostatnio zmieniony 2022-04-20, 00:22 przez JBP, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-20, 01:53

Są gierki, ale i są proste sprawy. Zagrożeniem dla Polski nie są USA, nie jest Ukraina, tylko Rosja. Jak nie będziemy sie trzymać razem, Rosja rozwali nas, jeden kraj po drugim.
W interesie Rosji - jak każdego napastnika w takiej sytuacji - jest brak wsparcia dla Ukrainy, zasugerowanie fałszywej symetrii pomiędzy tymi, co napadają i mordują, a tymi, którzy pomagają i przekonanie krajów zagrożonych w dalszej kolejności, ze to nie ich sprawa.
Dlatego właśnie suflują tego typu dyrdymały, jakie tu po nich bezmyślnie powtarzasz, w dodatku w poczuciu tego który "lepiej rozumie sytuację". Zła wiadomość - jesteś na typowej pozycji leninowskiego tzw. "użytecznego idioty" - dumnego z siebie, a nie zdającego sobie sprawy, w co gra.
Ostatnio zmieniony 2022-04-20, 01:54 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 453
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Dlaczego

Post autor: greg77 » 2022-04-24, 21:34

No i rozpoczęło się Polska "wojenka" na argumenty pt. "kto ma racje". Może na innych forach mnie by to tak nie raziło, ale na tym bardzo.Chciałbym przypomnieć wam i sobie że i tak zostaniemy na koniec zapytani o miłość, nie oracje. :(

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-24, 22:04

greg77 pisze: 2022-04-24, 21:34 No i rozpoczęło się Polska "wojenka" na argumenty pt. "kto ma racje". Może na innych forach mnie by to tak nie raziło, ale na tym bardzo.Chciałbym przypomnieć wam i sobie że i tak zostaniemy na koniec zapytani o miłość, nie oracje. :(
Nie bardzo rozumiem, co CIę tak gorszy. Różne zdania, czy też, że na forum DYSKUSYJNYM są wyrażane?
I co postulujesz?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego

Post autor: Andej » 2022-04-25, 02:11

greg77 pisze: 2022-04-24, 21:34 No i rozpoczęło się Polska "wojenka" na argumenty pt. "kto ma racje". Może na innych forach mnie by to tak nie raziło, ale na tym bardzo.Chciałbym przypomnieć wam i sobie że i tak zostaniemy na koniec zapytani o miłość, nie oracje. (
Może, nie tyle "kto ma rację" ale gdzie jest ta racja. Gdzie jest dobro? Dobro Polski, Polaków, a także innych ludzi.
Człowiek uważający się za katolika nie może zamykać oczu na zło. Zatem musi o nie walczyć. Wyjaśniać.

Od tego co teraz robimy, od naszych postaw zależy nasza przyszłość. To tak jak z pożarem. Można uznać, że pali się mieszkanie sąsiada, a nam nic do tego. Spokojnie czekać, aż cały dom czy miasto się spali. Można też dostarczać sąsiadowi środki gaśnicze. Można pogorzelcom udzielić schronienia.
Alternatywą jest ugaszenie pożaru i zaprzyjaźnienie się z sąsiadem, albo utrata także własnego lokum i nienawiść sąsiada.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ