Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Rafał » 2022-05-13, 16:44

Osoba pisze: 2022-05-13, 16:20
Rafał pisze: 2022-05-06, 15:21
sądzony pisze: 2022-05-06, 15:08
Osoba pisze: 2022-05-06, 14:19 Dlaczego Bòg, gdy się modlę, wysłuchuje mnie tylko trochę, gdy jestem w trudnej sytuacji, a pòźniej znòw sytuacja się pogarsza? O co chodzi i co zrobić, aby Bòg mnie wysłuchał do końca?
Bóg słucha Cię do końca.
Wydaje mi się, że może to Ty do końca sobą nie jesteś.
W sensie nie do końca wiesz co jest dla Ciebie dobre.
A kto wie na pewno co dla niego jest dobre?
Czytając to forum, widzę to tak:
a) proszę o pomoc Pana Boga - On wie lepiej co jest dla mnie dobre - po czasie cierpienia polepsza mi się - dziękuję Bogu gdyż czuje się lepiej widzę poprawę,
b) proszę o pomoc Pana Boga - On wie lepiej co jest dla mnie dobre - nie poprawia się, a nawet pogarsza - dziękuj Bogu otrzymałeś dar cierpienia

W telegraficznym skrócie - za wszystko dziękuj Bogu.
Wyrzucą Cię z pracy za to, że kolega podłożył Ci świnię, nie masz pieniędzy na utrzymanie rodziny - dziękuj Bogu. Żona Cię zostawia - dziękuj Bogu. Piorun spali Tobie dom - dziękuj Bogu. W wypadku samochodowym zginie Twoje dziecko - dziękuj Bogu. Ruski czołg uśmierci pół wsi - Dziękuj Bogu(?)
Mam rację?
Dzięki za odpowiedź. A jeśli mogłaby to być na przykład osoba, ktòra może zachorować psychicznie, to też ma dziękować Bogu za to? Przecież po zachorowaniu psychicznym mogłaby się nieświadomie skrzywdzić fizycznie.

Dodano po 18 minutach 57 sekundach:
Osoba pisze: 2022-05-13, 16:01
Rafał pisze: 2022-05-06, 15:21
sądzony pisze: 2022-05-06, 15:08
Osoba pisze: 2022-05-06, 14:19 Dlaczego Bòg, gdy się modlę, wysłuchuje mnie tylko trochę, gdy jestem w trudnej sytuacji, a pòźniej znòw sytuacja się pogarsza? O co chodzi i co zrobić, aby Bòg mnie wysłuchał do końca?
Bóg słucha Cię do końca.
Wydaje mi się, że może to Ty do końca sobą nie jesteś.
W sensie nie do końca wiesz co jest dla Ciebie dobre.
A kto wie na pewno co dla niego jest dobre?
Czytając to forum, widzę to tak:
a) proszę o pomoc Pana Boga - On wie lepiej co jest dla mnie dobre - po czasie cierpienia polepsza mi się - dziękuję Bogu gdyż czuje się lepiej widzę poprawę,
b) proszę o pomoc Pana Boga - On wie lepiej co jest dla mnie dobre - nie poprawia się, a nawet pogarsza - dziękuj Bogu otrzymałeś dar cierpienia

W telegraficznym skrócie - za wszystko dziękuj Bogu.
Wyrzucą Cię z pracy za to, że kolega podłożył Ci świnię, nie masz pieniędzy na utrzymanie rodziny - dziękuj Bogu. Żona Cię zostawia - dziękuj Bogu. Piorun spali Tobie dom - dziękuj Bogu. W wypadku samochodowym zginie Twoje dziecko - dziękuj Bogu. Ruski czołg uśmierci pół wsi - Dziękuj Bogu(?)
Mam rację?
Dzięki za odpowiedź. A jeśli mogłaby to być na przykład osoba, ktòra może zachorować psychicznie, to też ma dziękować Bogu za to? Przecież po zachorowaniu psychicznym mogłaby się nieświadomie skrzywdzić fizycznie.
Jest nawet wiele przypadkòw, że dochodziło do samobòjstw.
Chciałbym Tobie pomóc ale mnie także przerasta zrozumienie tego.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: sądzony » 2022-05-13, 20:33

Osoba pisze: 2022-05-13, 16:20 Dzięki za odpowiedź. A jeśli mogłaby to być na przykład osoba, ktòra może zachorować psychicznie, to też ma dziękować Bogu za to? Przecież po zachorowaniu psychicznym mogłaby się nieświadomie skrzywdzić fizycznie.
Ja jestem chory psychicznie. Od jakichś 20 lat choruję na zaburzenia afektywne dwubiegunowe. 2 razy próbowałem odebrać sobie życie, a z 10 razy prawie rozwaliłem swój związek. Wierzę, że na pewnym etapie mojego życia choroba stała się wypadkową pomiędzy moim pragnieniem śmierci, a bożą wolą względem mego życia. Poniekąd również ten mój "defekt psychiczny" przyprowadził mnie bliżej Pana.
Dziś dziękuję Bogu, że miast pozwolić mi umrzeć dał mi chorobę.

Nie wiem czy to zrozumiałe.
Prościej nie umiem.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Osoba
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 6 maja 2022
Has thanked: 1 time

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Osoba » 2022-05-14, 15:54

sądzony pisze: 2022-05-13, 20:33
Osoba pisze: 2022-05-13, 16:20 Dzięki za odpowiedź. A jeśli mogłaby to być na przykład osoba, ktòra może zachorować psychicznie, to też ma dziękować Bogu za to? Przecież po zachorowaniu psychicznym mogłaby się nieświadomie skrzywdzić fizycznie.
Ja jestem chory psychicznie. Od jakichś 20 lat choruję na zaburzenia afektywne dwubiegunowe. 2 razy próbowałem odebrać sobie życie, a z 10 razy prawie rozwaliłem swój związek. Wierzę, że na pewnym etapie mojego życia choroba stała się wypadkową pomiędzy moim pragnieniem śmierci, a bożą wolą względem mego życia. Poniekąd również ten mój "defekt psychiczny" przyprowadził mnie bliżej Pana.
Dziś dziękuję Bogu, że miast pozwolić mi umrzeć dał mi chorobę.

Nie wiem czy to zrozumiałe.
Prościej nie umiem.
Pozdrawiam
Ale ty myślisz ciągle jak człowiek zdrowy. Są ludzie, którzy tak jak opisałem we wcześniejszym komentarzu, okropnie się męcza z pewnymi bodźcami, których nie mogą usunąć ze swojego otoczenia i modlą się aby nie zachorowali psychicznie, bo jeśli zachorują, przestaną myśleć, będą się cofać w rozwoju i będą mogli zrobić sobie ogromną krzywdę. Czy Bóg jednak faktycznie zgadza się męki tych ludzi, karze ich, czy oni po prostu źle się modlili lub robili coś, co nie podobało się Bogu?

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Rafał » 2022-05-14, 17:36

Osoba pisze: 2022-05-14, 15:54
sądzony pisze: 2022-05-13, 20:33
Osoba pisze: 2022-05-13, 16:20 Dzięki za odpowiedź. A jeśli mogłaby to być na przykład osoba, ktòra może zachorować psychicznie, to też ma dziękować Bogu za to? Przecież po zachorowaniu psychicznym mogłaby się nieświadomie skrzywdzić fizycznie.
Ja jestem chory psychicznie. Od jakichś 20 lat choruję na zaburzenia afektywne dwubiegunowe. 2 razy próbowałem odebrać sobie życie, a z 10 razy prawie rozwaliłem swój związek. Wierzę, że na pewnym etapie mojego życia choroba stała się wypadkową pomiędzy moim pragnieniem śmierci, a bożą wolą względem mego życia. Poniekąd również ten mój "defekt psychiczny" przyprowadził mnie bliżej Pana.
Dziś dziękuję Bogu, że miast pozwolić mi umrzeć dał mi chorobę.

Nie wiem czy to zrozumiałe.
Prościej nie umiem.
Pozdrawiam
Ale ty myślisz ciągle jak człowiek zdrowy. Są ludzie, którzy tak jak opisałem we wcześniejszym komentarzu, okropnie się męcza z pewnymi bodźcami, których nie mogą usunąć ze swojego otoczenia i modlą się aby nie zachorowali psychicznie, bo jeśli zachorują, przestaną myśleć, będą się cofać w rozwoju i będą mogli zrobić sobie ogromną krzywdę. Czy Bóg jednak faktycznie zgadza się męki tych ludzi, karze ich, czy oni po prostu źle się modlili lub robili coś, co nie podobało się Bogu?
Nikt tego nie wie. Co najwyżej mogą Ci odpisać, że Pan Bóg ma dla takich ludzi plan albo, że w ten sposób Bóg coś chce przekazać. Spotkałem się też z opiniami niektórych wierzących, że Pan Bóg tak karze pokolenia za grzechy przodków.

Jak dla mnie, w tym życiu wszystko zależy od Twojego punktu myślenia. Przynajmniej moja egzystencja i obserwacje mnie w tym utwierdziły.
Ostatnio zmieniony 2022-05-14, 17:41 przez Rafał, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: sądzony » 2022-05-14, 18:36

Osoba pisze: 2022-05-14, 15:54 Ale ty myślisz ciągle jak człowiek zdrowy.
Nie ciągle. Jestem w remisji co nie oznacza, że jestem zdrowy. Nie mam objawów. Nie oznacz to, że nie mogą wystąpić.
Osoba pisze: 2022-05-14, 15:54 Są ludzie, którzy tak jak opisałem we wcześniejszym komentarzu, okropnie się męcza z pewnymi bodźcami, których nie mogą usunąć ze swojego otoczenia i modlą się aby nie zachorowali psychicznie, ...
Nie ma "bodźców", których nie można usunąć, ze swojego otoczenia. Można nie mieć sił, wsparcia, nadziei nie dostrzegać możliwości.
I jeżeli jest tak faktycznie, choć pewnie zabrzmi to jak wariactwo, szaleństwo bywa jedyną drogą ratunku duszy.
Osoba pisze: 2022-05-14, 15:54 ... bo jeśli zachorują, przestaną myśleć, będą się cofać w rozwoju i będą mogli zrobić sobie ogromną krzywdę.
Chyba niewłaściwie postrzegasz chorobę. Jeżeli zależy ona od nas samych to z pewnością na głęboko nieświadomym poziomie. I jeżeli tak jest to jest jedyną formą istnienia w danej sytuacji jaką człowiek może "przybrać" by przeżyć.

Nie wiem o czym konkretnie myślisz, ale choroba (zaburzenie) często prowadzi do "lepszego" zdrowia. Często jest, moim zdaniem, rozwojowa. Walka z samym sobą naprawdę uczy.
Osoba pisze: 2022-05-14, 15:54 Czy Bóg jednak faktycznie zgadza się męki tych ludzi, karze ich, czy oni po prostu źle się modlili lub robili coś, co nie podobało się Bogu?
Tak Bóg się na to zgadza. Bóg zgadza się na zło. Jeżeli jednak przykłada do tego "swoje dłonie" to tylko po to, by zło i mękę zmniejszyć.
Czy Bóg karze ludzi. Nie wiem. Wierzę jednak i uważam, że NIE. Bóg nie karze ludzi. Karzą się sami lub siebie na wzajem i często obwiniają o to Boga.

Bóg nie ukarze Cię chorobą czy złą pracą, za to, że się nie modlisz lub modlisz się niewłaściwie. Prędzej poprzez brak lub niewłaściwą modlitwę Twoja relacja z Bogiem będzie "żadna", a to nie pozwala Ci rozeznać Jego Woli przez co pakujesz się w niewłaściwą pracę i sytuacje, które wywołują w Tobie choroby.

Nie mając relacji z Panem nie "znasz Go", nie "znając" Pana nie znasz siebie, więc błądzisz po omacku, a błądząc wciąż się potykasz i upadasz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: sądzony » 2022-05-15, 19:14

@Osoba odnośnie choroby mam jeszcze taki cytat:

"Bóg (...) pragnie, abyśmy korzystali z normalnych środków mogących zapobiec chorobie albo ją wyleczyć. Dopiero kiedy te środki okażą się zawodne, możemy przyjąć chorobę jako próbę dla nas ze strony Boga."

Stinissen
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Osoba
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 6 maja 2022
Has thanked: 1 time

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Osoba » 2022-05-16, 18:42

sądzony pisze: 2022-05-15, 19:14 @Osoba odnośnie choroby mam jeszcze taki cytat:

"Bóg (...) pragnie, abyśmy korzystali z normalnych środków mogących zapobiec chorobie albo ją wyleczyć. Dopiero kiedy te środki okażą się zawodne, możemy przyjąć chorobę jako próbę dla nas ze strony Boga."

Stinissen
A jeśli te środki mogą nas wyleczyć ale jest ogromne prawdopodobieństwo że mogą zniszczyć nas i takže inną osobę?

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Abstract » 2022-05-16, 18:48

Osoba pisze: 2022-05-16, 18:42 A jeśli te środki mogą nas wyleczyć ale jest ogromne prawdopodobieństwo że mogą zniszczyć nas i takže inną osobę?
Krążysz wokół konkretów nadal ich nie przedstawiając.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: sądzony » 2022-05-16, 19:08

Osoba pisze: 2022-05-16, 18:42 A jeśli te środki mogą nas wyleczyć ale jest ogromne prawdopodobieństwo że mogą zniszczyć nas i takže inną osobę?
Jeżeli coś może uratować Ci życie kosztem życia drugiej osoby to w kontekście chrześcijańskim wybór jest oczywisty.
Jednakże konkretne przypadki bywają różne.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Hildegarda » 2022-05-23, 15:47

Osoba pisze: 2022-05-06, 14:19 Dlaczego Bòg, gdy się modlę, wysłuchuje mnie tylko trochę, gdy jestem w trudnej sytuacji, a pòźniej znòw sytuacja się pogarsza? O co chodzi i co zrobić, aby Bòg mnie wysłuchał do końca?
Najlepiej jeśli modlitwa jest skierowana na słuchanie Boga, a nie odwrotnie :p

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-06, 13:30

Co osoba to inny pogląd. Po pierwsze najważniejsze: Bóg słucha i nie działa na rozkazy nasze! Żeby Bóg wspomagał najpierw trzeba nauczyć się dziękować za wszystko, bo nawet cierpienie jest dobre. To trzeba zrozumieć, potem nie prosić tylko gdy jest źle, ale prowadzić ciągły dialog. Trzeba wierzyć w Niego i prosić z wiarą, a nie ciężko mi już dawaj. Można ofiarować się i oddać Bogu co lubimy. Ja lubię, wręcz uwielbiam czekoladowe cukierki, nie jem ich. Nie dawno ktoś z mojej rodziny miał wypadek jest w stanie krytycznym, w śpiączce. Osoba która pali wie jakie to ciężkie przestać. Modlę się za niego i powiedziałam, że nie zapale i nie palę 4 dzień. Będąc na pielgrzymce w sobotę kupiłam sobie i mu Koronkę Anielską wierzę, że Bóg da mi możliwość mu przekazać ja, że moje modlitwy i ofiarowanie się pomoże, że ulituje się nad nim . Jeśli nie pogodzę się z tym bo taka wola Boga , oddam mu ją w najgorszej sytuacji na pogrzebie jak ciało do nas sprowadzą. Jestem pełna nadziei i wiary w Boga, bo mu nie ma rzeczy niemożliwych. Mam w rodzinie brata z bliskiej strony i ma a raczej w skutek guza mózgu i braku możliwości operacji dostał shizofreni ( nie wiem czy dobrze napisałam) i też ciężko jest czasami, ale nie rozpaczamy modlimy się, żeby ten czas który został był dobrze i szczęśliwie mu przeżyty. Dobrze mieć wsparcie Boga, ale i bliskich to też pomaga, razem lżej.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Dzik » 2022-07-01, 22:08

Widziałam Boga pisze: 2022-06-06, 13:30 Co osoba to inny pogląd. Po pierwsze najważniejsze: Bóg słucha i nie działa na rozkazy nasze! Żeby Bóg wspomagał najpierw trzeba nauczyć się dziękować za wszystko, bo nawet cierpienie jest dobre. To trzeba zrozumieć, potem nie prosić tylko gdy jest źle, ale prowadzić ciągły dialog. Trzeba wierzyć w Niego i prosić z wiarą, a nie ciężko mi już dawaj. Można ofiarować się i oddać Bogu co lubimy. Ja lubię, wręcz uwielbiam czekoladowe cukierki, nie jem ich. Nie dawno ktoś z mojej rodziny miał wypadek jest w stanie krytycznym, w śpiączce. Osoba która pali wie jakie to ciężkie przestać. Modlę się za niego i powiedziałam, że nie zapale i nie palę 4 dzień. Będąc na pielgrzymce w sobotę kupiłam sobie i mu Koronkę Anielską wierzę, że Bóg da mi możliwość mu przekazać ja, że moje modlitwy i ofiarowanie się pomoże, że ulituje się nad nim . Jeśli nie pogodzę się z tym bo taka wola Boga , oddam mu ją w najgorszej sytuacji na pogrzebie jak ciało do nas sprowadzą. Jestem pełna nadziei i wiary w Boga, bo mu nie ma rzeczy niemożliwych. Mam w rodzinie brata z bliskiej strony i ma a raczej w skutek guza mózgu i braku możliwości operacji dostał shizofreni ( nie wiem czy dobrze napisałam) i też ciężko jest czasami, ale nie rozpaczamy modlimy się, żeby ten czas który został był dobrze i szczęśliwie mu przeżyty. Dobrze mieć wsparcie Boga, ale i bliskich to też pomaga, razem lżej.
co do guza mózgu poczytaj o oleju z marihuany i sodzie jak jest nieoperacyjny to pomoże a jeśli góz nie jest zbyt za duży to można go naświetlić w gamma knife w Warszawie jednorazowo i po problemie doktorzy żadko o tym wspominają

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-02, 11:16

Dziku, Ty nie pytasz, co robić, by być wysłuchanym przez Boga. Ty pytasz, jak zrobić, by Bóg zrobił to, co Ty chcesz, by zrobił.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Andej » 2022-07-02, 12:32

Słuszna uwaga.
Acz uważam, że jeszcze ważniejsze jest to, aby wysłuchać Boga. Aby odczytać Jego wolę i ja wypełniać. O to należy się modlić i prosić. O umiejętność odczytania Jego woli i umiejętność jej wypełniania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Co robić, aby być wysłuchanym przez Pana Boga?

Post autor: Dzik » 2022-07-03, 15:19

Marek_Piotrowski pisze: 2022-07-02, 11:16 Dziku, Ty nie pytasz, co robić, by być wysłuchanym przez Boga. Ty pytasz, jak zrobić, by Bóg zrobił to, co Ty chcesz, by zrobił.
Jeśli Bogu to nie przeszkadza nie jest sprzeczne z Jego Wolą to to zrobi co w tym złego to prawie to samo a jak się nie będzie prosić Boga i się modlić i dążyć do celu to czego Bóg miał by od tak sobie dać coś komuś kto się nawet o to nie stara tak za darmo za nic

Dodano po 5 minutach 51 sekundach:
Andej pisze: 2022-07-02, 12:32 Słuszna uwaga.
Acz uważam, że jeszcze ważniejsze jest to, aby wysłuchać Boga. Aby odczytać Jego wolę i ja wypełniać. O to należy się modlić i prosić. O umiejętność odczytania Jego woli i umiejętność jej wypełniania.
Przecież Bóg nie powie jaka jest Jego Wola a jak uznajesz że poddanie sie temu co przyniesie los i brak próby i chęci zmiany tego to życie według Woli Bożej to np jeśli ktoś zachoruje na raka i pójdzie na operacje albo naświetlanie albo weźnie olej z marihuany i wyzdrowieje to oznacza to sprzeciw wobec Woli Bożej? To według tego to cała medycyna to sprzeciw wobec Woli Bożej bo często przedłuża to życia a Bóg zaplanował kiedy kto umrze

ODPOWIEDZ