Niebo a homoseksualiści

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Budowlaniec
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2022
Has thanked: 1 time

Niebo a homoseksualiści

Post autor: Budowlaniec » 2022-05-08, 15:39

Według jednej osoby z którą prowadziłem dyskusję homoseksualiści nie wejdą do nieba nie czytałem tego fragmentu w Piśmie świętym ale podobno tam się znajduje.
Moim zdaniem homoseksualizm to nie jest grzech bo ludzie nie wybierają swojej orientacji seksualnej ale jeśli ktoś by chciał popisać na ten temat to zapraszam
Ostatnio zmieniony 2022-05-08, 15:46 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-08, 16:01

Sprecyzujmy: czy rozmawiamy o skłonnościach homoseksualnych, czy o uprawnianiu seksu homoseksualnego?
Bowiem to są dwie zupełnie różne sprawy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: Albertus » 2022-05-08, 18:07

Budowlaniec pisze: 2022-05-08, 15:39 Według jednej osoby z którą prowadziłem dyskusję homoseksualiści nie wejdą do nieba nie czytałem tego fragmentu w Piśmie świętym ale podobno tam się znajduje.
Moim zdaniem homoseksualizm to nie jest grzech bo ludzie nie wybierają swojej orientacji seksualnej ale jeśli ktoś by chciał popisać na ten temat to zapraszam
Homoseksualizm to zaburzenie, zboczenie w sferze ludzkiej seksualności.

Jeśli rozumiemy je tylko jako skłonność seksualną do osób tej samej płci to jest możliwe że ktoś jej nie wybiera i nie kształtuje w sobie w sposób świadomy i wtedy sama skłonność nie jest grzechem.

Nie zmienia to faktu że jest czymś złym ponieważ skłania do zachowań i relacji seksualnych z osobami tej samej płci które zawsze są grzechem.

To że ktoś nie wybiera sobie różnych złych skłonności nie powoduje tego że stają się one dobre albo że usprawiedliwiają złe i grzeszne zachowania.

Całkiem możliwe że są ludzie którzy mają na przykład skłonności do zoofilii albo pedofilii albo do seksualnych zachowań sadomasochistycznych choć wcale sobie takich skłonności świadomie nie wybierali. Nie zmienia to faktu że ich skłonności są rzeczą złą bo skłaniają do grzechu.Tak samo jest ze skłonnościami homoseksualnymi.

Same skłonności nie są jednak grzechem pod warunkiem że człowiek tym skłonnościom nie ulega. Wtedy te skłonności są krzyżem a mogą sie nawet stać drogą do świętości jeśli ktoś skutecznie z nimi walczy.

Dodano po 22 minutach 51 sekundach:
Budowlaniec pisze: 2022-05-08, 15:39 Według jednej osoby z którą prowadziłem dyskusję homoseksualiści nie wejdą do nieba nie czytałem tego fragmentu w Piśmie świętym ale podobno tam się znajduje.
Zapewne chodziło o ten fragment:

1Kor6:9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.

Jeśli homoseksualizm rozumieć jako współżycie mężczyzn ze sobą, a nie samą tylko skłonność, to jak najbardziej ten werset się do homoseksualizmu odnosi.
Ostatnio zmieniony 2022-05-08, 18:32 przez Albertus, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: sądzony » 2022-05-08, 20:23

1Kor6:9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.
Jak widzisz niewielu:
1. niesprawiedliwi
2. rozpustnicy
3. bałwochwalcy
4. cudzołożnicy
5. rozwięźli
6. mężczyźnie współżyjący ze sobą
7. złodzieje
8. chciwi
9. pijacy
10. oszczercy
11. zdziercy

by weszło.

Czym jest jednak Królestwo Boże?
"(...) królestwo Boga wewnątrz was jest." Łk. 17,21

Nie mam więc pewności czy o ten cytat chodzi.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: Albertus » 2022-05-08, 20:35

sądzony pisze: 2022-05-08, 20:23
1Kor6:9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.
Jak widzisz niewielu:
1. niesprawiedliwi
2. rozpustnicy
3. bałwochwalcy
4. cudzołożnicy
5. rozwięźli
6. mężczyźnie współżyjący ze sobą
7. złodzieje
8. chciwi
9. pijacy
10. oszczercy
11. zdziercy

by weszło.
Tak. Wygląda na to że nikt kto uważałby że bycie niesprawiedliwym, rozpustnym, bałwochwalcą, cudzołożnikiem, rozwiązłym, mężczyzną współżyjącym ze sobą, złodziejem, chciwcem, pijakiem, oszczercą i zdziercą jest rzeczą dobrą, nie jest grzechem i że nie trzeba się z tego nawracać i przestać takim być nie odziedziczy Królestwa Bożego.

czy wielu takich jest? Nie wiem. Na pewno coraz więcej pod wpływem oszustw diabelskich ideologii...

Dodano po 4 minutach 2 sekundach:
sądzony pisze: 2022-05-08, 20:23
Czym jest jednak Królestwo Boże?
"(...) królestwo Boga wewnątrz was jest." Łk. 17,21

Nie mam więc pewności czy o ten cytat chodzi.
Królestwo Boże to zgromadzenie ludzi pośród których jest i działa żywy Bóg - nasz Pan Jezus Chrystus.

Dlatego mówi Pismo :

PSALM 1*
Dwie drogi życia
1 Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców*,
2 lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
3 Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie,
a liście jego nie więdną:
co uczyni, pomyślnie wypada.

4 Nie tak występni, nie tak:
są oni jak plewa, którą wiatr rozmiata.
5 Toteż występni nie ostoją się na sądzie
ani grzesznicy - w zgromadzeniu sprawiedliwych*,

6 bo Pan uznaje drogę sprawiedliwych,
a droga występnych zaginie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: sądzony » 2022-05-08, 20:45

Albertus pisze: 2022-05-08, 20:39 Królestwo Boże to zgromadzenie ludzi pośród których jest i działa żywy Bóg - nasz Pan Jezus Chrystus.
"Zapytany zaś przez faryzeuszów, kiedy przychodzi królestwo Boga, odpowiedział im i rzekł: Nie przychodzi królestwo Boga do zaobserwowania. Ani powiedzą: Oto tu, lub: Tam. Oto bowiem królestwo Boga wewnątrz was jest." Łk. 17:20,21

Ups. To przepraszam. Bo ja mniemałem, że Królestwo Boże to zgromadzenie ludzi w których Jest i działa żywy Bóg.
Którzy odnaleźli w sobie Pana Jezusa Chrystusa.

No bo inaczej jak On działa, w sensie Bóg? Jak jest żywy?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-08, 20:47

Nie wiem czy warto mnożyć wątki. Mamy już wątek na ten temat. Tu na przykład przedstawiłem nauczanie w tej sprawie viewtopic.php?p=15768#p15768
Ostatnio zmieniony 2022-05-08, 20:47 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: Albertus » 2022-05-08, 20:56

sądzony pisze: 2022-05-08, 20:45
Albertus pisze: 2022-05-08, 20:39 Królestwo Boże to zgromadzenie ludzi pośród których jest i działa żywy Bóg - nasz Pan Jezus Chrystus.
"Zapytany zaś przez faryzeuszów, kiedy przychodzi królestwo Boga, odpowiedział im i rzekł: Nie przychodzi królestwo Boga do zaobserwowania. Ani powiedzą: Oto tu, lub: Tam. Oto bowiem królestwo Boga wewnątrz was jest." Łk. 17:20,21

Ups. To przepraszam. Bo ja mniemałem, że Królestwo Boże to zgromadzenie ludzi w których Jest i działa żywy Bóg.
Którzy odnaleźli w sobie Pana Jezusa Chrystusa.

No bo inaczej jak On działa, w sensie Bóg? Jak jest żywy?
Oczywiście chodzi o zgromadzenie, wspólnotę ludzi w których jest i działa Chrystus, tak jak piszesz.

A po paruzji będzie w tym zgromadzeniu osobiście i cieleśnie zmartwychwstały i uwielbiony Chrystus.

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-08, 20:47 Nie wiem czy warto mnożyć wątki. Mamy już wątek na ten temat. Tu na przykład przedstawiłem nauczanie w tej sprawie viewtopic.php?p=15768#p15768
Wątek założył Budowlaniec. Myślę że warto mu jednak tutaj odpowiedzieć bo raczej wątpliwe aby przeszukiwał poprzednie wątki.

Tak że dobrze że tutaj podałeś link.
Ostatnio zmieniony 2022-05-08, 20:59 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: SynJana » 2022-05-09, 07:01

Zauważyliście, ze w piśmie jest tylko o współżyciu ze sobą mężczyzn? Czy to znaczy, że sex lesbijski jest OK? Skoro nie jest zakazane... :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-09, 07:28

SynJana pisze: 2022-05-09, 07:01 Zauważyliście, ze w piśmie jest tylko o współżyciu ze sobą mężczyzn?
To nieprawda.Rz 1,26-27

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: SynJana » 2022-05-09, 07:37

Czy ten cytat mówi o tym, że Bóg sprawił, że ludzie są homo (kobiety i mężczyźni)?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-09, 08:38

SynJana pisze: 2022-05-09, 07:37 Czy ten cytat mówi o tym, że Bóg sprawił, że ludzie są homo (kobiety i mężczyźni)?
Nie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: sądzony » 2022-05-09, 15:13

Budowlaniec pisze: 2022-05-08, 15:39 Według jednej osoby z którą prowadziłem dyskusję homoseksualiści nie wejdą do nieba nie czytałem tego fragmentu w Piśmie świętym ale podobno tam się znajduje.
Kwestia jeszcze co rozumiesz pod pojęciem "niebo"?
Możesz być homoseksualistą nie ulegającym pokusie, możesz również nie być homoseksualistą i poddać się tej pokusie.
Kwestia nie leży w rodzaju grzechu ciężkiego, a tego czy starasz się z nim "walczyć" i czy starasz się mu "przeciwstawiać".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 567
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 34 times

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: Pytający » 2022-09-15, 19:53

Tak naprawdę staro i nowotestamentowe stanowisko wobec homoseksualistów jest jednoznaczne. Homoseksualizm jest potępiony.
Sam homoseksualizm, czy osoby homoseksualne?
Potępieni za same skłonności, czy uprawianie seksu?
Tak naprawdę p. Marek P. słusznie zauważa, że skłonność, a jej się poddanie, nie jest tym samym."To są dwie zupełnie różne sprawy".
W Rzym 1:18-32 czytamy o sprzeciwie "theos" wobec grzechu. Czytamy o kobietach, które zamieniły potrzeby naturalne na nienaturalne. A o mężczyznach, że "porzucili naturalną potrzebę kobiety i zapałali pożądaniem względem siebie nawzajem". I takim postępowaniu czytamypopełnili b e z w s t y d i ściągając na siebie samych zapłatę stosowną do ich z b o c z e n i awer. 27EiB Przekład dosłowny
O tych i takich, którzy dopuszczają się takich czynów, czytamy jako wydanychna pastwę h a ń b ywer.26
Czytamy o nich jako zdanych na tych, żeby dopuszczali się tego co nieprzyzwoite
Prawo starotestamentowe mówiłoNie będziesz też obcował z mężczyzną tak, jak się obcuje z kobietą, jest to o b r z y d l i w o ś c i ąPwt 18:22
Mam świadomość, że w dobie tolerancji, za nietolerancyjne uchodzi takie stanowisko. A co wy na to?

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Niebo a homoseksualiści

Post autor: konserwa » 2022-09-15, 20:11

Co to za tolerancja, ktora nie toleruje normalnosci plciowej?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”