Czy to grzech - Hejjj

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy to grzech ciężki?

Post autor: Hejjj » 2022-05-03, 13:24

Dzień dobry mam pytanie czy to grzech ciężki że przewijając youtube pojawiła mi się okładka filmu na którym kobieta na nagim dekolcie miała jakieś jakby lampki (to zdjecie wydawało sie takie trochę nieczyste) i popatrzyłem na to może z 1/2/3 sekundy nie pamiętam dokładnie ale nie długo, jak coś nie podniecało mnie to wręcz przeciwnie miałem takie "takie to nie fajne". Czy popełniłem grzech cięzki? Bo moim zdaniem to raczej lekki ale chciałbym się upewnić pozdrawiam i życze milego dnia.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Czy to grzech ciężki?

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-05-03, 13:43

@Hejjj
Może lekki jeśli było jakieś wystawienie się na małe ryzyko podniecenia bez potrzeby.

Choć też nie wiem czy nawet to, przewijając internet nie jesteś w stanie kontrolować tego, że pokazują Ci jakieś reklamy czy coś - ewentualnie warto odciąć się od pewnych treści.
Jak to trwało 1 sekundę i szło o ciekawość/clickbait to też jakby trudno mówić o świadomości, bo rozum nie nadąża z przytoczeniem sobie myśli, że nie wolno patrzeć na takie rzeczy.
Ostatnio zmieniony 2022-05-03, 13:44 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Czy to grzech ciężki?

Post autor: Morkej » 2022-05-03, 18:31

Hejjj pisze: 2022-05-03, 13:24 Dzień dobry mam pytanie czy to grzech ciężki że przewijając youtube pojawiła mi się okładka filmu na którym kobieta na nagim dekolcie miała jakieś jakby lampki (to zdjecie wydawało sie takie trochę nieczyste) i popatrzyłem na to może z 1/2/3 sekundy nie pamiętam dokładnie ale nie długo, jak coś nie podniecało mnie to wręcz przeciwnie miałem takie "takie to nie fajne". Czy popełniłem grzech cięzki? Bo moim zdaniem to raczej lekki ale chciałbym się upewnić pozdrawiam i życze milego dnia.
Na YT tak średnio da się samemu kontrolować algorytm wyświetlania się tych filmów, chociaż jest on tworzony na podstawie tego, co oglądamy. Jednak szczególnie nie zastanawiałbym się nad tym. Jeżeli nie przypatrywałeś się w sposób szczegółowy na tą miniaturkę, która mogłaby wywołać u Ciebie pokusy, to raczej grzechu nie popełniłeś.
Ostatnio zmieniony 2022-05-03, 18:33 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy to grzech?

Post autor: Hejjj » 2022-05-05, 07:12

Dzień dobry wczoraj w kościele podczas Mszy Świętej moja koleżanka robiła jakieś dziwne ruchy i troche źle/nieczysto mi się to skojarzyło odrazu odwróciłem wzrok i wogule starałem się o tym nie myśleć, ale jakieś myśli chodziły mi po głowie (nie chciałem o tym myśleć) czy mam grzech ciężki? Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: lambda » 2022-05-05, 07:27

Hejjj pisze: 2022-05-05, 07:12 Dzień dobry wczoraj w kościele podczas Mszy Świętej moja koleżanka robiła jakieś dziwne ruchy i troche źle/nieczysto mi się to skojarzyło odrazu odwróciłem wzrok i wogule starałem się o tym nie myśleć, ale jakieś myśli chodziły mi po głowie (nie chciałem o tym myśleć) czy mam grzech ciężki? Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Nie.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy to grzech?

Post autor: Hejjj » 2022-05-08, 19:15

Dzień dobry właśnie oglądałem sobie film na cda i nie jestem pewien czy jest on tam wstawiony legalnie. Czy jeżeli jest tam wstawiony nielegalnie popełniam grzech że oglądałem? Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: Morkej » 2022-05-08, 19:35

Hejjj pisze: 2022-05-08, 19:15 Dzień dobry właśnie oglądałem sobie film na cda i nie jestem pewien czy jest on tam wstawiony legalnie. Czy jeżeli jest tam wstawiony nielegalnie popełniam grzech że oglądałem? Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Spójrz tutaj: viewtopic.php?p=256013&hilit=cda#p256013
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy to grzech?

Post autor: Hejjj » 2022-05-10, 20:11

Dzień dobry dzisiaj gdy mama pomagała mi się uczyc na sprawdzian z geografi zaproponowałem że możemy poszukać ten sprawdzian w internecie i chyba go znaleźliśmy (nie mam 100% pewności że znalazłem dobry) i sobie przeczytałem 1 zadanie i przejrzałem wtedy mama jakby zadawała mi pytania z tego sprawdzianu. Czy mam grzech? Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: lambda » 2022-05-10, 21:07

Hejjj pisze: 2022-05-10, 20:11 Dzień dobry dzisiaj gdy mama pomagała mi się uczyc na sprawdzian z geografi zaproponowałem że możemy poszukać ten sprawdzian w internecie i chyba go znaleźliśmy (nie mam 100% pewności że znalazłem dobry) i sobie przeczytałem 1 zadanie i przejrzałem wtedy mama jakby zadawała mi pytania z tego sprawdzianu. Czy mam grzech? Pozdrawiam i życze miłego dnia.
Nie,
skąd wiesz że ten akurat sprawdzian będzie?

Ciekawe że nauczyciela już nie chce się niczego samemu wymyślać tylko korzystają z gotowców.
Ostatnio zmieniony 2022-05-10, 21:07 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: Andej » 2022-05-10, 21:51

Hejjj pisze: 2022-05-10, 20:11 Czy mam grzech?
Na pewno masz grzech. I to wiele. Nie ma człowieka bez grzechu. No, chyba, że tuż po ich odpuszczeniu.

Ale na pewno nie jest grzechem to, że się uczysz. Każda metoda nauki, jeśli coś wchodzi do głowy, jest dobra.

A robisz ściągawki? Jeśli tak, to czy zauważyłeś, że przygotowując dobre ściągawki uczysz się? Zapamiętujesz. Bim musisz wyszukać sedno, które warto zapisać. W ten sposób się i uczysz i uspokajasz. Potem nie korzystasz z nich, bo masz w głowie. A posiadanie ściągawki uspokaja, bo to takie koło ratunkowe. A z kół ratunkowych najlepiej nie korzystać. Nie doprowadzać do sytuacji, w których są konieczne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy to grzech? Prosze o szybka odpowiedz

Post autor: Hejjj » 2022-05-12, 17:19

Dzień dobry dzisiaj mam dwa pytania
1. Dzisiaj przeglądając różne rzeczy w internecie pojawił mi się rysunek chyba przedstawiający miejsce intymme (nie mam pewnośći że to na pewno było to bo był to rysunek) i przypatrzyłem się chwilke na to żeby sie zastanowić co to może być. Czy to grzech?
2. Dzisiaj w szkole kolega dał mi sok który wzioł ze szkoły (nikt nie powiedział mu że może sobie go wziąść) ale być może gdyby nie wzioł go został zmarnowałby się. Czy to grzech że wziolem od niego ten soczek? Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy to grzech?

Post autor: Hejjj » 2022-05-13, 20:11

Dzień dobry ta sytuacje byla okolo miesoac temu ale teraz mi sie o tym przypomnialo gdy moja kolezanka miala grzech poradzila sie mnie jak ma go wyznac to poiwedzialem jej ze moze zrobic tak ze powie troche szybciej powie ten grzech i powie kolejny (steresowała sie powiedzeniem tego grzechu) czy mam grzech ze jej tak poradziłem (nie wiem czy tak zrobila). Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy to grzech?

Post autor: Hejjj » 2022-05-20, 15:00

Dzień dobry gdy miałem grzech ciężki przy spowiedzi nie powiedziałem ile razy go popełniłem (nie wiedziałem że trzeba mowic ile razy i do tego spowiednik nie zapytał ile razy go popełnilem) czy taka spowiedz jest ważna i czy to grzech? Pozdrawiam i życze miłego dnia

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4444
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-05-20, 15:04

Tak, jest ważna, zwłaszcza że nie wiedziałeś, że powinno się wyznawać też ilość. Wszystko ok.

Dodano po 2 minutach 52 sekundach:
Hejjj pisze: 2022-05-20, 15:00I czy to grzech?
Nie, to nie grzech.
Ostatnio zmieniony 2022-05-20, 15:07 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy to grzech?

Post autor: Hejjj » 2022-05-26, 11:25

Dzień dobry czy popatrzenie się ludziom na piersi to grzech? Nie chodzi mi o patrzenie dla podniecenia tylko poporstu w codziennym życiu gdy czesto jest to nieuniknione. Pozdrawiam i życze miłego dnia.

ODPOWIEDZ