Zanikacie

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Zanikacie

Post autor: Widziałam Boga » 2022-04-12, 15:05

Nie wiem gdzie to wsadzić więc napiszę to tu. Jestem tu od niedawna i muszę powiedzieć, że chłodno przyjmujecie nowych to raz. Dwa czy tu ktoś jest? Chyba poza kilkoma osobami reszta grupowiczów to sztuczny tłum. Macie kilka tematów z przed lat do których warto wrócić w kontekście czasów obecnych. Musicie zacząć działać bo wam wszyscy się wykruszą, a szkoda bo stworzenie takiego forum było dobrym pomysłem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Zanikacie

Post autor: Dezerter » 2022-04-12, 15:30

Zapraszam więc do aktywności - ja ostatnio jestem bardzo aktywny, ... ale w moim domu, wiosna i miałem zaplanowana ważną pracę przy ekologicznej oczyszczalni ścieków, jeszcze 2 dni i kończę.
Ale sprawdziłem ile było aktywnych tematów w ciągu ostatniej doby - ponad 20 - to chyba dobrze tak sobie myślę, jak na Wielki Tydzień, w którym mało kto ma czas i ochotę na dyskusje forumowe.
Pamiętam twój wątek powitalny - na to co pisałaś to zostałaś przyjęta z troską i zainteresowaniem, jak każdy nowy forumowicz, a że inaczej pisze do ciebie a inaczej do ludzi, z którymi beczkę soli zjadłem na forum, to chyba się nie dziwisz?
Dziękuję jednak za pobudzenie nas wszystkich do dbania o nasze wyjątkowe forum, bo tworzymy tu wirtualną parafię a głową jest sam Chrystus, bo bez niego by tego forum nie było.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4387
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Zanikacie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-04-12, 16:00

Widziałam Boga pisze: 2022-04-12, 15:05 muszę powiedzieć, że chłodno przyjmujecie nowych to raz.
Zupełnie nie odnoszę takiego wrażenia.
Widziałam Boga pisze: 2022-04-12, 15:05 Chyba poza kilkoma osobami reszta grupowiczów to sztuczny tłum.
Nie ma czegoś takiego jak sztuczny tłum na forum. I nie ma nic złego w tym, że ktoś np. napisze tylko jeden post. Bo może właśnie tego jednego posta potrzebował i to też jest cenne.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5201
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Zanikacie

Post autor: abi » 2022-04-12, 16:03

dziwne zarzuty
jest tyle osob co jest
pisza tyle ile moga i chca
uwazam ze akurat
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Zanikacie

Post autor: Widziałam Boga » 2022-04-12, 16:29

Dezerter pisze: 2022-04-12, 15:30 Zapraszam więc do aktywności - ja ostatnio jestem bardzo aktywny, ... ale w moim domu, wiosna i miałem zaplanowana ważną pracę przy ekologicznej oczyszczalni ścieków, jeszcze 2 dni i kończę.
Ale sprawdziłem ile było aktywnych tematów w ciągu ostatniej doby - ponad 20 - to chyba dobrze tak sobie myślę, jak na Wielki Tydzień, w którym mało kto ma czas i ochotę na dyskusje forumowe.
Pamiętam twój wątek powitalny - na to co pisałaś to zostałaś przyjęta z troską i zainteresowaniem, jak każdy nowy forumowicz, a że inaczej pisze do ciebie a inaczej do ludzi, z którymi beczkę soli zjadłem na forum, to chyba się nie dziwisz?
Dziękuję jednak za pobudzenie nas wszystkich do dbania o nasze wyjątkowe forum, bo tworzymy tu wirtualną parafię a głową jest sam Chrystus, bo bez niego by tego forum nie było.
Ja widzę to trochę inaczej bo mam świeższy pogląd, wy się troszkę tu zasiedzieliscie. Nie obrażając nikogo. Przyjęcie nie należało do miłych, zainteresowanie było bo i doświadczenie nietypowe. Jak szybko przyszła mi myśl, żeby porozmawiać o tym, tak szybko chciałam stąd uciec. Nie czułam wsparcia, a atak. Polatałam po postach i też znalazłam taką opinię. Zostałam i trochę poczytałam jak się wypowiadacie, żeby poznać was jacy jesteście, głównie ci co komentowali z takim czepialstwem. Co do traktowania wszyscy jesteśmy równi i na równi powinniśmy być traktowani, bardzo często to tu powtarzacie😀 użytkowników jest dużo, jak usunąć nie aktywnych zostanie garść pewnie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Zanikacie

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2022-04-12, 18:02

No ale nikt nie traktuje Ciebie gorzej niż tych, którzy tu siedzą od lat. A to, że inaczej się odnosimy do kogoś, kogo znamy długo niż do kogoś, kto jest dla nas nowy to nic niezwykłego. W prawdziwym życiu jest przecież tak samo - inaczej gadasz ze starym znajomym, a inaczej z kimś, kogo znasz krótko. Najpierw musimy Cię poznać. Udzielaj się na forum, na czacie, gadaj z nami, jak Cię poznamy lepiej to i nasze podejście z automatu się zmieni.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Zanikacie

Post autor: Dezerter » 2022-04-12, 18:06

Jak byś mi tyle krwi i nerwów napsuła co Ciasteczkowy to ...
Ale masz u mnie duży + że zależy ci na forum. Takich forumowiczów potrzebujemy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
pd24
Bywalec
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: 28 mar 2021
Has thanked: 57 times
Been thanked: 13 times

Re: Zanikacie

Post autor: pd24 » 2022-04-12, 19:56

Odnosząc się do mojego doświadczenia, gdzie na forum jestem od około roku, to uważam, że zostałam bardzo ciepło przyjęta. Zawsze mogę liczyć tutaj na pomoc i dużo nowych rzeczy się dowiaduje. :)
@};-

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 570
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 34 times

Re: Zanikacie

Post autor: Pytający » 2022-04-24, 13:04

Jak dla mnie problemem jest to, że w istocie widać w tym miejscu coraz mniej zaangażowanych w dyskusję, coraz mniej obecnych przy czytaniu itd.
W innym miejscu, w którym dyskutowałem tzn. na portalu "Racjonalista", widzę zupełny brak zainteresowania. A kiedyś miejsce to: "kipiało życiem".
Umierało z powodu braku zaangażowania uczestników w dyskusje, spory itd. Wydaje mi się, że brak zaangażowania obecnych w dyskusję, może sprowadzić powolne umieranie, potem śmierć tego miejsca. Oczywiście wolałbym, żeby nigdy do tego nie doszło. W jednym miejscu, nawet dwóch, w którym rozmawiałem, znikło ono z dnia na dzień i tyle. Nie było rozmów, chętnych do rozmowy.
Jednym ze sposobów ożywienia mogą być dyskusje, spory, po to, żeby podnieść ciśnienie. Ożywić przepływ krwi. Do tego potrzeba jednak kontrowersyjnych tematów. Potrzeba prowadzić również dialogi, pertraktacje, tam, gdzie to możliwe.
Dobrym sposobem na ożywienie, może być wysłanie emaili do zapisanych uczestników tego miejsca. Może sms z zaproszeniem do odwiedzania tego Forum. Kilku aktywnych uczestników, nie gwarantuje przetrwania. Tak mi się wydaje.
Ostatnio zmieniony 2022-04-24, 13:06 przez Pytający, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Zanikacie

Post autor: Dezerter » 2022-04-24, 13:23

Pytający ty spełniasz ;) to zadanie:
spory, po to, żeby podnieść ciśnienie. Ożywić przepływ krwi. Do tego potrzeba jednak kontrowersyjnych tematów.
nie wiedziałem, że nawet Racjaonalista (kiedyś cytowany bardzo często i dużo znaczący) też zanika
takie trendy są od wielu już lat ...
a my w tym czasie wzrastamy :)
Ilość tematów
Year Count Percent
2015 135 2.723%
2016 257 5.184%
2017 335 6.757%
2018 547 11.033%
2019 646 13.029%
2020 1122 22.630%
2021 1158 23.356%

Liczba postów
Year Count Percent
2015 1835 1.262%
2016 5177 3.560%
2017 9963 6.851%
2018 19483 13.397%
2019 21230 14.599%
2020 34659 23.833%
2021 38310 26.343%

Ale nie o ilość chodzi a o jakość i nad tym musimy wspólnie pracować
Morkej dba od jakiegoś czasu o Fejsa, by tam szukać nowych forumowiczów i dbać o reklamę
Poproszę każdego z Was o umieszczenie naszej nazwy/adresu zchrystusem.pl gdzieś u siebie gdzie piszecie, lub w polecanych, albo nawet w tekście religijnym który piszecie np na fejsie. Można polecić jakiś wartościowy wątek, lub zacytować z niego - wskazując źródło itp.
Mało jest takich miejsc w necie jak to więc zapraszajmy tych, którzy chcą być z Chrystusem
Ostatnio zmieniony 2022-04-24, 13:24 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zanikacie

Post autor: sądzony » 2022-04-24, 13:36

OK. Dodałem link na jedynym portalu z jakiego poza "zChrystusem" czasem korzystam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zanikacie

Post autor: Andej » 2022-04-24, 14:37

Mnożenie bytów. Samych wątków dotyczących pytań, czy coś jest grzechem i jakim jest chyba tuzin. A może i mendel.
Teraz załapałem, że to w pogoni za statystyką ilości wątków.

Faktem jest, że im bardziej kontrowersyjny wątek wzgl. wypowiedź, tym gorętsza dyskusja (jeśli można to nazwać dyskusją). Podobny skutek mają też głupie wypowiedzi, pod warunkiem, że ktoś ośmieli się wyrazić zdanie przeciwne.

Dobry pomysł z reklamą na fejsie. To gwarancja, że Forum zostanie zdominowane gorącymi dyskusjami o ładnych wypiekach, samochodach, miejscach i sposobach wypoczynku i innych tego typu katolickimi tematami. Mam kącik kulinarny, warto założyć modowy, dietetyczny. Chyba warto też zaprosić jakichś influencerów, właściwie influencerki do współpracy. Może wymiana linkami?

A może założyć POTFORUM (tj. Potworne podforum)? I tam wstawiać bulwersujące wątki i tematy? Tam zleciałyby się pszczoły jak do miodu. I byłoby miodzio.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Zanikacie

Post autor: Morkej » 2022-04-24, 14:57

Andej pisze: 2022-04-24, 14:37 Mnożenie bytów. Samych wątków dotyczących pytań, czy coś jest grzechem i jakim jest chyba tuzin. A może i mendel.
To jest kwestia, którą bierzemy pod uwagę. Ostatnio połączyliśmy prawie tysiąc postów i szereg wątków o tej tematyce, tworząc jednocześnie osobne, pojedyncze, wątki dla osób, które często zadają bądź stosunkowo nie dawno zadawały te pytania, aby pisali je ewentualnie w konkretnych dla siebie wątkach. Celem jest, jak tutaj wyżej napisałeś, nie mnożenie bytów. Zresztą na uwadze mamy w miarę na bieżąco zajmować się takimi wątki w tym dziale.
Ostatnio zmieniony 2022-04-24, 15:01 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zanikacie

Post autor: Andej » 2022-04-24, 15:23

Morkej pisze: 2022-04-24, 14:57 Ostatnio połączyliśmy prawie tysiąc postów i szereg wątków o tej tematyce, tworząc jednocześnie osobne, pojedyncze, wątki dla osób, które często zadają bądź stosunkowo nie dawno zadawały te pytania, aby pisali je ewentualnie w konkretnych dla siebie wątkach. Celem jest, jak tutaj wyżej napisałeś, nie mnożenie bytów. Zresztą na uwadze mamy w miarę na bieżąco zajmować się takimi wątki w tym dziale.
A wątków "Czy to grzech" jest 8. O tej samej nazwie. Plus te inaczej zatytułowane o treści dotyczącej właśnie tego.

Nie mam zamiaru nikogo oceniać. Stwierdzam ino fakty. Tym bardziej, że podawanie statystyki świadczy o tym, co tak cieszy.

Podziwiam komasowanie. Ja by tak nie potrafił. Dlatego doceniam. Jednak, w swoje ślepocie, nie dostrzegam skutków.

Natomiast zauważam coś, co powoduje, że tracę orientację. Mianowicie, gdy odpowiadając na post z jakiegoś wątku, nagle znajduję się w jakimś innym. Na dodatek złego *dla mnie złego) stwierdzam, że poprzednie posty w tymże wątku, do którego się dostałem, mają tytuły różnych wątków. I nie wiem, czy pisze na temat, czy od czapy.
No i kwestia trzymania się tematyki wątków. bardzo mnie drażni to, że raz wymaga się (lub przynajmniej oczekuje), aby dyskusja dotyczyła tematyki podanej w wątku, innym razem osoby odpowiadające za Forum odchodzą w swoich postach daleko od tematyki wątku. Jest też wykładnia (pozaregulaminowa), że o tym, jak daleko dyskusja może odbiegać od wątku zależy tylko do tego, kto wątek założył. Przekładając to na zasady ruchu drogowego, mamy zasadę ruchu prawostronnego z akceptacją ruchu lewostronnego oraz prawem do dowolnego poruszania się osób budujących drogi. Jestem zwolennikiem zasady "dura lex, sed lex. Co nie znaczy, że nie łamię zasad. Jak, np. teraz, skoro nie napisałem nić o znikaniu ino o różnym pojawianiu się różnych bytów. Należy mi się reprymenda. Nie tylko mi. Także wszystkim, którzy w wątku o znikaniu nie piszą na temat znikania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4387
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Zanikacie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-04-24, 15:40

Andej pisze: 2022-04-24, 15:23 innym razem osoby odpowiadające za Forum odchodzą w swoich postach daleko od tematyki wątku.
Nie wiem, czy to o mnie, czy nie, ale przecież można, Andeju, na bieżąco zwrócić nam uwagę. A tak, kiedy piszesz bez konkretnych przykładów, to nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Zauważ też, że kiedy przenosimy dyskusję, która była nie na temat, to własne posty w niej przenosimy również.
Andej pisze: 2022-04-24, 15:23 Co nie znaczy, że nie łamię zasad. Jak, np. teraz, skoro nie napisałem nić o znikaniu ino o różnym pojawianiu się różnych bytów. Należy mi się reprymenda. Nie tylko mi. Także wszystkim, którzy w wątku o znikaniu nie piszą na temat znikania.
Skąd taki pomysł? Przecież ten wątek służy do właśnie takich refleksji, jak Twoje. Choć uważam, że w Twoich zarzutach jest trochę nadinterpretacji...
Andej pisze: 2022-04-24, 15:23 Natomiast zauważam coś, co powoduje, że tracę orientację. Mianowicie, gdy odpowiadając na post z jakiegoś wątku, nagle znajduję się w jakimś innym.
Może jest to spowodowane właśnie przeniesieniem przez nas postów, które były nie na temat. A więc tym działaniem, do którego tu, jeśli dobrze rozumiem, nawołujesz.

Dodano po 6 minutach 20 sekundach:
Więc jak najbardziej warto dawać nam informacje zwrotną, jeśli coś robimy nie tak. Zwłaszcza, że idealni nie jesteśmy i nigdy nie będziemy, nikt na tym świecie nie jest, z przykrością zapewniam. A więc jeśli piszę coś nie na temat albo robię coś innego, co wyda Ci się niewłaściwe, możesz np. po prostu zgłosić mój post z konkretną, bezpośrednią uwagą na ten temat.
Ostatnio zmieniony 2022-04-24, 15:48 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”