Obszerna książka o islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-18, 12:06

Andej pisze: 2022-05-18, 11:49
Iga05 pisze: 2022-05-18, 11:02
1. gdyby Mahomet miał mieć coś wspólnego z Izmaelem lub Abrahamem, wówczas ani jego rodzice ani krewni nie byliby poganami.
Czyż nie?

2. .... Dziecko (Izmael) dorastało i uczyło się od nich arabskiego, a jego zalety sprawiły, że gdy dorastało, kochali go i podziwiali, a gdy osiągnął wiek dojrzały, sprawili, że ożenił się z kobietą spośród nich. ...

3. Izmael nie był Arabem ani ojcem Arabów, bo Arabowie już byli przed nim. Nie mógł być też symbolicznym ojcem Arabów.
Ad. 1 Oczywiście, że nie. Nie ma takiej zależności.
Ad. 2. Można z tego wysnuć wniosek, że był mężczyzną.
Ad. 3. Jakie znaczenie i dla kogo ma to, czy był Arabem? Czy był pierwszym, 10 czy ostatnim? Jakie znaczenie ma to, czy był nomadą?
To, kogo sobie Arabowie przyjmą za protoplastę, to ich prywatna sprawa. Co nam do tego?
Proszę: to akuratz z innej ksiżki i też nawiązującej do Izmaela i całej tej otoczki:

https://sunnah.com/bukhari:3364

(...) [Matka Izmaela] żyła tak aż do momentu, gdy kilku ludzi z plemienia Jurhum lub rodziny z plemienia Jurhum przechodziło obok niej i jej dziecka, ponieważ oni (tzn. ludzie [z plemienia] Jurhum) przechodzili drogą Kada'. Znaleźli się w dolnej części Mekki, gdzie zobaczyli ptaka, który miał zwyczaj latania wokół wody i nie opuszczał jej. Powiedzieli: 'Ten ptak musi latać wokół wody, choć wiemy, że w tej dolinie nie ma wody.' Wysłali dwóch wysłanników, którzy znaleźli źródło wody i powrócili, aby ich o tym poinformować. Tak więc przyszli ku wodzie. Prorok dodał: „Matka Izmaela siedziała nieopodal wody. Zapytali ją: 'Czy pozwolisz, abyśmy z tobą zostali [rozbili tutaj nasze namioty]?' Ona odparła: 'Tak, ale nie będziecie mieli prawa do posiadania tej wody.' Oni zgodzili się na to.” Prorok dodał: „Matka Izmaela była zadowolona z całej sytuacji, gdyż uwielbiała spędzać czas w towarzystwie ludzi. Tak więc osiedlili się tam a następnie wysłali po swoje rodziny, które przybyły i osiedliły się z nimi, tak że niektóre rodziny stały się tam stałymi mieszkańcami. Dziecko (tzn. Izmael) dorastało i uczyło się języka arabskiego od nich a (jego cnoty) sprawiły, że go umiłowali i podziwiali podczas gdy dorastał a gdy osiągnął wiek dojrzewania, wtedy pozwolili mu poślubić kobietę spośród nich.

Dziecko (Izmael) dorastało i uczyło się języka arabskiego od nich
(ludu Jurhum)?
a) Izmael jest Arabem, ale nie zna języka arabskiego?
b) Poślubił kobietę spośród nich – czy oznacza to, że jego dzieci będą Arabami tak jak matka?
Odpowiedź brzmi „nie”; w tradycji arabskiej dziecko należy do ojca a nie do matki.
c) Oznacza to, że Abraham oraz matka Izmaela nie mówili po arabsku. Dlatego też Izmael nauczył się języka arabskiego od plemienia Jurhum, jak czytamy również w książce Al-Fateh, tom 6, strona 403, autor: Al-Hafez Ibn 'Hajer, Bejrut, Liban, 1991:

(403/6قا َ الحافظ ابن حجر فء الفتح(
(قوله (وتعلم العربية منهم
فيه اشعار بأن لسان أمه وأبيه لم يكن عربيا

On powiedział: „Uczył się języka arabskiego od nich (ludu Jurhum) – z tego wnioskujemy, że zarówno ojciec jak i matka nie znali języka arabskiego.”

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-18, 12:10

Kogo i do czego chcesz przekonać?

Zaręczam, że nie przejdę na islam. Ani nie zacznę nienawidzić muzułmanów.

Mam wrażenie, że sama siebie wkręcasz i zaczynasz pisać dla samej siebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-18, 12:21

Andej pisze: 2022-05-18, 12:10 Kogo i do czego chcesz przekonać?

Zaręczam, że nie przejdę na islam. Ani nie zacznę nienawidzić muzułmanów.

Mam wrażenie, że sama siebie wkręcasz i zaczynasz pisać dla samej siebie.
Panie Andeju, błagam! Nie chce aby Pan przeszedł na islam i nie chcę aby Pan zaczął nienawidzić kogokolwiek!
Próbuję wam coś co nie chcecie przyjąć do świadomości!
Ostatnio zmieniony 2022-05-18, 12:21 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-18, 12:35

Iga05 pisze: 2022-05-18, 12:21 Próbuję wam coś co nie chcecie przyjąć do świadomości!
To może lepiej postawić kawę na ławę?
Jednym zdaniem przedstawić tezę.
Jednak w zakresie wielobóstwa, obawiam się (a właściwe mam nadzieję), że wysiłki wszelkie skazane są na niepowodzenie.

Uważam, ze nie ma sensu walczyć z wiara w to, że BÓG JEST JEDEN. To akurat łączy wszystkich chrześcijan. Przyjęcie odmiennej tezy świadczyłoby o odrzuceniu wiary chrześcijańskiej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-18, 14:41

Andej pisze: 2022-05-18, 12:35
Iga05 pisze: 2022-05-18, 12:21 Próbuję wam coś co nie chcecie przyjąć do świadomości!
To może lepiej postawić kawę na ławę?
Jednym zdaniem przedstawić tezę.
Jednak w zakresie wielobóstwa, obawiam się (a właściwe mam nadzieję), że wysiłki wszelkie skazane są na niepowodzenie.

Uważam, ze nie ma sensu walczyć z wiara w to, że BÓG JEST JEDEN. To akurat łączy wszystkich chrześcijan. Przyjęcie odmiennej tezy świadczyłoby o odrzuceniu wiary chrześcijańskiej.
Od kiedy to ja przeczę, że jest JEDEN PRAWDZIWY Bóg? Ja twierdzę, że Bóg islamu nie jest i nie może być tym samym Bogiem, co Bóg chrześcijan. Podaję również proste logiczne wniskowanie i to na przykładzie, jak sądzę, łatwym do zrozumienia. Czy przebrany Cugowski będzie tym samym co prawdziwy Cugowski? Jest JEDEN prawdziwy Cugowski, ale ten islamski jest tym przebranym Cugowskim! Czy tak będzie jaśniej?
Ostatnio zmieniony 2022-05-18, 14:45 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-18, 16:35

Iga05 pisze: 2022-05-18, 12:21 Próbuję wam coś co nie chcecie przyjąć do świadomości!
Bo to nieprawda. Więc proszę nie robić sobie nadziei ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-18, 17:52

Iga05 pisze: 2022-05-18, 14:41 Od kiedy to ja przeczę, że jest JEDEN PRAWDZIWY Bóg?
Cały czas.
Albo - Jest "Bóg islamu" i Bóg chrześcijan,
albo - jest JEDEN BÓG.
Nie ma innej alternatywy. Albo, albo.

Jeśli przyjmiesz pierwszą ewentualność, to jest dwóch Bogów. Przykro mi, ale kiedyś ludzie przyjęli (umówili się), że 1 + 1 = 2. I nie warto tego zmieniać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-18, 20:12

Andej pisze: 2022-05-18, 17:52
Iga05 pisze: 2022-05-18, 14:41 Od kiedy to ja przeczę, że jest JEDEN PRAWDZIWY Bóg?
Cały czas.
Albo - Jest "Bóg islamu" i Bóg chrześcijan,
albo - jest JEDEN BÓG.
Nie ma innej alternatywy. Albo, albo.

Jeśli przyjmiesz pierwszą ewentualność, to jest dwóch Bogów. Przykro mi, ale kiedyś ludzie przyjęli (umówili się), że 1 + 1 = 2. I nie warto tego zmieniać.
Drogi Andeju, do "Boga" islamu odnoszę się raczej per "bóg" a nie "Bóg". "bóg" islamu nie jest prawdziwym Bogiem.
"bóg" islamu to wynalazek Mahometa. Pamięta Pan o tym Cugowskim? To jest tak, jakby ten prawdziwy Bóg był prawdziwym Cugowskim, a Mahomet znalazł kogoś, kto jest podobny do tego prawdziwego Cugowskiego, dorobił makijaż, podciął włosy itd. i .....TADAAAA ....mamy "prawdziwego" Cugowskiego! I każdy sądzi, że to ten sam Cugowski.. tylko trochę sfałszowany przez Mahometa....

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-18, 20:42

W tej sytuacji mogę tylko dać słowo, że jest tak, jak napisałem. Albo zaproponować głosowanie.

To tak jak to, że nikt nie przekona mnie, że kolor zielony czymś różni się od czerwonego, skoro patrzę i nie widzę różnicy. Są identyczne. Zatem niczym się nie różnią.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-19, 05:09

Jeżeli mamy patrzec na róznice w pojmowaniu Boga, że warunkuje to że wierzymy w innych Bogów przez to ze rozni sie On w opisie to tez musimy ze wzgledu na filioque uznać zę Trójca Swięta jest nasza katolickaoprotestancka inna a inna jest prawosławna . A ponieważ Prawosławnych uważamy ża kosciol najbardziej nam zblizony pokretnie nalezałoby uznać ze są dwie rownoważne dla siebie ale od siebie całkowicie odrębne Tróce Swięte.

nawet jesli Mahomet czesc rzeczy dotyczacych Boga sciagnał z opisu tego swojego bozka ksieżyca to odwołuje się do Boga żydów i chrzescijan.
Islam to bardzo mocno posunieta sekta wyrosła na bazie chrzescijaństwa gdzies na jego peryferiach. zresztą tak była też i traktowana przez Bizantyjczyków na poczatku. Nie zauwazyli oni że sa to wyznawcy innego boga . Zauważyli oni natomiast ze to herezja jak sami okreslali jsli dobrze kojarze na poczatku ze to ebionici ( zreszta sam Koran nazywa ebionitów przyjaciolmi islamu )

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-19, 08:57

Andej pisze: 2022-05-18, 20:42 W tej sytuacji mogę tylko dać słowo, że jest tak, jak napisałem. Albo zaproponować głosowanie.

To tak jak to, że nikt nie przekona mnie, że kolor zielony czymś różni się od czerwonego, skoro patrzę i nie widzę różnicy. Są identyczne. Zatem niczym się nie różnią.
Drogi Andeju, widziałeś już sobowtórów? Takich prawie że nie do odróżnienia?

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-19, 05:09 Jeżeli mamy patrzec na róznice w pojmowaniu Boga, że warunkuje to że wierzymy w innych Bogów przez to ze rozni sie On w opisie to tez musimy ze wzgledu na filioque uznać zę Trójca Swięta jest nasza katolickaoprotestancka inna a inna jest prawosławna . A ponieważ Prawosławnych uważamy ża kosciol najbardziej nam zblizony pokretnie nalezałoby uznać ze są dwie rownoważne dla siebie ale od siebie całkowicie odrębne Tróce Swięte.

nawet jesli Mahomet czesc rzeczy dotyczacych Boga sciagnał z opisu tego swojego bozka ksieżyca to odwołuje się do Boga żydów i chrzescijan.
Islam to bardzo mocno posunieta sekta wyrosła na bazie chrzescijaństwa gdzies na jego peryferiach. zresztą tak była też i traktowana przez Bizantyjczyków na poczatku. Nie zauwazyli oni że sa to wyznawcy innego boga . Zauważyli oni natomiast ze to herezja jak sami okreslali jsli dobrze kojarze na poczatku ze to ebionici ( zreszta sam Koran nazywa ebionitów przyjaciolmi islamu )
Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości....

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-19, 20:38

Iga05 pisze: 2022-05-19, 08:59 Drogi Andeju, widziałeś już sobowtórów? Takich prawie że nie do odróżnienia?
Na przykład Allacha i Boga? O to Ci chodzi? Cały czas twierdzisz, że jest dwóch Bogów, żeby za chwile napisać, że jest jeden. Tak rozumując, kolor czerwony jest zielony.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-19, 21:35

Andej pisze: 2022-05-19, 20:38
Iga05 pisze: 2022-05-19, 08:59 Drogi Andeju, widziałeś już sobowtórów? Takich prawie że nie do odróżnienia?
Na przykład Allacha i Boga? O to Ci chodzi? Cały czas twierdzisz, że jest dwóch Bogów, żeby za chwile napisać, że jest jeden. Tak rozumując, kolor czerwony jest zielony.
Drogi Andeju - według twojej pisowni: Jest JEDEN prawdziwy Bóg i "bóg"-sobowtór Allah.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-19, 21:38

Nie mam pewności, czy twierdzenie o istnieniu sobowtórów Boga nie jest herezją.

Zapewne jestem dość ograniczony, ograniczając wiedzę na temat Boga do tego, co objawił w Biblii. Ale Biblia mi wystarczy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-20, 05:46

z naszego punktu widznia , muzułmanie sa heretykami , nie uznaja zbawczej roli Syna Bożego , zaprzeczaja istnieniu Ducha św ,dokonuja potęznych przeklamań w słowach które miał powiedzec Jezus , odklejają się od moralnosci ogólnie przyjetej w pniu judeochrzescijańskim opartej na dekalogu. Wprowadzaja dwa systemu moralne , do traktowania swoich oraz nie swoich> Etyka zwiazana z rozrodczoscią i zyciem rodzinnym jest całkowicie odklejona od człowieka ( całe szczęscie nie neguja naturalnym dazeniom człowieka do stworzenia rodziny )
Mieli uj###wych nauczycieli w tym względzie, Mogli se obraz Allaha jako poganie zbudować na bazie tego bozka ksiezycowego i do tego nabrac nauk gnostycko heretyckich z chrzescijanstwa , czyli "rzeźbić obraż Boga w odpadkach z doliny Hinnom " ale odwołują sie do tradycji abrahamicznej , twierdzą ze oni mają rację jesli chodzi o prawdziwy obraz Prawdziwego Boga . Nie wiem na ile szatan grzebał w poczatkach ich religii a ile było w tym fantazji przedsiebiorczego pasterzo kupca .ale to ten sam Bóg choć u nich skrzywiony , skarykaturowany...

ODPOWIEDZ