Czy Jezus jest Bogiem?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
bezimienny
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: bezimienny » 2022-05-12, 06:11

Andej pisze: 2022-05-07, 20:43 Czas przeszły dotyczy czegoś, czego co było. Ale niekoniecznie jest.
Czas teraźniejszy odnosi się do tego, który jest. Jest zawsze.
J 8.58 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM».
Jezus, jak sam oświadczył jest zawsze. Jest przed czasem i ponad czasem.
Źle...Jezus powiedział, że istnieje wiecznie jako Ja Jestem, nie powiedział Ja Jestem Jezus. Dlaczego nie? Ponieważ Jezus odnosi się do ciała i umysłu w które Ja Jestem się wcielił. Po śmierci Jezusowego ciała, Jezus pozostał bogiem, ale "tylko" jako Ja Jestem. Przecież Bóg się przedstawił sam jako "Jestem, Który Jestem ", co jest tylko dłuższą wersją Ja Jestem. Jezus jako wcielenie Ja Jestem( Boga) przestał być Jezusem w momencie śmierci jego ciała. Tak jak i ja przestanę być Pawłem po śmierci mojego ciała. Dlaczego ? Ponieważ Pawłem zostałem jak się moje ciało narodziło i kończę być Pawłem po jego unicestwieniu, to jest chyba, aż nadto logiczne. Zatem Jezus po śmierci jego ciała, wrócił do niebios jako Ja Jestem, nie jako Jezus, to jest błędne rozumowanie. Można tak byłoby powiedzieć, jakby Jezus zachował swoje ludzkie ciało i wziął je do wieczności wstępując do nieba, co jest sprzeczne z fundamentami na których opiera się istnienie organizmów żywych. Co do zasady, Bóg Jest wieczny, bo nie ma początku i tylko coś co nie ma początku może wiecznie istnieć. Każde zrodzone ciało ma swój kres,bo takie są niezmienne zasady na których opiera się istnienie rzeczywistości
i życia wogóle.

Podsumowując: Jezus nie jest Bogiem, gdyż jego ciało umarło, więc przestał być Jezusem. Zanim stał się Jezusem istniał jako Ja Jestem do czego wrócił po śmierci chrystusowego ciała. Jest Bogiem jako "Jestem, Który Jestem", ale nie jako Jezus co właśnie zostało udowodnione.
Nie wiem tylko po co objaśniać rzeczy, aż tak oczywiste, tym bardziej, iż sam Jezus wskazał , iż istniał przed Abrahamem jako Ja Jestem i nie był wtedy Jezusem.

Pozdrawiam ; )
Ostatnio zmieniony 2022-05-12, 16:08 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19189
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 4655 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-12, 07:32

Podsumowując: Jezus nie jest Bogiem, gdyż jego ciało umarło, więc przestał być Jezusem
Zdanie nielogiczne.
Zanim stał się Jezusem istniał jako Ja Jestem do czego wrócił po śmierci chrystusowego ciała.
Nie. Ani na chwilę nie przestał być JAHWE (Ja Jestem).
Jest Bogiem jako "Jestem, Który Jestem", ale nie jako Jezus co właśnie zostało udowodnione.
To nieprawda i niczego takiego nie udowodniłeś. To zresztą nielogiczne: tak jakbyś powiedział, że "jako ktoś" jesteś kimś innym niż jako ktoś inny ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Andej » 2022-05-12, 12:38

bezimienny pisze: 2022-05-12, 06:11 Po śmierci Jezusowego ciała, Jezus pozostał bogiem,
Nie wiem, czy ma sens określenia "pozostał". Bóg istnieje zawsze. Zawsze JEST. Zatem nie pozostał, ale JEST. Nie w jakichś okresach czasu. Może się nam objawiać w czasie, gdyż żyjemy w czasie.

A z ciałem, to chyba masz problem. Bowiem Jezus w swoim Ciele odszedł do nieba.
Nie wiem, czy masz dostęp do Biblii. Wydaje mi się, że warto do niej zaglądać. Jest fundamentem naszej wiary.
Łk 24.51 A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.
Dz 1.9-11 Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba».
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: sądzony » 2022-05-12, 12:39

bezimienny pisze: 2022-05-12, 06:11 ... Jezus nie jest Bogiem, gdyż jego ciało umarło, więc przestał być Jezusem...
Śmiertelność ciała świadczy o braku boskości? :-?
Będąc Bogiem mógłbym zradzać i pozwalać umierać swemu ciału co niczego by w mej boskości nie zmieniało.

Albo czegoś nie rozumiem, albo nie umiesz wytłumaczyć, albo się mylisz.
Pozdrawiam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Andej » 2022-05-12, 13:00

sądzony pisze: 2022-05-12, 12:39 Śmiertelność ciała świadczy o ...
Dopytam retorycznie, a o czym świadczy zmartwychwstałość Ciała ?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: sądzony » 2022-05-12, 13:22

Andej pisze: 2022-05-12, 13:00
sądzony pisze: 2022-05-12, 12:39 Śmiertelność ciała świadczy o ...
Dopytam retorycznie, a o czym świadczy zmartwychwstałość Ciała ?
Nie rozumiem.

Odsyłam do wiki

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zmartwychwstanie
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3488
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-12, 14:15

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Diabe%C ... er_004.jpg czasem z " niedoprzekonania" dyskutujemy

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: sądzony » 2022-05-12, 14:24

Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-12, 14:15 https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Diabe%C ... er_004.jpg czasem z " niedoprzekonania" dyskutujemy
Co Ty masz z tymi diobełami?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3488
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-12, 16:03

sądzony pisze: 2022-05-12, 14:24
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-12, 14:15 https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Diabe%C ... er_004.jpg czasem z " niedoprzekonania" dyskutujemy
Co Ty masz z tymi diobełami?
Czasem występują tu tacy absolwenci " piekielnych instytutów teologicznych" Warto czasem przypomnieć. Jak ktoś przeczy Synowi Bozemu to z Ducha Sw nie " prorokuje" .

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
Nawet jak Pisma Sw używa.

Dodano po 38 sekundach:
Stad ten obraz dobrze obrazuje.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15022
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Dezerter » 2022-05-12, 17:40

bezimienny pisze: 2022-05-12, 06:11
Andej pisze: 2022-05-07, 20:43 Czas przeszły dotyczy czegoś, czego co było. Ale niekoniecznie jest.
Czas teraźniejszy odnosi się do tego, który jest. Jest zawsze.
J 8.58 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM».
Jezus, jak sam oświadczył jest zawsze. Jest przed czasem i ponad czasem.
Źle...Jezus powiedział, że istnieje wiecznie jako Ja Jestem, nie powiedział Ja Jestem Jezus. Dlaczego nie? Ponieważ Jezus odnosi się do ciała i umysłu w które Ja Jestem się wcielił. Po śmierci Jezusowego ciała, Jezus pozostał bogiem, ale "tylko" jako Ja Jestem. Przecież Bóg się przedstawił sam jako "Jestem, Który Jestem ", co jest tylko dłuższą wersją Ja Jestem. Jezus jako wcielenie Ja Jestem( Boga) przestał być Jezusem w momencie śmierci jego ciała.

Czyżby? zaprzeczasz Pismu :?: , które mówi wyraźnie, że po zmartwychwstaniu jadł rybę, kazał włożyć Tomaszowi palec itd?
Ja Jestem ma ciało Jezusa człowieka ukrzyżowanego - przemienione wprawdzie, przebustwione i uduchowione, ale nie ma watpliwości, że ciało Jezusa człowieka :!:
.. apostołowie nie mieli wątpliwości choć JHWH/Ducha nigdy nie widzieli, więc i ty nie miej - przemyśl to proszę bo coś nie gra w twojej koncepcji
Tak jak i ja przestanę być Pawłem po śmierci mojego ciała. Dlaczego ? Ponieważ Pawłem zostałem jak się moje ciało narodziło i kończę być Pawłem po jego unicestwieniu, to jest chyba, aż nadto logiczne.
Wcale a wcale :!: - do nieba się wybieram ja Dezerter a nie jakiś bezimienny duch :-o do nieba idzie Duch i moje ja/świadomość, która ma być przecież sądzona na Sądzie - nie wierzysz w to, że to ty będziesz sądzony z uczynków Pawła?
Pawle! - Piotr cię napomina jak brata w wierze, weź się zastanów, bo poślę po ludzi Jakuba ;)
Zatem Jezus po śmierci jego ciała, wrócił do niebios jako Ja Jestem, nie jako Jezus, to jest błędne rozumowanie. Można tak byłoby powiedzieć, jakby Jezus zachował swoje ludzkie ciało i wziął je do wieczności wstępując do nieba, co jest sprzeczne z fundamentami na których opiera się istnienie organizmów żywych.
A dla ciebie biologa ważniejsze czy Słowo?
Serio odmawiasz Bogu prawa i możliwości do zabrania swojego ziemskiego ciała "do nieba" ... serio :?:
mówisz, że nie da rady :-o

Podsumowując: Jezus nie jest Bogiem, gdyż jego ciało umarło, więc przestał być Jezusem. Zanim stał się Jezusem istniał jako Ja Jestem do czego wrócił po śmierci chrystusowego ciała. Jest Bogiem jako "Jestem, Który Jestem", ale nie jako Jezus co właśnie zostało udowodnione.
Nic nie udowodniłeś, zaprzeczasz Objawieniu, nie wierzysz w ciał zmartwychwstanie, nie wierzysz w Paruzję i dokończenie misji Mesjasza :-o
Bracie nie taka jest nauka NT, Jezusa i apostołów- zaskoczyłeś mnie przyznam :-\
Nie wiem tylko po co objaśniać rzeczy, aż tak oczywiste, tym bardziej, iż sam Jezus wskazał , iż istniał przed Abrahamem jako Ja Jestem i nie był wtedy Jezusem.
A tutaj to pełna zgoda :)
Ostatnio zmieniony 2022-05-12, 17:49 przez Dezerter, łącznie zmieniany 4 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3488
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-13, 09:04

Gdyby kolega bezimienny poczytał coś na temat przemienienia na gorze Tabor, to by wiedział ze i Eliasz i Mojzesz a zreszta, mozna siegnac i do listów Pawła. mozna by głebiej posiedzieć nad ewangelią Janową. Ale chyba założenie jest zaprzeczyć nie poszukiwać .

ZAWSZE JAK MAM WATPLIWOŚCI CO DO OSOBY SYNA BOZEGO JEZUSA TO STARAM SIE SKONCENTROWAC NA ZNACZENIU TEGO IMIENIA.
oznacza ze Jahwe jest wybawieniem. Ale jesli siegniemy do tłumaczenia słowa Jahwe i zaczniemy myslec co ono znaczy to w tym momencie , przynajmniej jak dla mnie pokazuje sie pełnia znaczeni tego imienia . ISTNIEJACY, JA JESTEM , JESTEM czy inne tłumaczenia daja głeboki sens... GLOWNIE ODBIERAM TO TAK ŻE ŹRODŁO WSZYSTKIEGO JEST TEŻ RATUNKIEM .

Dlatego jak pojawia się ktoś kto próbuje to rozwadniać , rozmywac, podrywać sens Syna Bożego to w tym momencie zaprzecza idei ze tylko Prawdziwy Bóg zbawia. A JEST TYLKO JEDEN SMIERDZACY SIARKĄ PSEŁDOPRETENDENT, KORZEŃ WSZELKIEGO ZŁA I OJCIEC KŁAMSTWA.

Dodano po 8 minutach 19 sekundach:
I wybacz Dez ale to Syn Boży istniał przed czasem , swoim dziełem , nie jest nim zwiazany wiec liniowe paczanie ze Logos przed zwiastowaniem nie był Jezusem i po Wniebowstapieniu tez nie jest jest poprawne tylko z ludzkiego , liniowego patrzenia. Jest w Objawieniu Janowym slowa Ze jest Poczatkiem i Końcem itd itp.
Przeca co roku na liturgii Wielkiej Nocy to powtarzamy .

Jesli to oddzielimy i zaczniemy patrzec na to w sposób typowo rozumowy to automatycznie Jego dzieło zbawcze zacznie tracić swoją wielkość zacznie sie zmniejszac jego znaczenie w naszych oczach. Dlatego Kosciół tak mocno zwalczał chrystologiczne herezje , zwłaszcza Ariusza . Inne koncepcje tez powodowały zmniejszenie doniosłosci Bóg Czlowiek ...

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Troche pisze jakbym był ze Swietego Oficjum ale tez i długo tkwiłem w oparach błedu

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Andej » 2022-05-13, 21:51

Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-13, 09:13 Syn Boży istniał przed czasem , swoim dziełem , nie jest nim zwiazany
Dla mnie to oczywiste. Ciągłe, nieprzerwane istnienie. Jest od początku. Do końca. A to, że spektakularnie włączył się w czas, ani trochę Go nie ogranicza.
Był (jest) przed czasem. I po czasie. Niezależnie od tego, jak jest nazywany. Jest.
Boga nie da się zamknąć w czasie. Ograniczyć w jakichś granicach czasu. Jest poza czasem i ponad czasem. A każdym punkcie czasu może się włączyć. Objawić. Jest Wszechmocny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bezimienny
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: bezimienny » 2022-05-14, 10:58

Andej pisze: 2022-05-12, 13:00
sądzony pisze: 2022-05-12, 12:39 Śmiertelność ciała świadczy o ...
Dopytam retorycznie, a o czym świadczy zmartwychwstałość Ciała ?

Nie ma zmartwychwstania ciała fizycznego, zmartwychwstanie dotyczy ciała duchowego, a to następuje gdy uśmiercisz, tak jak to zrobił Jezus, egotyczną iluzję siebie. Radzę samemu interpretować Biblię,bo przekaz jaki serwują nam smutni Panowi to dramat.
Ostatnio zmieniony 2022-05-14, 11:39 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: sądzony » 2022-05-14, 11:05

bezimienny pisze: 2022-05-14, 10:58 Nie ma zmartwychwstania ciała fizycznego, zmartwychwstanie dotyczy ciała duchowego, a to następuje gdy uśmiercisz, tak jak to zrobił Jezus, egotyczną iluzję siebie. Radzę samemu interpretować Biblię,bo przekaz jaki serwują nam smutni Panowi to dramat.
A co dzieje się z ciałem fizycznym po "zmartwychwstaniu ciała duchowego"?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

bezimienny
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: bezimienny » 2022-05-14, 11:19

Andej pisze: 2022-05-13, 21:51
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-13, 09:13 Syn Boży istniał przed czasem , swoim dziełem , nie jest nim zwiazany
Dla mnie to oczywiste. Ciągłe, nieprzerwane istnienie. Jest od początku. Do końca. A to, że spektakularnie włączył się w czas, ani trochę Go nie ogranicza.
Był (jest) przed czasem. I po czasie. Niezależnie od tego, jak jest nazywany. Jest.
Boga nie da się zamknąć w czasie. Ograniczyć w jakichś granicach czasu. Jest poza czasem i ponad czasem. A każdym punkcie czasu może się włączyć. Objawić. Jest Wszechmocny.

Tak, Bóg jest Wszechmogący i stworzył nasz świat, który działa, dlatego, że Bóg ustanowił prawa i zasady nim rządzące. Zatem nawet Bóg, jakby w tym swoim dziele postanowił złamać jakąś zasadę to wszystko, by się rozwaliło i musiałby tworzyć wszystko od nowa. Wszechmoc Boga polega na tym, że może on wszystko stworzyć, ale jak tworzy np. świat materialny to ustanawia zasady tej gry, aby wszystko trzymało się kupy i się zaraz nie rozpadło.
A jedną z zasad jest, że ciało materialne podlega prawu narodzin i śmierci. Koniec, kropka. Zmartwychwstanie nie dotyczy ciała fizycznego, jak ktoś wierzy że ciało fizyczne, które umarło może znowu odżyć, to chyba sam Bóg się z tego nieszczęśnika śmieje.

Dodano po 19 minutach 40 sekundach:
sądzony pisze: 2022-05-14, 11:05
bezimienny pisze: 2022-05-14, 10:58 Nie ma zmartwychwstania ciała fizycznego, zmartwychwstanie dotyczy ciała duchowego, a to następuje gdy uśmiercisz, tak jak to zrobił Jezus, egotyczną iluzję siebie. Radzę samemu interpretować Biblię,bo przekaz jaki serwują nam smutni Panowi to dramat.
A co dzieje się z ciałem fizycznym po "zmartwychwstaniu ciała duchowego"?

Dalej je masz, dopóki nie nastąpi jego śmierć, tyle że po zmartwychwstaniu nie utożsamiasz się z ciałem fizycznym tylko z duchowym. Zmartwychwstanie jest Świadomością tego, że twoje prawdziwe ciało to ciało duchowe a więc i wieczne. Zmartwychwstanie nie następuje po śmierci ciała fizycznego, tylko po "śmierci" tożsamości z ciałem fizycznym. Po zmartwychwstaniu ciało fizyczne jest postrzegane jako narzędzie w ręku ducha a nie jako nasze ja. W "świecie" duchowym nie potrzeba nam tego narzędzia do istnienia, i na koniec jak ciało fizyczne może wejść do świata duchowego, które jest poza czasem i przestrzenią? Jak materię wynieść poza czas i przestrzeń? To jest absurd.
Ostatnio zmieniony 2022-05-14, 11:42 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany