Czy Jezus jest Bogiem?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Albertus » 2022-12-05, 17:53

Rak pisze: 2022-12-05, 17:27 :)) chyba trochę "zeszliście" z tematu. Panowie, właściwy wątek to "Zachęcając protestanta do różańca"
Moim zdaniem pytanie o to Kim jest Jezus Chrystus ma podstawowe znaczenie jeśli chodzi o odmawianie różańca.

Jeśli ktoś wierzy że Jezus Chrystus jest tylko człowiekiem to dla niego odmawianie różańca nie ma sensu i bez zmiany jego poglądów w tej kwestii nikt go do odmawiania różańca nie jest w stanie zachęcić.

A do odmawiania różańca to chyba jeszcze trzeba by wierzyć w to że Jezus jest Bogiem?
Ostatnio zmieniony 2022-12-05, 18:24 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-12-05, 18:12

Albertus pisze: 2022-12-05, 17:53 Jeśli ktoś wierzy że Jezus Chrystus jest tylko człowiekiem....
No wlaśnie o tym wyżej pisałem. Ja nie uważam, że Jezus był "tylko człowiekiem".
Napisałem, że uważam, że nie był
"tylko człowiekiem" czy "zwykłym człowiekiem". Jezus był niezwykłym człowiekiem, nadzwyczajnym człowiekiem, jedynym w swoim rodzaju człowiekiem, wywyższonym najbardziej jak to mozliwe człowiekim itd itp.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Albertus » 2022-12-05, 18:22

Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-05, 18:12
Albertus pisze: 2022-12-05, 17:53 Jeśli ktoś wierzy że Jezus Chrystus jest tylko człowiekiem....
No wlaśnie o tym wyżej pisałem. Ja nie uważam, że Jezus był "tylko człowiekiem".
Napisałem, że uważam, że nie był
"tylko człowiekiem" czy "zwykłym człowiekiem". Jezus był niezwykłym człowiekiem, nadzwyczajnym człowiekiem, jedynym w swoim rodzaju człowiekiem, wywyższonym najbardziej jak to mozliwe człowiekim itd itp.
Ale wyjaśnij co to znaczy według ciebie że Jezus nie był tylko człowiekiem.

To Kim jeszcze był ( i jest) Jezus Chrystus?

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-12-06, 15:13

Albertus pisze: 2022-12-05, 18:22
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-05, 18:12
Albertus pisze: 2022-12-05, 17:53 Jeśli ktoś wierzy że Jezus Chrystus jest tylko człowiekiem....
No wlaśnie o tym wyżej pisałem. Ja nie uważam, że Jezus był "tylko człowiekiem".
Napisałem, że uważam, że nie był
"tylko człowiekiem" czy "zwykłym człowiekiem". Jezus był niezwykłym człowiekiem, nadzwyczajnym człowiekiem, jedynym w swoim rodzaju człowiekiem, wywyższonym najbardziej jak to mozliwe człowiekim itd itp.
Ale wyjaśnij co to znaczy według ciebie że Jezus nie był tylko człowiekiem.

To Kim jeszcze był ( i jest) Jezus Chrystus?
Nie był "tylko" - w sensie jakościowym - człowiekiem. Był wyjątkowym człowiekiem. Niezwykłym człowiekiem.
Ale był w 100% człowiekiem.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Andy72 » 2022-12-06, 15:41

@Ojciec.Pablito, dlaczego Twoim zdaniem Jezus nie jest Bogiem?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4434
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-12-06, 15:56

Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-06, 15:13 Nie był "tylko" - w sensie jakościowym - człowiekiem. Był wyjątkowym człowiekiem. Niezwykłym człowiekiem.
Ale był w 100% człowiekiem.
Nie jest to zbyt spójne. Tak można by napisać o każdym. Każdy jest w jakiś sposób wyjątkowy. Ale Wy rozmawiacie o innym zagadnieniu, czyli o elemencie nadnaturalnym. Jeśli tak to rozpatrywać, to albo był człowiekiem, albo był niezwykły. Jeśli w tym kontekście Jest niezwykły to musi być w Nim o wiele więcej niż tylko ludzka natura.
Ale jeśli według Ciebie był w 100% człowiekiem, to co konkretnie decydowałoby o tej niezwykłości i co sprawia, że Twoim zdaniem nie jest to Boska natura? Jezus sam nazwał siebie Bogiem, mówiąc o sobie: Ja Jestem. I Ty sam słusznie pisałeś o Nim w czasie teraźniejszym, że Jest, a nie tylko był kiedyś. Napisałeś też, że jest Zbawicielem, a przecież tylko Bóg jest Źródłem i sprawcą zbawienia.
Ostatnio zmieniony 2022-12-06, 15:58 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Albertus » 2022-12-06, 17:02

Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-06, 15:13
Albertus pisze: 2022-12-05, 18:22
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-05, 18:12
Albertus pisze: 2022-12-05, 17:53 Jeśli ktoś wierzy że Jezus Chrystus jest tylko człowiekiem....
No wlaśnie o tym wyżej pisałem. Ja nie uważam, że Jezus był "tylko człowiekiem".
Napisałem, że uważam, że nie był
"tylko człowiekiem" czy "zwykłym człowiekiem". Jezus był niezwykłym człowiekiem, nadzwyczajnym człowiekiem, jedynym w swoim rodzaju człowiekiem, wywyższonym najbardziej jak to mozliwe człowiekim itd itp.
Ale wyjaśnij co to znaczy według ciebie że Jezus nie był tylko człowiekiem.

To Kim jeszcze był ( i jest) Jezus Chrystus?
Nie był "tylko" - w sensie jakościowym - człowiekiem. Był wyjątkowym człowiekiem. Niezwykłym człowiekiem.
Ale był w 100% człowiekiem.
Na czym polegała ta wyjątkowość i niezwykłość Jezusa?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Andej » 2022-12-06, 17:35

Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-06, 15:13 Ale był w 100% człowiekiem.
A ja się z tym zgadzam. Był 100 % człowiekiem. Cierpiał, jak my. Odczuwał ból, tak jak my. I umarł tak, jak nam się to przydarzy.
Uważam, że Jego przyjście na ziemię, byłoby bez sensu, gdyby nie był w pełni człowiekiem. Będąc Bogiem ograniczył się do ludzkiej natury. Różnił się tym od nas, że miał (właściwie - ma) moc. I tym, że mógł jest udzielać każdemu.
Jaki sen byłby Jego Ofiary, gdyby wyłączył ból? Co wtedy by ofiarował? W jaki sposób dawałby nam przykład, gdyby był wolny od wszystkich niedostatków, które nas spotykają w życiu?
Top jest właśnie najwspanialsze, że będąc Bogiem stał się 100 % człowiekiem. I jest to też tajemnicą, której za życia na pewno nie ogarniemy. Ta Jego tajemnica jest dla nas kwestią wiary. Wiary na podstawie wiedzy przekazywanej przez Biblie. Jego człowieczeństwo i boskość są kwestiami wiary, a na pewno nie wiedzy empirycznej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-12-06, 18:18

Albertus pisze: 2022-12-06, 17:02
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-06, 15:13
Albertus pisze: 2022-12-05, 18:22
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-05, 18:12
Albertus pisze: 2022-12-05, 17:53 Jeśli ktoś wierzy że Jezus Chrystus jest tylko człowiekiem....
No wlaśnie o tym wyżej pisałem. Ja nie uważam, że Jezus był "tylko człowiekiem".
Napisałem, że uważam, że nie był
"tylko człowiekiem" czy "zwykłym człowiekiem". Jezus był niezwykłym człowiekiem, nadzwyczajnym człowiekiem, jedynym w swoim rodzaju człowiekiem, wywyższonym najbardziej jak to mozliwe człowiekim itd itp.
Ale wyjaśnij co to znaczy według ciebie że Jezus nie był tylko człowiekiem.

To Kim jeszcze był ( i jest) Jezus Chrystus?
Nie był "tylko" - w sensie jakościowym - człowiekiem. Był wyjątkowym człowiekiem. Niezwykłym człowiekiem.
Ale był w 100% człowiekiem.
Na czym polegała ta wyjątkowość i niezwykłość Jezusa?
To teraz ja odpowiem pytaniem.
Skoro pytasz o wyjątkowość i niezwykłość Jezusa, to uważasz że był przeciętnym i zwykłym człowiekiem?
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Albertus » 2022-12-06, 19:13

Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-06, 18:18
Albertus pisze: 2022-12-06, 17:02
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-06, 15:13
Albertus pisze: 2022-12-05, 18:22
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-05, 18:12 No wlaśnie o tym wyżej pisałem. Ja nie uważam, że Jezus był "tylko człowiekiem".
Napisałem, że uważam, że nie był
Ale wyjaśnij co to znaczy według ciebie że Jezus nie był tylko człowiekiem.

To Kim jeszcze był ( i jest) Jezus Chrystus?
Nie był "tylko" - w sensie jakościowym - człowiekiem. Był wyjątkowym człowiekiem. Niezwykłym człowiekiem.
Ale był w 100% człowiekiem.
Na czym polegała ta wyjątkowość i niezwykłość Jezusa?
To teraz ja odpowiem pytaniem.
Skoro pytasz o wyjątkowość i niezwykłość Jezusa, to uważasz że był przeciętnym i zwykłym człowiekiem?
Oczywiście nie.I wiem skąd ta niezwykłość Jezusa wynikała - z tego że jest Wcielonym Bogiem - Prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem.
Bez tego Bóg byłby nadal Bogiem nieznanym i dalekim.

A jeśli Jezus jest tylko człowiekiem to dlaczego sam Jezus nam mówi o tym że nie jest tylko synem Dawida:

Mk12:35 Nauczając w świątyni, Jezus zapytał: «Jak mogą twierdzić uczeni w Piśmie, że Mesjasz jest Synem Dawida? 36 Wszak sam Dawid mówi w Duchu Świętym: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich pod stopy Twoje11. 37 Sam Dawid nazywa Go Panem, skądże więc jest [tylko] jego synem?» A wielki tłum chętnie Go słuchał.


No i co zrobić z pierwszymi rozdziałami Ewangelii Mateusza i Łukasza?

Bajeczki, legendy , przypowieści?

A tak przy okazji zapytam - czy Swiętujesz Boże Narodzenie?
Ostatnio zmieniony 2022-12-06, 19:20 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-12-06, 19:38

Albertus pisze: 2022-12-06, 19:13
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-06, 18:18
Albertus pisze: 2022-12-06, 17:02
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-06, 15:13
Albertus pisze: 2022-12-05, 18:22

Ale wyjaśnij co to znaczy według ciebie że Jezus nie był tylko człowiekiem.

To Kim jeszcze był ( i jest) Jezus Chrystus?
Nie był "tylko" - w sensie jakościowym - człowiekiem. Był wyjątkowym człowiekiem. Niezwykłym człowiekiem.
Ale był w 100% człowiekiem.
Na czym polegała ta wyjątkowość i niezwykłość Jezusa?
To teraz ja odpowiem pytaniem.
Skoro pytasz o wyjątkowość i niezwykłość Jezusa, to uważasz że był przeciętnym i zwykłym człowiekiem?
Oczywiście nie.I wiem skąd ta niezwykłość Jezusa wynikała - z tego że jest Wcielonym Bogiem - Prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem.
Bez tego Bóg byłby nadal Bogiem nieznanym i dalekim.

A jeśli Jezus jest tylko człowiekiem to dlaczego sam Jezus nam mówi o tym że nie jest tylko synem Dawida:

Mk12:35 Nauczając w świątyni, Jezus zapytał: «Jak mogą twierdzić uczeni w Piśmie, że Mesjasz jest Synem Dawida? 36 Wszak sam Dawid mówi w Duchu Świętym: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich pod stopy Twoje11. 37 Sam Dawid nazywa Go Panem, skądże więc jest [tylko] jego synem?» A wielki tłum chętnie Go słuchał.
Wierzę, że słowo "bóg" jest tytułem, który jest odnoszony do:
- Boga Jahwe w sensie absolutnym i najwyższym,
- czasami aniołów i ludzi (w znaczeniu pozytywnym)
- w sensie negatywnym do bogów pogańskich

W sensie potocznym i ogólnochrześcijańskim mówiąc "Jezus jest Bogiem" ma się na mysli że Jezus jest Bogiem Jahwe.
W takim sensie uważam, że Jezus nie jest Bogiem. I deklarując to bez doprecyzowania mam to na mysli.

Doprecyzowując jednak uważam, że Jezus jest bogiem w takim samym sensie jak nazywani bogami są ludzie czy aniołowie.

Doprecyzowując jeszcze, wierzę że:
- w kontekście natury - Jezus miał jedną naturę - ludzką
- w kontekście woli - Jezus miał jedną wolę
Albertus pisze: 2022-12-05, 18:22 No i co zrobić z pierwszymi rozdziałami Ewangelii Mateusza i Łukasza?
A co tam takiego wyczytujesz, co miałoby być dla mnie wyzwaniem? Bo tak rozumiem tę uwagę.
Albertus pisze: 2022-12-05, 18:22 A tak przy okazji zapytam - czy Swiętujesz Boże Narodzenie?
Co do Bożego Narodzenia - korzystam z czasu wolnego, ubieram choinkę, dzielę się opłatkiem, robimy z żoną kolację wigilijną, gdy jadę do rodziny to śpiewam też kolędy - również te o Jezusie Bogu - poezja i muzyka rządzą się swoimi prawami :)
Ostatnio zmieniony 2022-12-06, 19:38 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13757
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: sądzony » 2022-12-06, 20:12

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-12-06, 15:56 Ale jeśli według Ciebie był w 100% człowiekiem, to co konkretnie decydowałoby o tej niezwykłości i co sprawia, że Twoim zdaniem nie jest to Boska natura?
Że się wetnę. To, że jako człowiek w pełni realizował Bożą Wolę, jako pozostawał wciąż w relacji z Bogiem, podążał drogą miłości i kontemplacji. Jako człowiek "wypełnił" sobą Adama, zrealizował człowieka, jako człowiek narodził się w pełni. Nie jako Bóg, a jako człowiek był w 100% człowiekiem.

Dodano po 7 minutach 13 sekundach:
To ja zadam pytanie dodatkowe. Czy św. Paweł z Tarsu był przeciętnym człowiekiem?
Celem chrześcijanina nie jest jedynie zbawienie i raj po śmierci, a życie w łasce, w nieprzeciętnej relacji o Panem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Albertus » 2022-12-06, 20:25

Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-06, 19:38
Doprecyzowując jeszcze, wierzę że:
- w kontekście natury - Jezus miał jedną naturę - ludzką
- w kontekście woli - Jezus miał jedną wolę
Przyjmuję do wiadomości że w to wierzysz.

Na razie jednak nie przedstawiasz na to żadnych argumentów.

Jeśli poprzestajesz na tej deklaracji to nie ma bardzo o czym dyskutować.

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-06, 19:38
Albertus pisze: 2022-12-05, 18:22 No i co zrobić z pierwszymi rozdziałami Ewangelii Mateusza i Łukasza?
A co tam takiego wyczytujesz, co miałoby być dla mnie wyzwaniem? Bo tak rozumiem tę uwagę.
Na przykład to że Jezus nie był biologicznym synem Józefa ani innego mężczyzny.

Czy wierzysz w to?
Ostatnio zmieniony 2022-12-06, 20:31 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-12-06, 20:36

Widziałem w historii tego forum, że napisano już o tym dziesiątki tysięcy postów. Więc pewnie trudno o jakąś oryginalną, wnosząca coś nowego dyskusję.

Są argumenty za, są argumenty przeciw.
Napiszę tylko może jeden, który mnie najbardziej przekonał i od którego zaczęło się u mnie.
Znając Stary Testament - Gdyby Jezus był Bogiem Jahwe to byłoby to w jasny i przejrzysty sposób napisane. Nie musielibyśmy się domyślać, szukać niuansów, ukrytych aluzji.
Zacząłem od tego i czytałem Nowy Testament jak monoteistyczny Żyd z czasów Jezusa. Zapominając zupełnie o tym wszystkim co stworzyła historia kościoła przez 2000 lat.
I nie znalazłem jakiegoś nauczania wprost o Jezusie będącym Jahwe. Jest kilka trudnych miejsc,.ale większość da się wyjaśnić bez przyjmowania Bóstwa Jezusa.
O wiele więcej problemów i trudnych miejsc znajduję dla stanowiska przyjmujące Jezusa Boga.
Z tym, że przez 2000 lat teologowie stworzyli setki prób wyjaśnienia tych wszystkich trudnych miejsc. Dlatego w dyskusjach antytrynitarze mają zdecydowanie mniejszy magazyn argumentów niż trynitarianie.
Tak już jest, co poradzić.
Ale najważniejsze, że i jedna i druga strona kocha Boga z całego serca, z całej myśli, ze wszystkich sił a bliźniego jak siebie samego
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2333
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 293 times
Been thanked: 316 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Arek » 2022-12-06, 20:51

Możemy nie wierzyć, ale powinniśmy żyć tak jak chce tego Bóg. Jemu nie zależy na naszych opiniach, ale
na Miłości do bliźniego. Skoro Bóg skłonił się do poziomu Człowieka to już samo przez się mówi bardzo wiele. Jezus jako Człowiek Bóg wyznaczył nam pełnię człowieczeństwa. Na nic spory, wiedza, wiara i nie wiara ludzi to Miłość spala i scala nas wszystkich. Każdy z nas jest cząstką Boga, czyli ciałem i duchem. Jezusa ślady poznaliśmy, ale oblicza Boga żaden człowiek nie może ujrzeć za życia i to jest duch. Nie ma znaczenia co myślimy, znaczenie ma jakimi jesteśmy. Można nie wiedzieć o Bogu, ale dzięki Jego Łasce można być miłosiernym. Nasze ograniczenia nie mogą przyczynić się do tego, że nie będziemy zbawieni. Wiedza, czy niewiedza nie zbawiają.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Zablokowany