Czy to grzech - Hejjj

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Andej » 2022-06-12, 09:58

Hejjj pisze: 2022-06-12, 09:50 Czy czytanie książek w których występują osoby lgbt to grzech?
Pozdrawiam i życze miłego dnia.
Spróbuj sam odpowiedzieć. Napisz co myślisz i dlaczego. Spróbuj odpowiedzieć na ytania:
1. Co widzisz złego w w tym, że występują w książce osoby lgbt?
2. Jakie zło jest w tym zawarte?
3. Czy zło jest w człowieku, czy w jego decyzjach?
4. Co ma większe znaczenie: poglądy głoszone w książce, czy charakter bohaterów?

Sadzę, że pora już nauczyć się samodzielnego rozeznawania, co jest grzechem. Oczywiście, do końca życia pozostaną wątpliwości. Ale będzie ich mniej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-15, 16:29

Dzień dobry sytuacja wygląda tak że wczoraj kilka osób rzucało we mnie długopisami, byli nie mili, zabierali mi plecak i nie chcieli oddać, rzucali moim plecakiem, popisali mi długopisem bluzę, wyrzucili kredkę przez okno. W pewnym momencie nie wytrzymałem i pokazałem im 2 razy środkowy palec i na nich nawrzeszczałem. Teraz żałuje że to zrobiłem. Nie wiem czy to ważne ale tak bardzo mnie to dotknęło że nie wytrzymałem i się rozpłakałem. Czy to grzech ciężki że pokazałem ten środkowy palec i nawrzeszczałem? Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4434
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-06-15, 16:46

Raczej nie ciężki, zwłaszcza, że w emocjach. To bardziej oni mają grzech, że Cię tak traktują. Wcale Ci się nie dziwię. Czasem trudno stwierdzić, jaka reakcja jest lepsza. Mnie też kiedyś wyśmiewano w szkole, ale tak się bałam, że się nie broniłam i to tylko nasilało ich zachowanie. A długo już trwa to, że Cię tak atakują? Pisałeś kiedyś, że koleżanka Cię biła, myślałam wtedy, że to była sporadyczna sytuacja. Czy jest w klasie ktoś, kto Cię jakoś wspiera?

Dodano po 14 minutach 4 sekundach:
No i poza tym zrobiłeś to w obronie własnej i pod wpływem impulsu, silnych emocji, co jest zrozumiałe. Możesz się po prostu pomodlić w domu o łaskę nawrócenia dla nich, przyda im się to zapewne i w ten sposób wyświadczysz im dobro.
Ostatnio zmieniony 2022-06-15, 17:01 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-15, 17:23

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-06-15, 17:00 Raczej nie ciężki, zwłaszcza, że w emocjach. To bardziej oni mają grzech, że Cię tak traktują. Wcale Ci się nie dziwię. Czasem trudno stwierdzić, jaka reakcja jest lepsza. Mnie też kiedyś wyśmiewano w szkole, ale tak się bałam, że się nie broniłam i to tylko nasilało ich zachowanie. A długo już trwa to, że Cię tak atakują? Pisałeś kiedyś, że koleżanka Cię biła, myślałam wtedy, że to była sporadyczna sytuacja. Czy jest w klasie ktoś, kto Cię jakoś wspiera?

Dodano po 14 minutach 4 sekundach:
No i poza tym zrobiłeś to w obronie własnej i pod wpływem impulsu, silnych emocji, co jest zrozumiałe. Możesz się po prostu pomodlić w domu o łaskę nawrócenia dla nich, przyda im się to zapewne i w ten sposób wyświadczysz im dobro.



Wsensie nacodzień mnie tak nie traktują tylko wczoraj niewiem czemu sie tak zachowywali, w mojej klasie razem ze mną są 3 osoby z racji tego ze mieszkam w małej wsi i to właśnie oni w dwójkę tak robili, ale potem się tak jakby uspokoili i byli mili przez reszte dnia

Dodano po 54 minutach 36 sekundach:
Re: Czy to grzech? - Hejjj

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Re: Czy to grzech? - Hejjj

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
Dzień dobry przepraszam że to pytanie znajduje się pod tym postem ale coś mi nie działa i tylko tak mi sie dodaje.To było dosyć dawno gdy przeglądałem tik toka wyświetlił mi się taki filmik z takim dźwiękiem np. pierwsza miłość, papieros itp. i w tym dźwięku było pierwszy s3ks i z ciekawośći zostałem na tym filmiku ( na tym filmiku nie było jakiś nieodpowiednich rzeczy tylko poprostu ludzie pisali kiedy pierwszy raz robili te rzeczy) czy to grzech ciężki?
Ostatnio zmieniony 2022-06-15, 18:26 przez Hejjj, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Jozek » 2022-06-15, 18:59

Najlepiej zapytaj ksiedza przy spowiedzi, albo po lekcjach religii.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-15, 19:14

Jozek pisze: 2022-06-15, 18:59 Najlepiej zapytaj ksiedza przy spowiedzi, albo po lekcjach religii.
A myśli pan że mogę przyjmować Komunię Świętą?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Jozek » 2022-06-15, 19:23

Ja, jesli mam watpliwosci to ide do spowiedzi.
Nikt nie wie co tak naprawde robiles i dlaczego, wiec albo pytaj ksiedza, albo do spowiedzi i wtedy tez pytaj, wyjasniajac z czym masz watpliwosci.
Ksiadz bedzie wiedzial lepiej co ci doradzic niz jakikolwiek forumowicz.
Ostatnio zmieniony 2022-06-15, 19:40 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-15, 19:39

Jozek pisze: 2022-06-15, 19:23 Ja, jesli mam watpliwosci to ide do spowiedzi.
Nikt nie wie co tak naprawde robiles i dlaczego, wiec albo pytaj ksiedza, albo do spowiedzi i wtedy tez pytaj, wyjasniajac z czym masz watpliwosci.
A jak mam powiedzieć to przy spowiedzi? Mogę powiedzieć że oglądałem nieodpowiedni filmik?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Jozek » 2022-06-15, 19:44

Hejjj pisze: 2022-06-15, 19:39
Jozek pisze: 2022-06-15, 19:23 Ja, jesli mam watpliwosci to ide do spowiedzi.
Nikt nie wie co tak naprawde robiles i dlaczego, wiec albo pytaj ksiedza, albo do spowiedzi i wtedy tez pytaj, wyjasniajac z czym masz watpliwosci.
A jak mam powiedzieć to przy spowiedzi? Mogę powiedzieć że oglądałem nieodpowiedni filmik?
Nie badz dziecinny i powiedz dokladnie ksiedzu co robiles i w jakich okolicznosciach.
Ksiadz, zwlaszcza w konfesjonale bedzie mogl lepiej od forumowiczow rozeznac i bedzie wiedzial co z tym zrobic, nie forumowicze.
Kazdy ma inne sumienie i innacze taz moze zrozumiec to o co pytasz, a tym samym wprowadzic cie w blad, lub sprowadzic twoje sumienie do swojego poziomu, a tym samym nawet popelnic grzech ingerujac w twoje sumienie.
Jedynie ksieza sa do tego upowaznieni i moga od razu takze dac rozgrzeszenie i wiazace nauki, czy rady.
Poza tym, np. z tym filmikiem, z tego co napisales wynika iz wiedzac ze moze tam byc cos niestosownego do ogladania, swiadomie ogladales.
Wiesz, ogladanie przez palce, czy tez to ze okazalo sie iz nie bylo tam czegos niestosownego, nie zmienia faktu ze ulegles pokusie ogladania, podswiadomie liczac na to ze bedzie tam cos niestosownego.
Takie wnioski z tego co piszesz sie nasuwaja, jednak kwalifikacja tego czy grzech, czy tez ciezki czy lekki to do ksiedza nalezy a nie forumowiczow.

Dodano po 32 minutach 18 sekundach:
Zwrocilem ci na niektore szczegoly uwage, choc dawniej nie myslalem w taki sposob, do momentu wykladow na temat "moralna ocena czynu", ktory nie tylko byl bardzo interesujacy, ale takze utkwil mi w pamieci w jaki sposob rozrozniac czyny.
Ostatnio zmieniony 2022-06-15, 20:10 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-17, 16:37

Dzień dobry wczoraj przyjołem Komunię Świętą mając grzech ponieważ gdy o tym myślałem wydawało mi się że jest to grzech lekki lecz teraz mam wyrzuty sumienia czy nie był to przypadkiem grzech ciężki. Czy popełniłem w takiej sytuacji świętokradztwo? Pozdrawiam i życze miłego dnia

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Jozek » 2022-06-17, 17:29

Nie pytaj na forum tylko ksiedza.
forum to nie konfesjonal i nikt tu nie bedzie bral odpowiedzialnosci za to co, jak i kiedy zrobiles.
Od tego sa ksieza i konfesjonaly. Zreszta, jakbys poszedl do ksiedza jak pisalem wczesniej, to nie mial bys teraz tego dylematu.
Ostatnio zmieniony 2022-06-17, 17:30 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-17, 20:02

Na wstępie przepraszam że znów zadaje pytanie ale złapły mnie wyrzuty sumienia. Czy włożenie sobie palca do (nie będę używał nieodpowiednich słów także powiem łagodniej) pupy gdy jestem chłopakiem to grzech ciężki? I jeżeli jest to grzechem to jak mogę powiedzieć o tym przy konfesjonale. Pozdrawiam i życze miłego wieczoru

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-21, 20:29

Dzień dobry przed chwilą oglądając filmik Chrześcijański zajrzałem w komentarze i ktoś zadał pytanie i osoba która odpisała tej osobie napisała coś o współpracowaniu z duchami i na początku źle przeczytałem i myślałem ze ten ktoś napisał współż6cie z duchami i miałem takie co że jak i zajrzałem w ten komentarz i okazało się że jednak pisało współpracowaniu czy mam grzech? PS: dzisiaj byłem u Spowiedzi. Pozdrawiam i życze miłego dnia

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18863
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4598 times
Kontakt:

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-21, 21:00

Ostatnio zmieniony 2022-06-21, 21:34 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Jozek » 2022-06-21, 21:36

Hejjj pisze: 2022-06-21, 20:29 Dzień dobry przed chwilą oglądając filmik Chrześcijański zajrzałem w komentarze i ktoś zadał pytanie i osoba która odpisała tej osobie napisała coś o współpracowaniu z duchami i na początku źle przeczytałem i myślałem ze ten ktoś napisał współż6cie z duchami i miałem takie co że jak i zajrzałem w ten komentarz i okazało się że jednak pisało współpracowaniu czy mam grzech? PS: dzisiaj byłem u Spowiedzi. Pozdrawiam i życze miłego dnia
Marek, twoj link nie dziala.

A ja sie zastanawiam co polecic? Psychiatre, czy moze wystarczy psycholog?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ