Katastrofa Smoleńska

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-09, 16:04

Po pierwsze pierwsza rzeczą jaką miał zrobić Antoni to wywalić ruskie wpływy z wywiadu. I to zrobił. Po drugie na jego okres ministrowania padła realizacja planów zakupowych Siemoniaka. Okazuje sie ze niedoszacowali Siemionakowi macherzy od liczenia blisko 100miliardow złotych. Za okresu poprzedniego ministra przechlapano niemiecką ofertę odsprzedazy 12 baterii Patriotów za około 4 mld złotych..Smigaja na nich teraz Koreańczycy

Dodano po 4 minutach 29 sekundach:
Maile to publikowane sa i były na ruskich serwerach..Biorac pod uwagę ze od wielu lat szykowali sie do wojny raczej w nich widzialbym element wojny hybrydowej.

Dodano po 31 sekundach:
Podobnie z Pegasusem

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Sądzony, z przewrotności będziemy wszyscy sądzeni, z przewrotności...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-09, 16:29

krystian.zawistowski pisze: 2022-05-09, 15:30 Ja go znam z pierwszej ręki z działań komisji od Smoleńska, gdzie sam se odpowiedz jaka to nieskazitelność moze być, jak obiecuje się coś komuś od wielu lat, po to tylko by prawie nic finalnie nie wskórać i to mając w tym oczywisty polityczny interes.
Bzdurzysz. Albo nie czytałeś raportu, albo powtarzasz z góry przyjętą tezę. Raport jest doskonały. Co do "wskurania" to nie zależy od raportu, tylko od czynników zewnętrznych.
Sorry, ale nie chce mi się z Tobą na ten temat gadać.

Dodano po 5 minutach 42 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-05-09, 13:42 Organizacje "pacyfistyczne" na Zachodzie były i są finansowane przez Rosję. Podobnie jak większość fundacji ekologicznych.
Polski Kościół (instytucja) w jakiejś mierze (nie wiem w jakiej) finansowany jest przez rząd. Czy to coś zmienia?
Jak nie wiesz, to nie gadaj. A jak chcesz sie dowiedzieć jak to niby nasz rząd "finansuje" Koscioł, to zapraszam po dane http://analizy.biz/marek1962/finanse.pdf
Polska - gdyby Kościół chciał egzekwować należności - jest wobec Kościoła zadłużona.
Ale problem tej rozmowy jest gdzie indziej: @sądzony , szczerze mówiąc, tej rozmowy mam też dość. Nie chce Ci się gadać, to nie gadaj, a nie usiłuj mnie przekonać, że nie rozumiesz jaki jest powód finansowania tych organizacji przez wywiad rosyjski. Sorry, ale nie mam Cię za idiotę, więc muszę tu założyć, że głupio się bawisz erystycznie.
A ja takiego paplania (hamuję się, by nie użyć gorszego słowa) nie znoszę i nie mam na nie czasu.
Ostatnio zmieniony 2022-05-09, 16:29 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-05-09, 17:19

@Marek_Piotrowski i co, rozumiem, że to jest materiał dowodowy który będzie skierowany do sądu i mam się w związku z tym mam się spodziewać peowców w więzieniu?

Śledziłem tą sprawę wcześniej. Były to mocno subiektywne spekulacje, których, z tego co wiem, nie potwierdzali niezwiązani z Macierewiczem eksperci.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Krzysiek
Przybysz
Przybysz
Posty: 21
Rejestracja: 6 mar 2022
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Katastrofa Smoleńska

Post autor: Krzysiek » 2022-05-13, 20:52

Raport był potrzebny aby wyjaśnić( technicznie i naukowo) wątpliwości, jakie swojego czasu mieliśmy prawie wszyscy. Mieliśmy klapki na oczach bo i bez tego dokumentu, średnio inteligentni ludzie powinni wiedzieć, że sprawa ma drugie dno. Świadczył o tym choćby sposób w jaki przystąpiono do " wyjaśniania" przyczyn tej tragedii, czyli ładowarki, dźwigi, szlifierki kątowe, itd. A oglądamy "Katastrofy w przestworzach" i wiemy z jaką dbałością zabezpiecza się miejsca takich tragedii. Już pierwsze zdjęcia satelitarne były szokujące, bo przedstawiały trudne do rozpoznania "śmietnisko" a nie rozbity podczas nieudanego lądowania solidny, w końcu, samolot. Nie wyliczając innych podejrzanych poczynań naszych rządzących, choćby rezygnacji ze śledztwa, dzisiaj mamy dowody potwierdzające, że to co wydawało się nam nieprawdopodobne, było zrobione z premedytacją i zaplanowane z bezwzględną stanowczością i diabelską pychą, oraz przekonaniem o bezkarności. Kwestionowanie dzisiaj poprawności( doskonałości) RAPORTU, jest przyznaniem się do swojego niskiego poziomu intelektualnego lub przynależności do zwolenników tzw. totalnej opozycji ( tak jak ci niby eksperci "nie związani z Macierewiczem"), co z resztą na to samo wychodzi. Jeśli, bez względu na przekonania polityczne, mamy jednak zamiar prowadzić nasz dialog z Chrystusem, to starajmy się to robić w duchu sprawiedliwości i uczciwości. Nie chodzi o to aby w ciemno przyznawać rację tym, którzy " zasłaniają się" Kościołem, czy popierają rządzącą opcję polityczną, ale stosując się do słów Zbawiciela, wykazać w jakim miejscu ktoś nie ma racji, a jeżeli tego nie umiem uczynić, to nie wciskać nikomu kitu.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-05-14, 00:34

@Kondrad Ja tego, że mógł być to zamach nie wykluczam, czemu nie. To jednak nie wpływa na moją ocenę Macierewicza, który znacznie przyczynił się do brutalizacji życia publicznego w Polsce, rzucając oszczerstwa na przeciwników i przedstawiając zmanipulowany obraz tego, co udało się dowieść.
dzisiaj mamy dowody potwierdzające, że to co wydawało się nam nieprawdopodobne, było zrobione z premedytacją i zaplanowane z bezwzględną stanowczością i diabelską pychą, oraz przekonaniem o bezkarności
Cóż, niezmiennie są inne opinie na ten temat. Tak się wypowiadał jakiś czas temu fizyk z kanadyjskiego uniwersytetu (chyba, że to też członek platformerskiego spisku):
https://www.gosc.pl/doc/3812804.Artymow ... wykluczony
mamy jednak zamiar prowadzić nasz dialog z Chrystusem, to starajmy się to robić w duchu sprawiedliwości i uczciwości
Katolicyzm nakazywałby właśnie, żeby być "tym mądrzejszym" i prowadzić bardziej cywilizowaną dyskusję, niż to robienie wody z mózgu przez ostatnie 10 lat. Z resztą jest to tylko jeden z większej liczby epizodów, gdzie PiS pod względem zasad moralnych nie różni się za bardzo od platformersów czy SLD.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-05-14, 07:46

Bład, ofc miało być @Krzysiek , nie Konrad
Ostatnio zmieniony 2022-05-14, 07:47 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-05-14, 07:50

To nie na temat wątku. Ale mam wielki szacunek dla Macierewicza. Przez wiele lat był on najbardziej tępionym człowiekiem w Polsce. Najwięcej oszczerstw, pomyj wylewano na niego. Wróg publiczny wszystkich niekatolickich ośrodków i na dodatek katolewicy. Pomimo tej permanentnej presji, pomimo masy kłamstw na jego temat doprowadził sprawę do jakiegoś rezultatu. Jego Raport, jak na możliwości jest dobrze opracowany i przekonywujący. Oczywiście, nie udało się zrekonstruować wraku tak, jak było to po Lockerbie. Dla mnie podany rezultat jest prawdopodobny w co najmniej 95%. Natomiast raport Anodiny-Laska-Millera jest czystym produktem propagandowym. Zrobionym na zamówienie władz politycznych.
Także analizy polityczne rusologów z tamtego czasu były jednoznaczne.
Obecna propaganda rosyjska działa identycznie. Wszystkie relacje z frontu są spreparowane politycznie. Także te podające "fakty".
Wiem, każdy uprawia propagandę. Ale Rosjanie osiągnęli perfekcję z dwóch powodów. Pierwszy to ten, że tam po prostu władze=a jest boska. Nie dlatego, że pochodzi od Boga, ale dlatego, że gensek jest bogiem. Także dla cerkwi moskiewskiej całkowicie podporządkowanej KGB. A drugim jest to, że to trwa nieprzerwanie od ponad 100 lat.

Opierać się na raporcie Anodiny-Laska-Millera to dokładnie tak, jakby oddać sąd nad zbrodniarzami z obecnej wojny Międzypaństwowemu Komitetowi Sprawiedliwości, którego przewodniczącym jest Miedwiediew. I uznawać wyroki tegoż, za obiektywne i sprawiedliwe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Krzysiek
Przybysz
Przybysz
Posty: 21
Rejestracja: 6 mar 2022
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Krzysiek » 2022-05-14, 15:27

Są świadkowie, że samolot przed zbliżaniem do lotniska leciał nisko i stosunkowo wolno( jak bezpośrednio przed przyziemieniem) a następnie oglądamy obraz katastrofy jakby " pikował" z kilku kilometrów i do tego nie wbił się w całości w grunt. Do tego znajdujemy fragmenty samolotu przed brzozą. Nie jest tu potrzebny żaden raport. Samolot uległ zniszczeniu w powietrzu. Raport tylko wyjaśnia przyczyny zniszczenia , i robi to doskonale a w świetle ostatnich rosyjskich wyczynów, bardzo wiarygodnie. Miałem nadzieję, że na tym Forum będziemy się wypowiadać w stylu: tak lub nie, zawsze kiedy to tylko możliwe. Chciałbym aby Andej napisał czy te 95 procent, oznacza czy wierzy w zamach czy nie. Ja gdybym nie wierzył, to w ogóle nie zabierał bym głosu gdyż dla wątpiących w zamach po prostu brakuje argumentów. Tyle w tym temacie. Natomiast dla naszego Gawędziarza mam taką delikatną sugestię, aby oceniał po owocach, szczególnie jeśli wypowiada się na tym Forum. Owoce jakie są każdy widzi, przynajmniej większość Polaków. Ja z kolei chcę być konsekwentnym i sprawiedliwym. Jeśli nasza opcja polityczna pozwoli na to żeby unia grała nam na nosie i były bezsensownie wetowane ważne ustawy to, jeśli dożyję do wyborów, nie będę głosował na dobrą zmianę. Jeśli Polacy wybiorą inaczej, pogodzę się z wyborem i nie będę wrogiem ani rządzących ani tym bardziej Polski i Polaków. A praniem mózgów jest raczej twierdzenie, że jak ktoś robi dobre rzeczy dla zwykłych ludzi to robi źle, rozdaje nie swoje, sobie bierze więcej itd. Ciekaw jestem czy opozycja znalazła by jeszcze gorsze słowa krytyki, gdyby ten Rząd faktycznie tylko zabierał i na nic nie miał środków, tak jak poprzednia opcja rządząca. Już się nie da, gorzej ocenić a to wskazuje na fałsz i hipokryzję. Opozycja nawet putina nie umie ocenić gorzej niż demokratycznie wybrany Polski Rząd.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-14, 15:46

Nie mam żadnych wątpliwości, że był to zamach. Zresztą parę lat wcześniej Rosja w Afryce podobnie załatwiła nieprzyjazne sobie władze jednego z tamtejszych państw (nie pamiętam w tej chwili szczegółów), pamiętać też trzeba o prowokacji, kiedy to służby rosyjskie wysadziły cały blok mieszkalny by przypisać to Czeczeńcom zmieniając obraz napadniętych w oczach swiata.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-14, 17:43

Mozambiku bodajże i nie kacapy tylko Afrykanerzy. Bardziej wazna jest kwestia na ile głęboko siedzieli" nasi " w tym.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-14, 19:50

Nie, pamiętam, że chodziło o jakieś interesy rosyjskie. Ty masz chyba na myśli ten samolot z oficjelami ONZ?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-14, 20:56

Mam miedzy 40 a 50. Mam prawo do malforacji w istocie szarej swego braina..🙂

Dodano po 3 minutach 51 sekundach:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Katastr ... wej_Afryce to mi sie pokojarzylo

Dodano po 4 minutach 55 sekundach:
A tu jest lista " prezydenckich" katastrof ..Dwie sa nasze....https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lista_k ... 85d%C3%B3w

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-05-15, 00:17

Co wy zalinki wstawiacie, ze jakies ruskie strony sie wlaczaja?
Obawiam sie ze sa zawirusowane jakimis trojanami.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-05-15, 00:26

Jozek pisze: 2022-05-15, 00:17 Co wy zalinki wstawiacie, ze jakies ruskie strony sie wlaczaja?
Obawiam sie ze sa zawirusowane jakimis trojanami.
No wszedzie mi to działało,
Na innych forach czy fb, czy mailu. Strony wielokrotnie sprawdzone, czesto zagladam i nawet tu dawałem, ale jesli masz obawy to kasuje. :)
Ostatnio zmieniony 2022-05-15, 00:35 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-05-15, 00:33

Sama strona wyglada ok., ale jak wybierzesz kturas z pubilikacji, czy wiadomosci, na nizszym poziomie strony, to pokazuje sie jakas ruska strona.
Wyglada to tak jakby na tej stronie linki-tytuly artykulow byly podmienione.
Ostatnio zmieniony 2022-05-15, 00:35 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ