Czy to grzech - Hejjj

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: lambda » 2022-07-15, 15:53

Hejjj pisze: 2022-07-14, 20:32 Dzień dobry mam pytanie. Czy kupienie plecaka który jest podróbką to grzech (nie kupiłem go jeszcze). Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.
Nie, nie jest to grzech.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Andej » 2022-07-15, 17:07

Hejjj pisze: 2022-07-14, 21:20 Czy uczestniczenie w nim to grzech?
Jedyną osobą, która może autorytatywnie i w sposób wiążący odpowiedzieć, jest spowiednik
.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-07-16, 20:38

Dzień dobry mam pytania
1. Podrapałem się po miejscu intymnym i zadało mi to przyjemność ale pomimo tego dalej się drapałem nie robiłem tego dla przyjemności i nie chciałem żeby zadało mi to przyjemność.
2. Ostatnio z moimi przyjaciółmi rozmawialiśmy o orientacji wsensie to nie była jakaś głębsza rozmowa bo poprostu powiedziałem że nie jestem gejem i zapytałem się innych jakiej są orientacji, wszyscy odpowiedzieli że hetero.
3. Czy tak jakby zakochiwanie się w tej samej płci to grzech ciężki? W zasadzie niewiem czy to można tak nazwać raczej stwierdzenie że ktoś jest ładny. Staram się z tym walczyć i wogule nie chce chyba tego.
4. Dałem mojemu tacie buziaka w policzek. Ale niewiem czy odczułem go w relacjach tata syn. Teraz niewiem starałem się żeby tak jakby był w relacji tata syn ale teraz sam niewiem. Może tak było albo to skrupuły niewiem.
5.Czy zadawanie np. takich pytań na tym forum to grzech?
Czy to co opisałem to grzech?
Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.
Ostatnio zmieniony 2022-07-16, 20:55 przez Hejjj, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Albertus » 2022-07-16, 22:15

Hejjj pisze: 2022-07-16, 20:38 Dzień dobry mam pytania
1. Podrapałem się po miejscu intymnym i zadało mi to przyjemność ale pomimo tego dalej się drapałem nie robiłem tego dla przyjemności i nie chciałem żeby zadało mi to przyjemność.
2. Ostatnio z moimi przyjaciółmi rozmawialiśmy o orientacji wsensie to nie była jakaś głębsza rozmowa bo poprostu powiedziałem że nie jestem gejem i zapytałem się innych jakiej są orientacji, wszyscy odpowiedzieli że hetero.
3. Czy tak jakby zakochiwanie się w tej samej płci to grzech ciężki? W zasadzie niewiem czy to można tak nazwać raczej stwierdzenie że ktoś jest ładny. Staram się z tym walczyć i wogule nie chce chyba tego.
4. Dałem mojemu tacie buziaka w policzek. Ale niewiem czy odczułem go w relacjach tata syn. Teraz niewiem starałem się żeby tak jakby był w relacji tata syn ale teraz sam niewiem. Może tak było albo to skrupuły niewiem.
5.Czy zadawanie np. takich pytań na tym forum to grzech?
Czy to co opisałem to grzech?
Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.
A ty jak uważasz?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5347
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: abi » 2022-07-17, 08:57

ad1 doradzam sie myc a nie drapac -bo to pomoze tylko doraznie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Co lepiej zrobić? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-07-17, 20:09

Dzień dobry co lepiej zrobić.
Moja Mama kupiła (ja wybrałem) mojemu przyjacielowi książkę na urodziny. Ale ta książka ma pocałunki 2 chłopaków, wulgaryzmy itp. i niewiem czy danie mu tej książki nie będzie grzechem. A po drugie tą książkę kupiła mu moja Mama za swoje pieniądzę i to takie trochę jakby marnowanie.
A druga opcja to że dam mu inną książkę. Tylko że ma lekko jakby poszarpaną od góry okładkę (nie widać tego tak dokładnie) i przeczytałem w niej 1 rozdział (na początku miała być dla mnie) i było tam takie trochę nieodpowiednie słowo. I teraz zastanawiam się a co jeżeli ta książka będzie gorsza od tamtej?
Którą powinienem mu dać?
Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-07-22, 20:57

Dzień dobry mam pytanie. Czy kupowanie książek które mogę wypożyczyć w bibliotece to grzech? Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-22, 21:08

A niby czemu?

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-07-30, 21:02

Dzień dobry mam pytanie. Czytałem książkę i stwierdziłem że muszę skończyć ją przed Spowiedzią żeby po Spowiedzi nie grzeszyć. Gdy tak pomyślałem to przeczytałem koniec bo pomyślałem że kończenie ją specjalnie przed Spowiedzią może być grzechem ale koniec był ciekawy wiec znowu zacząłem czytać (przeczytałem może max kilka stron). W tej książce były czasami nieodpowiednie słowa i chyba sceny 18 + które omijałem. Czy to był grzech? Teraz zastanawiam się czy to nie był przypadkiem grzech przeciwko Duchowi Świętemu. Czy dostanę rozgrzeszenie?

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-08-01, 21:02

Dzień dobry mam pytanie. Przed chwilą kupiłem brelok. Ten brelok to postać z bajki Disneya. Wątpię żeby był to licencjowalny produkt. Szukałem w internecie czy przypadkiem nie jest to podróbka, chyba nie. Czy kupienie tego breloku to grzech? Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4439
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-01, 21:07

Hejjj pisze: 2022-08-01, 21:02 Dzień dobry mam pytanie. Przed chwilą kupiłem brelok. Ten brelok to postać z bajki Disneya. Wątpię żeby był to licencjowalny produkt. Szukałem w internecie czy przypadkiem nie jest to podróbka, chyba nie. Czy kupienie tego breloku to grzech? Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.
Zamiast doszukiwać się grzechu, ciesz się swoim nowym, ładnym breloczkiem i podziękuj Panu Jezusowi za niego.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to wstydzenie się? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-08-01, 22:59

Dzień dobry mam pytanie. Dzisiaj słuchałem Bibli w telefonie i wpadła mi do głowy myśl żeby wysłać snapa że słucham Bibli, ale jednak nie wysłałem, trochę się chyba wstydziłem przed obawą że ktoś może mnie z tego powodu przezywać, naśmiewać się itp. Czy można to uznać za wstydzenie się wiary? Bo np. gdyby ktoś mnie zapytał czy jestem Katolikiem, czy chodzę Do Kościoła, czy chodzę Do Spowiedzi, czy kocham Pana Boga, czy Czytam Biblie to raczej bez problemu odpowiedział bym że tak. Czy to że nie wysłałem tego jest grzechem? Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.
Ostatnio zmieniony 2022-08-01, 23:01 przez Hejjj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy to wstydzenie się? - Hejjj

Post autor: Andej » 2022-08-02, 00:39

Hejjj pisze: 2022-08-01, 22:59 jednak nie wysłałem, trochę się chyba wstydziłem przed obawą że ktoś może mnie z tego powodu przezywać, naśmiewać się itp.
Mt 10.32-33 Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.
Jeśli powodem powstrzymania był wstyd do przyznania się do Jezusa, to niedobrze. Ale nie dziwię się. W dzisiejszym zsekularyzowanym świecie, tak bywa. Dlatego tym bardziej potrzebne są świadectwa.
Ale. jak sądzę, w pewnych okolicznościach nie warto się przyznawać. Mianowicie wtedy, gdy skutek będzie przeciwny. Gdy będzie Bóg wyszydzany. Ale też nie mam pewności, czy wśród szyderców nie znajdzie się ktoś, dla kogo przyznanie się do Jezusa będzie przyczynkiem do nawrócenia?
Zatem trzeba się przyznawać. Nienachalnie, dyskretnie, ale zauważalnie. Skromnie. Przede wszystkim postawą.
Spróbuj się przełamać. Zaobserwuj reakcje. Wierzę, że będziesz pozytywnie zaskoczony.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4439
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-02, 01:12

Andej pisze: 2022-08-02, 00:39 Spróbuj się przełamać. Zaobserwuj reakcje.
Ale po co ma wysyłać przez snapchata zdjęcie z Biblią (albo nagranie, nie wiem, za bardzo jak to działa)? Przecież nie wstydzi się wiary, a tylko tego konkretnego sposobu jej wyrażenia. I nie dziwię się. W ogóle nie rozumiem, dlaczego ludzie wysyłają cokolwiek w ten sposób, aby poinformować o swoich zajęciach.
Andej pisze: 2022-08-02, 00:39 Wierzę, że będziesz pozytywnie zaskoczony.
Niekoniecznie. Wiesz, Andej, dobrze (wielokrotnie o tym pisałeś), że nastawienie do Kościoła, i w ogóle chrześcjaństwa, jest w społeczeństwie dość negatywne. Oczywiście można i należy się do wiary przyznawać, ale pytanie jak i w jakim celu. Jeśli dobrze zrozumiałam, Hejjj boi się popełnienia grzechu, jeśli nie wyśle. To nie jest grzech. Zatem sam cel jest... bezcelowy. Po co więc przesyłać dla samego przesłania? Nie ma zamiaru robić tego w jakimś celu ewangelizacyjnym i może dobrze, bo to chyba nie najlepszy sposób.
Jeśli już narażać się na drwiny, to w jakimś konkretnym celu, z jakimś zamysłem, ze świadomością, że to jest warte doświadczenia tych ewentualnych przykrości. Tutaj raczej nie ma sensu tego wysyłać.
Ostatnio zmieniony 2022-08-02, 01:17 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Andej » 2022-08-02, 08:07

Nie wiem, co to ten Snap.
Odruch wstydu, jest tym, czym jest. Szpanować nie należy. Ukrywać też. Takze na tym Snapie.
A jeśli ten Snap skupia wyłącznie, niemal wyłącznie, osoby wrogie Bogu, wierze i religii, to najlepiej z tego całkowicie zrezygnować.

Zauważyłem, że człowiek boi się tego, czego nie zna. Wyobraźnia odstrasza. Zwykle nie jest tak źle, jak się wydaje. Uważam, że trzeba próbować. Raz będzie, innym razem siak. Pisząc to wróciło wspomnienie. Coś kiedyś zrobiłem. Rówieśnicy zauważyli, wyśmiewali, coś wykrzykiwali. Dziś nie wiem, na ile było to sensowne, ale nie ma wątpliwości, że było dobre. I właściwe.

Co nie znaczy, że nie masz racji. Napisałem tak, jak to widzę. Subiektywnie, nie siląc się na obiektywna ocenę. Czy też kategoryczną.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ