Obszerna książka o islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Ireneusz
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2022
Has thanked: 5 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Ireneusz » 2022-08-26, 16:26

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-15, 22:07 Przeciwnie - nie ma wątpliwości, że jest biblijnym Abrahamem. A to, że Koran propaguje wiele fałszów na jego temat, to zupełnie inne zagadnienie.
Dokładnie tak samo jest z Allachem. Przykro mi, ale nie rozróżniasz tych dwu zagadnień.
Zresztą, słucham w tym względzie przełożonych Koscioła - to oni są autorytetem.

Ślepa nienawiść nie pomaga - nawet w walce z wrogiem, którego dotyczy. Co mu się należy, nalezy mu oddać.
Myślę że twierdzenie,że to ten sam Aabraham jest bardzo dalekoidącym uproszczeniem. Islamski Abraham różni się od biblijnego i nawet gdyby przyjąć,że muzełmanie kłamią na jego temat to nie musi wcale oznaczać,że to ten sam człowiek.A samo stwierdzenie w tekście soboru watyakańskiego
"Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny." jest bardzo niejednoznaczne,bo muzełmanie nie zachowują wiarę w Abrahama bibjlijnego,z tego wynika jednoznacznie,że wierzyć w tego samego Boga nie mogą,skoro nie wierzą w Abrahama biblijnego.

Dodano po 4 minutach :
Iga05 pisze: 2022-05-12, 17:41 Szanowni

chcę wam bardzo polecić pewną ciekawą i dość obszerną książkę o islamie. Książka jest za darmo i znajduje się na google drive.
Autor omawia wiele wątków, które są dzisiaj bardzo zagmatwane/niejasne, podaje mnóstwo źródeł i demaskuje wiele mitów.

Dla pań jest również bardzo obszerny rozdział o biciu kobiet w islamie - podane są wszelkie możliwe źródła.

Jest również porównanie Allaha i Boga Biblii jak i analiza 10 przykazań w islamie.

W sumie bardzo przydatna książka, która pomoże wiele rzeczy zrozumieć i uświadomi każdemu, że muzułmanie i chrześcijanie nie modlą się do tego samego Boga.

Tutył tej książki to: "Mały poradnik niewiernego, czyli co każdy powinien wiedzieć o islamie TOM1"
Książka znajduje się na google drive, ale każdy może ją znaleźć wpisując powyższy tytuł do googla.
Tutaj podaję bezpośredni link:


Książkę można również zapisać na komputerze.

Pozdrawiam
Iga
Przyda się i to nawet bardzo,dziękuję!

Dodano po 11 minutach 38 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 09:54 Co robil Mahomet z Dzibrilem to ich sprawa. Samo to objawienie jak dla mnie to ewidentnie działanie złego. Bo poprawiło i uzbroilo możliwości sekt wyroslych na bazie chrześcijaństwa. Ale ci ludzie wierza w tego samego Boga. Do niego sie odwołują. Nie maja stopni wtajemniczen jakmasoni gdzie stopniowo ukazuje im sie szatan jako Bóg....Sa heretykami ,opetanymi ludzkimi namietnosciami władzy seksu polityki. Ale nie sa demonolatrami czy idolatrami
Nie rozumiem tego toku myślenia.
Ostatnio zmieniony 2022-08-26, 16:29 przez Ireneusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-26, 17:26

Nie sa balwochwalcami czy satanistami.

Ireneusz
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2022
Has thanked: 5 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Ireneusz » 2022-08-26, 18:12

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-26, 17:26 Nie sa balwochwalcami czy satanistami.
Ale kto? Muzełmanie?

Ireneusz
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2022
Has thanked: 5 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Ireneusz » 2022-08-28, 13:59

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-26, 17:26 Nie sa balwochwalcami czy satanistami.
Zastanawiam się jak muzełmanie nie mają być bałwochwalcami skoro oddają cześć czarnemu kamieniowi w Mekkce,co to grzechy wymazuje?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-28, 14:12

Ale tenkamulec yo czyni swoja moca czy dlatego ze jest darem Allaha? Oni myla sie prawie we wszystkim ale nie czcza innego Boga. Maja mylny obraz odrzucili Chrystusa jako Zbawce ale nie czcza innego Boga. I w tym tkwi największe niebezpieczeństwo.

Ireneusz
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2022
Has thanked: 5 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Ireneusz » 2022-08-28, 14:31

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-28, 14:12 Ale tenkamulec yo czyni swoja moca czy dlatego ze jest darem Allaha? Oni myla sie prawie we wszystkim ale nie czcza innego Boga. Maja mylny obraz odrzucili Chrystusa jako Zbawce ale nie czcza innego Boga. I w tym tkwi największe niebezpieczeństwo.
No to już mamy niezłą herejze hehe...... to ja myślałem,że to Bóg przebacza grzechy a nie kamień...
Jak to się mają muzełmanie mylić się prawie we wszystkim,ale i tak czcić tego samego Boga?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-28, 14:44

Ireneusz pisze: 2022-08-28, 14:31
Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-28, 14:12 Ale tenkamulec yo czyni swoja moca czy dlatego ze jest darem Allaha? Oni myla sie prawie we wszystkim ale nie czcza innego Boga. Maja mylny obraz odrzucili Chrystusa jako Zbawce ale nie czcza innego Boga. I w tym tkwi największe niebezpieczeństwo.
No to już mamy niezłą herejze hehe...... to ja myślałem,że to Bóg przebacza grzechy a nie kamień...
Jak to się mają muzełmanie mylić się prawie we wszystkim,ale i tak czcić tego samego Boga?
Jest to herezja jak najbardziej..Niestety sie odwoluja do tego samego pnia..Dla nich jesteśmy heretykami. Oni wg Prawdy sa dla nas.. Ale nie sa bałwochwalcami jak hinduisci czy animisci czy wiccanie.. Ani nie sa demonolatrami jak satansci , lucyferianie ani cały ten okultystyczny syf. W praktyce sprzeciwiaja się zbawczej roli Chrystusa i jego byciu Synem Bożym równym Ojcu sprzeciwiaja sie Duchowi Świętemu.Tak faktycznie wg tego kryterium sa wespol z poganami, demonolatrami, animistami antytrynitarzami wywodzacymi sie z kręgów chrzescijanskich.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
A to drugie kryterium jest najważniejsze..

Ireneusz
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2022
Has thanked: 5 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Ireneusz » 2022-08-28, 15:20

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-28, 14:46
Ireneusz pisze: 2022-08-28, 14:31
Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-28, 14:12 Ale tenkamulec yo czyni swoja moca czy dlatego ze jest darem Allaha? Oni myla sie prawie we wszystkim ale nie czcza innego Boga. Maja mylny obraz odrzucili Chrystusa jako Zbawce ale nie czcza innego Boga. I w tym tkwi największe niebezpieczeństwo.
No to już mamy niezłą herejze hehe...... to ja myślałem,że to Bóg przebacza grzechy a nie kamień...
Jak to się mają muzełmanie mylić się prawie we wszystkim,ale i tak czcić tego samego Boga?
Jest to herezja jak najbardziej..Niestety sie odwoluja do tego samego pnia..Dla nich jesteśmy heretykami. Oni wg Prawdy sa dla nas.. Ale nie sa bałwochwalcami jak hinduisci czy animisci czy wiccanie.. Ani nie sa demonolatrami jak satansci , lucyferianie ani cały ten okultystyczny syf. W praktyce sprzeciwiaja się zbawczej roli Chrystusa i jego byciu Synem Bożym równym Ojcu sprzeciwiaja sie Duchowi Świętemu.Tak faktycznie wg tego kryterium sa wespol z poganami, demonolatrami, animistami antytrynitarzami wywodzacymi sie z kręgów chrzescijanskich.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
A to drugie kryterium jest najważniejsze..

No jak nie jak tak? Skoro oddają cześć kamieniu/kamieniowi czarnemu i wierzą w to,że wymazuje grzechy to jak nie są bałwochwalcami?
Som też praktyki co przejęli od pogańskich przodków takie jak al_safa al_marwa...
Ostatnio zmieniony 2022-08-28, 15:20 przez Ireneusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-28, 16:07

Siebie nazwiesz bałwochwalcą kiedy modlisz sie na różańcu? Albo klekajac przed krzyżem? Przyjmij do oceny ich kryteria. To co robią to zabobon. Jesli to cie pocieszy to z perspektywy uwierzenia Jezusowi Chrystusowi i przyjęcia Go jako zbawcy sa na tym samym poziomie co hinduisci czy czcziciele Pacha Mamy. Usatysfakcjonowany?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-08-28, 16:43

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-28, 16:07 Siebie nazwiesz bałwochwalcą kiedy modlisz sie na różańcu? Albo klekajac przed krzyżem?
Jeśli są traktowane jako przedmioty magiczne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-29, 00:17

Przy całej mojej niechęci do fałszywej religii, jakoą jest Islam, nie wydaje mi się, by było właściwe jego ocenianie jest na podstawie uproszczonej, nieprzyjaznej interpretacji. Kamień nie jest w Islamie Bogiem, a jedynie znakiem/sposobem działania Boga. To tak, jakby jakiś Mahometanin powiedział, że katolicy są bałwochwalcami, bo w Ewangelii czytamy, że Bóg uzdrawiał po wejściu chorego do sadzawki Betezda (J 5:1-10).
Dość ma Islam rzeczy do krytykowania, niezbyt wiarygodne zarzuty czynią przeciwny skutek.

ODPOWIEDZ