Czy to grzech - Hejjj

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4448
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czy to grzech?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-05-26, 13:09

Hejjj pisze: 2022-05-26, 11:25 Dzień dobry czy popatrzenie się ludziom na piersi to grzech? Nie chodzi mi o patrzenie dla podniecenia tylko poporstu w codziennym życiu gdy czesto jest to nieuniknione. Pozdrawiam i życze miłego dnia.
Nie, w takiej sytuacji, to nie grzech.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy to grzech?

Post autor: Hejjj » 2022-05-31, 14:39

Dzień dobry czy to grzech ciężki? Koleżanka biła mnie dzisiaj cały dzień na koniec poporstu nie wytrzumałem i pokazałem jej środkowy palec i chciałem ją przezwać wsensie zaczołem ale skonczylem w polowie slowa. Pozdrawiam i życze miłego dnia

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Czy to grzech?

Post autor: Hejjj » 2022-06-02, 20:11

Czy to grzech ciężki że podczas ogladania filmu pojawila sie nieczysta scena na skutek czego dostalo sie niechcianej erekcji? Pozdrawiam i życze miłego dnia

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-04, 09:39

Dzień dobry czy to grzech ze jak byłem ze znajomymi na placu zabaw i było tam jakieś dziecko i coś robiło i czy jak mi sie to źle skojarzylo to grzech? Musiałem sie przez chwile na to patrzec bo asekurowałem to dziecko jak cos robilo zeby np. nie spadło. Godzine przed tą sytuacja byłem u Spowiedzi. Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Siostra

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Siostra » 2022-06-04, 16:54

Hejj ze względu na młody wiek masz wiele wątpliwości, ale szukanie grzechu wszędzie i na każdym kroku to niedobry kierunek.
Postaraj się codziennie skupiać na dobru i dobrych uczynkach, to lepsza droga.
Nie zgrzeszyłeś ciężko, więc spokojnie idź do komunii św., na początku mszy św wszyscy odmawiamy akt żalu, który gładzi grzechy lekkie i do Stołu Pańskiego przystępujemy oczyszczeni mocą Chrystusa Pana.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-04, 19:18

Dzień dobry to głupie ale czy to grzech że oglądałem coś w internecie i była tam kobieta i ona miała lekko odsłonięte pi3rsi nie tak bardzo ale troszeczke i nie chcialem tego widziec i zasłoniłem to palcem ale potem stwiwrdziłem że odsłonie palec i zobacze czy faktycznie jest to bardzo odsłonięte i czy ewentualnie mogłbym odsłonić palec i popatrzyłem się na to przez może 1/2sekunde nie pamietam (nie dla podniecenia) i okazało się że nie było to jakoś nie wiadomo jak bardzo odsłonięte raczej tak normalnie.
Ps: wczoraj byłem u Spowiedzi i czy moge przystępować do Komunii Świętej. Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Siostra

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Siostra » 2022-06-04, 22:54

ile masz lat?

Myślę, ze zachowujesz się dość normalnie jak na młodego człowieka.
Ale chciałabym żebyś sobie uświadomił, że tylko grzech ciężki nas może/powinien powstrzymać przed komunią św. A taki grzech jest trudno popełnić, bo trzeba być w pełni świadomym że coś jest bardzo złe a i tak to zrobić - czyli odrzucić Boga i Dobro.

Grzech ciężki dotyczy przekroczenia Dekalogu. lekkie grzechy popełniamy codziennie, ale gładzi je spowiedź powszechna i komunia św - czyli sam Jezus.
Gdy masz wątpliwość że zrobiłeś coś złego to zapewne nie jest to grzech ciężki, bo nie był to świadomy wybór. Postaraj się odmówić CHwała Ojcu... jako zadość uczynienie, chwytaj się tej modlitwy zawsze gdy masz wątpliwość. Niech Cię Bóg prowadzi!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Andej » 2022-06-05, 09:32

Siostra pisze: 2022-06-04, 22:54 Grzech ciężki dotyczy przekroczenia Dekalogu.
A czy nie jest tak, że każdy grzech, jest łamaniem zasad Dekalogu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: lambda » 2022-06-06, 17:24

Andej pisze: 2022-06-05, 09:32
Siostra pisze: 2022-06-04, 22:54 Grzech ciężki dotyczy przekroczenia Dekalogu.
A czy nie jest tak, że każdy grzech, jest łamaniem zasad Dekalogu?
Nie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Andej » 2022-06-06, 21:10

Być może mamy różne Dekalogi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech ciężki? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-07, 20:35

Dzień dobry czy ściąganie na sprawdzianach to grzech ciężki? Ponieważ czasami mam dużo sprawdzianów w tygodniu i czasami ciezko jest sie na nie wszystkie nauczyć i pomimo uczenia się czasami musze zrobic ściągi. Czy to grzech ciężki? Pozdrawiam i życze miłego dnia

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy to grzech ciężki? - Hejjj

Post autor: lambda » 2022-06-11, 06:32

Hejjj pisze: 2022-06-07, 20:35 Dzień dobry czy ściąganie na sprawdzianach to grzech ciężki? Ponieważ czasami mam dużo sprawdzianów w tygodniu i czasami ciezko jest sie na nie wszystkie nauczyć i pomimo uczenia się czasami musze zrobic ściągi. Czy to grzech ciężki? Pozdrawiam i życze miłego dnia
Już były odpowiedzi na podobne pytania na forum.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-11, 13:25

Dzień dobry mam pare pytań czy te grzechy są ciężkie
1. Gdy swędziało mnie miejsce imtymne podrapałem sie po nim bo bardzo mnie swędziało lecz zadało mi to przyjemność (nie robiłem tego dla przyjemności) gdy zadalo mi to przyjemność odrazu skończyłem
2. Czytając książkę pojawiły się słowa mastu4bacja, s3ks, prost6tutka i że 2 chłopaków się całowała, zaczynając czytac ksiazke nie wiedzialem ze bede tam takie slowa z wyjątkiem ostatniego że 2 chłopaków sie całowała (nie bylem na 100% pewny ale tak przeczuwalem). Gdy te rzeczy były rozpisane omijałem je
3. Wczoraj mój przyjaciel odsłuchiwał głosówki od jakieś 9letniej dziewczynki która wydawała jakieś dziwne nieodpowiednie dźwięki powiedziałem mu żeby wyłączył te głosówki bo brzmi to nieestetycznie lecz chyba nie wyłączył (gdy odsłuchiwał czasami oddalałem sie od niego zeby tego nie slyszec
4. Wczoraj gdy spotkałem sie ze znajomymi było tam takie dziecko które poszło w krzaki załatwić swoje potrzeby podejrzewałem że poszło tam w takim celu ale dla upewnienia popatrzyłem sie tam zobaczyc czy napewno i okazało sie ze to dziecko to robi odrazu odwrocilem wzrok.
Czy te rzeczy są grzechami ciężkimi i czy moge przyjmować Koumnię Święta pozdrawiam i życze miłego dnia

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4448
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-06-11, 13:52

Nie są grzechami ciężkimi. Aby grzech był ciężki musi jednocześnie spełniać 3 warunki: być świadomy, dobrowolny i w ważnej sprawie (łamać przykazanie Boże lub kościelne).
Hejjj pisze: 2022-06-11, 13:25 i życze miłego dnia
Dziękujemy. Nawzajem.
Ostatnio zmieniony 2022-06-11, 13:56 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-12, 09:50

Czy czytanie książek w których występują osoby lgbt to grzech?
Pozdrawiam i życze miłego dnia.

ODPOWIEDZ