Obszerna książka o islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-15, 21:29

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-15, 21:15 Wybacz, ale "nie sądzę" i anonimowe opracowanie to słaby argument.
To opracowanie tego samego autora co napiał książkę....

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-15, 21:51

I cóż z tego?
Podałem Ci teksty autorytatywnie religijne.

Kibicuję w sprawie polemiki z Islamem, ale nie przypisujmy czegoś, co jest nieprawdą. Nawet tym, którzy są wobec nas wrodzy.
I tak, jak nie przyjmę "Protokołów Mędrców Syjonu" tylko dlatego, że Żydzi prześladowali chrześcijan (niestety, później nie bez wzajemności), a i dziś dużo nam kłamliwie zarzucaja, tak nie przyjmę dowolnej negatywnej tezy o Islamie tylko dlatego, że mają nas za wrogów.
Ostatnio zmieniony 2022-05-15, 21:53 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-15, 21:53

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-15, 21:51 I cóż z tego?
Podałem Ci teksty autorytatywnie religijne.
Czy mam ponownie kopiować z publikacji?
Tam są opisane właśnie te autorytatywnie religinie teksty.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-15, 22:00

Są przytoczone teksty, które - podobnie jak przytoczone przeze mnie - jasno i wyraźnie mówią, że Allach to ten sam Bóg.
I usiłują pokrętną argumentacją je przekręcić.
Na przykład autor przytacza Lumen Gentium:
"Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny."

...po czym usiłuje przekonać, że tekst nie znaczy tego, co znaczy:
"Powracając do cytatu z Lumen gentium należy się jednak zastanowić nad tym, czy wzmianka
o muzułmanach czczących razem z chrześcijanami Boga jedynego to stwierdzenie rzeczywistości
czy raczej pobożne życzenie? Kim jest ten Stworzyciel, o którym jest mowa w powyższym
dokumencie i co głosi Kościół?"

Serio, chcesz nam zaproponować taką "argumentację"? :-o
Ostatnio zmieniony 2022-05-15, 22:01 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-15, 22:03

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-15, 22:00 Są przytoczone teksty, które - podobnie jak przytoczone przeze mnie - jasno i wyraźnie mówią, że Allach to ten sam Bóg.
I usiłują pokrętną argumentacją je przekręcić.
Na przykład autor przytacza Lumen Gentium:
"Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny."

...po czym usiłuje przekonać, że tekst nie znaczy tego, co znaczy:
"Powracając do cytatu z Lumen gentium należy się jednak zastanowić nad tym, czy wzmianka
o muzułmanach czczących razem z chrześcijanami Boga jedynego to stwierdzenie rzeczywistości
czy raczej pobożne życzenie? Kim jest ten Stworzyciel, o którym jest mowa w powyższym
dokumencie i co głosi Kościół?"

Serio, chcesz nam zaproponować taką "argumentację"? :-o
Cały problem tkwi w tym, że islamski Abraham nie jest biblijnym Abrahmem, Już o tym była mowa chyba? Wkleję raz jeszcze:

Islamski Abraham (Ibrahim):

- jest muzułmaninem, a nie żydem (sura 3:67)
- został obrzezany, gdy miał 80 lat (https://sunnah.com/adab/53/1 oraz https://sunnah.com/bukhari:3356)
- będąc prorokiem dopuścił się szirku biorąc gwiazdę, Księżyc i Słońce za swojego Pana (sura 6:76-78), co oznacza, że jest teraz w piekle
- skłamał w obronie religii (https://sunnah.com/urn/741670)
- zamierzał złożyć w ofierze Izmaela, a nie Izaaka (islamweb fatwa 82003, islamqa 5522)
- wybudował Kabę wraz ze swoim synem Izmaelem (sura 2:127 (wraz z egzegezami), 22:26, islamweb fatwa 85886, https://sunnah.com/bukhari:3364 (na samym dole)
- wzywał (całą) ludzkość od odbywania hadżu (sura 22:26-27, tafsir ibn Kathir), a jego głos dotarł do wszystkich regionów świata

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-15, 22:07

Przeciwnie - nie ma wątpliwości, że jest biblijnym Abrahamem. A to, że Koran propaguje wiele fałszów na jego temat, to zupełnie inne zagadnienie.
Dokładnie tak samo jest z Allachem. Przykro mi, ale nie rozróżniasz tych dwu zagadnień.
Zresztą, słucham w tym względzie przełożonych Koscioła - to oni są autorytetem.

Ślepa nienawiść nie pomaga - nawet w walce z wrogiem, którego dotyczy. Co mu się należy, nalezy mu oddać.
Ostatnio zmieniony 2022-05-15, 22:08 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-15, 22:07

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-15, 22:00 Są przytoczone teksty, które - podobnie jak przytoczone przeze mnie - jasno i wyraźnie mówią, że Allach to ten sam Bóg.
I usiłują pokrętną argumentacją je przekręcić.
Na przykład autor przytacza Lumen Gentium:
"Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny."

...po czym usiłuje przekonać, że tekst nie znaczy tego, co znaczy:
"Powracając do cytatu z Lumen gentium należy się jednak zastanowić nad tym, czy wzmianka
o muzułmanach czczących razem z chrześcijanami Boga jedynego to stwierdzenie rzeczywistości
czy raczej pobożne życzenie? Kim jest ten Stworzyciel, o którym jest mowa w powyższym
dokumencie i co głosi Kościół?"

Serio, chcesz nam zaproponować taką "argumentację"? :-o



Cały problem tkwi w tym, że islamski Abraham nie jest biblijnym Abrahmem, Już o tym była mowa chyba? Wkleję raz jeszcze:

Islamski Abraham (Ibrahim):

- jest muzułmaninem, a nie żydem (sura 3:67)
- został obrzezany, gdy miał 80 lat (https://sunnah.com/adab/53/1 oraz https://sunnah.com/bukhari:3356)
- będąc prorokiem dopuścił się szirku biorąc gwiazdę, Księżyc i Słońce za swojego Pana (sura 6:76-78), co oznacza, że jest teraz w piekle
- skłamał w obronie religii (https://sunnah.com/urn/741670)
- zamierzał złożyć w ofierze Izmaela, a nie Izaaka (islamweb fatwa 82003, islamqa 5522)
- wybudował Kabę wraz ze swoim synem Izmaelem (sura 2:127 (wraz z egzegezami), 22:26, islamweb fatwa 85886, https://sunnah.com/bukhari:3364 (na samym dole)
- wzywał (całą) ludzkość od odbywania hadżu (sura 22:26-27, tafsir ibn Kathir), a jego głos dotarł do wszystkich regionów świata


Po drugie już był chyba podany wers z Ewangelii wg św. Jana 8:30-59, a szczególnie ten fragemtn: „39 (…) Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. 40 Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. 41 Wy pełnicie* czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga*». 42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.” Bardzo ciekawe są również wersety 56-58, gdzie czytamy: „56 Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał [go] i ucieszył się»*. 57 Na to rzekli do Niego Żydzi: «Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?» 58 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM»*.” Jezus stwierdza tutaj m.in. to, że żydzi, którzy Go odrzucają, odrzucają również Abrahama.

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-15, 22:07 Przeciwnie - nie ma wątpliwości, że jest biblijnym Abrahamem. A to, że Koran propaguje wiele fałszów na jego temat, to zupełnie inne zagadnienie.
Dokładnie tak samo jest z Allachem. Przykro mi, ale nie rozróżniasz tych dwu zagadnień.
Zresztą, słucham w tym względzie przełożonych Koscioła - to oni są autorytetem.
CZyli islamski Abraham jest biblijnym Abrahamem? To w którego mam wierzyć? I w którego Jezusa mam wierzyć? Biblijnego czy islamskiego?
Ostatnio zmieniony 2022-05-16, 01:44 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-15, 22:09

Jak wyżej. Nie odróżniasz głoszenia błędnych twierdzeń na temat (Allacha, Abrahama itd) od twierdzenia, że jest to kto inny.
To nie argumentacja, tylko ślepa negacja. A ślepa negacja nie jest ani dobra, ani skuteczna.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-15, 22:13

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-15, 22:09 Jak wyżej. Nie odróżniasz głoszenia błędnych twierdzeń na temat (Allacha, Abrahama itd) od twierdzenia, że jest to kto inny.
To nie argumentacja, tylko ślepa negacja. A ślepa negacja nie jest ani dobra, ani skuteczna.
Ale fałszywe twierdzenia oznaczałyby, że Mahomet jest fałszywym prorokiem a to oznaczałoby również że Allah jest fałszywym Bogiem, lub urojonym Bogiem Mahometa! W Starym Testamencie Bóg powiedział przecież:
Księga Powtórzonego Prawa 18:20 Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć».

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-05-16, 01:37

@Iga05
Chyba już wreszcie rozumiem, o co chodzi tutaj dyskutantom i jest to całkiem logiczne. To, że Mahomet był fałszywym prorokiem, nie oznacza, że Allach sam w sobie jest fałszywym Bogiem. Ale obraz stworzony przez Mahometa, jego wyobrażenie Boga jest fałszywe. Allach (Bóg) sobie jest i się nie zmienia, dlatego, że ktoś (Mahomet) go przedstawi nieprawdziwie. Więc muzułmanie mają fałszywy obraz Boga, ale zwracają się do prawdziwego Boga, choć go nie znają. I nie wiedzą, jaki jest naprawdę, że jest całkowicie inny, niż ten obraz Boga w który wierzą.
Ostatnio zmieniony 2022-05-16, 01:40 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-16, 07:38

Iga05 pisze: 2022-05-15, 22:13
Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-15, 22:09 Jak wyżej. Nie odróżniasz głoszenia błędnych twierdzeń na temat (Allacha, Abrahama itd) od twierdzenia, że jest to kto inny.
To nie argumentacja, tylko ślepa negacja. A ślepa negacja nie jest ani dobra, ani skuteczna.
Ale fałszywe twierdzenia oznaczałyby, że Mahomet jest fałszywym prorokiem
Oczywiście, że jest fałszywym prorokiem - chyba nikt tu nie ma co do tego wątpliwości?
a to oznaczałoby również że Allah jest fałszywym Bogiem, lub urojonym Bogiem Mahometa!
Nic podobnego. Nie ma takiego wynikania.
W Starym Testamencie Bóg powiedział przecież:
Księga Powtórzonego Prawa 18:20 Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć».
Skąd to "przecież"? Ono nie wspiera Twojej tezy.

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-05-16, 01:37 @Iga05
Chyba już wreszcie rozumiem, o co chodzi tutaj dyskutantom i jest to całkiem logiczne. To, że Mahomet był fałszywym prorokiem, nie oznacza, że Allach sam w sobie jest fałszywym Bogiem. Ale obraz stworzony przez Mahometa, jego wyobrażenie Boga jest fałszywe. Allach (Bóg) sobie jest i się nie zmienia, dlatego, że ktoś (Mahomet) go przedstawi nieprawdziwie. Więc muzułmanie mają fałszywy obraz Boga, ale zwracają się do prawdziwego Boga, choć go nie znają. I nie wiedzą, jaki jest naprawdę, że jest całkowicie inny, niż ten obraz Boga w który wierzą.
Amen!

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-16, 09:10

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-05-16, 01:37 @Iga05
Chyba już wreszcie rozumiem, o co chodzi tutaj dyskutantom i jest to całkiem logiczne. To, że Mahomet był fałszywym prorokiem, nie oznacza, że Allach sam w sobie jest fałszywym Bogiem. Ale obraz stworzony przez Mahometa, jego wyobrażenie Boga jest fałszywe. Allach (Bóg) sobie jest i się nie zmienia, dlatego, że ktoś (Mahomet) go przedstawi nieprawdziwie. Więc muzułmanie mają fałszywy obraz Boga, ale zwracają się do prawdziwego Boga, choć go nie znają. I nie wiedzą, jaki jest naprawdę, że jest całkowicie inny, niż ten obraz Boga w który wierzą.
Hm, można i taki tok myślenia przyjąć, ale jest on bardzo niebezpieczny. Z jednej strony mamy Koran, który ma być przecież objawieniem Boga, a w którym jest napisane, że Jezus nie jest Bogiem i że nie umarł na krzyżu. Chodzi tutaj w takim razie o fundamentalne sprawy:

1. albo Mahomet, podszywając się pod Boga, objawił fałszywy Koran i tym samym możemy spokojnie cały islam wrzucić do kosza
2. albo Allah jest jednak prawdziwym Bogiem i mówi to co ma na myśli,
3. możemy też przyjąć tezę, że Allah jest prawdziwym Bogiem, ale Mahomet coś poprzekręcał, ale to oznacza, że prawdziwy Bóg podtrzymuję fałszywego proroka przy życiu, zamiast go zgładzić.

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-16, 07:38
Iga05 pisze: 2022-05-15, 22:13
Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-15, 22:09 Jak wyżej. Nie odróżniasz głoszenia błędnych twierdzeń na temat (Allacha, Abrahama itd) od twierdzenia, że jest to kto inny.
To nie argumentacja, tylko ślepa negacja. A ślepa negacja nie jest ani dobra, ani skuteczna.
Ale fałszywe twierdzenia oznaczałyby, że Mahomet jest fałszywym prorokiem
Oczywiście, że jest fałszywym prorokiem - chyba nikt tu nie ma co do tego wątpliwości?
a to oznaczałoby również że Allah jest fałszywym Bogiem, lub urojonym Bogiem Mahometa!
Nic podobnego. Nie ma takiego wynikania.
W Starym Testamencie Bóg powiedział przecież:
Księga Powtórzonego Prawa 18:20 Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć».
Skąd to "przecież"? Ono nie wspiera Twojej tezy.

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-05-16, 01:37 @Iga05
Chyba już wreszcie rozumiem, o co chodzi tutaj dyskutantom i jest to całkiem logiczne. To, że Mahomet był fałszywym prorokiem, nie oznacza, że Allach sam w sobie jest fałszywym Bogiem. Ale obraz stworzony przez Mahometa, jego wyobrażenie Boga jest fałszywe. Allach (Bóg) sobie jest i się nie zmienia, dlatego, że ktoś (Mahomet) go przedstawi nieprawdziwie. Więc muzułmanie mają fałszywy obraz Boga, ale zwracają się do prawdziwego Boga, choć go nie znają. I nie wiedzą, jaki jest naprawdę, że jest całkowicie inny, niż ten obraz Boga w który wierzą.
Amen!

Wiesz, cała ta narracja: Mahomet jest fałszywym prorokiem, ale Allah jest prawdziwym Bogiem nie trzyma się tak do końca kupy.
Powtarzam:
1. albo Mahomet, podszywając się pod Boga, objawił fałszywy Koran i tym samym możemy spokojnie cały islam wrzucić do kosza
2. albo Allah jest jednak prawdziwym Bogiem i mówi to co ma na myśli,
3. możemy też przyjąć tezę, że Allah jest prawdziwym Bogiem, ale Mahomet coś poprzekręcał, ale to oznacza, że prawdziwy Bóg podtrzymuję fałszywego proroka przy życiu, zamiast go zgładzić.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-16, 09:44

Iga05 pisze: 2022-05-16, 09:14 Wiesz, cała ta narracja: Mahomet jest fałszywym prorokiem, ale Allah jest prawdziwym Bogiem nie trzyma się tak do końca kupy.
No cóż, zobaczmy, co się trzyma, a co nie trzyma :)
1. albo Mahomet, podszywając się pod Boga, objawił fałszywy Koran i tym samym możemy spokojnie cały islam wrzucić do kosza
2. albo Allah jest jednak prawdziwym Bogiem i mówi to co ma na myśli,
3. możemy też przyjąć tezę, że Allah jest prawdziwym Bogiem, ale Mahomet coś poprzekręcał, ale to oznacza, że prawdziwy Bóg podtrzymuję fałszywego proroka przy życiu, zamiast go zgładzić.
  • Po pierwsze, to, że "Mahomet, podszywając się pod Boga, objawił fałszywy Koran" nie jest ani trochę sprzeczne z "Allah jest prawdziwym Bogiem, ale Mahomet coś poprzekręcał"
  • Po drugie, było i jest wielu fałszywych proroków, których Bóg nie zgładza. Skąd w ogóle taki pomysł? Mam nadzieję, że nie z Pwt 18:20, bo w tym zapisie starotestamentowego Prawa jest mowa co Izraelici mają zrobić z fałszywym prorokiem, a nie, że Bóg zabija wszystkich fałszywych proroków.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-16, 09:52

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-16, 09:44
Iga05 pisze: 2022-05-16, 09:14 Wiesz, cała ta narracja: Mahomet jest fałszywym prorokiem, ale Allah jest prawdziwym Bogiem nie trzyma się tak do końca kupy.
No cóż, zobaczmy, co się trzyma, a co nie trzyma :)
1. albo Mahomet, podszywając się pod Boga, objawił fałszywy Koran i tym samym możemy spokojnie cały islam wrzucić do kosza
2. albo Allah jest jednak prawdziwym Bogiem i mówi to co ma na myśli,
3. możemy też przyjąć tezę, że Allah jest prawdziwym Bogiem, ale Mahomet coś poprzekręcał, ale to oznacza, że prawdziwy Bóg podtrzymuję fałszywego proroka przy życiu, zamiast go zgładzić.
  • Po pierwsze, to, że "Mahomet, podszywając się pod Boga, objawił fałszywy Koran" nie jest ani trochę sprzeczne z "Allah jest prawdziwym Bogiem, ale Mahomet coś poprzekręcał"
  • Po drugie, było i jest wielu fałszywych proroków, których Bóg nie zgładza. Skąd w ogóle taki pomysł? Mam nadzieję, że nie z Pwt 18:20, bo w tym zapisie starotestamentowego Prawa jest mowa co Izraelici mają zrobić z fałszywym prorokiem, a nie, że Bóg zabija wszystkich fałszywych proroków.
W pierwszym punkcie zakładam, że Allah po prostu nie istnieje i jest wymysłem Mahometa, w trzeciem zakładam, że Allah istnieje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-16, 10:15

Tak czy owak teza, że 3 jest absurdalna.

ODPOWIEDZ