Czy to można nazwać masturbacją?

Spam, offtop na forum, czyli forumowe śmieci, posty nie wnoszące nic do tematu, nie związane z nim.
Zablokowany
Awatar użytkownika
miker
Przybysz
Przybysz
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2022
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Czy to można nazwać masturbacją?

Post autor: miker » 2022-04-30, 19:53

Wczoraj zdarzyło mi się myśleć o czymś co doprowadziło do wytrysku. Nie wiem czy to można nazwać masturbacją, nie używałem do tego ręki ani niczego. Po prostu myślałem o czymś "podniecającym", i odruchowo wykonałem pewien "ruch". Nie chciałem się tego robić bo znowu musiałbym iść do spowiedzi, ale to po prostu to zaspokoiło moje potrzeby seksualne... Czy to grzech?
Ostatnio zmieniony 2022-04-30, 20:22 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy to można nazwać masturbacją?

Post autor: sądzony » 2022-04-30, 21:11

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że nie.

Opowiem jednak o moim doświadczeniu. Niestety jestem ohydnym grzesznikiem. Ale do rzeczy.
Zdarzyło mi się, że siedziałem w samochodzie trzymając przy uchu telefon. 600km dalej w domu siedziała kobieta i również trzymała telefon przy uchu. Siedzieliśmy tak 10 minut i nie robiliśmy nic więcej prócz tego, że ona mruczała do mnie, a ja odmrukiwałem do niej.
Napięcie było tak duże, że doświadczyłem orgazmu.

Czy to był grzech? Oczywiście.

"Masturbacja – pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie pobudzenia seksualnego. Może, lecz nie musi, prowadzić do osiągnięcia orgazmu."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Masturbacja

Nie napisano: "fizyczne pobudzanie".
Ostatnio zmieniony 2022-04-30, 21:11 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy to można nazwać masturbacją?

Post autor: Andej » 2022-04-30, 23:25

Zawsze warto zadać sobie pytanie, czy było to świadomym i zamierzonym działaniem. W odpowiedzi, sedno.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miker
Przybysz
Przybysz
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2022
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Czy to można nazwać masturbacją?

Post autor: miker » 2022-05-01, 07:59

Andej pisze: 2022-04-30, 23:25 Zawsze warto zadać sobie pytanie, czy było to świadomym i zamierzonym działaniem. W odpowiedzi, sedno.
Na pewno było świadome ale nie było zamierzone i z premedytacją. Tak niestety wyszło...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy to można nazwać masturbacją?

Post autor: Andej » 2022-05-01, 10:01

Zatem: Idź i nie grzesz więcej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

zrozpaczona
Przybysz
Przybysz
Posty: 17
Rejestracja: 26 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to można nazwać masturbacją?

Post autor: zrozpaczona » 2022-05-02, 09:34

@sądzony przytaczasz treść artykułu, w którym kolejne zdanie jasno mówi o tym co obejmuje ten termin. I z tego co zdążyłam przeczytać i z tego co wiem, jest to fizyczne pobudzanie, ale nie chcę się wdawać w szczegóły.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy to można nazwać masturbacją?

Post autor: sądzony » 2022-05-02, 09:58

zrozpaczona pisze: 2022-05-02, 09:34 @sądzony przytaczasz treść artykułu, w którym kolejne zdanie jasno mówi o tym co obejmuje ten termin. I z tego co zdążyłam przeczytać i z tego co wiem, jest to fizyczne pobudzanie, ale nie chcę się wdawać w szczegóły.
Masz rację. Przepraszam, mój błąd. Pewnie na siłę chciałem znaleźć potwierdzenie na to co chciałem udowodnić.

Nie mam więc żadnych dowodów, ale uważam, że można "masturbować się" za pomocą myśli.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy to można nazwać masturbacją?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-02, 14:07

miker pisze: 2022-04-30, 19:53 Wczoraj zdarzyło mi się myśleć o czymś co doprowadziło do wytrysku. Nie wiem czy to można nazwać masturbacją, nie używałem do tego ręki ani niczego. Po prostu myślałem o czymś "podniecającym", i odruchowo wykonałem pewien "ruch". Nie chciałem się tego robić bo znowu musiałbym iść do spowiedzi, ale to po prostu to zaspokoiło moje potrzeby seksualne... Czy to grzech?
  1. to chyba nie takie ważne, jak to nazwiemy
  2. czy to grzech? Sam czyn jest grzeszny. Natomiast nie da się na forum ocenić, czy to był grzech w Twoim przypadku ani jego ciężaru, gdyż to zależy nie tylko od czynu, ale też od wielu innych rzeczy. Generalnie jak najbardziej można zgrzeszyć myślą, a tu jest jakby coś więcej. Ciężar grzechu zależy od Twojego przyzwolenia - nie tylko na wytrysk, ale na te myśli itd. Wydaje się, że jednak (wiem, że wielu nienawidzi takiej odpowiedzi) jest to do rozstrzygnięcia w konfesjonale.

Zablokowany