Katastrofa Smoleńska

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18948
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-16, 16:59

krystian.zawistowski pisze: 2022-05-16, 16:12 @Marek_Piotrowski no to masz podobną opinię na temat platformersów co ja. Jeśli jednak Macierewicz "udowodnił ponad wszelką wątpliwość" eksplozje, to bardzo mało prawdopodobne by oni nie mogli być winni
Nie ma takiego wynikania. Udowodnienie zamachu, a udowodnienie tego, że zrobił to konkretny ktoś (nie mówiąc już o udowodnieniu, że konkretny ktoś wiedział) to zupełnie inne zagadnienia.
Co do wsadzenia do więzienia niektórych polityków, to raczej za takie rzeczy jak zajumanie OFE czy tzw "zdrada dyplomatyczna". Ale proces byłby trudny.
Na resztę nie odpowiadam, bo jest poniżej Twojego poziomu i jak tak dalej pójdzie, to zacznę żałować mojego poprzedniego wpisu.

Krzysiek
Przybysz
Przybysz
Posty: 21
Rejestracja: 6 mar 2022
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Krzysiek » 2022-05-16, 18:18

Krystian. Odpisuję po kilku drinkach więc wybacz szczerość. (...)
Krzysiek! - nie pisz po kilku drinkach, bo łamiesz regulamin pisząc
- nie na temat wątku
- ad persona
Potraktuj to jako ostrzeżenie słowne i nie rób więcej tego - proszę
Dezerter
Ostatnio zmieniony 2022-05-16, 18:57 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Katastrofa Smoleńska

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-05-16, 20:33

@Marek_Piotrowski
Nie ma takiego wynikania. Udowodnienie zamachu, a udowodnienie tego, że zrobił to konkretny ktoś (nie mówiąc już o udowodnieniu, że konkretny ktoś wiedział) to zupełnie inne zagadnienia.
Całkowicie się z Tobą zgadzam, że nie ma takiego wynikania.Widzisz teraz błąd cytowanego dalej posądzenia dygnitarzy PiS mówiących o platformersach za kratami.

Ja od siebie dodam, że ta powyższa błędna narracja robi nam poważne szkody jako narodowi.
Ostatnio zmieniony 2022-05-16, 20:34 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 2 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18948
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Katastrofa Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-16, 20:57

Powinni być za kratami, ale niekoniecznie za zorganizowanie zamachu. Ale już np. za te gierki z rozdzieleniem wizyt - jak najbardziej. Zresztą Arabski już skazany i dobrze.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Katastrofa Smoleńska

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-05-16, 22:01

Co do powyższych wypowiedzi faktycznie nie precyzują za co np Tusk ma siedzieć, za to np p. Stankiewicz z Republiki/TVP mówiła o karze śmierci/zdradzie/krwi na rękach. Jarosław Kaczyński innym razem mówił, że ponosi on "moralną odpowiedzialność" za katastrofę.

W sumie czytam se też ostatnie akcje z drugiej strony i możecie mieć rację oceniając to w ten sposób. Tzn zapomniałem już trochę jak wkurzający potrafi być całokształt działaności PO/Lewicy, bo nie śledzę tych twarzy na bieżąco, więc pewnie odbieracie to tak, że czepiam się PiS o jakieś drobiazgi. Fair enough.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18948
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Katastrofa Smoleńska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-17, 07:48

Tu nie idzie ani o PiS ani o PO - tylko o sposób działania Rosji. Wątek ewentualnej współpracy niektórych Polaków jest poboczny.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Katastrofa Smoleńska

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-05-17, 08:51

Tak, znam to i spodziewałem się po nich dosłownie wszystkiego jeszcze parę lat temu zanim to było modne.

W Smoleńsku jedno co, to nie widziałem za bardzo motywu. Ale może być tak, że pycha kroczy przed upadkiem.
Ostatnio zmieniony 2022-05-17, 08:52 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Katastrofa Smoleńska

Post autor: Andej » 2022-05-17, 09:31

Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-17, 07:48 tylko o sposób działania Rosji.
krystian.zawistowski pisze: 2022-05-17, 08:51 Tak, znam to i spodziewałem się po nich dosłownie wszystkiego jeszcze parę lat temu zanim to było modne.
Nie wiem, czy modna. Od kilkuset lat dokładnie to samo i tak samo. Zmieniają się jedynie dostępne środki.

A co do niedostrzegania motywów - na tym właśnie polega ichnia propaganda. Przypomina mi to politykę diabła, który wpaja ludziom, że piekła nie ma. A skoro nie ma, to jak można dostrzegać motywy?

Wydaje mi się, że stwierdzenie o braku dostrzegania (m.in.) motywów jest kluczem. Doskonale tłumaczy istnienie subiektywnej rzeczywistości. Nie dostrzegam, więc wyciągam wniosek, że nie istnieje. I spokój.

Niewidomy dżokej udzielę wywiadu przed Wielka Pardubicką.
Reporter: - Czy na pewno weźmie pan udział w gonitwie?
Niewidomy dżokej: - Nie widzę przeszkód.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ