Cześć!

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Cześć!

Post autor: Andej » 2022-04-24, 18:20

Dezerter pisze: 2022-04-24, 16:08 dyskusję szczegółowa kontynuujmy w wskazanym wątku.
Zatem ad rem. Z postu inicjującego wynika, że tematem niniejszego wątku (czy nie powinno się zmienić jego tytułu?) powinno być to, co zostało wytłuszczone w nim.
A było to:
inżynier pisze: 2022-04-18, 12:30 A przecież Bóg dał mi wszystkie łaski, a także czas i pieniądze po to, by służyć bliźniemu, więc bardzo chciałbym usunąć moje błędne, grzeszne myślenie.

W każdym razie lenistwo jest naprawdę moim palącym problemem, ponieważ nie wykorzystuję cennego czasu, by czynić dobre uczynki, a także wykonywać jakąś aktywność fizyczną.
Zatem, jak przełamywać lenistwo w służbie bliźnim (tak bym lapidarnie ujął temat). Albo inaczej nieco, jak bronić się przed marnowaniem jednego z podstawowych darów, jakie otrzymaliśmy od Boga. Czyli, jak nie marnować czasu.

I co to znaczy marnować?

To może inaczej: Jak optymalnie wykorzystywać?
Aby mieć czas na pracę, modlitwę, odpoczynek. Aby mieć czas dla bliskich i nieznajomych potrzebujących wsparcia.

Nie odpowiem, albowiem sam ma z tym wielki kłopot. Jestem totalnym leniem. A czas jak woda przecieka między palcami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ