Widziałam Boga

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
myśl
Bywalec
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 22 lis 2021
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: myśl » 2022-03-25, 17:01

Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 14:54 Do czego zalicza się wzywanie diabła? Jakiś okultyzm czy jak to nazwać? (...) Bo ktoś pytał czy miałam styczność z horoskopami, wywoływaniem duchów i innymi rzeczami, a to można podczepić pod to.
Tak, to jak najbardziej należy do zagrożeń duchowych. I to takich wyjatkowo bezpośrednich - bo zapraszasz tutaj wyprost do siebie złego ducha. Tak, wymaga to kontaktu z księdzem egzorcystą. Tym bardziej jeśli temu towarzyszą zjawiska nadprzyrodzone, np. wiedza, że coś się wydarzy i to się faktycznie dzieje. Nie wszystko tu musi być od złego, ale moze. Znam różne przypadki. Każdy inny. Ksiądz egzorcysta i prośba o modlitwę Siostry klauzurowe za Ciebie i za tego księdza o światło Ducha Świętego - konieczne!

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: Widziałam Boga » 2022-03-25, 17:03

Logan to znaczy nie móc się uwolnić od niego. Jest w każdej chwili w ciągu dnia i nocy. Masz ciągle pragnienie, które ci podsuwa i sprawia przyjemność, aż zatracasz się w tym, że go wzywasz o pomoc, a ci pomaga spełniając to, tak jak dotyk czujesz. To chora relacja z diabłem. Nie chcesz, ale... Ktoś o egzorcystę pyta bym poszła do takiego człowieka, bo chcę zrozumieć jak to możliwe.

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
myśl pisze: 2022-03-25, 17:01
Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 14:54 Do czego zalicza się wzywanie diabła? Jakiś okultyzm czy jak to nazwać? (...) Bo ktoś pytał czy miałam styczność z horoskopami, wywoływaniem duchów i innymi rzeczami, a to można podczepić pod to.
Tak, to jak najbardziej należy do zagrożeń duchowych. I to takich wyjatkowo bezpośrednich - bo zapraszasz tutaj wyprost do siebie złego ducha. Tak, wymaga to kontaktu z księdzem egzorcystą. Tym bardziej jeśli temu towarzyszą zjawiska nadprzyrodzone, np. wiedza, że coś się wydarzy i to się faktycznie dzieje. Nie wszystko tu musi być od złego, ale moze. Znam różne przypadki. Każdy inny. Ksiądz egzorcysta i prośba o modlitwę Siostry klauzurowe za Ciebie i za tego księdza o światło Ducha Świętego - konieczne!
Księdza ?on już ucieka, a nie powiedziałam mu wszystko . Gdyby to usłyszał to by wiał gdzie się da ode mnie.

myśl
Bywalec
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 22 lis 2021
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: myśl » 2022-03-25, 17:14

Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 17:05

Księdza ?on już ucieka, a nie powiedziałam mu wszystko . Gdyby to usłyszał to by wiał gdzie się da ode mnie.
Księdza. Księdza egzorcysty.
Ostatnio zmieniony 2022-03-25, 17:16 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: Widziałam Boga » 2022-03-25, 17:22

myśl pisze: 2022-03-25, 17:14
Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 17:05

Księdza ?on już ucieka, a nie powiedziałam mu wszystko . Gdyby to usłyszał to by wiał gdzie się da ode mnie.
Księdza. Księdza egzorcysty.
I jak zacząć rozmowę ? Od czego? Zobaczy młodą kobietę i takie słowa z jej ust. Co se pomyśli? Co wy myślicie o mnie już? Bo ja zanim dostałam pocieszenia ,,sama byłam jak diabeł. ''

myśl
Bywalec
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 22 lis 2021
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: myśl » 2022-03-25, 17:23

Ja mam tak w relacji z Bogiem, nie z diabłem. Też czuję to jako dotyk, czułość fizyczną. Ale zostało to rozeznane. I nieustannie oddaję to Bogu, aby zabrał, jeśli to nie od Niego. Ale jesli wzywasz diabła, to to raczej nie Bóg. Jeśli chcesz pewności, musisz koniecznie iść do egzorcysty - księdza egzorcysty.
Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 17:05 Logan to znaczy nie móc się uwolnić od niego. Jest w każdej chwili w ciągu dnia i nocy. Masz ciągle pragnienie, które ci podsuwa i sprawia przyjemność, aż zatracasz się w tym, że go wzywasz o pomoc, a ci pomaga spełniając to, tak jak dotyk czujesz. To chora relacja z diabłem.
Ostatnio zmieniony 2022-03-25, 17:24 przez myśl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Widziałam Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-25, 17:34

myśl pisze: 2022-03-25, 17:14 Księdza. Księdza egzorcysty.
Tak, dokładnie.
Dzięki uprzejmości Magnolii dwa adresy, które mogą Ci się, @Widziałam Boga , przydać:
https://egzorcyzmy.katolik.pl/jak-znalezc-egzorcyste/
https://egzorcyzmy.katolik.pl/tematy/eg ... enie-mapa/
I jak zacząć rozmowę ? Od czego? Zobaczy młodą kobietę i takie słowa z jej ust. Co se pomyśli?
Kochana, kazdy egzorcysta już takie rzeczy widział, że z pewnością go nie zaszokujesz.
Jak byś była całkiem idealna, to po co byłby Ci egzorcysta? ;)
Co wy myślicie o mnie już?
Dobrze myślę, bo widzę, że jesteś reformowalna. I widzę, że Ci zależy.
Trochę sobie namieszałaś, ale tacy ludzie, po wydostaniu się z kłopotów, są bardzo gorliwymi wierzącymi.
Dlatego tak mi zależy, by Cię przekonać, jak ważne jest poszukanie odpowiedniej pomocy.
(Tak nawiasem - kolejny raz nawiązujesz do podobnych spraw - co sobie myślicie, ktoś się będzie wyśmiewał itd. Każdy z nas ma tu swoje grzechy, wątpię, by był ktoś bezgrzeszny na forum (taki żart, z całą pewnością takiego tu nie ma).
Twoje grzechy nie są tak wielkie, jak myślisz. Przy moim Panu, Jezusie Chrystusie, są całkiem bez znaczenia.
Niemniej szatan usiłuje Ciebie (jak zresztą każdego) przekonać, że grzechy są niebotyczne. Po to, byś straciła ducha.
Śmiej się z niego.

Trochę nam uwierz, że nie chcemy Cię skrzywdzić, wyśmiać czy ocenić. Chcemy pomóc.
Pewnie nie zawsze umiemy, stąd sugestia, byś jednak skorzystała z tych narzędzi, które w Kościele właśnie po to są.
Życie sakramentalne (spowiedź i Komunia Święta), pomoc egzorcysty.
Bo ja zanim dostałam pocieszenia ,,sama byłam jak diabeł. ''
Pocieszenia? Czy nawrócenia, rozgrzeszenia, powrotu do Boga?
Pocieszenie to tylko skutek.
I wierz mi, cokolwiek zrobiłaś, daleko Ci do diabła.
Ostatnio zmieniony 2022-03-25, 17:35 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: Widziałam Boga » 2022-03-25, 17:48

myśl pisze: 2022-03-25, 17:23 Ja mam tak w relacji z Bogiem, nie z diabłem. Też czuję to jako dotyk, czułość fizyczną. Ale zostało to rozeznane. I nieustannie oddaję to Bogu, aby zabrał, jeśli to nie od Niego. Ale jesli wzywasz diabła, to to raczej nie Bóg. Jeśli chcesz pewności, musisz koniecznie iść do egzorcysty - księdza egzorcysty.
Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 17:05 Logan to znaczy nie móc się uwolnić od niego. Jest w każdej chwili w ciągu dnia i nocy. Masz ciągle pragnienie, które ci podsuwa i sprawia przyjemność, aż zatracasz się w tym, że go wzywasz o pomoc, a ci pomaga spełniając to, tak jak dotyk czujesz. To chora relacja z diabłem.
To było 6 lat temu. Nie teraz
Ostatnio zmieniony 2022-03-25, 18:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Widziałam Boga

Post autor: Dezerter » 2022-03-25, 17:58

Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 17:22
myśl pisze: 2022-03-25, 17:14
Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 17:05

Księdza ?on już ucieka, a nie powiedziałam mu wszystko . Gdyby to usłyszał to by wiał gdzie się da ode mnie.
Księdza. Księdza egzorcysty.
I jak zacząć rozmowę ? Od czego? Zobaczy młodą kobietę i takie słowa z jej ust. Co se pomyśli? Co wy myślicie o mnie już? Bo ja zanim dostałam pocieszenia ,,sama byłam jak diabeł. ''
Ja myślę o tobie bardzo dobrze, a jak obiecasz, że pójdziesz do egzorcysty i się nie zrazisz po pierwszym razie, bo trudności i przeciwności się spodziewaj! , to będę myślał jeszcze lepiej.
Prawem młodości jest błądzić, szukać i mylić się - wiem, bo sam taki byłem i narozrabiałem tak, że musiałem się poddać modlitwie o uwolnienie. Jak widzisz teraz ze mną wszystko ok.
Musisz stanąć w szczerości i prawdzie - narozrabiałaś, zgrzeszyłaś i wpadłaś w kłopoty - sama sobie nie poradzisz i potrzebujesz pomocy. Po to jest Kościół, czyli wspólnota, zgromadzenia ludu Bożego, byśmy ciebie jako siostrę w Chrystusie, wspierali i zalecali konieczne dodatkowe wsparcie księdza egzorcysty.
Będzie dobrze


Ps
... a nie masz ty kłopotów ze wzrokiem o widząca :-w :-? :-h x_x
Ostatnio zmieniony 2022-03-25, 18:05 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

myśl
Bywalec
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 22 lis 2021
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: myśl » 2022-03-25, 18:32

@Widziałam Boga Nieważne, że 6 lat temu. To OBECNIE doświadczasz nadprzyrodzonych zjawisk i to w czasie obecnym jest konieczność, aby je rozeznać. W tym celu trzeba opisać księdzu egzorcyście dokładnie wszystko - w tym to, co było 6 lat temu. Wszystko, co w jakikolwiek sposób może miec znaczenie dla tej sprawy. Jak mówić? Najlepiej od ogółu do szczegółów. Opisz sobie całą historie na kartce, najpierw bezładnie, chaotycznie, dokladnie tak jak Ci ona płynie w głowie. A jak już będziesz miała tekst historii gotowy, przeczytaj i pomysl, jak streścić ją - całą - w 3 zdaniach. Chodzi o to, aby ksiądz miał ogolny ogląd, widział początek, koniec i charakter całej sprawy. Potem rozwiń 3 te zdania do np. 10. Potem te 10 rozwiń dalej, uwzględniajac coraz więcej szczegółów. Każdy szczegól jest ważny, ale trzeba zacząć od ogółu, żeby ksiądz miał ogólny obraz (taki szkielet, zarys), do którego zawsze bedzie mógł wracać jak do kotwicy, gdy np. zacznie sie gubić w szczegółach. Taki mam pomysł na strukturę rozmowy. Nie musisz z niego skorzystać, ale mozesz. Na pewno warto przyjść z notatkami, aby niczego nie zapomnieć i aby wiedzieć, co mówić w razie pustki w głowie.

Z moich rozmów z różnymi osobami, ktore miały podobne problemy, zalecam, aby prosić siostry klauzurowe o modlitwę (najlepiej zadzwonić lub przejść sie do nich osobiscie, jesli masz takie siostry w poblizu swojego miejsca zamieszkania).

Modliwa siostr powinna być:
1) za Ciebie (abyś znalazła księdza egzorcystę, a jak już znajdziesz, abyś umiała dobrać odpowiednie słowa i jasno sie wyrażać w kontakcie z nim; dalej: o osłonę przed zlym duchem, ktory może zechcieć zepsuć tę rozmowę, np przez to, że czegoś zapomnisz, albo wyrazisz się zbyt rozgorączkowany sposob czy zbyt chaotycznie, tak, że ksiądz uzna, że jesteś emocjonalnie niezrownoważona albo sobie coś wymyślasz, skoro nawet nie umiesz dobrze nazwać o co Ci chodzi)
2) za kaplana egzorcyste (o otwartość, o swiatło Ducha Świętego, o dar rozeznania)
3) za samo spotkanie (spotkania) i jego (ich) skutki.

Polecam też zamówić Mszę Świętą w intencji "o wlaściwe rozeznanie pewnej sprawy" - Bóg bedzie wiedział, o co chodzi.

Nie znam potężniejszej mocy wstawienniczej, jak Ofiara Mszy Świętej i modlitwa klauzurowych sióstr.
Ostatnio zmieniony 2022-03-25, 18:35 przez myśl, łącznie zmieniany 1 raz.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: Widziałam Boga » 2022-03-25, 18:49

Dezerter pisze: 2022-03-25, 18:04
Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 17:22
myśl pisze: 2022-03-25, 17:14
Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 17:05

Księdza ?on już ucieka, a nie powiedziałam mu wszystko . Gdyby to usłyszał to by wiał gdzie się da ode mnie.
Księdza. Księdza egzorcysty.
I jak zacząć rozmowę ? Od czego? Zobaczy młodą kobietę i takie słowa z jej ust. Co se pomyśli? Co wy myślicie o mnie już? Bo ja zanim dostałam pocieszenia ,,sama byłam jak diabeł. ''
Ja myślę o tobie bardzo dobrze, a jak obiecasz, że pójdziesz do egzorcysty i się nie zrazisz po pierwszym razie, bo trudności i przeciwności się spodziewaj! , to będę myślał jeszcze lepiej.
Prawem młodości jest błądzić, szukać i mylić się - wiem, bo sam taki byłem i narozrabiałem tak, że musiałem się poddać modlitwie o uwolnienie. Jak widzisz teraz ze mną wszystko ok.
Musisz stanąć w szczerości i prawdzie - narozrabiałaś, zgrzeszyłaś i wpadłaś w kłopoty - sama sobie nie poradzisz i potrzebujesz pomocy. Po to jest Kościół, czyli wspólnota, zgromadzenia ludu Bożego, byśmy ciebie jako siostrę w Chrystusie, wspierali i zalecali konieczne dodatkowe wsparcie księdza egzorcysty.
Będzie dobrze


Ps
... a nie masz ty kłopotów ze wzrokiem o widząca :-w :-? :-h x_x
Bo powinnam zacząć od początku, a nie od końca rozmowę. Na samą myśl i rozmowę o nim na wymioty mnie rwie. Źle się czuję chyba zakończe na dziś pisanie .

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: Andej » 2022-03-25, 19:18

Józku, dziwię się, że tracisz swój czas na polemikę z takim idiotą jak ja, który nawet nie potrafi czytać. M.in. Pism. Podziwiam Ciebie za Twoja biegłą znajomość NT i umiejętność genialnej egzegezy. Ubolewam jedynie, że oświecasz nas swoimi wyjaśnieniami i tylko ograniczasz się do stwierdzenia, że wszyscy, którzy mają zdanie odmienne od Twojego są idiotami.
Obrazek
(...) bracie Andeju proszę ... albo kochajmy Jozka takim jaki jest, albo go po prostu wywalę z forum i tym samy przekreślę i nie będziemy próbowali go wyprostować i mu pomóc @Marek_Piotrowski do ciebie też piszę albo będziemy starać się pomóc Jozkowi , .... a jest nadzieja :
- zaczął Studium Teologiczno-Pastoralne
- był na Sesji Apologetycznej
- umówiony jest z mądrym i wierzącym ks, psychologiem, psychoterapeutom
- widzę, że się stara i mu zależy
... albo go wywalam z forum bo forumowicze maja już dość ciągłych kłótni
napiszcie mi waszą odpowiedź na pw nie róbmy tu offtopu - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2022-03-25, 21:12 przez Dezerter, łącznie zmieniany 4 razy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Widziałam Boga

Post autor: Dezerter » 2022-03-25, 20:26

Widziałam Boga pisze: 2022-03-25, 18:49 Bo powinnam zacząć od początku, a nie od końca rozmowę. Na samą myśl i rozmowę o nim na wymioty mnie rwie. Źle się czuję chyba zakończe na dziś pisanie .
Myślałem, że jesteś nasza stara forumowiczka , która nas wkręca
jeśli źle się domyślałem, to przepraszam
Nie wiem czy to wiesz i czy to padło w tym wątku, ale wiedz, że zostałaś otoczona modlitwą wstawiennicza kilku forumowiczów/ek w tym moją :ympray:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: Andej » 2022-03-25, 20:44

Smutno mi, że też nie odróżniasz Dez odnoszenia się do osoby od odnoszenia się do postawy tego kogoś.
To, że z nim dyskutujemy jest świadectwem tego, że go kochamy. Z szacunku dla niego rozmawiamy z nim.
Ale szacunek nie odnosi się do tego co pisze. Do jego poglądów. Ani dość niezrozumiałej formy.

Dez, wiem, że kierujesz się uczuciami i emocjami. Dlatego nie analizujesz tego, co wycinasz. Nie jest to właściwa metoda postępowania. Zamiłowanie do poprawności politycznej jest błędem.

Jestem przeciwny usuwaniu Józka. Ale zastanawiam się, czy nie powinieneś usunąć mnie. A może i Marka. Byłby spokój. Sielanka.

Wyznam, że kierunek w jakim dryfuje Forum mnie niepokoi. Wydaje mi się, że do obecnego profilu Forum Józek pasuje znacznie bardziej niż ja.

Wiem, że nie dotyczy wątku, i nie na pw. Ale skoro bezsensownie wyciąłeś, zamiast polemizować, to znaczy, że swoim postępowaniem preferujesz to, co nazywasz oftopem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Widziałam Boga

Post autor: Dezerter » 2022-03-25, 21:13

Przykro mi, że to piszesz Andeju- przywróciłem twój post - mam nadzieję, że wiesz co robisz - dalej proszę na pw
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Widziałam Boga

Post autor: abi » 2022-03-26, 07:10

Andej pisze: 2022-03-25, 19:18 bracie Andeju proszę ... albo kochajmy Jozka takim jaki jest, albo go po prostu wywalę z forum
jozkowi pewnie bardzo milo to czytac...no, mnie juz by po takim tekscie nie bylo :-s
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ