Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: Dezerter » 2022-03-22, 21:51

Ja się przyłączam
a wy?
Stolica Apostolska rozesłała wszystkim biskupom świata treść modlitwy, którą papież Franciszek odmówi podczas aktu zawierzenia Rosji, Ukrainy i całej ludzkości Niepokalanemu Sercu Maryi w piątek 25 marca – podaje catholicnewsagency.com.
Pełna treść modlitwy:

O Maryjo, Matko Boga i Matko nasza, w tym czasie próby zwracamy się do Ciebie. Jako nasza Matka kochasz nas i znasz nas: żadna troska naszych serc nie jest przed Tobą zakryta. Matko Miłosierdzia, jakże często doświadczaliśmy Twojej uważnej opieki i Twojej spokojnej obecności! Nie przestajesz prowadzić nas do Jezusa, Księcia Pokoju.

Jednak zboczyliśmy z tej drogi pokoju. Zapomnieliśmy o lekcji wyciągniętej z tragedii ubiegłego wieku, poświęceniu milionów poległych w dwóch wojnach światowych. Zlekceważyliśmy zobowiązania, które podjęliśmy jako wspólnota narodów. Zdradziliśmy marzenia ludzi o pokoju i nadzieję młodych. Chorowaliśmy z chciwości, myśleliśmy tylko o własnych narodach i ich interesach, staliśmy się obojętni i pochłonięci naszymi egoistycznymi potrzebami i troskami. Postanowiliśmy ignorować Boga, zadowalać się naszymi iluzjami, stawać się aroganckimi i agresywnymi, tłumić niewinne życie i gromadzić broń. Przestaliśmy być stróżami naszych sąsiadów i włodarzami naszego wspólnego domu. Wojną spustoszyliśmy ogród ziemi, a naszymi grzechami złamaliśmy serce naszego Ojca Niebieskiego, który pragnie, abyśmy byli braćmi i siostrami. Staliśmy się obojętni na wszystkich i wszystko oprócz nas samych. Teraz ze wstydem wołamy: Przebacz nam, Panie!


Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak prosi o włączenie się w Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek o 17:00 podczas celebracji pokutnej w Bazylice św. Piotra zrobi to papież Franciszek. Arcybiskup Polak prosi, by duchowo łączyć się wtedy ze Stolicą Apostolską:

Do biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych z tą samą prośbą zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. W objawieniu z 13 lipca 1917 roku w Fatimie Matka Boża prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, stwierdzając, że jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć „swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła”. (IAR)
Ostatnio zmieniony 2022-03-22, 21:52 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5329
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 845 times
Been thanked: 1403 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: abi » 2022-03-22, 21:56

czy to wazne aby odmowic ta modlitwe w piątek o 17:00 ?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: Dezerter » 2022-03-22, 22:19

Punktualnie nie koniecznie, ale dobrze zrobić to we wspólnocie Kościoła, albo w kościele, albo kościele domowym, a jak i to niemożliwe to w kościele forumowym - niech ktoś przypomni
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: Susanna » 2022-03-22, 22:24

Mogę w piątek o 17 wejść do Kościoła, gdy będę wracala z pracy przed 17.00 tylko muszę sobie na kartkę spisać tekst modlitwy by w Kościele nie patrzeć w telefon
Ostatnio zmieniony 2022-03-22, 22:24 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 110 times
Been thanked: 87 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: kacperek29 » 2022-03-22, 22:35

U mnie w parafii będzie odmówiony akt razem z papieżem o 17.
Może wcześniej sobie wydrukuje tekst modlitwy, bo jest dość długi a chyba głupio patrzeć w telefon.
To co podał Dezerter to tylko fragment.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: Morkej » 2022-03-23, 18:05

Biorąc pod uwagę obecną sytuację jest to bardzo pozytywna rzecz. Choć osobiście mam takie ogólne małe uwagi odnośnie samego tekstu modlitwy. Dość łatwo można pewne fragmenty odczytać jako pacyfistyczne, globalistyczne czy wręcz naturalistyczne.
Fragment o gromadzeniu broni, który wydaje mi się, że stoi w sprzeczności z "miłością" do swoich obywateli oraz samą roztropnością.
Takie ogólnikowe stwierdzenia: "staliśmy się obojętni na wszystkich i wszystko oprócz nas samych" jakoby wyjaśnieniem obecnej sytuacji był egoizm. Albo "abyśmy byli braćmi i siostrami" - tutaj również biorąc pod uwagę całość tekstu można odnieść wrażenie, że mówi się o naturalistycznej wizji ludzkiej rodziny, braterstwa ludzkiego. A chyba to braterstwo powinno się rozumieć przede wszystkim w sposób nadprzyrodzony, abyśmy mogli wspólnie w Chrystusie uczestniczyć w jednym życiu.

To są takie michałki i nie chciałbym się o nich szczególniej rozpisywać. Chcę tutaj podkreślić, że to moje odczucia po wczytaniu się w tekst modlitwy i nie chcę jakkolwiek zniechęcać do niej. Wręcz przeciwnie, sam będę wtedy w kościele podczas jej odmawiania. I do tego aktu szczególnie zachęcam.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: Andej » 2022-03-23, 19:53

Masz rację, że zbrojenie się jest też zapobieganiem wojnie. Wszak: ci vis pacem para bellum.
Ale niezależnie od tego, trzeba się włączyć. Skoro nie możemy połączyć się w miejscu, to przynajmniej w czasie. Jeśli nie w kościele, we wspólnocie Kościoła lokalnego, to w domach naszych,. Czy tam, gdzie wtedy będziemy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5329
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 845 times
Been thanked: 1403 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: abi » 2022-03-23, 20:06

https://diecezja.legnica.pl/adoracja-be ... 04a5R7xYc4

Dodano po 3 minutach :
"Telewizja Polska będzie transmitować papieskie nabożeństwo aktu poświęcenia w paśmie ogólnopolskim TVP3. "
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5329
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 845 times
Been thanked: 1403 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: abi » 2022-03-24, 19:40



Dodano po 39 sekundach:
AKT POŚWIĘCENIA NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

O Maryjo, Matko Boga i nasza Matko, uciekamy się do Ciebie w tej godzinie cierpienia. Jesteś naszą Matką, miłujesz nas i znasz nas: nic, co nosimy w sercu, nie jest przed Tobą ukryte. Matko miłosierdzia, tak wiele razy doświadczyliśmy Twojej opatrznościowej czułości, Twojej obecności, która przywraca nam pokój, ponieważ Ty zawsze prowadzisz nas do Jezusa, Księcia Pokoju.

My jednak zgubiliśmy drogę do pokoju. Zapomnieliśmy o nauce płynącej z tragedii minionego wieku, o poświęceniu milionów poległych podczas wojen światowych. Zlekceważyliśmy zobowiązania podjęte jako Wspólnota Narodów i wciąż zdradzamy marzenia narodów o pokoju oraz nadzieje ludzi młodych. Staliśmy się chorzy z chciwości, zamknęliśmy się w nacjonalistycznych interesach, pozwoliliśmy, by sparaliżowały nas obojętność i egoizm. Woleliśmy lekceważyć Boga, żyć w naszym fałszu, podsycać agresję, niszczyć życie i gromadzić broń, zapominając, że jesteśmy opiekunami naszego bliźniego i wspólnego domu, który dzielimy. Poprzez wojnę rozszarpaliśmy ziemski ogród, grzechem zraniliśmy serce naszego Ojca, który pragnie, abyśmy byli braćmi i siostrami. Staliśmy się obojętni na wszystkich i wszystko z wyjątkiem nas samych. A teraz ze wstydem mówimy: przebacz nam, Panie!

W nędzy grzechu, w naszych trudach i słabościach, w tajemnicy nieprawości zła i wojny, Ty, Najświętsza Matko, przypominasz nam, że Bóg nas nie opuszcza, ale wciąż patrzy na nas z miłością, pragnąc nam przebaczyć i nas podnieść. To On dał nam Ciebie, a Twoje Niepokalane Serce uczynił schronieniem dla Kościoła i ludzkości. Z Bożej dobroci jesteś z nami i przeprowadzasz nas z czułością nawet przez najbardziej skomplikowane dziejowe zakręty.

Zatem uciekamy się do Ciebie, pukamy do drzwi Twego Serca, my, Twoje umiłowane dzieci, które w każdym czasie niestrudzenie nawiedzasz i zachęcasz do nawrócenia. W tej mrocznej godzinie przyjdź nam z pomocą i pociesz nas. Powtarzaj każdemu z nas: „Czyż oto nie jestem tu Ja, twoja Matka?”. Ty wiesz, jak rozplątać pęta naszego serca i węzły naszego czasu. W Tobie pokładamy nadzieję. Jesteśmy pewni, że Ty, zwłaszcza w chwili próby, nie gardzisz naszymi prośbami i przychodzisz nam z pomocą.

Tak właśnie uczyniłaś w Kanie Galilejskiej, gdy przyspieszyłaś godzinę działania Jezusa i zapowiedziałaś Jego pierwszy znak w świecie. Gdy uczta zamieniła się w smutek, powiedziałaś Mu: „Nie mają wina” (J 2,3). O Matko, raz jeszcze powtórz to Bogu, bowiem dziś zabrakło nam wina nadziei, zniknęła radość, rozmyło się braterstwo. Zagubiliśmy człowieczeństwo, zmarnowaliśmy pokój. Staliśmy się zdolni do wszelkiej przemocy i wszelkiego zniszczenia. Jakże pilnie potrzebujemy Twojej matczynej interwencji.


Przyjmij więc, o Matko, to nasze błaganie.

Ty, Gwiazdo morza, nie pozwól, byśmy zostali rozbitkami w czasie wojennej burzy.

Ty, Arko Nowego Przymierza, inspiruj plany i drogi pojednania.

Ty, Ziemio nieba, zaprowadź w świecie Bożą zgodę.

Ugaś nienawiść, usuń pragnienie zemsty, naucz nas przebaczenia.

Uwolnij nas od wojny, zachowaj świat od zagrożenia nuklearnego.

Królowo Różańca Świętego, rozbudź w nas pragnienie modlitwy i miłości.

Królowo rodziny ludzkiej, wskaż narodom drogę braterstwa.

Królowo pokoju, wyjednaj światu pokój.

Niech Twój płacz, o Matko, poruszy nasze zatwardziałe serca. Niech łzy, które za nas przelałaś, sprawią, że znów zakwitnie owa dolina, którą wysuszyła nasza nienawiść. I choć nie milknie zgiełk broni, niech Twoja modlitwa usposabia nas do pokoju. Niech Twoje matczyne dłonie będą ukojeniem dla tych, którzy cierpią i uciekają pod ciężarem bomb. Niech Twoje macierzyńskie objęcie pocieszy tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i swej ojczyzny. Niech Twoje bolejące Serce poruszy nas do współczucia i przynagli do otwarcia drzwi i opieki nad zranioną i odrzuconą ludzkością.

Święta Boża Rodzicielko, gdy stałaś pod krzyżem, Jezus, wskazując na ucznia obok Ciebie, powiedział Ci: „Oto syn Twój” (J 19,26). W ten sposób zawierzył Tobie każdego z nas.

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
Następnie do ucznia, do każdego z nas, rzekł: „Oto Matka twoja” (w. 27). Matko, chcemy Cię teraz przyjąć w naszym życiu i w naszej historii. W tej godzinie ludzkość, wyczerpana i zrozpaczona, stoi wraz z Tobą pod krzyżem. I potrzebuje zawierzyć się Tobie, potrzebuje poprzez Ciebie poświęcić się Chrystusowi. Naród ukraiński i naród rosyjski, które czczą Cię z miłością, uciekają się do Ciebie, a Twoje Serce bije dla nich i dla wszystkich narodów zdziesiątkowanych przez wojnę, głód, niesprawiedliwość i nędzę.

My zatem, Matko Boga i nasza Matko, uroczyście zawierzamy i poświęcamy Twojemu Niepokalanemu Sercu siebie samych, Kościół i całą ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę. Przyjmij ten nasz akt, którego dokonujemy z ufnością i miłością; spraw, aby ustały wojny, i zapewnij światu pokój. Niech „tak”, które wypłynęło z Twojego Serca, otworzy bramy dziejów dla Księcia Pokoju; ufamy, że poprzez Twoje Serce nastanie jeszcze pokój. Tobie więc poświęcamy przyszłość całej rodziny ludzkiej, potrzeby i oczekiwania narodów, niepokoje i nadzieje świata.

Niech za Twoim pośrednictwem Boże Miłosierdzie rozleje się na ziemię i niech słodki rytm pokoju na nowo kształtuje nasze dni. Niewiasto, któraś powiedziała Bogu „tak” i na którą zstąpił Duch Święty, przywróć pośród nas Bożą harmonię. Ożyw nasze oschłe serca, Ty, któraś jest „żywą nadziei krynicą”. Ty, któraś utkała człowieczeństwo Jezusa, uczyń nas budowniczymi komunii. Ty, która przemierzałaś nasze drogi, prowadź nas drogami pokoju. Amen.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: Jozek » 2022-03-24, 19:43

A na forum i tak ciagle nie ma zgody.
Czy my rzeczywiscie wierzymy w tego samego jedynego Boga?
Przeciez takie forum to jest odzwierciedleniem naszej wiary, nie tylko na forum, ale w ogole.
Ostatnio zmieniony 2022-03-24, 20:03 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: Andej » 2022-03-24, 19:52

Jozek pisze: 2022-03-24, 19:43Czy my rzeczywiscie wierzymy w tego samego jedynego Boga?
Nie wiem, jak Wy. Ale dla mnie logicznym jest, że:
Jeśli jest JEDEN BÓG, to nie da się wierzyć w innego. Albowiem taki nie istnieje.

Ale można skrócić zacytowane pytania do: Czy my rzeczywiscie wierzymy? Niestety i tu odpowiedź niejasna. Bo są tacy, którym zdaj się, że wierzą. Ale tylko zdaje się.

Można też postawić pytanie: Czy wierzycie w Boga czy Bogu?

No i już pytanie ode mnie: No i co z tego? Czyli jak to wpływa na Twoje/Wasze/Nasze/moje czyny?
Czy wiara przekłada się na życie? I w jaki sposób?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5329
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 845 times
Been thanked: 1403 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: abi » 2022-03-24, 20:16

no jak moze byc zgoda, skoro widac ze wkleilam modlitwe na jutro zeby nie trzeba bylo szukac
a wy zaczynacie swoje tradycyjne gadanie o czym nie badz, zeby nie wisiala jako ostatni post - ulatwienie
Ostatnio zmieniony 2022-03-24, 20:24 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5329
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 845 times
Been thanked: 1403 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: abi » 2022-03-25, 18:34

w katedrze u nas prowadzil biskup andrzej siemieniewski
modlitwa zostala odczytana po ukrainsku i po polsku :)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: Skaza » 2022-03-25, 22:15

Udało mi się być o 17 dzisiaj w kościele :)
Ostatnio zmieniony 2022-03-25, 22:15 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Modlitwa o zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Post autor: Czarny » 2022-03-25, 22:43

Ja skorzystalem z podpowiedzi @abi I wraz z mamą uczestniczyliśmy w transmisji tv.

ODPOWIEDZ