Dlaczego

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Dlaczego

Post autor: adampiotr » 2022-04-14, 12:39

A ja się pytam. Były cuda podobno w 1920 roku jak Polacy zatrzymali Ruskich, były cuda na Jasnej Górze potop szwedzki.

Pytanie jest ,a teraz gdzie są te cuda ?? No ja się pytam.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Dlaczego

Post autor: Widziałam Boga » 2022-04-14, 13:16

adampiotr pisze: 2022-04-14, 12:39 A ja się pytam. Były cuda podobno w 1920 roku jak Polacy zatrzymali Ruskich, były cuda na Jasnej Górze potop szwedzki.

Pytanie jest ,a teraz gdzie są te cuda ?? No ja się pytam.
Każdego dnia doświadczamy cudów. Każde nawrócenie to cud, każde narodziny są cudem życia. Cud to nie tylko widzenie go, że ludzie padają na kolana. Z resztą jak ludzie się modlą ? Pretensjami do Boga, za co mi to dałeś? czym se zasłużyłem na to? Nie tak się modli, kiedyś ludzie byli bardziej oddani Bogu, przyjmowali z pokorą jego wolę temu może im pomagał . Tak myślę, dużo zależy w jaki sposób z Nim rozmawiamy.

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 453
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Dlaczego

Post autor: greg77 » 2022-04-14, 14:05

adampiotr pisze: 2022-04-14, 12:39 A ja się pytam. Były cuda podobno w 1920 roku jak Polacy zatrzymali Ruskich, były cuda na Jasnej Górze potop szwedzki.

Pytanie jest ,a teraz gdzie są te cuda ?? No ja się pytam.
Wszystkie te "cuda" o których piszesz wynikały raczej z nieudolności przeciwnika,i bohaterskiej postawie obrońców,niż nadzwyczajnej interwencji "sił niebieskich". To samo widzimy na Ukrainie która według wielu specjalistów wojskowości miała być "zjedzona" przez "drugą armię świata" wciągu 2-3 dni.
Tak więc możliwe że na naszych oczach dzieje się "cud". Piszę "cud" w cudzysłowiu, gdyż dla mnie konflikt w którym zabija się tylu ludzi żadnym cudem nie jest.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Dlaczego

Post autor: Widziałam Boga » 2022-04-14, 16:34

Dokładnie greg77 w 100% zgadzam się. Bronia się dłużej niż wszyscy sądzili, bo dostali wsparcie militarne i mają się czym bronić, a nie że Bóg ich kule celniej nosi i to cud. Bóg nie chce ani jednych śmierci, ani drugich w taki sposób.

Krzysiek
Przybysz
Przybysz
Posty: 21
Rejestracja: 6 mar 2022
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Dlaczego

Post autor: Krzysiek » 2022-04-14, 23:50

Wymagający post. Może warto wymienić z Tobą doświadczenia w podobnych kwestiach. Nie gniewaj się, że tak piszę bo to tylko dlatego, że nie znamy się i nie wiem na ile szczerości i poufałości można sobie pozwolić. Na początek powiem tylko, że Bogu nie trzeba nic mówić. On bez naszej modlitwy, bez intencji, wie o co Go chcemy prosić. Ja tylko codzienne modlitwy i okolicznościowe mówię w konkretnych intencjach. Inne spontaniczne już bez. Przecież kilka razy dziennie mówimy Bogu: bądź wola Twoja. Jaki sens może mieć uparta prośba o coś jeśli zdajemy się na wolę Boga? Mówimy Mu zrób co chcesz a za chwilę zrób o co cię proszę. Mimo tego, że modlitwy nie są wysłuchane, modlić się musimy. Jeśli ufamy Bogu, to modląc się dajemy Mu możliwości do spełniania się Jego woli. Każda modlitwa w nietrafionej intencji i tak jest wykorzystana, tak jak się Bogu podoba. A Jego wolą jest dać nam co najlepsze. Jeśli uzna, że śmierć czy cierpienie, w danym momencie, są dla nas najlepsze to nam to da. Pokazał na przykładzie Jezusa, że są rzeczy, które są ważniejsze niż cierpienie i śmierć. I pokazał, że one mają sens i muszą być udziałem każdego człowieka. Nie byłoby Odkupienia i Zbawienia gdyby nie niewyobrażalnie straszliwy, z ludzkiego punktu widzenia, los Zbawiciela. Los, który przyjął bez oporu. Ktoś napisał, że Jezus prosił o odwrócenie kielicha. Myślę, że w tej chwili słabości spowodowanej oziębłością ludzi, nie chciał i tak zmieniać woli Ojca. A więc módlmy się ale nie wystawiajmy Boga na próbę i nie miejmy do Niego żalu, że nasze modlitwy i prośby się nie spełniają. Kiedy Bóg nie chce wysłuchać nas, to zawsze oznacza, że planuje dla nas coś lepszego niż to o co Go prosimy. Serdecznie pozdrawiam i życzę doznawania Boga. Może będzie kiedyś okazja porozmawiać i o tym.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Dlaczego

Post autor: Widziałam Boga » 2022-04-15, 01:19

W temacie modlitwy kiedyś stary człowiek mi powiedział : Jeśli modlisz się w danej intencji i ty nie wiesz czy już starczy i modlisz się dalej np za zmarłego i mu już pomożesz, to nadwyżkę twojej modlitwy on trzyma dla ciebie. Jeśli modlisz się ogólnie za coś i to już przemodlisz, to Aniołowie i sam Bóg mają twoją modlitwę. Gdy przyjdzie twój kres i ty staniesz przed Bogiem i trochę ci przybranie modlitwy te wrócą od nich do ciebie. Myślicie, że tak jest?. Mam gdzieś modlitwę taką zapisaną jest piękna, a mówi właśnie o tym, że Bóg wie o nas wszystko i wie z czym do niego przychodzimy . Jak znajdę to wam napiszę, bo warto nią się modlić. Tak mi się ułożyło dziś, że nie mogłam być na Mszy Św. i tak przeżywałam tą nieobecność bo pragnęłam być w Kościele i coś minie spotkało i w marcu pod koniec prosiłam Boga o wskazanie drogi jaką mam iść i pokazał mi na moim ciele, wysłuchał mnie. Opowiem wam jak chcecie, ale wrócę na swój pierwszy wątek bo temat tego był inny i nie chce odciągać od niego uwagi.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Dlaczego

Post autor: JBP » 2022-04-19, 02:11

myśl pisze: 2022-03-08, 15:06 Z taką wiarą się modlę... tak wielu ludzi sie modli! Poszczą i płaczą... Dlaczego nie możemy wymodlić zakończenia wojny???? Co trzeba jeszcze zrobić, żeby to wymodlić? Łeb sobie odstrzelić, czy co :( ?? Wtedy dopiero Pan Bóg zrozumie????

Żeby nie było, doświadczam Jego miłości. Wiec tym bardziej nie łapię o co chodzi i sie buntuje. Wymiotować mi się chce od tego zła.... Jak przekonać Boga? Co jeszcze zrobić?
jak Moskale mordowali Czeczenów to też płakałeś? też się modliłeś?
Pewnie nie.
A wymordowali ponad 200 tysięcy.

Ludzie to jakby dzisiaj się urodzili. Od zakończenia II wojny światowej nie było na ziemi ani jednego dnia pokoju. A może i nawet nigdy nie było.
Ostatnio zmieniony 2022-04-19, 02:12 przez JBP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-19, 10:15

Nie bardzo rozumiem, co miałoby wynikać z tego, ze zawsze praktycznie trwa wojna gdzieś na świecie dla oceny bieżących wydarzeń.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Dlaczego

Post autor: JBP » 2022-04-19, 10:25

to, żeby nie histeryzować tylko żyć normalnie

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-19, 11:17

JBP pisze: 2022-04-19, 10:25 to, żeby nie histeryzować tylko żyć normalnie
No pewnie. Twoja chata z kraja, co Cię to obchodzi...

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Dlaczego

Post autor: JBP » 2022-04-19, 11:47

Marek_Piotrowski pisze: 2022-04-19, 11:17
JBP pisze: 2022-04-19, 10:25 to, żeby nie histeryzować tylko żyć normalnie
No pewnie. Twoja chata z kraja, co Cię to obchodzi...
bardziej mnie obchodzi to by Polska nie władowała się w wojnę Rusinów... no chyba, że oni realizują koncepcję Dmowskiego: zasymilować Ukraińców, wchłonąć ten naród w Polskę (resztę wchłonie Rosja) i przejąć zachodnią część Ukrainy pod pozorem jakiejś Unii Polsko-Ukraińskiej.
Ostatnio zmieniony 2022-04-19, 11:48 przez JBP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-19, 12:00

Krótkowzroczność takiego myślenia wręcz ogłusza. To, co postulujesz, to nawoływanie, by pozwolić Rosji zniszczyć państwa niegdyś jej podległe po kolei.
Identycznie myślała Europa przy poprzedniej wojnie: po wejściu do Czechosłowacji premier Wielkiej Brytanii, wracając z konferencji na mocy której Europa nie reagowała, wysiadając z samolotu krzyczał triumfalnie: Przywiozłem wam pokój!
Jedynie ponoć Churchill skomentował "Mieliśmy wybór: hańba czy wojna. Wybraliśmy hańbę, a wojnę i tak będziemy mieli".
Obrazek

Podobnie Francuzi po namaści Niemiec na Polskę krzyczeli "Nie będziemy umierać za Gdańsk". Nie upłynął rok, gdy hitlerowskie wojska zorganizowały defiladę zwycięstwa w Paryżu...
Obrazek

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Dlaczego

Post autor: JBP » 2022-04-19, 15:01

no i Francuzi dobrze na tym wyszli.
Polska nie jest mocarstwem tylko średnio zamożnym krajem, ze słabą walutą, słabym militarnie i z burdelem prawnym.

Amerykanie chętnie wypchną nas do wojny byśmy ginęli za Amerykę ubijając Moskali.
Ostatnio zmieniony 2022-04-19, 15:02 przez JBP, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dlaczego

Post autor: Jozek » 2022-04-19, 15:10

JBP pisze: 2022-04-19, 15:01 no i Francuzi dobrze na tym wyszli.
Polska nie jest mocarstwem tylko średnio zamożnym krajem, ze słabą walutą, słabym militarnie i z burdelem prawnym.

Amerykanie chętnie wypchną nas do wojny byśmy ginęli za Amerykę ubijając Moskali.
Moze raczej zamiast argumentow na poddanie sie agresorowi, podal bys argumenty na agresje na ktorykolwiek kraj?
Chocby na aktualna agresje rosji na Ukraine?
Czy uwazasz ze masz jakiekolwiek prawo wejsc do sasiada i zagarnac sila jego posesje?

Wez chocby tylko moja osobe i wyobraz sobie ze mialbym zatarg z toba o cokolwiek.
Czy wiez ile moglbym dokonac zniszczen w twojej wlasnosci, zanim ktokolwiek moglby mnie powstrzymac?
To co ty uzywasz w kuchni jako przyprawy, czy do innych celow, ja wykozystal bym do zniszczenia twojej posiadlosci i pewnie sasiedzi by tez ucierpieli od tych przypraw. ;)
Oczywiscie musial bym miec poglady takie jakk putin, by czegos takiego sie dopuscic, ale ty i tak nie mial bys zadnych szans, chooc mnie z pewnoscia by ktos powstrzymal w pewnym momencie.
To wlasnie stara sie robic zachod, by powstrzymac putina, ktory mysli ze jak ma armie, to moze robic co mu sie podoba.
Ostatnio zmieniony 2022-04-19, 15:52 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-19, 15:20

JBP pisze: 2022-04-19, 15:01 no i Francuzi dobrze na tym wyszli.
Wyszli fatalnie w stosunku do tego, co byłoby, gdyby uderzyli na jesieni 1939 roku.
Polska nie jest mocarstwem tylko średnio zamożnym krajem, ze słabą walutą, słabym militarnie i z burdelem prawnym.
W 1939 też nie była mocarstwem. A na Francję bym się nie zamienił.
Amerykanie chętnie wypchną nas do wojny byśmy ginęli za Amerykę ubijając Moskali.
Jaaasne. Bo, jak wiadomo z historii, od 1000 lat atakują nas Amerykanie.
Idiotyzmów ciąg dalszy.

ODPOWIEDZ