MIŁOSIERDZIE

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
JustMe
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2022
Been thanked: 2 times

MIŁOSIERDZIE

Post autor: JustMe » 2022-04-26, 13:57

Dwa dni temu była Niedziela Miłosierdzia i to skłoniło mnie do napisania tego postu. Chcę napisać o tym o czym często zapominamy, że Jezus dał nam zbawienie za darmo, musimy Mu tylko uwierzyć. Oczywiście powinniśmy starać się być dobrzy ze względu na miłość do Boga i do innych ludzi, ale nie musimy się ciągle bać i stresować że popełniliśmy jakiś błąd. ,,Albowiem nie od wypełniania prawa została uzależniona obietnica dana Abrahamowi i jego potomstwu, że będzie dziedzicem świata, ale od usprawiedliwienia z wiary" ,,Temu jednak, który nie wykonuje pracy a wierzy w Tego co usprawiedliwia grzesznika, wiarę jego poczytuje się za tytuł do usprawiedliwienia". Jezus już zapłacił za nasze odkupienie, na krzyżu. My musimy tylko Mu wierzyć i ufać i wszyscy pójdziemy do nieba. Jak się nad tym głębiej pomyśli to to jest mega niesamowite. Tak samo jak to co Jezus mówił do siostry Faustyny.
Wystarczy że w Niedzielę Miłosierdzia przyjmiemy z czystym sercem Komunię i są nam darowane winy i kary. On nam wszystko daje za darmo, my musimy tylko to przyjąć, czy da się kochać bardziej? :) <3

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: MIŁOSIERDZIE

Post autor: Dezerter » 2022-04-26, 16:27

JustMe - dokładnie
chrześcijaństwo jest bardzo proste :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: MIŁOSIERDZIE

Post autor: sądzony » 2022-04-26, 22:20

Za wiki:

"Miłosierdzieaktywna forma współczucia, wyrażająca się w konkretnym działaniu, polegającym na bezinteresownej pomocy. Samo współczucie, nie przekładające się na działanie, miłosierdziem jeszcze nie jest."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%82osierdzie

Tak. Chrześcijaństwo jest proste (w pozytywnym znaczeniu tego słowa), a jednocześnie niełatwe realizacji (przynajmniej dla mnie).
W zasadzie droga do Chrystusa prowadzi którędykolwiek byle prowadząc ze sobą najsłabszych.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”