Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

ODPOWIEDZ
kp_787
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2022

Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

Post autor: kp_787 » 2022-04-04, 23:16

Cześć wszystkim, chciałbym wam opowiedzieć moją historię I poprosić o poradę. Jak wiemy jednym z grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, które mają nie zostać odpuszczone jest zuchwale grzeszenie licząc na łaskę Bożą ostatnio miałem taką sytuację że popełniłem grzech masturbacji i chciałem jak najszybciej udać się do spowiedzi, z racji że była sobota rano to postanowiłem wyspowiadać się na mszy o 18 aby wypełnić też przy tym obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, tak postanowiłem i się tego trzymałem przez cały dzień, aż gdy przyszła pora na przebranie się przed wyjściem do kościoła, zrobiłem to kolejny raz, przed samym wyjściem którego zamiarem była głównie spowiedź, nie wiem co mnie wtedy podkusiło, oprócz myśli typu ,,zrób to ostatni raz bo zaraz nie będziesz mogl" naszła mnie myśl ,,muszę wyładować napięcie bo gdy już pogodzę się z Bogiem to nie będę mógł tego zrobić" dodam też że mam mało lat i moje hormony buzują, to wszystko złożyło się na fakt że to zrobiłem - nie na długo przed wyjściem. Myśląc teraz nad tym czuję że popełniłem grzech przeciw Duchowi Świętemu, czy naprawdę nie mam szans na przebaczneje od Boga ? Mi naprawdę zależy aby się z nim pojednać i widzę swój błąd, bardzo tego żałuję i chciałbym iść dalej z Chrystusem, nie umiem też odrzucić jego nauki i iść inną drogą ponieważ Jezus jest całym moim życiem i nie wyobrażam sobie życia bez niego a wiedząc że nie otrzymam wybaczenia totalnie nie wiem co zrobić, mógłbym poprosić was o jakieś porady?
Ostatnio zmieniony 2022-11-08, 21:45 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

Post autor: Jozek » 2022-04-04, 23:30

Powiedz o tym spowiednikowi, bo to nie jest pytanie i odpowiedz na forum.
Spowiednik bedzie wiedzial jak ci to wytlumaczyc i doradzi jak z tym walczyc.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-04, 23:37

Jeśli chcesz się wyzwolić z grzechu, to ZAWSZE jest on odpuszczalny.
Co nie zmienia faktu, ze Józek ma tu absolutną rację - nie pytaj na forum, pytaj spowiednika.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

Post autor: Jozek » 2022-04-05, 00:59

Dobrze bylo by tu zaznaczyc dla innnych o podobnych problemach i dyllematach, ze spoowiednik jest tym ktory jest posrednikiem miedzy penitentem, a Bogiem i tak jak powiedzial Jezus, co zwiazecie na ziemi zostanie zwiazane w Niebie, a co odpuscicie, bedzie odpuszczone w Niebie.
Dlatego szczerosc wobec spowiednikka, jest tym samym co szczerosc wobec Boga.
Boga nie widzimy, ale spowiednika tak, jest on tak samo realny i prawdziwy jak Bog jest realny i prawdziwy.
Ostatnio zmieniony 2022-04-05, 01:01 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ