Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
zdrogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 121
Rejestracja: 4 lut 2019
Been thanked: 18 times

Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: zdrogi » 2022-04-06, 18:21

Patrząc na to co dzieje się obecnie w Ukrainie, ale też już od wieków na świecie zastanawiam się czemu Bóg do tej pory nie zesłał na świat zagłady jak to zrobił kiedyś potopem. Zastanawiam się czym ta garstka ludzi na świeci kilkanaście tysięcy lat temu obraziła Boga, że ten postanowił zgładzić ich zsyłając potop, zostawiając tylko Noego. Co by nie robili jest raczej igraszką w porównaniu z tym co ludzkość robi od kilku stuleci . Dręczenie bliźnich, mordowanie w wyrafinowany sposób, bałwochwalstwo ( inne religie ) wykorzystywanie religii ( różnych ) do mordowania innych i to co trudno zrozumieć po tylu latach to zaplanowanie i zgładzenie Narodu Wybranego tak bliskiego Sercu Boga, co prawie doszło do skutku. Co jeszcze musi się wydarzyć.
Ostatnio zmieniony 2022-04-06, 18:33 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1724
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Morkej » 2022-04-06, 18:28

zdrogi pisze: 2022-04-06, 18:21 Patrząc na to co dzieje się obecnie w Ukrainie, ale też już od wieków na świecie zastanawiam się czemu Bóg do tej pory nie zesłał na świat zagłady jak to zrobił kiedyś potopem
Ja bardzo często spotykałem się z takimi pytaniami: Dlaczego Bóg nie powstrzymał jakiegoś bardzo złego wydarzenia na świecie, np. Wielką wojnę?
Świat nie jest wolny od zła, a my otrzymaliśmy wolną wolę. Zatem czy nadal mielibyśmy ten wolny wybór, gdybyśmy nie mogli wybierać tego zła?

Wierzymy, że Bóg tak skonstruował świat, że możliwość wyboru odchodzenia od Niego poprzez wybieranie i dokonywanie
zła, jest niezwykle fundamentalne dla tego świata.
Stwórca jednak nas uczy, że dobrym użytkiem naszej wolności jest walka z tym, kiedy inni źle używają swojej. Nie mamy walczyć z czyjąś wolnością rzecz jasna, ale z jej skutkami. Czyli nie powinniśmy być bierni wobec pojawiającego się zła.
Ostatnio zmieniony 2022-04-06, 18:34 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: adampiotr » 2022-04-06, 20:09

Pytanie jest takie. A kto by został ?? Tyle ludzi jest. Poczekaj moze spadnie coś z komosu,bo są takie potencjalne co mogą uderzyć. Ale nie chce wymyślać
Ostatnio zmieniony 2022-04-06, 20:09 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Rafał » 2022-04-06, 20:52

Co prawda Morkej wyczerpał temat ale chciałbym odnieść się do jednej rzeczy.
zdrogi pisze: 2022-04-06, 18:21 Zastanawiam się czym ta garstka ludzi na świeci kilkanaście tysięcy lat temu obraziła Boga, że ten postanowił zgładzić ich zsyłając potop, zostawiając tylko Noego. Co by nie robili jest raczej igraszką w porównaniu z tym co ludzkość robi od kilku stuleci . Dręczenie bliźnich, mordowanie w wyrafinowany sposób, bałwochwalstwo ( inne religie ) wykorzystywanie religii ( różnych ) do mordowania innych(...).
Skąd wiesz co było przed Potopem? Poza tym, Pan Bóg zawarł Przymierze z Noe i oznajmił, że nie zniszczy już więcej ludzkości.
Ostatnio zmieniony 2022-04-06, 20:53 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Andej » 2022-04-06, 22:21

zdrogi pisze: 2022-04-06, 18:21Patrząc na to co dzieje się obecnie w Ukrainie, ale też już od wieków na świecie zastanawiam się czemu Bóg do tej pory nie zesłał na świat zagłady jak to zrobił kiedyś potopem.
Nie martw się. Ten dzień się zbliża. Może nastąpić nawet w tym roku. Wystarczy, że ktoś uzna, że musi zaatakować bronią masowego rażenia. I marzenia się spełnią.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 20 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: SynJana » 2022-04-07, 07:27

@zdrogi
Domyślam się, lecz to chyba nie ten dział na tą odpowiedź.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Widziałam Boga » 2022-04-10, 00:47

adampiotr pisze: 2022-04-06, 20:09 Pytanie jest takie. A kto by został ?? Tyle ludzi jest. Poczekaj moze spadnie coś z komosu,bo są takie potencjalne co mogą uderzyć. Ale nie chce wymyślać
Myślę, że przyjdzie ten dzień i Bóg oczyści ziemię, którą sam stworzył z chwastów. I na nowo stanie ład i zapanuje miłość i to nawet jest potrzebne, bo ludzie potworami żadnymi pieniędzy i władzy się stali. Jeden drugiego by sprzedał za marne grosze, przestali ludzie sobie pomagać. Jest taka gonitwa za kasą tylko po co ?? Bóg jest cierpliwy i czeka z nadzieją, że my sami go na nowo odnajdziemy i zaczniemy żyć jak nam przykazał i jak każdy ma granice cierpliwość zapewne. Na kosmos bym nie liczyła i kometę kara będzie pewnie surowsza .

Dodano po 6 minutach 33 sekundach:
Rafał pisze: 2022-04-06, 20:52 Co prawda Morkej wyczerpał temat ale chciałbym odnieść się do jednej rzeczy.
zdrogi pisze: 2022-04-06, 18:21 Zastanawiam się czym ta garstka ludzi na świeci kilkanaście tysięcy lat temu obraziła Boga, że ten postanowił zgładzić ich zsyłając potop, zostawiając tylko Noego. Co by nie robili jest raczej igraszką w porównaniu z tym co ludzkość robi od kilku stuleci . Dręczenie bliźnich, mordowanie w wyrafinowany sposób, bałwochwalstwo ( inne religie ) wykorzystywanie religii ( różnych ) do mordowania innych(...).
Skąd wiesz co było przed Potopem? Poza tym, Pan Bóg zawarł Przymierze z Noe i oznajmił, że nie zniszczy już więcej ludzkości.
Ludzie sami siebie zniszczą i w sumie to niszczą już. Kara należy się ludziom za to co robią i ona na pewno przyjdzie . Przymierze z Noe nie muszą zginąć wszyscy, ukarani powinni być ci którzy zasłużą na to .

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Andej » 2022-04-10, 10:25

Widziałam Boga pisze: 2022-04-10, 00:53Ludzie sami siebie zniszczą i w sumie to niszczą już. Kara należy się ludziom za to co robią i ona na pewno przyjdzie . Przymierze z Noe nie muszą zginąć wszyscy, ukarani powinni być ci którzy zasłużą na to .
A Łukasz ośmieli się mieć inne zdanie na ten temat. A właściwie nie tylu sam Łukasz, bo on jeno przekazał słowa Jezusa. A Jezus wyraźnie stwierdził, że kataklizm wcale nie ograniczy się do niesprawiedliwych.
Łk 13.1-5 W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam1 i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».

Nie zgadzam się tez z tezą, że śmierć jest karą. Śmierć jest zbawieniem, bo prowadzi do zbawienia. Śmierć jest wybawieniem z trosk doczesnych. Jest wyzwoleniem z ułomności ciała.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13809
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: sądzony » 2022-04-10, 10:54

Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?
Moim zdaniem już ją zesłał. To jednak proces. Możemy go nie dostrzegać.
Na pewnej płaszczyźnie rozumowania można by rzec, że Bóg poprzez narodziny zesłał na nas śmierć.
(choć to nie tak wygląda)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Widziałam Boga » 2022-04-10, 14:49

Andej pisze: 2022-04-10, 10:25
Widziałam Boga pisze: 2022-04-10, 00:53Ludzie sami siebie zniszczą i w sumie to niszczą już. Kara należy się ludziom za to co robią i ona na pewno przyjdzie . Przymierze z Noe nie muszą zginąć wszyscy, ukarani powinni być ci którzy zasłużą na to .
A Łukasz ośmieli się mieć inne zdanie na ten temat. A właściwie nie tylu sam Łukasz, bo on jeno przekazał słowa Jezusa. A Jezus wyraźnie stwierdził, że kataklizm wcale nie ograniczy się do niesprawiedliwych.
Łk 13.1-5 W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam1 i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».

Nie zgadzam się tez z tezą, że śmierć jest karą. Śmierć jest zbawieniem, bo prowadzi do zbawienia. Śmierć jest wybawieniem z trosk doczesnych. Jest wyzwoleniem z ułomności ciała.
Czyli nie każdemu śmierć jest zbawieniem duszy, jednym to kara dla duszy za postępowanie w życiu doczesnym. Bo tylko wierzący i nawróceni będą z Bogiem, a reszta sama siebie potępi za odejście od Pana. Dziś ksiądz na kazaniu mówił, że jeśli ktoś wierzy w Boga to on czeka na niego i mu przebaczy wszystkie grzechy i nawet codzienne modlenie się nie zaprowadzi do Boga bez wiary, bo same wypowiadanie modlitwy nic nie da. Bóg wynagradza i karze nas.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Andej » 2022-04-10, 16:04

Widziałam Boga pisze: 2022-04-10, 14:49 Bo tylko wierzący i nawróceni będą z Bogiem, a reszta sama siebie potępi za odejście od Pana.
Zgadzam się z tym zdaniem.
Widziałam Boga pisze: 2022-04-10, 14:49 Dziś ksiądz na kazaniu mówił, że jeśli ktoś wierzy w Boga to on czeka na niego i mu przebaczy wszystkie grzechy
Tak, ale tylko wtedy, gdy ten człowiek będzie tego pragnąć. Gdy będzie o to pe=rosić. Gdy będzie żałować za całe zło, które było jego udziałem. I będzie chciał zadośćuczynić.
Widziałam Boga pisze: 2022-04-10, 14:49 Bóg wynagradza i karze nas.
Wynagradza z pewnością. Ale nie karze. Już w pierwszym z zacytowanych zdań jest wyraźnie postawiona teza, że Bóg nikogo nie będzie karać. To ludzie, którzy Go nienawidzą, sami sobie wymierzą tę karę. Sami siebie potępią. Najtragiczniejsze jest to, że zorientują się dopiero, gdy już stanie się to faktem. Bo jeszcze podejmując ostateczną decyzję będą przekonani, że to oni mają rację. A potem drzwi się zatrzasną. Na amen.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Zebra » 2022-04-10, 17:58

Jeśli dobrze mi się wydaje - zauważmy, że my którzy żyjemy dziś spostrzegamy koniec świata jako zagłada, kataklizm i coś strasznego.
A pierwsi chrześcijanie wręcz czekali na koniec świata aby spotkać się z Bogiem. Czy nie tak powinniśmy na to patrzeć? W rachunku sumienia znalazłam takie zdania do przemyślenia:

Jak patrzę na Boga? Czy się Go boję, bo spodziewam się kary za grzechy, czy mam do Niego zaufanie pomimo słabości i upadków? Czy Bóg jest dla mnie przyjacielem, czy sędzią albo stróżem prawa?

Kim jest dla mnie Jezus? Czy jest On moim Panem i Zbawicielem, który pokazuje mi miłosierne oblicze Boga i prowadzi do Ojca, czy nauczycielem moralności, którego podziwiam, ale z którym nie mam osobistej więzi? A może się Go boję i wyobrażam jako Sędziego, który przyjdzie na końcu świata, aby ukarać ludzi?


@zdrogi czy przypadkiem nie czekasz na koniec świata aby w końcu Pan Bóg pokarał tych ludzi? Ludzie którzy nie kochają Boga sami na siebie ściągają zagładę. A Bóg daje Wolna wolę i pozwala im wybierać.
Zauważ też, że potop to czasy Starego Testamentu kiedy nie dokonała się jeszcze śmierć Jezusa jako przebłaganie za grzechy świata.

Zachęcam aby modlić się za prześladowców i nieprzyjaciół a nie wyptrawywać tej zagłady, która nie wiadomo kiedy nadejdzie.

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
@Widziałam Boga
Zachęcam Cię do posłuchanie

Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Widziałam Boga » 2022-04-11, 09:31

Zebra pisze: 2022-04-10, 18:01 Jeśli dobrze mi się wydaje - zauważmy, że my którzy żyjemy dziś spostrzegamy koniec świata jako zagłada, kataklizm i coś strasznego.
A pierwsi chrześcijanie wręcz czekali na koniec świata aby spotkać się z Bogiem. Czy nie tak powinniśmy na to patrzeć? W rachunku sumienia znalazłam takie zdania do przemyślenia:

Jak patrzę na Boga? Czy się Go boję, bo spodziewam się kary za grzechy, czy mam do Niego zaufanie pomimo słabości i upadków? Czy Bóg jest dla mnie przyjacielem, czy sędzią albo stróżem prawa?

Kim jest dla mnie Jezus? Czy jest On moim Panem i Zbawicielem, który pokazuje mi miłosierne oblicze Boga i prowadzi do Ojca, czy nauczycielem moralności, którego podziwiam, ale z którym nie mam osobistej więzi? A może się Go boję i wyobrażam jako Sędziego, który przyjdzie na końcu świata, aby ukarać ludzi?


@zdrogi czy przypadkiem nie czekasz na koniec świata aby w końcu Pan Bóg pokarał tych ludzi? Ludzie którzy nie kochają Boga sami na siebie ściągają zagładę. A Bóg daje Wolna wolę i pozwala im wybierać.
Zauważ też, że potop to czasy Starego Testamentu kiedy nie dokonała się jeszcze śmierć Jezusa jako przebłaganie za grzechy świata.

Zachęcam aby modlić się za prześladowców i nieprzyjaciół a nie wyptrawywać tej zagłady, która nie wiadomo kiedy nadejdzie.

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
@Widziałam Boga
Zachęcam Cię do posłuchanie

Ooo... i tu są sprzeczności jedni duchowni tak inni inaczej. Mój ksiądz mówił na mszy bądź dzieckiem jakim Bóg cię umiłował i stworzył, żyj według jego prawa i wierz w niego, bo po śmierci za bycie w wierze spotka cię nagroda będziesz z Bogiem, jak nie, to karą na sądzie ostatecznym będzie ci piekło. Jedni przeczą drugim ksiądz kłamie na mszy, straszy ludzi?

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Zebra » 2022-04-11, 11:33

Tylko, że człowiek ściąga sam na siebie karę. A nie że Bóg ciebie karze.

Tak to rozumiem
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Czemu Bóg nie zesłał jeszcze zagłady?

Post autor: Widziałam Boga » 2022-04-11, 15:46

Zebra pisze: 2022-04-11, 11:33 Tylko, że człowiek ściąga sam na siebie karę. A nie że Bóg ciebie karze.

Tak to rozumiem
Poczytawszy Pismo - Apokalipsę Św. Jana (tyle chciałam omówić, a mi wypowiedź się skasowała wciskając wyślij, ale... 😥😥) wychodzi na to, że zostaniemy osądzeni za nasze czyny i nie ma nic o tym, że Bóg sam swoją ręka karać będzie, ale np. za pośrednictwem aniołów, czy czterech istot, którym będzie dana władza, żeby spuszczać za ziemię kolejne nieszczęścia. To co ksiądz mówi o Bogu karającym na mszy?. Zbawieni zostaną ci, którzy odnajdą Boga, wytrwają w wierze lub się nawrócą. ,,Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia''. Dobra to jak ktoś żyje i umrze, a jak przyjdzie ta apokalipsa opisana i ludzie zobaczą te wszystkie istoty i aniołów? i nie którzy zostaną naznaczeni i będą uratowani. To oni przeżyją te straszne rzeczy i żyć będą w nowym ładzie Boga? Czy umrą i tak, ale się odrodzą przy Bogu, żeby żyć? Ktoś musi to przeżyć i ocalić , żeby od nowa płodzić dzieci i odrodzić życie, bo chyba nie zniszczy całego życia na ziemi tej po której chodzimy teraz i tylko niebo zostanie .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”