Czy popełniłam grzech?

ODPOWIEDZ
xKtoś0123x
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2022
Has thanked: 2 times

Czy popełniłam grzech?

Post autor: xKtoś0123x » 2022-04-24, 13:08

Cześć mam pewien problem. Dwa dni temu masturbowałam się przez sen. W sensie nie śniło mi się, że to robiłam tylko coś czułam, że to robię ale nie mogłam nic z tym zrobić bo byłam we śnie. Obudziłam się natychmiast i przestałam. Nie wsadzałam tam sobie palców czy coś tylko jakoś nogami (?) Nie wiem. Nie będę opowiadać szczegółów. Więc po tym przebudzeniu nie pamiętam czy zrobiłam to świadomie czy nie ale chyba znowu to zrobiłam. Bardzo tego żałuję i nienawidzę siebie za to.



Z góry przepraszam jeżeli napisałam to gdzieś indziej albo coś ale nigdy tutaj nic nie pisałam i nie znam się zbytnio na tej stronie

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 351 times

Re: Czy popełniłam grzech?

Post autor: Morkej » 2022-04-24, 13:21

xKtoś0123x pisze: 2022-04-24, 13:08 Więc po tym przebudzeniu nie pamiętam czy zrobiłam to świadomie czy nie ale chyba znowu to zrobiłam.
A zatem możemy stwierdzić, że pełnej świadomości popełniania czynu tutaj nie było. Ciężko też o to, aby rzeczywiście ta pełna świadomość miała miejsce, jeżeli mówimy o stanie snu. Podczas niego nasze zdolności decyzyjnie są zdecydowanie ograniczone, więc chyba nie za wiele da się w ogóle zrobić. Najlepiej i najbezpieczniej dla zdrowia psychicznego oraz duchowego będzie po prostu się tym nie przejmować. Im mniej będzie się przykładało uwagi do tego problemu, tym mniej napięcia seksualnego będzie gromadziło się gdzieś tam w podświadomości, nad którą przecież nie mamy panowania w czasie snu.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13757
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Czy popełniłam grzech?

Post autor: sądzony » 2022-04-24, 13:40

xKtoś0123x pisze: 2022-04-24, 13:08 Bardzo tego żałuję ...
Wierzę i wydaje mi się, że Bogu to w zupełności wystarcza.
xKtoś0123x pisze: 2022-04-24, 13:08 ... i nienawidzę siebie za to.
A z tego nie jest z pewnością zadowolony.
Nienawiść do siebie nie jest, moim zdaniem, zdrowa.
Bóg nas kocha.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

xKtoś0123x
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2022
Has thanked: 2 times

Re: Czy popełniłam grzech?

Post autor: xKtoś0123x » 2022-04-24, 14:35

Morkej pisze: 2022-04-24, 13:21
xKtoś0123x pisze: 2022-04-24, 13:08 Więc po tym przebudzeniu nie pamiętam czy zrobiłam to świadomie czy nie ale chyba znowu to zrobiłam.
A zatem możemy stwierdzić, że pełnej świadomości popełniania czynu tutaj nie było. Ciężko też o to, aby rzeczywiście ta pełna świadomość miała miejsce, jeżeli mówimy o stanie snu. Podczas niego nasze zdolności decyzyjnie są zdecydowanie ograniczone, więc chyba nie za wiele da się w ogóle zrobić. Najlepiej i najbezpieczniej dla zdrowia psychicznego oraz duchowego będzie po prostu się tym nie przejmować. Im mniej będzie się przykładało uwagi do tego problemu, tym mniej napięcia seksualnego będzie gromadziło się gdzieś tam w podświadomości, nad którą przecież nie mamy panowania w czasie snu.
A gdybym poszła do spowiedzi i bym się z tego wyspowiadała to by się nic nie stało? Myślę, że wtedy byłoby mi lżej pomimo tego, że nadal nie mam pewności czy popełniłam grzech

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 351 times

Re: Czy popełniłam grzech?

Post autor: Morkej » 2022-04-24, 14:42

xKtoś0123x pisze: 2022-04-24, 14:35 A gdybym poszła do spowiedzi i bym się z tego wyspowiadała to by się nic nie stało? Myślę, że wtedy byłoby mi lżej pomimo tego, że nadal nie mam pewności czy popełniłam grzech
Jeżeli czujesz rzeczywiście taką potrzebę w sumieniu, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pójść do spowiedzi.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy popełniłam grzech?

Post autor: Andej » 2022-04-24, 14:45

xKtoś0123x pisze: 2022-04-24, 14:35 A gdybym poszła do spowiedzi i bym się z tego wyspowiadała to by się nic nie stało?

Muszę Cię zmartwić. Na pewno by się stało. Przyjęłabyś sakrament. To bardzo ważne zdarzenie w życiu człowieka. To pojednanie. To zacieśnienie więzi z Bogiem. To bardzo dużo. Nie można uważać, że przystąpienie do sakramentu spowiedzi, to "nic się nie stało".
xKtoś0123x pisze: 2022-04-24, 14:35 Myślę, że wtedy byłoby mi lżej pomimo tego, że nadal nie mam pewności czy popełniłam grzech
To też ważna rola sakramentu. Uspokojenie sumienia. To tak, jak przytulenie przez kochającą i kochana osobę. To nie tylko Bóg wybacza Tobie, ale i Ty sama sobie wybaczasz.
Niezależnie od tego, czy był to grzech. Skoro masz jakieś wyrzuty sumienia, to wyjaw je na spowiedzi. Najwyżej usłyszysz, że to nie był grzech. I dowiesz się, jak unikać takich sytuacji.

Osobiście doradzałbym spanie z różańcem. Gdy coś niepokoi, to chwytać zań, jak za koło ratunkowe. I modlić się.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy popełniłam grzech?

Post autor: lambda » 2022-04-24, 18:28

xKtoś0123x pisze: 2022-04-24, 13:08 Cześć mam pewien problem. Dwa dni temu masturbowałam się przez sen. W sensie nie śniło mi się, że to robiłam tylko coś czułam, że to robię ale nie mogłam nic z tym zrobić bo byłam we śnie. Obudziłam się natychmiast i przestałam. Nie wsadzałam tam sobie palców czy coś tylko jakoś nogami (?) Nie wiem. Nie będę opowiadać szczegółów. Więc po tym przebudzeniu nie pamiętam czy zrobiłam to świadomie czy nie ale chyba znowu to zrobiłam. Bardzo tego żałuję i nienawidzę siebie za to.



Z góry przepraszam jeżeli napisałam to gdzieś indziej albo coś ale nigdy tutaj nic nie pisałam i nie znam się zbytnio na tej stronie
Nie ,nie popelnilas.

ODPOWIEDZ