Nawrócenie po ślubie

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Flp 4,13
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2022

Nawrócenie po ślubie

Post autor: Flp 4,13 » 2022-05-17, 18:15

Zmieniłam zdanie, co do posta. Proszę o usunięcie. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2022-05-17, 19:06 przez Flp 4,13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nawrócenie po ślubie

Post autor: Andej » 2022-05-17, 18:36

Ad. 1. Spytaj księdza. Miłość jest naszym obowiązkiem. Ale: Co to znaczy, że go nie kochasz? Czy sprzątanie, gotowanie, opieka nad dzieckiem to nie są przejawy miłości? Napisz, co to znaczy kochać?
Obiecywałaś miłość, to prawda. Ale czy wtedy wiedziałaś co to znaczy miłość? Na czym ona polega?

Ad. 2. Aby unieważniać, musza być podstawy. Poza tym, to wieloletni proces. Jakie masz podstawy, aby się ubiegać?
Na pewno trzeb się modlić. Tak na marginesie: Czy twoje religijność nie jest ostentacyjna? Czy nie zrażasz w ten sposób do siebie?
I jeszcze jedno, co się zmieniło w Waszym małżeństwie po nawróceniu? Przeszkadzają mężowi twoje modlitwy? Czas spędzony w kościele? Na czym polega zmiana? Czy w tej zmianie nie trzeba szukać przyczyn obecnego stanu? (Jesli to zbuy intymne, to nie odpowiadaj. Lub odpowiedz na pw.)

Ad. 3. Dziwne to. Sama nie chcesz kochać, ale chcesz być kochana. Miłość nie polega na braniu. Na ograniczeniu się do brania.

Ad. 4. Najpierw daj mu swoją miłość. Bez miłości nie nawrócisz. Wiara to miłość. Nie da się wierzyć, ale nie kochać. Uważam, że to sprzeczność. Mt 22.37-40 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy».
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”