Czy Jezus jest Bogiem?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Andej » 2023-09-11, 08:32

Żydzi współcześni Chrystusowi odczytywali Jego słowa jak bluźnierstwo uważając, ze czyni się On równym Bogu. Jeśli oni tak odczytywali, to z pewnością było to zamiarem Jezusa. Zatem i ja nie poddaję tego w wątpliwość. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę z totalnej niewiedzy dot. Trójcy świętej. Nie pojmuję, jak to może być. Ale wystarczy mi wiara, że tak jest.

Jednak roztrząsanie jak odczytywać poszczególne określenie biblijne wydaje mi się być drugoplanowym wobec wypełniania swoimi czynami zadania, które postawił przed nami Jezus.
* Raczej miłosierdzia chcę, niż ofiary.
* Prostaczkom objawił więcej. Bo samo sedno. Bez konieczności rozumienia zawiłości istoty Boga. Po prostu prostaczkowie dają przykład, jak wcielać w życie Naukę Chrystusa.
* A dzieci, jak ufać i wierzyć pokazują.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-11, 10:52

Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-11, 06:10
Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-10, 20:34 @Gzresznik Upadający Widzę, że gdy zabrakło siły argumentu, to chwytasz się za argument siły. :(
NIE. Jedynym argumentem jaki masz to UWAZAM INACZEJ , MI SIE TO BARDZIEJ PODOBA.
Na argumenty inne MAMY TUPNIECIE BO TAK , TAUTOLOGIE .
W efekcie z ofiarowania Syna Bożego za okup za wielu jako przejawu absolutnej milosci ku stworzeniu , mamy kombinowanie z odpowiednia ofiara , targi jak na suku arabskim , wazenie i cedzenie ofuary by miara była odpowiednia.
A w efekcie przekonanie ukryte z tyłu ze jestesmy mało warci w oczach Boga bo akt ofiarowania Logosa to akt targu , nie absolutnej miłosci jaka jest sam Bóg

Biedna jest wasza doktryna pozbawiona tej wspaniałej cudownej miłosci jakie Bóg a wobec ludzi. ktora ON SAM JEST

Ale co mi tam... Chrystus mówił ze po stopniowanym wezwaniu do usunieia błedów, bładzacy jesli nie usłucha niech BEDZIEE DLA CIEBIE JAK POGANIN I CELNIK.

Dodano po 21 minutach 31 sekundach:
W trakcie swojej bladzacej drogi , bylem jak ty. Dokonałem redukcji Objawienia wierzylem podobnie jak ty . W zredukowanego Syna Bożego.w zredukowanie Ducha Sw do roli niejako aktywnego pola dobrej energii
i oprócz zdarzen z zycia , trafil mi fragment Koranu mówiacy ze Bog jest zbyt wyniosly by miec Syna.
i wtedy zaczynely mi sie pewne fakty nie spinac . Anajsmieszniejsze bylo to ze zacałem wierzyc nie jak Zyd ale jak muzulmanin ...
Nie wiedzac o tym zssuwałem sie.
Być może to jest powód, dla którego jestem unitarianinem już tyle lat.
W sposób kulturalny zadaję pytania i proszę o biblijne uzasadnienie doktryny Trójcy/Bóstwa Jezusa.
W odpowiedzi na to uzyskuję najpierw standardowy zestaw wersetów wyrwanych z kontekstu, zazwyczaj z Ewangelii wg Jana: Jana 1:1, 1:18, 8:28, 8:58, 20:28, które to wersety rzekomo same w sobie są oczywiste i nie dające miejsca na wątpliwości i pytania.
Gdy jednak podaję inne możliwe interpretacje tych wersetów, zwłaszcza w kontekście bliższym i dalszym, to merytoryczna rozmowa się kończy.
Dla mnie jest to potwierdzenie tego, że ta doktryna (Trójca) nie opiera się na Biblii a na autorytecie pozabiblijnym.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-11, 11:06

Węże i wilki zawsze przychodzą, i twierdzą, że "zadają kulturalne pytania" i "proszą o "biblijne uzasadnienie" (oczywiście, podane biblijne uzasadnienia odrzucają, jako rzekomo "wyrwane z kontekstu", straszliwie je swoją demagogią wykręcając).
To takie zastosowanie Pisma, jak we fragmencie o kuszeniu Chrystusa.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-11, 11:22

Marek_Piotrowski pisze: 2023-09-11, 11:06 Węże i wilki zawsze przychodzą, i twierdzą, że "zadają kulturalne pytania" i "proszą o "biblijne uzasadnienie" (oczywiście, podane biblijne uzasadnienia odrzucają, jako rzekomo "wyrwane z kontekstu", straszliwie je swoją demagogią wykręcając).
To takie zastosowanie Pisma, jak we fragmencie o kuszeniu Chrystusa.
Dzięki za ten post i poprzednie.
Przynajmniej pozbawiasz mnie iluzji, że rozmowa z Tobą ma sens.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-09-11, 11:35

Ojcze Pablito ponad półtora miliarda chrzescijan się myli. Unitarianie zaś z muzulmanami żydami, hunduistami, politeistami zaś się nie myli.
Jestem ci winien jako człowiekowi szacunek, pogadać z toba mogę o ewolucji oto. ALE W ZAKRESIE WIARY , W DZIEDZINIE UZNANIA CZY JEZUS LOGOS JEST SYNEM BOZYM CZY NIE ZMUSZONY JRSTEM UZNAC ZE TEJ PRAWDZIE JAK INNI NIEWIERNI ZAPRZECZASZ. WIEC JESTES SPOZA CHRZESCIJANSTWA.

PROBLEM ZAWSZE ZACZYNA SIE NIE OD ZAPRZECZENIA BOSKOSCI JEZUSA..TYLKO OD ZAPRZECZENIA DUCHOWI SW I ZAPRZESTANIA UZNANIA GO ZA ISTOTĘ. WYPROWADZASZ DUCHA SW TO WPROWADZA SIE DUCH ŚNIĘTY ZE SWOIMI KŁAMSTWAMI.

PRZYKRO MI ALE TSK WYGLADA SPRAWA.JESTES POGANINEM.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-11, 11:52

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-11, 11:22
Marek_Piotrowski pisze: 2023-09-11, 11:06 Węże i wilki zawsze przychodzą, i twierdzą, że "zadają kulturalne pytania" i "proszą o "biblijne uzasadnienie" (oczywiście, podane biblijne uzasadnienia odrzucają, jako rzekomo "wyrwane z kontekstu", straszliwie je swoją demagogią wykręcając).
To takie zastosowanie Pisma, jak we fragmencie o kuszeniu Chrystusa.
Dzięki za ten post i poprzednie.
Przynajmniej pozbawiasz mnie iluzji, że rozmowa z Tobą ma sens.
Rzeczywiście, rozmowa pomiędzy nami nie ma sensu. Jeśli ktoś, jak Ty, przekręca Ewangelię, by uzasadnić swoje mniemania (które ma głównie dlatego, by być oryginalnym wbrew tekstowi i dwu tysiącom lat chrześcijaństwa), jesli robi po to, by sobie "porozmawiać" (typowa argumentacja każdego zwodziciela, kiedy nikt nie chce słuchać jego rewelacji) to rzeczywiście, taka rozmowa nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-11, 11:57

Marek_Piotrowski pisze: 2023-09-11, 11:52
Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-11, 11:22
Marek_Piotrowski pisze: 2023-09-11, 11:06 Węże i wilki zawsze przychodzą, i twierdzą, że "zadają kulturalne pytania" i "proszą o "biblijne uzasadnienie" (oczywiście, podane biblijne uzasadnienia odrzucają, jako rzekomo "wyrwane z kontekstu", straszliwie je swoją demagogią wykręcając).
To takie zastosowanie Pisma, jak we fragmencie o kuszeniu Chrystusa.
Dzięki za ten post i poprzednie.
Przynajmniej pozbawiasz mnie iluzji, że rozmowa z Tobą ma sens.
Rzeczywiście, rozmowa pomiędzy nami nie ma sensu. Jeśli ktoś, jak Ty, przekręca Ewangelię, by uzasadnić swoje mniemania (które ma głównie dlatego, by być oryginalnym wbrew tekstowi i dwu tysiącom lat chrześcijaństwa), jesli robi po to, by sobie "porozmawiać" (typowa argumentacja każdego zwodziciela, kiedy nikt nie chce słuchać jego rewelacji) to rzeczywiście, taka rozmowa nie ma sensu.
I wciąż argumenty personalne, przypisywanie złych intencji ("by byc oryginalnym"), obrażanie ("zwodziciel").
Czy Ty się z tego spowiadasz? Jaka etyka pozwala Ci tak traktowac ludzi i nadal uważać się za dobrego chrześcijanina?
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-11, 12:03

Jak ktoś przychodzi, by zwodzić, jest zwodzicielem. Jak ktoś przekręca Pismo, jest zwodzicielem. Więc daruj sobie demagogię moralizacyjną :)

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-11, 15:22

Marek_Piotrowski pisze: 2023-09-11, 12:03 Jak ktoś przychodzi, by zwodzić, jest zwodzicielem. Jak ktoś przekręca Pismo, jest zwodzicielem. Więc daruj sobie demagogię moralizacyjną :)
Chrystus w Świętej Księdze ostrzega: Mt 7:6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was [samych].

Jakie to dla mnie prawdziwe w naszych rozmowach.
Ostatnio zmieniony 2023-09-11, 15:23 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-11, 15:33

Otóż to. Cieszę się, że przytoczyłeś ten fragment.
Dodam jeszcze: Tt 3:10 "Od sekciarza odsuń się po pierwszym lub po drugim upomnieniu"

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-09-11, 15:38

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-11, 15:22
Marek_Piotrowski pisze: 2023-09-11, 12:03 Jak ktoś przychodzi, by zwodzić, jest zwodzicielem. Jak ktoś przekręca Pismo, jest zwodzicielem. Więc daruj sobie demagogię moralizacyjną :)
Chrystus w Świętej Księdze ostrzega: Mt 7:6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was [samych].

Jakie to dla mnie prawdziwe w naszych rozmowach.
Diabeł kusząc , tez podjechał do Jezusa z Pismem.Sw.

Czy mi bana dadzą czy nie to mam to gdzieśAle to forum chrzescijanskie, nie do gloszenia herezji.Phimoo.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Dezerter » 2023-09-11, 17:43

Widzę, że argumenty merytoryczne wyczerpały się obu stronom, więc zamykam temat
Ojciec - zajrzyj proszę do Regulaminu i nie łam proszę punktu
Regulamin Forum
§ 1
Zasadniczym celem Forum jest rozwój osobisty w wierze katolickiej. Wątki przeciwne temu celowi mogą być automatycznie usuwane.

§ 4
Każdy uczestnik ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Ale nikt nie ma prawa do indoktrynacji (tj. systematyczne lub natarczywe wpajanie jakichś idei, doktryn względnie przekonań), ani szerzenia propagandy sprzecznej z głównymi założeniami Forum.

Zadeklarowałeś się , że studiujesz ze swoja wspólnota Biblię
Skoro jesteś taki biblijny chrześcijanin to zachęć, zachwyć Słowem naszych forumowiczów, ale bez nawracania na błędna naukę, bo to słabe
w 90% zgadzamy się ze zrozumieniem Słowa, skup się na tych 90%
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany