Czy to zgłosić?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Pytajnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 2 maja 2021
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Czy to zgłosić?

Post autor: Pytajnik » 2022-05-01, 12:45

Męczy mnie jedna wczorajsza sprawa i proszę o pomoc. Wczoraj dopiero w domu (naprawdę dopiero w domu) spojrzałam na paragon i zobaczyłam, że Pani ekspedientka nie nabiła jednego produktu- jednej paczki chrupek. Ogólnie kupowałam trzy paczki chrupek, a na paragonie są policzone dwie, a miałam trzy. Jedna paczka kosztowała 1.99zl.
Pytałam się w domu, to mówili, że to bez sensu iść i zgłaszać czy zwrócić 2 złote. Ta jedna paczka wcale nie jest nabita na paragonie. Głupio mi nawet zjeść je.
Pytanie do Was: czy faktycznie zostawić tę sprawę czy iść i wyjaśnić do sklepu? Oszustwo z mojej strony to nie było skoro zorientowałam się dopiero w domu, ale już sama nie wiem co robić.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: Rafał » 2022-05-01, 12:49

Oczywiście wina nie jest Twoja.
Jak chcesz się poczuć lepiej to odnieś te 2zł. Ja bym tak zrobił.
Ostatnio zmieniony 2022-05-01, 12:49 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: Andej » 2022-05-01, 13:10

Tak, można oddać. Ale komu? Jeśli mały sklepik prywatny, to jest komu. Najlepiej dyskretnie sprzedawcy, tak aby nie przyczynić się do karania go za tę pomyłkę. Jeśli w markecie, to chyba ino przelewem na konto marketu. Pracownik nie może wrzucić do kasy. No chyba, że jeszcze raz kupisz ten towar i poprosisz, aby dwa razy nabili ten sam towar.
Natomiast osoba leniwa wrzuciłaby do jakiejś charytatywnej skarbonki, np. w kościele, troszkę większy pieniążek. Nadprogramowo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pytajnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 2 maja 2021
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: Pytajnik » 2022-05-01, 13:16

To było w markecie. I właśnie tak się zastanawiam właśnie. I teraz mam jeszcze większy mętlik.
Też pomyślałam, żeby oddać coś na cel charytatywny, oczywiście trochę więcej niż 2 złote, ale już sama nie wiem

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: Andej » 2022-05-01, 13:26

Uczyń tak. Będzie ok.
Jedynym sposobem oddania w markecie jest podwójne kupienie. Uważam, że większe dobro, gdy wesprzesz jakiś cel charytatywny.

Wrażliwość i uczciwość są pięknymi i pożądanymi cechami, ale czasem potrafią zatruć życie przesadnymi skrupułami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pytajnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 2 maja 2021
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: Pytajnik » 2022-05-01, 13:30

Bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi.
Faktycznie może lepiej będzie wpłacić na jakichś cel. Dziękuję serdecznie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19081
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2626 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-01, 13:43

Na pewno nie ma sensu specjalnie chodzić - załatw to przy okazji.
Pytanie czy robić to oficjalnie w przypadku marketu (nie wiem czy należy "robić pod górę" w pracy ekspedientce, która popełniła błąd, a do której mogą mieć pretensje).
Zastanawiałbym się raczej nad wrzuceniem tych 2 złotych na charytatywę czy biednych, jako sugeruje @Andej

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: Jozek » 2022-05-01, 14:49

No, ja mialem bardziej wydatny zakup, przy ktorym odmowilem uzycia tzw. kasy automatycznej, bo wprowadzenie tych kas pozbawia pracy wielu osob.
Starsza pani ekspedientka zeskanowala za mnie wszystkie produkty, a byly to glownie maszyny ogrodnicze.
Po powrocie ze sklepu okazalo sie ze zeskanowala tansza maszyne, a policzyla 2 zamiast zeskanowac druga o £200 drozsza.
Czy powinienem isc do sklepu by zwolnili ta ekspedientke?
Pieniadze powedrowaly na cele charytatywne, a sklep i tak nie zbankrutowal.
Mandaty za parkowanie tez czesto placimy nieslusznie, ale znaczna ich czesc zasila fundusze charytatywne, wiec nie ma co sie zbytnio przejmowac mandatami za parkowanie.
Ostatnio zmieniony 2022-05-01, 14:52 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Pytajnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 2 maja 2021
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: Pytajnik » 2022-05-01, 16:57

Tak, racja. Będzie lepiej jak wpłacę na cel charytatywny. Dziękuję

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: bei » 2022-05-02, 09:42

W tej sytuacji to tylko 2 złote nie oddawałabym bo to spowoduje tylko zakłopotanie w sklepie. Tam i tak już dawno wyszło, że brakuje tych 2 zł chyba że komuś wydano za mało to się zrównoważyło. Pracowałam kiedyś w markecie na zlecenie, jak była różnica w kasie to musieliśmy oddawać ze swoich. Jedna dziewczyna miała dwa dni pod rząd -50 zł czyli pracowała jakby za darmo przez te dni, ja miałam raz -13zł. Po dwóch dniach mnie zwolniono bo za wolno kasowałam, ona została bo w sumie market i tak nic nie stracił. Znajoma pracowała na umowę o prace, nic jej nie potrącali za różnice w kasie. Prawda jest taka że 2 zł dla marketu to nic, więcej traci przez rozbity/rozerwany/przeterminowany towar no i przez kradzieże.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: Rafał » 2022-05-02, 14:15

bei pisze: 2022-05-02, 09:42Prawda jest taka że 2 zł dla marketu to nic, więcej traci przez rozbity/rozerwany/przeterminowany towar no i przez kradzieże.
A nie jest tak, że za towar który ulegnie zniszczeniu pieniądze zwraca firma ubezpieczeniowa?

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: bei » 2022-05-02, 16:16

Rafał pisze: 2022-05-02, 14:15
bei pisze: 2022-05-02, 09:42Prawda jest taka że 2 zł dla marketu to nic, więcej traci przez rozbity/rozerwany/przeterminowany towar no i przez kradzieże.
A nie jest tak, że za towar który ulegnie zniszczeniu pieniądze zwraca firma ubezpieczeniowa?
Nie mam pojecie, kto i czy ktoś zwraca. Jak wykladalam towar i np. stuklam słoik to usłyszałam żeby się nie przejmować i wezwać personel sprzątający. Nie mam pojęcia jak sklep się z tego rozlicza, czy ma to po prostu wkalkulowane w koszta. Wiadomo, że mnóstwo pieczywa, owoców i warzyw jest wyrzucanych. Inaczej pewnie wygląda sytuacja gdy uszkodzeniu ulegnie telewizor czy laptop.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: lambda » 2022-05-05, 07:31

Ale jak nie nabiła to nie było braku w kasie wiec raczej się nie zorientowali.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Czy to zgłosić?

Post autor: bei » 2022-05-05, 16:40

lambda pisze: 2022-05-05, 07:31 Ale jak nie nabiła to nie było braku w kasie wiec raczej się nie zorientowali.
Słuszna uwaga ;).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”