Czy Jezus jest Bogiem?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Andej » 2022-10-16, 17:35

Pytający pisze: 2022-10-16, 14:20 Jeżeli prawdą jest co napisałeś,
W tej kwestii - patrz stopka.
Pytający pisze: 2022-10-16, 14:20 Jeżeli prawdą jest co napisałeś, za pozbawione sensu należy uznać wszystkie rozważania trynitarne.
Nie tyle trynitarne, co dotyczące istoty Boga. To niepojęte. Było i pozostanie zakryte.
A co do rozważań dot. Trójcy to przypomina się anegdota o przelewaniu morza muszelką.
Pytający pisze: 2022-10-16, 14:20 A jak możesz, nie występuj przeciw oczywistym prawdom, w tym i takiej, że niektórzy maja gorliwośćnie opartą jednak na pełnym poznaniuRzym.10:2
Tak jest. Prawdą jest, że nie mają pełnego poznania. I nie mogą mieć. Dokładnie tak, jak napisałem. Krytykuję tworzenie iluzji na temat Boga w oparciu o szczątkowe poznanie.
Takie twierdzenia są przejawem arogancji. Np. stwierdzenie, że Jezus nie jest Bogiem. Czysta arogancja wobec Boga.
Pytający pisze: 2022-10-16, 14:20 I pewnie w hierarchii ważności nie jest ono ważniejsze od: "ukierunkowania naszych dróg życiowych". Jest jednak ważne w naszym sposobie właściwego wielbienia.
Otóż nie. Uwielbienie Boga to ino wyraz naszych potrzeb. Nasz imperatyw okazywania wdzięczności. Bóg nie oczekuje od nas uwielbienia. To ludzie antropomorfizujący Boga definiują sposoby "właściwego" uwielbiania. Bóg oczekuje miłości i miłosierdzia, a nie ofiary.
Jeśli jest osoba, człowiek, którą kochasz - to czy ona domaga się jakichś konkretnych sposobów jej uwielbiania? A jesli tak, to czy jest to przejawem miłości czy próżności?
Pytający pisze: 2022-10-16, 14:20. Dz.Ap.22:3 byćwykształconym dokładnie według ojczystego prawa
Jednak objawienie ukazuje nam, komu i jak oddawać cześć.
Błędny cytat, błędne tłumaczenie.
Dz 22.3 Ja jestem Żydem - mówił - urodzonym w Tarsie w Cylicji. Wychowałem się jednak w tym mieście, u stóp Gamaliela otrzymałem staranne wykształcenie w Prawie ojczystym. Gorliwie służyłem Bogu, jak wy wszyscy dzisiaj służycie. To wyznanie ma się nijak do tezy, którą stawiasz.
Mogę się zgodzić z tym, że objawienie ukazuje nam komu i jak oddawać cześć, pod warunkiem że tym sposobem jest wypełnianie woli Bożej. W szczególności zwartej w przykazaniach miłości, które są kwintesencja Prawa.

Dygresja do cytatu: to wykształcenie, o którym wspomina, było stricte religijne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Jozek » 2022-10-16, 19:26

Nie bardzo wiadomo o co ci w tym wpisie chodzi, ale cytaty ktore podales potwierdzaja rownosc Osob Trojcy Sw.
Jednoczesnie potwierdzaja autorytet Kosciola.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18926
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-16, 19:52

Jak zwykle, @Pytający przytoczył cytaty poza kontekstem, zaś na niewygodne argumenty nie odpowiedział. Jak widzę, styl "argumentacji/deformacji" się nie zmienił.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-17, 08:25

Sa ludzie uznajacy bostwo Chrystusa i sa ludzie jak np jehowici , okultysci , muzułmanie. Elementem tych drugich łaczacym jest zawsze " ja uważam że ... "

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 585
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 35 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Pytający » 2022-10-19, 21:20

Marek_Piotrowski pisze: 2022-10-16, 19:52 Jak zwykle, @Pytający przytoczył cytaty poza kontekstem, zaś na niewygodne argumenty nie odpowiedział. Jak widzę, styl "argumentacji/deformacji" się nie zmienił.
Już jakiś czas temu na moje wywody o "orzeczniku" wywodził p. argumenty na temat "rodzajnika".
Teraz zamiast rozmowy o "posłanym" wywodził p. argumenty o "poddaniu". I w zamian za to usłyszałem, że to ja: "przytoczyłem cytaty poza kontekstem". Nie rozmawiałem o "poddaniu" i wersetach o "poddaniu". Wydałem orzeczenie, że według słów samego yios = syna "posłany" jest mniejszy od posłanego.
Przytoczyłem werset na ten temat. Nie poruszyłem tematu "poddania".
Tylko "posłanego", jako niższego od posyłającego. I to pateros = ojciec jest posyłającym, yios = syn posłanym. patrz. Jana 13:16 wysłannik nie jest większy od tego, który go posłała Tak jak w przypadku yios i jego uczniówuczeń nie przewyższa swego nauczyciela ani sługa swego pana patrz. Mat.10:24
I tak naprawdę "bycie posłanym" jest sposobem wyrażenia myśli, że yios był upełnomocniony przez pateros jako jego pośrednik, w typowym dla myśli hebrajskiej znaczeniu "ambasadora", który zostaje wyposażony w cały autorytet tego, który go posłał. I jak czytamy dla przykładu w Jana 17:6żeś ty mnie p o s ł a ł
Jednak posłany jest m n i e j s z y od tego, który go posłał I jak oświadczył yios tzn. syn o pateros tzn.ojcu tyś mnie posłał
Tak to wygląda, na to, że to nie ja używam "stylu deformacji" w swoich wywodach.
To p. p. Marku wbrew moim wywodom uczepił się wersetów o "poddaniu", gdy ja mówiłem o niższości "posłanego od posyłającego". Taka jest prawda.
Ostatnio zmieniony 2022-10-19, 21:26 przez Pytający, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18926
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-19, 21:36

Nie. Czemu, opisałem wcześniej.

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 585
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 35 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Pytający » 2022-10-19, 22:03

Marek_Piotrowski pisze: 2022-10-19, 21:36 Nie. Czemu, opisałem wcześniej.
Zwyczajnie pisze p.nieprawdę. Napisałem, że nie widzę sensu odnoszenia się do personalnych uwag, zniewag itp. Jednak odniosę się do jednego zarzutu patrz. punkt drugi. Do tego, że moja argumentacja "opiera się na milczącym założeniu, j a k o b y posłanie [kogokolwiek, w tym syna przez ojca]implikowało ich mniejszą godność czy moc". I że to założenie zasadne w armii, "jest zupełnie błędne" w tym przypadku i im podobnych.
Ja orzekam, że "posłany, jest pod tym, który posyła". Tak jest w istocie, moje założenie pociąga za sobą "ich mniejszą godność, moc" itp. Według mnie "pozycję".
I przytacza p.wer. z Ef.5:22-23żony niech będą p o d d a n e Ja jednak nie mówiłem o poddaniu, co okoliczności, że posłany [posłannik]nie jest większy od tego, który go p o s ł a łTak to przytoczony przez p.werset jest chybiony, i nie na temat.
Następne mówią, o tym, że "najmniejszy jest największy"itp.
I tak to na moje "posłany", mam "poddany" i "najmniejszy, jest największy". Wersety odległe od tematu, i nie na mój wywód. Tak to p. Marku proszę zachować "trzeźwość" podczas pisania.
Ostatnio zmieniony 2022-10-19, 22:04 przez Pytający, łącznie zmieniany 2 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-20, 05:47

Nie bycie wiekszym nie oznacza bycia mniejszym. PO DRUGIE UZNANIE PRYMATU OJCA NIE OZNACZA GORSZEJ, BARDZIEJ ULOMNEJ NATURY SYNA.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18926
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-20, 08:31

Po trzecie, CHrystus wygłosił tę kwestię znajdując się w stanie dobrowolnego poniżenia, kiedy to czasowo "ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stając się podobnym do ludzi" (FLp 2,7). Była już o tym mowa, ponowne mielenie nie ma sensu.

Podobnie jak ponowne rozważanie @Pytającej żonglerki cytatami biblijnymi i ich rozumieniem.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Albertus » 2022-12-02, 09:50

Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-01, 21:21 Ponadto nie znajduję przykładu takiej prośby o modlitwę wstawienniczą EDIT: do wierzącej osoby zmarłej] w Piśmie Świętym (a Pismo jest dla mnie najwyższym autorytetem w sprawie mojej wiary i pobożności). W zasadzie to chyba wszystkie modlitewne inwokacje w Piśmie Świętym kierowane są do Boga.
Nie jest to mocny argument. W Piśmie Swiętym nie wszystko jest napisane wprost. Prośby o wstawiennictwo skierowane do świętych w niebie wynikają z kilku rzeczy napisanych w Biblii.

Z tego że Kościół stanowi ciało Chrystusa w których poszczególne członki mają ze sobą więź przez Ducha Swiętego.

Z tego że w Chrystusie zyskaliśmy przystęp do Jeruzalem niebieskiego i do duchów ludzi które już doszły do celu:

Hbr12:18 8 Nie przystąpiliście bowiem do dotykalnego i płonącego ognia, do mgły, do ciemności i burzy 19 ani też do grzmiących trąb i do takiego dźwięku słów, iż wszyscy, którzy go słyszeli, prosili, aby do nich nie mówił 20 Nie mogli bowiem znieść tego rozkazu: Jeśliby nawet tylko zwierzę dotknęło się góry, winno być ukamienowane9. 21 A tak straszne było to zjawisko, iż Mojżesz powiedział: Przerażony jestem i drżę10. 22 Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, 23 do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu,

Tego wcześniej nie było a to się stało i to się dzieje w Jezusie Chrystusie.

Dodano po 6 minutach 17 sekundach:
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-01, 21:21
Ja, jako antytrynitarz, odrzucam Theotokos i w związku z tym nie mógłbym modlić się słowami "Święta Mario Matko Boża..." itd.
"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,"1Tym 2:5 BTV
Mężowie izraelscy, słuchajcie tego, co mówię: Jezusa Nazarejczyka, Męża, którego posłannictwo Bóg potwierdził wam niezwykłymi czynami, cudami i znakami, jakich Bóg przez Niego dokonał wśród was, o czym sami wiecie, Dz 2:22
Inne miejsca gdzie występuje słowo aner - mąż/człowiek/mężczyzna https://biblia.oblubienica.eu/wystepowa ... ong/id/435
Obrazek
Nie rozumiem po co podałeś te wersety?

Przecież my katolicy jak najbardziej wierzymy w to że Jezus Chrystus jest Człowiekiem.

I nie wierzymy też w to że Maryja jest Matką Boga w tym sensie że od niej pochodzi natura boska Jezusa.

Jest natomiast Matką Boga w tym sensie że to Ona urodziła Boga wcielonego.

Jeśli jesteś antytrynitarzem to kim jest według ciebie Jezus Chrystus?

Antytrynitaryzm niejedno ma imię...

Dodano po 18 minutach 49 sekundach:
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-01, 21:21
W związku z moim przekonaniem, że umierając zapadamy w sen śmierci, to prośba o modlitwę osoby zmarłej jest w moim przekonaniu bezzasadna. Tak jak nie proszę o modlitwę kogoś kto śpi, tak nie proszę tych którzy zasnęli snem śmierci.
Na marginesie: Często w naszych tłumaczeniach pisma greckie słowo sen tłumaczone jest jako śmierć.
Taki przykład:
"Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwociny spośród tych, co pomarli." 1Kor 15:20 BTV
"A jednak Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych, którzy zasnęli." 1Kor 15:20 Bw
Ale co rozumiesz przez to "zapadnięcie w sen śmierci"?

Czy chodzi ci o to że zapadamy w niebyt?

Czy jak śpisz to nie istniejesz?

Jeśli tak myślisz to oczywiście Biblia w wielu miejscach temu przeczy.

Chociażby tutaj:

Łk16:9 Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. 20 U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. 21 Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. 22 Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. 23 Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. 24 I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". 25 Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. 26 A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać". 27 Tamten rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". 29 Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"»11.
Ostatnio zmieniony 2022-12-02, 10:19 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-12-05, 13:10

Albertus pisze: 2022-12-04, 20:27 Ojciec.Pablito

Jako że odnosisz się do wypowiedzi Marka Piotrowskiego więc na razie wstrzymam się z komentarzem.

Chciałbym jednak przypomnieć ci moje wcześniejsze pytanie, związane z tym że zadeklarowałeś się jako antytrynitarz - kim jest według ciebie Jezus Chrystus?
Jezus Jest Chrystusem :)
EDIT: wybacz że tak krótko, ale to zdanie jest dla mnie podstawą mojej refleksji o Jezusie moim Panu.
Ostatnio zmieniony 2022-12-05, 13:36 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Albertus » 2022-12-05, 14:10

Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-05, 13:10
Albertus pisze: 2022-12-04, 20:27 Ojciec.Pablito

Jako że odnosisz się do wypowiedzi Marka Piotrowskiego więc na razie wstrzymam się z komentarzem.

Chciałbym jednak przypomnieć ci moje wcześniejsze pytanie, związane z tym że zadeklarowałeś się jako antytrynitarz - kim jest według ciebie Jezus Chrystus?
Jezus Jest Chrystusem :)
EDIT: wybacz że tak krótko, ale to zdanie jest dla mnie podstawą mojej refleksji o Jezusie moim Panu.
żarty sobie robisz?

Napisałeś że jesteś antytrynitarianinem, jak więc rozumiem nie uznajesz Jezusa Chrystusa za Boga.

Jeśli więc nie uznajesz Go za Boga to kim On jest?

Dla mnie i dla wszystkich trynitarian też Jezus jest Chrystusem. Dlaczego więc nie jesteś trynitarianinem?
Ostatnio zmieniony 2022-12-05, 14:13 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-12-05, 14:15

Albertus pisze: 2022-12-05, 14:10
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-05, 13:10
Albertus pisze: 2022-12-04, 20:27 Ojciec.Pablito

Jako że odnosisz się do wypowiedzi Marka Piotrowskiego więc na razie wstrzymam się z komentarzem.

Chciałbym jednak przypomnieć ci moje wcześniejsze pytanie, związane z tym że zadeklarowałeś się jako antytrynitarz - kim jest według ciebie Jezus Chrystus?
Jezus Jest Chrystusem :)
EDIT: wybacz że tak krótko, ale to zdanie jest dla mnie podstawą mojej refleksji o Jezusie moim Panu.
żarty sobie robisz?

Napisałeś że jesteś antytrynitarianinem, jak więc rozumiem nie uznajesz Jezusa Chrystusa za Boga.

Jeśli więc nie uznajesz Go za Boga to kim On jest?
Tak, jak napisałem - jest Chrystusem.
Nie ma w tym nic z żartu.
Oczywiście - w sensie podstawowym Jezus był/jest człowiekiem.
Ale nie "tylko człowiekiem" czy "zwykłym człowiekiem". Jezus był niezwykłym człowiekiem, nadzwyczajnym człowiekiem, jedynym w swoim rodzaju człowiekiem, wywyższonym najbardziej jak to mozliwe człowiekim itd itp.
A nad słowem "Chrystus" przechodzimy do porządku dziennego i traktujemy jako imię własne albo nazwisko Jezusa Chrystusa (niczym Jan Kowalski).
A to słowo ma swoje konkretne znaczenie. Chrystus, Mesjasz, Namaszczony Król w Królestwie Bożym.
Jezus jest Chrystusem, Panem, Zbawicielem, Arcykapłanem itd.
Wybacz, na razie tyle musi nam wystarczyć. :)
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Albertus » 2022-12-05, 16:24

Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-05, 14:15
Albertus pisze: 2022-12-05, 14:10
Ojciec.Pablito pisze: 2022-12-05, 13:10
Albertus pisze: 2022-12-04, 20:27 Ojciec.Pablito

Jako że odnosisz się do wypowiedzi Marka Piotrowskiego więc na razie wstrzymam się z komentarzem.

Chciałbym jednak przypomnieć ci moje wcześniejsze pytanie, związane z tym że zadeklarowałeś się jako antytrynitarz - kim jest według ciebie Jezus Chrystus?
Jezus Jest Chrystusem :)
EDIT: wybacz że tak krótko, ale to zdanie jest dla mnie podstawą mojej refleksji o Jezusie moim Panu.
żarty sobie robisz?

Napisałeś że jesteś antytrynitarianinem, jak więc rozumiem nie uznajesz Jezusa Chrystusa za Boga.

Jeśli więc nie uznajesz Go za Boga to kim On jest?
Tak, jak napisałem - jest Chrystusem.
Nie ma w tym nic z żartu.
Oczywiście - w sensie podstawowym Jezus był/jest człowiekiem.
Ale nie "tylko człowiekiem" czy "zwykłym człowiekiem". Jezus był niezwykłym człowiekiem, nadzwyczajnym człowiekiem, jedynym w swoim rodzaju człowiekiem, wywyższonym najbardziej jak to mozliwe człowiekim itd itp.
A nad słowem "Chrystus" przechodzimy do porządku dziennego i traktujemy jako imię własne albo nazwisko Jezusa Chrystusa (niczym Jan Kowalski).
A to słowo ma swoje konkretne znaczenie. Chrystus, Mesjasz, Namaszczony Król w Królestwie Bożym.
Jezus jest Chrystusem, Panem, Zbawicielem, Arcykapłanem itd.
Wybacz, na razie tyle musi nam wystarczyć. :)

Słowo Chrystus jest pojęciem bardzo wieloznacznym dlatego należy określić co dla ciebie znaczy. Może oznaczać po prostu namaszczonego władcę tak jak Dawid albo Saul.

Wyrażasz się niejasno. Co to konkretnie znaczy że "nie był "tylko człowiekiem"" w odniesieniu do Jezusa Chrystusa?

Na przykład - czy Jezus był biologicznym synem Józefa?

Piszesz że Jezus był wyjątkowym człowiekiem. Na czym ta Jego wyjątkowość polegała?

Piszesz że był najbardziej jak to możliwe wywyższonym człowiekiem. Napisz kiedy konkretnie został wywyższony i na czym to Jego wywyższenie polegało?
Ostatnio zmieniony 2022-12-05, 17:10 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Rak

Re: Zachęcając protestanta do Różańca

Post autor: Rak » 2022-12-05, 17:27

:)) chyba trochę "zeszliście" z tematu. Panowie, właściwy wątek to "Zachęcając protestanta do różańca"

Zablokowany