Obszerna książka o islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-12, 19:55

Dezerter pisze: 2022-05-12, 18:31 Andeju kochany - zanim się wypowiesz przeczytaj chociaż fragmencik ...
Tak też zrobiłem, zanim cokolwiek napisałem. I trafiłem na fragmenty, w których uwadniane jest przeklinanie niewiernych. To mi wystarczyło.
Ostatnio zmieniony 2022-05-12, 19:58 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15112
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2981 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Dezerter » 2022-05-12, 19:58

Podaj proszę antykatolickie treści - najlepiej cytat- proszę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-12, 20:19

Czemu jednak ignorujesz to co napisałem powyżej
Dezerter pisze: 2022-05-12, 19:07 Nie wiem jakiego boga będą mieli na myśli sikhowie
ale wiem jakiego Boga będą mieli na myśli "ludy Księgi" :
czyli Biblii, czyli żydzi, chrześcijanie, muzułmanie:
Boga Adama, Abrahama, Izaaka, Jakuba, Ezawa, Mojżesza = Boga Jedynego = Jestem, który Jestem i nie ma innego - szema Israel (ludu Boży)
Amen
(powie żyd, chrześcijanin i muzułmanin)

A że i żydzi i muzułmanie nie mają pełni poznania Boga, tylko jego ograniczony a czasem zniekształcony obraz, to pełna zgoda
ale
Nie zgodzę się z Markiem, że my (Izrael duchowy, lud nowego przymierza zawartego w Księdze!) nie jesteśmy ludem Księgi, czyli Biblii
Ludem Księgi, tak, ale to nic nie znaczy, ponieważ zgodnie z islamem jesteśmy politeistami oraz osobami, których należy poniżać.
Proszę zerknąć na to (książka strona 45)
https://sunnah.com/adab:1103
44 Lud Księgi
(513) Rozdział: Nie mówcie pierwsi salam do ludzi dhimmi
Abu Hurayra przekazał, że prorok, niech Allah go błogosławi i obdarzy go pokojem, powiedział: „Nie pozdrawiajcie pierwsi Ludzi Księgi. Spychajcie ich w najwęższe miejsce drogi.” [ścieki]
Ostatnio zmieniony 2022-05-13, 13:10 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15112
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2981 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Dezerter » 2022-05-12, 20:27

Żydzi też nas uznają za politeistów i co z tego?
co to zmienia w tym co napisałem wcześniej?
ja znam Islam i Koran czytałem i mam bardzo krytyczny stosunek do niego i do proroka Mahometa, ale to nie zmienia faktów, które podałem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-12, 20:53

Dezerter pisze: 2022-05-12, 20:27 Żydzi też nas uznają za politeistów i co z tego?
co to zmienia w tym co napisałem wcześniej?
ja znam Islam i Koran czytałem i mam bardzo krytyczny stosunek do niego i do proroka Mahometa, ale to nie zmienia faktów, które podałem
Nie wiem dokładnie do czego mam się odnieść? Czy do tych źródeł antykatolickich?

Dodano po 4 minutach 47 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-05-12, 20:27 Żydzi też nas uznają za politeistów i co z tego?
co to zmienia w tym co napisałem wcześniej?
ja znam Islam i Koran czytałem i mam bardzo krytyczny stosunek do niego i do proroka Mahometa, ale to nie zmienia faktów, które podałem
Jeśli można jeszcze .... co do Jezusa i Maryi w islamie oraz Abrahama:

koraniczny Jezus nie jest biblijnym Jezusem

Islamski Jezus (Isa):

- urodził się pod palmami, a nie w stajence (sura 19:16-27), a jego matka, islamska Maryam, nie miała żadnego męża o imieniu Józef (islamweb fatwa 401446) a ponadto była siostrą Aarona, Mojżesza oraz córką Amrama (sura 19:27-37, 66:12, 3:35-45 oraz islamweb fatwa 89780)
- nie jest Bogiem, ani Synem Bożym (sura 4:171, 5:72-73, 112:1-4)
- nie jest Zbawcą ludzkości
- nigdy nikomu nie odpuszczał grzechów
- nie kazał udzielać chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego
- nie umarł na krzyżu (sura 4:157)
- nigdy nie twierdził, że należy oddawać mu cześć (sura 4:48, 5:116)
- nie jest Królem Królów i Panem Panów (Allah nienawidzi Króla Królów - Sahih Bukhari 6205)
- nie jest Barankiem Bożym (islamweb fatwa 278263)
- nie wysłał swoich uczniów, aby uzdrawiali chorych
- jest tylko i wyłącznie zwykłym człowiekiem oraz islamskim prorokiem zapowiadającym nadejście Mahometa (sura 4:171, 5:75, 43:59, 61:6)

koraniczna Maryja nie jest biblijną Maryją

Islamska Maryja (Maryam):

- nie miała żadnego męża o imieniu Józef (islamweb fatwa 401446) a jej ciąża trwała 6,7 lub 9 miesięcy lub tylko 1 godzinę (islamweb fatwa 401446)
- była siostrą Aarona, Mojżesza oraz córką Amrama (sura 19:27-37, 66:12, 3:35-45 oraz islamweb fatwa 89780)
- obawia się, że anioł chce ją zgwałcić (tafsir Ibn Kathir sura 19:17)
- urodziła Isę pod palmami a nie w stajence
- nie jest Matką Bożą
- urodziła zwykłego człowieka, a nie Syna Bożego (patrz również Sobór Konstantynopolitański II szczególnie punkt VI.)
- nie była świadkiem ukrzyżowania swojego syna

islamski Abraham nie jest biblijnym Abrahamem

Islamski Abraham (Ibrahim):

- jest muzułmaninem, a nie żydem (sura 3:67)
- został obrzezany, gdy miał 80 lat (https://sunnah.com/adab/53/1 oraz https://sunnah.com/bukhari:3356)
- będąc prorokiem dopuścił się szirku biorąc gwiazdę, Księżyc i Słońce za swojego Pana (sura 6:76-78), co oznacza, że jest teraz w piekle
- skłamał w obronie religii (https://sunnah.com/urn/741670)
- zamierzał złożyć w ofierze Izmaela, a nie Izaaka (islamweb fatwa 82003, islamqa 5522)
- wybudował Kabę wraz ze swoim synem Izmaelem (sura 2:127 (wraz z egzegezami), 22:26, islamweb fatwa 85886, https://sunnah.com/bukhari:3364 (na samym dole)
- wzywał (całą) ludzkość od odbywania hadżu (sura 22:26-27, tafsir ibn Kathir), a jego głos dotarł do wszystkich regionów świata

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-12, 22:01

Dezerter pisze: 2022-05-12, 19:58 Podaj proszę antykatolickie treści - najlepiej cytat- proszę
NA przykład zaprzeczanie Trójcy świętej. Tego. o którym wcześniej wspominałem, nie mogłem teraz znaleźć.
Chyba musze zapisać na dysku, bo w obecnej formie nie udaje mi się zaznaczać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: lambda » 2022-05-13, 08:20

Andej pisze: 2022-05-12, 22:01
Dezerter pisze: 2022-05-12, 19:58 Podaj proszę antykatolickie treści - najlepiej cytat- proszę
NA przykład zaprzeczanie Trójcy świętej. Tego. o którym wcześniej wspominałem, nie mogłem teraz znaleźć.
Chyba musze zapisać na dysku, bo w obecnej formie nie udaje mi się zaznaczać.
No ale Ty w islamie szukasz potwierdzenia Trójcy Świętej?

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2542
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1065 times
Been thanked: 947 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Susanna » 2022-05-13, 09:19

Iga05 pisze: 2022-05-12, 18:35
Andej pisze: 2022-05-12, 18:26
Iga05 pisze: 2022-05-12, 17:41 chcę wam bardzo polecić pewną ciekawą i dość obszerną książkę o islamie.
W jakim celu polecasz? Chcesz kogoś przekabacić na islam?
Widzisz, my wierzymy w Boga Jedynego Który Jest Stwórcy Świata. Wiemy, że Mahomet zamiast dobrze poznać Boga, wymyślił swoje wyobrażenie. Wprawdzie tego samego Boga, ale zupełnie niezgodne z Boskimi objawieniami.
Bóg, w któremu wierzymy jest Bogiem Miłości. W przeciwieństwie do Allaha.
Witam serdecznie. Nie, nie chcę nikogo przekabacić na islam. Wręcz odwrotnie. Książka demaskuje islam jako "reigię" wręcz satanistyczną.
Niestety muzułmanie i chrześcijanie nie wierzą w tego samego Boga. Jest to dość szczegółowo opisane od strony 962. Allah chce na przykład, aby ludzie popełniali grzechy, czego Bóg Biblii oczywiście nie chce. Ponadto Allah nienawidzi Chrytusa, nie jest Ojcem dla nikogo, nie karci swoich dzieci (gdyż nie jest oczywiście Ojcem w żadnym sensie), Allah nie stał się również człowiekiem, gdyż byłoby to dla niego strasznym uniżeniem, przerzuca grzechy muzułmanów na niewiernych (czyli żydów i chrześcijan) itd.

Pozdrawiam! :-h

Igo-czy mogę tą książkę polecić i udostępnić mojej koleżance która mimo że jest katoliczką to jest zafascynowana Islamem i myślę ze ta cienka granica zostaje przekroczona ponieważ jak dotąd pisała że to tylko jej zainteresowanie - Islam, a ostatnio coraz częściej pisze mi o Allahu jakby chciała mnie przekonać do ich religii.
Ostatnio zmieniony 2022-05-13, 13:09 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-13, 09:32


Igo-czy mogę tą książkę polecić i udostępnić mojej koleżance która mimo że jest katoliczką to jest zafascynowana Islamem i myślę ze ta cienka granica zostaje przekroczona ponieważ jak dotąd pisała że to tylko jej zainteresowanie - Islam, a ostatnio coraz częściej pisze mi o Allahu jakby chciała mnie przekonać do ich religii.
Witam, ależ jak najbardziej.
Książka jest bardzo ciekawa i dość obszerna a ostatnio dostrzegam, że szerzy się w Polsce taka cicha islamizacja i to nawet od kilku lat.
Widzę nawet na tym forum, że dominują pewne przekonania, które nie są zgodne z prawdą, lub zostały tak przekazane przez muzułmanów i każdy w nie wierzy bez sprawdzenia faktów, więc sądzę, że im więcej osób przeczyta, tym lepiej.

Pozdrawiam serdecznie!
Ostatnio zmieniony 2022-05-13, 09:32 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3519
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 373 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-13, 10:31

lambda pisze: 2022-05-13, 08:20
Andej pisze: 2022-05-12, 22:01
Dezerter pisze: 2022-05-12, 19:58 Podaj proszę antykatolickie treści - najlepiej cytat- proszę
NA przykład zaprzeczanie Trójcy świętej. Tego. o którym wcześniej wspominałem, nie mogłem teraz znaleźć.
Chyba musze zapisać na dysku, bo w obecnej formie nie udaje mi się zaznaczać.
No ale Ty w islamie szukasz potwierdzenia Trójcy Świętej?
tyle ze Koran był pisan w opozycji do sekt, dla nich trójca to Bóg , Syn i Miriam.... By było weselej w Koranie były teksty osmieszajace ze Jezus miał byc Bogiem bo ozywiał ptaszki a to juz była jakas gnostycka bajka.

Zeby jeszcze smiszniej było Allah w Koranie czesto o sobie mówi per My . To ma być tzw pluralis majestatis cos jak u nas królowie o sobie mówili. Tyle ze lietratura arabska z tego czasu nie zna tej formy literackiej. Musi od kogoś zapozyczyli . fragment z sury Nisa mówiacy nie mowcie 3 , Bóg jest jeden. moze tez odnosic sie do pojmowania Trojcy Swietej jako triady bogów jak to było kiedys w relgiach pogańskij . wciaz sie klania właczanie miriam do trójcy tak przez nich odbieranej jako sekciarska trojce.

koran pisze o Bogu jako o jawnym ale też i ukrytym


ale złe duszki potrafiły wkorzystac to do obnizenia wartosci ofiary Jezusa Syna Bożego

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Rafał » 2022-05-13, 10:34

Dayy pisze: 2022-05-13, 09:19 Igo-czy mogę tą książkę polecić i udostępnić mojej koleżance która mimo że jest katoliczką to jest zafascynowana Islamem i myślę ze ta cienka granica zostaje przekroczona ponieważ jak dotąd pisała że to tylko jej zainteresowanie - Islam, a ostatnio coraz częściej pisze mi o Allahu jakby chciała mnie przekonać do ich religii.
Zakładam, że ta fascynacja Islamem ma 190cm wzrostu i ciemną karnację. W tym przypadku książka może nie pomóc. :)
Ostatnio zmieniony 2022-05-13, 13:14 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2542
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1065 times
Been thanked: 947 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Susanna » 2022-05-13, 10:52

@Rafał owszem poznała kilka miesięcy temu jednego pana Muzłumanina ale ona ma dziecko i narzeczonego. No ale zaczęła się interesować islamem, ma ich flagę na profilowym i uczy się ich języka.
Ostatnio zmieniony 2022-05-13, 10:53 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Rafał » 2022-05-13, 11:00

Dayy pisze: 2022-05-13, 10:52 @Rafał owszem poznała kilka miesięcy temu jednego pana Muzłumanina ale ona ma dziecko i narzeczonego. No ale zaczęła się interesować islamem, ma ich flagę na profilowym i uczy się ich języka.
Nie chcę nikogo niepotrzebnie oczerniać. Wiem tyle tylko, że narzeczony i dziecko to dla wielu żadna przeszkoda.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2542
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1065 times
Been thanked: 947 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Susanna » 2022-05-13, 11:06

@Rafał rozumiem :) ale tu raczej nie ma powodów do obaw :) ... mam nadzieje ...
nawet kiedyś napisała na fb post ze jej przyjaciel muzłumanin szuka kogoś z kim mógłby popisać (kobiety) i okazuje się ze ostatnio poznała panią która jest muzłumanką ale mieszka w Polsce.
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3519
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 373 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-13, 12:02

jest prostsze wytlumaczenie niz szukanie wg oka i pożadliwosci ciała. Po prostu szuka czegos co moze jej dac odpowiedź. Jest na etapie prostych odpowiedzi na trudne pytania. islam sugeruje poddajcie sie woli, nie wymusza wyboru pójscia waska sciezką. Módl sie za nią i tyle.

ODPOWIEDZ