Czy to grzech - Hejjj

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-22, 15:21

Dzień dobry przepraszam że znów pytam ale jak patrzyłem to zdania w internecie są podzielone. Czy czytanie lub oglądanie harrego pottera to grzech? PS: prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie a nie jak pod ostatnim postem polecanie mi psychiatry lub psychologa :) Pozdrawiam i życze miłego dnia

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-23, 15:34

Dzień dobry przeglądając tiktoka natrafiłem na filmik na którym ktoś chyba żartował kogoś dzwoniąc do kogoś i w tym filmiku było że był jakiś nieodpoiwedni chyba incydent i sobie pomyślałem że to może jakieś nieodpowiednie i chwilkę po tym ten ktoś powiedział że ten indydent miał miejsce w toalecie(nie wiem czy dalej było coś nieodpowiedniego bo przewinąłem) gdy oglądałem nie było tam nic nieodpowieniego. Czy jest to grzechem? Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-25, 21:26

Hejjj pisze: 2022-06-22, 15:21 Dzień dobry przepraszam że znów pytam ale jak patrzyłem to zdania w internecie są podzielone. Czy czytanie lub oglądanie harrego pottera to grzech? Pozdrawiam i życze miłego dnia
Dodano po 6 minutach 14 sekundach:
Dzień dobry mam pytanie kilka miesięcy temu miałem obsesje na punkcie harrego pottera i kupowałem/dostawałem pełno gadżetów itp z tym związane i mam półeczkę związaną właśnie z harrym potterem i czy mam grzech posiadając taką półeczkę? Oczywiście tej półeczki nie traktuję jako ołtarzyk czy coś w tym rodzaju tylko jako półkę na której są gry planszowe w które czasami zagram, figurki które fajnie wyglądają, balsam do ust którym czasami posmaruje usta czy poduszka na której śpię. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru
Ostatnio zmieniony 2022-06-25, 22:02 przez Hejjj, łącznie zmieniany 3 razy.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-27, 20:49

Dzień dobry na wstępie przepraszam że znów pytam ale poprostu dopadły mnie teraz skrupuły czy przyjąłem godnie Komunię Świętą.
1. Ostatnio jadąc rowerem spotkałem taką jedną panią i nie chciałem się na nią patrzeć żeby nie popatrzyć się jej na pi3si żeby nie popełnić grzechu, ale się popatrzyłem żeby zobaczyć jaka to pani wsensie to nie było tak że stwierdziłem że się popatrzę żeby papatrzyć się tej pani na pi3si tylko poprostu na twarz żeby zobaczyć kim jest ta pani, ale jednak przypadkowo popatrzyłem się, i do tego potem popatrzyłem się poraz drugi (na tą panią) lecz tym razem dla tego żeby powiedzieć jej dzień dobry bo stwierdziłem że to będzie trochę nie grzeczne gdy powiem jej dzień dobry patrząc się w drogę lecz wtedy znów przypadkowo popatrzyłem się jej :(. Czy mam grzech ciężki?
2. Dzisiaj będąc u babci oglądałem telewizję i tam była taka pani i też nie chciałem popatrzyć się jej na pi3si więc odrazu odwróciłem wzrok lecz wtedy w telewizji odezwał się jakiś głos i myślałem że to jakaś inna postać ale to znów była ta pani i znów jej się przypadkowo popatrzyłem.
Wiem że żeby popełnić grzech cieżki musimy mieć swiadomość i dobrowolność ale poprostu dopadły mnie skrupuły i wole się kogoś spytać niż przyjomować Komunię z grzechem. Pozdrawiam i życze miłego dnia

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4439
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-06-28, 12:05

To nie jest grzech. Masz prawo patrzeć na innych ludzi, na kobiety też. Nie ma w tym nic złego. Grzech byłby, gdybyś miał złe zamiary, ale Ty ich nie masz.
Hejjj pisze: 2022-06-27, 20:49 nie chciałem się na nią patrzeć żeby nie popatrzyć się jej na pi3si żeby nie popełnić grzechu, ale się popatrzyłem żeby zobaczyć jaka to pani
To, że przypadkiem spojrzysz na piersi nie ma żadnego znaczenia, bo nie jest to Twoim celem.
Ostatnio zmieniony 2022-06-28, 12:08 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy Nowenna Pompejańska jest ważna? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-28, 19:07

Dzień dobry mam pytanie dzisiaj zacząłem odmawiać Nowennę Pompejańską i po odmówieniu części Bolesnej odmówiłem Pod Twoją Obronę, lecz po tym zobaczylem w internecie ze Pod Twoją Obronę powinno się odmawiać po odmówieniu 3 części. Czy w takim razie część Bolesna się liczy czy mam odmówić odnowa? Pozdrawiam i życze miłego wieczoru

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Andy72 » 2022-06-28, 19:18

Bóg ani Maryja to nie aptekarze czy księgowi, którzy unieważniają modlitwę gdy coś za dużo lub za mało się powie.
Zwłaszcza gdy za duzo,
Możesz drugi raz odmówić Pod Twoją Obronę, na koniec, za dużo za nie szkodzi,
Znałem osobę , która zniechęciła się do spowiedzi w ten sposób, że jak dostawała do odmówienia, np 10-ke Rózańca, to np. przy 7-mej nie była pewna cz się pomyliła i zaczynała wszystko od początku, A co dopiero gdy trzeba odmówić 150.
Ja czasem niepokoiłem się gdy obawiałem się że za mało odmówiłem, ale odmówienie np. 11 zamiast 10 nie unieważnia tych 10.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy Nowenna Pompejańska jest ważna? - Hejjj

Post autor: Jozek » 2022-06-28, 19:41

Hejjj pisze: 2022-06-28, 19:07 Dzień dobry mam pytanie dzisiaj zacząłem odmawiać Nowennę Pompejańską i po odmówieniu części Bolesnej odmówiłem Pod Twoją Obronę, lecz po tym zobaczylem w internecie ze Pod Twoją Obronę powinno się odmawiać po odmówieniu 3 części. Czy w takim razie część Bolesna się liczy czy mam odmówić odnowa? Pozdrawiam i życze miłego wieczoru
Rob jak chcesz, powtarzaj, albo kontynuj dalej, wazne bys sie modlil szczerze, a nie dlatego ze cos chcesz przez to uzyskac.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy czytanie heartstopper to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-06-29, 16:19

Dzień dobry czy czytanie heartstopper to grzech? Pytam dlatego że często w tym komikscie występowały wulgaryzmy i czasami były scenki gdzie 2 chłopaków się całowała. Jeśli chodzi o wulgaryzmy to wiedziałem że będą ale nie wiedziałem że będzie ich dużo, a jeśli chodzi o pocałunki to wiedziałem że będą ( w obawie że to grzech starałem się omijać takie sceny). Czy to grzech, a jeśli tak to ciężki czy lekki? Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Morkej » 2022-06-29, 16:45

Czytając recenzję tego już na wstępie natrafiłem na coś takiego:

"Dlaczego Heartstopper jest nieodpowiedni?
Rodzice muszą wiedzieć, że Heartstopper to romans między nastoletnimi chłopcami, który rozgrywa się w Anglii i oparty jest na komiksach internetowych i serii powieści graficznych Alice Oseman. Ponieważ romantyczny związek ma kluczowe znaczenie dla fabuły, spodziewaj się flirtu, randek i pocałunków"


Nie przekonuje mnie coś takiego. Nie widzę specjalnie wartościowego przekazu w tej historii. Odpowiadając na
pytanie - wróć sobie do odpowiedzi, którą udzieliła Ci wyżej miłośniczka i porównaj, ale w kontekście tego, o co teraz pytasz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Andy72 » 2022-06-29, 16:49

czyli gejowska propaganda skierowana do młodzieży
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to byłby grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-07-01, 09:33

Dzień dobry czy czytanie książki w której występują sceny 18+ jest grzechem? A jeżeli omijałoby się takie sceny nadal byłby grzech? Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Czy to byłby grzech? - Hejjj

Post autor: sądzony » 2022-07-01, 09:47

Hejjj pisze: 2022-07-01, 09:33 Dzień dobry czy czytanie książki w której występują sceny 18+ jest grzechem? A jeżeli omijałoby się takie sceny nadal byłby grzech? Pozdrawiam i życze miłego dnia.
A czy czytanie książek w których napisane jest, że Bóg nie istnieje jest grzechem? - moim zdaniem nie. Kwestia co "robisz" z tą informacją lub co ta informacja "robi" z Tobą. Każdy obraz, informacja, przekonanie, słowo, zdarzenie, przeżycie ma na nas jakiś wpływ, a wiele z nich może prowadzić do grzechu, co nie oznacza, że (i ty się zawahałem) mamy zostać ascetami.

W zasadzie możesz robić co chcesz jeżeli to co robisz jest ku Bogu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-07-01, 12:54

Dzień dobry dzisiaj z kolegą pisaliśmy o serialach i zapytałem jakie seriale poleca i on się zapytał czy ten serial może być 18+ na co ja odpisalem ze okej (raczej nie mialem zamiaru go ogladac, i tak mi go nie podał), napisalem jeszcze ze chyba wiem o jaki serial chodzi i się potem jeszcze sprzeczalismy czy wiem czy nie. Czy to grzech? Pozdrawiam i życze miłego dnia

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-07-02, 19:01

Dzień dobry mam parę pytań
1. Ostatnio sobie myślałem i stwierdzilem że Pan Bóg mnie Kocha a ja Kocham Go więc jesteśmy razem. Teraz wydaje mi się że to było trochę głupie.
2. Ostatnio na zakończeniu roku szkolnego Mama była ze mną i niewiem czy się przypadkiem troszkę nie wstydziłem że jest ze mną teraz wydaje mi się że nie było to okej i wogule.
3. Mam 2 pieski i dzisiaj gdy były razem jeden wskoczył na drugiego i chyba chciał z nim współżyć jednak do niczego nie doszło, ale to widziałem.
Czy te rzeczy mogą być grzechem?
Mam jeszcze pytanie o grzechu ciężkim ponieważ żeby był grzech ciężki musi być świadomość, dobrowolność i chyba materia ciężka albo poważna albo w ważnej sprawie nie pamiętam dokładnie czyli żeby był grzech ciężki musimy być świadomi że jest to grzech ciężki ale i tak go popełniamy z pełną dobrowolnością, czy tak określa się grzech ciężki?
Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.

ODPOWIEDZ