Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Zablokowany
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-26, 17:45

Jak widzę nic nie wiesz o chrzescijanstwie, Bogu , buncie diabla , wykupie i usprawiedliwieniu.... Skoro znaszchrzescijsnstwo tyko z księgi urantii. Ten swiat Twoj w księdze to Bog i jego syn w środku wielosc swiatow i w każdym świecie pośrednik ktory tlumaczy....A coby było gdyby ten nasz " pośrednik" w naszym.wszechswiecie skłamał na temat Boga i jego syna i swojej misji na temat pośrednictwa? Pzyjmowalas taki wariant w swoim rozumowaniu?

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Hildegarda » 2022-10-26, 18:21

Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-26, 17:45 Jak widzę nic nie wiesz o chrzescijanstwie, Bogu , buncie diabla , wykupie i usprawiedliwieniu....
Znam ogólny przekaz chrześcijaństwa. Piszesz o jakiejś ochronie wypływającej z ofiary, więc pytam, w jaki sposób ta ochrona ma wyglądać, przed kim ma chronić?

Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-26, 17:45 Skoro znasz chrzescijsnstwo tyko z księgi urantii. Ten swiat Twoj w księdze to Bog i jego syn w środku wielosc swiatow i w każdym świecie pośrednik ktory tlumaczy....A coby było gdyby ten nasz " pośrednik" w naszym.wszechswiecie skłamał na temat Boga i jego syna i swojej misji na temat pośrednictwa? Pzyjmowalas taki wariant w swoim rozumowaniu?
Jeśli pytasz o KU to jak najbardziej, kieruję się tu zasadą, że "dom wewnętrznie skłócony nie ostoi się".
Ludzie, którzy ją czytają wracają do wiary, do Boga, są bliżej chrześcijaństwa i Biblli, czytałam nawet świadectwa, gdzie ludzie pod wpływem KU, wrócili do KK, żeby w nim realizować życie wspólnotowe.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: sądzony » 2022-10-26, 18:51

Hildegarda pisze: 2022-10-26, 18:21 Jeśli pytasz o KU to jak najbardziej, kieruję się tu zasadą, że "dom wewnętrznie skłócony nie ostoi się".
Ludzie, którzy ją czytają wracają do wiary, do Boga, są bliżej chrześcijaństwa i Biblli, czytałam nawet świadectwa, gdzie ludzie pod wpływem KU, wrócili do KK, żeby w nim realizować życie wspólnotowe.
Oczywiście, że to możliwe.
Mnie, poniekąd, do powrotu skłoniła psychologia głębi.
Nie znam tej książki, ale uważam za wielce możliwe, by mogła niektórym pomagać w nawróceniu.

Jakby nie patrzeć Biblia nie jest łatwą "lekturą" dla przeciętnego katolika, a szczerze mówiąc nie jest lekturą w ogóle.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-26, 20:15

Hildegarda pisze: 2022-10-26, 18:21
Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-26, 17:45 Jak widzę nic nie wiesz o chrzescijanstwie, Bogu , buncie diabla , wykupie i usprawiedliwieniu....
Znam ogólny przekaz chrześcijaństwa. Piszesz o jakiejś ochronie wypływającej z ofiary, więc pytam, w jaki sposób ta ochrona ma wyglądać, przed kim ma chronić?

Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-26, 17:45 Skoro znasz chrzescijsnstwo tyko z księgi urantii. Ten swiat Twoj w księdze to Bog i jego syn w środku wielosc swiatow i w każdym świecie pośrednik ktory tlumaczy....A coby było gdyby ten nasz " pośrednik" w naszym.wszechswiecie skłamał na temat Boga i jego syna i swojej misji na temat pośrednictwa? Pzyjmowalas taki wariant w swoim rozumowaniu?
Jeśli pytasz o KU to jak najbardziej, kieruję się tu zasadą, że "dom wewnętrznie skłócony nie ostoi się".
Ludzie, którzy ją czytają wracają do wiary, do Boga, są bliżej chrześcijaństwa i Biblli, czytałam nawet świadectwa, gdzie ludzie pod wpływem KU, wrócili do KK, żeby w nim realizować życie wspólnotowe.
Jak na razie jestes na etapie KSIEGA URANTII JEST DEBEST.

Pytasz przed czym chronic ma ofiara Chrystusa na krzyżu? Daje ci opcje wyłgania sie od losu wspólnego z demonami powołując sie na te właśnie ofiarę. Tlumaczac inaczej daje ci prawo powiedzenia Bogu ze chcesz być z Nim przez csla wieczność ze względu na to ze On dal Swojego Syna zaszlachtować. Daje prawo do korzystania z Miłości bez ograniczeń i na zawsze . Jesli nie skorzystasz nie ma opcji korzystania z tego. Będzie bez-Miłość.

Dodano po 4 minutach 12 sekundach:
To można porównać troche do " Weź powołaj sie na mnie" przy załatwianiu sprawy.

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
sądzony pisze: 2022-10-26, 18:51
Hildegarda pisze: 2022-10-26, 18:21 Jeśli pytasz o KU to jak najbardziej, kieruję się tu zasadą, że "dom wewnętrznie skłócony nie ostoi się".
Ludzie, którzy ją czytają wracają do wiary, do Boga, są bliżej chrześcijaństwa i Biblli, czytałam nawet świadectwa, gdzie ludzie pod wpływem KU, wrócili do KK, żeby w nim realizować życie wspólnotowe.
Oczywiście, że to możliwe.
Mnie, poniekąd, do powrotu skłoniła psychologia głębi.
Nie znam tej książki, ale uważam za wielce możliwe, by mogła niektórym pomagać w nawróceniu.

Jakby nie patrzeć Biblia nie jest łatwą "lekturą" dla przeciętnego katolika, a szczerze mówiąc nie jest lekturą w ogóle.
Mi przy pamietaniu o Nim pomogl horror " Armia Boga" totalny cykam ale pozostało przekonanie ze mitologia katolicka jest debest oraz jeden z odcinków Herkulesa gdzie wyslannik boga " El" gonil te wszystkie greckie nóżki jak chciał..☺

Dodano po 6 minutach 45 sekundach:
Bożki nie nóżki. Autouxupelnianie to wynslazk szatana.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Hildegarda » 2022-10-27, 05:08

Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-26, 20:30 Pytasz przed czym chronic ma ofiara Chrystusa na krzyżu? Daje ci opcje wyłgania sie od losu wspólnego z demonami powołując sie na te właśnie ofiarę. Tlumaczac inaczej daje ci prawo powiedzenia Bogu ze chcesz być z Nim przez csla wieczność ze względu na to ze On dal Swojego Syna zaszlachtować. Daje prawo do korzystania z Miłości bez ograniczeń i na zawsze . Jesli nie skorzystasz nie ma opcji korzystania z tego. Będzie bez-Miłość.
Przed kim ma się człowiek powoływać i po co? Przepraszam, ale ta nauka naprawdę nie ma żadnego sensu.
Ludzie mogą wierzyć w Boga normalnie, bez składania żadnych ofiar przez Boga i tak wierzą ludzie na całym świecie, bez żadnych niezrozumiałych koncepcji. Jezus objawił Boga Ojca, do którego mamy się modlić, przekazał dwa przykazania miłości jako kluczowe dla chrześcijaństwa, więc gdzie w tym objawieniu jest miejsce na ofiarę za grzechy i wszystkie obrzędy, które się wokół tego krecą?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-27, 06:20

Hildegarda pisze: 2022-10-27, 05:08
Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-26, 20:30 Pytasz przed czym chronic ma ofiara Chrystusa na krzyżu? Daje ci opcje wyłgania sie od losu wspólnego z demonami powołując sie na te właśnie ofiarę. Tlumaczac inaczej daje ci prawo powiedzenia Bogu ze chcesz być z Nim przez csla wieczność ze względu na to ze On dal Swojego Syna zaszlachtować. Daje prawo do korzystania z Miłości bez ograniczeń i na zawsze . Jesli nie skorzystasz nie ma opcji korzystania z tego. Będzie bez-Miłość.
Przed kim ma się człowiek powoływać i po co? Przepraszam, ale ta nauka naprawdę nie ma żadnego sensu.
Ludzie mogą wierzyć w Boga normalnie, bez składania żadnych ofiar przez Boga i tak wierzą ludzie na całym świecie, bez żadnych niezrozumiałych koncepcji. Jezus objawił Boga Ojca, do którego mamy się modlić, przekazał dwa przykazania miłości jako kluczowe dla chrześcijaństwa, więc gdzie w tym objawieniu jest miejsce na ofiarę za grzechy i wszystkie obrzędy, które się wokół tego krecą?
z punktu widzenia chrzescijaństwa ( a masz problem ze zrozumieniem bo wskutek czytania tej ksiegi odrzuciłas bardzo wiele ) ocalenie wykup jest z przynaleznosci wynikajacej z grzechu do krolestwa zbuntowanego diabla. sklonnosc do grzechu zas wynika zas z zlamanej przez grzech pierwszych rodzicow natury ludzkiej. podsumowujac kazdy z nas kiedys zgrzeszył czymkolwiek . Nie da zas na sile narzucic zbawienia bo milosc narzuca wolnosc wyboru zeby nie byc tyrania, Dlatego Bóg daje tak wielka ofiare jako tez i znak by kazdy kto moze i che uznac uznal wielkosc tej oferty.

Pojawia sie tez aspekt typowo psychologiczny. uznanie tej ofiary to uznanie ze nie jest sie idealnym, a skoro nie jest sie idealnym ( bo uznajemy ze nie damy rady sami sie uratować ) to mozemy sami zdecydowac i przyjmujemy taka postawe ze tez chcemy byc lepsi ( A NIE ZE JESTESMY JUZ NAJLEPSI) A wtedy On jako Wszechmogący zaczyna robic wszystko by nam pomóc być ze Sobą na wieczność.

To trche można porównać do kobiecego serca ktore jak widzi dobra wole i zainteesowanie faceta to zaczyna dzialac tak by umozliwic zdobycie siebie bo taka jest wola tegoż kobiecego serduszka. Jest napisane ze Bog w koncu stworzyl nas na Swoj obraz i podobieństwo , stworzyl mezczyzna i kobietą. W ten sposob akceptujac ten fragment BIBLII, poznajemy tez jaki jest Bóg i jak dziala. zreszta wszystkie ksiegi prorocze opisuja ten aspekt serca Boga , ile razy Bóg " strzela foszka " na swój lud kiedy ten rozrabia i idzie na " nierzad"z obcymi bozkami.
Pewnie nie ma tego w ksiedze Urantii . Tam Bóg jest odległy bo jest w centrum jk i jego Syn a na naszym Wszechswiecei swiecie dziala jakis Syn nieba jako jego jedyny przedstwiciel ( zreszta ta koncepcja jest bardzo zblizona do tego co zrobił Ewie i Adamowi w Raju wąż )

Zreszta fascynujacy w Ksiedze Rodzaju jest opis samego grzechu pierworodnego , grzechu wspólnego Adama i Ewy ( bo oboje go zrobili ) i na czym on faktycznie polegał ze strony kazdej płci , no i jaki miał rys na głowne cechy kazdej z naszych dwóch płci .
jak bedziesz chciała to o tym co nieco napiszę

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: sądzony » 2022-10-27, 07:50

Ja również uważam, iż do zbliżenia się do idei chrześcijaństwa czyli miłości przydatna jest psychologia, symbolika, mitologia, autoanaliza.
Mógłbym nawet z dużym dystansem napisać, że rozwój duchowy jest swego rodzaju psychoterapią, w której w Twej wewnętrznej świątyni, naprzeciw ciebie, na krzyżu wisi Chrystus.

Oczywiście to nie Ty, a On "płaci".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Hildegarda » 2022-10-27, 12:07

@Gzresznik Upadający skad diabeł wziął to królestwo i czemu ludzie mieliby do niego należeć z powodu grzechu jednej pary, czyli tak naprawdę w sposób niezawiniony?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18938
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-27, 12:37

Qurcze, na tym poziomie infantylności nie da się dyskutować o zbawieniu, nie masz @Gzresznik Upadający żadnych szans wytłumaczenia czegokolwiek. Jeśli ktoś nie rozumie wyrażeń symbolicznych (np. "królestwa diabła" w odniesieniu do ludzi, którzy są pod jego wpływem) to jest orka na ugorze. To jest poziom, na którym trzeba by głosić katechezę w przedszkolu, dla dzieci, które jeszcze mają problemy z myśleniem abstrakcyjnym, analogią itd.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Hildegarda » 2022-10-27, 12:53

Proszę moderację o przeniesienie rozmowy o grzechu i ofierze do odpowiedniego wątku, bo jak widać prowokator znów próbuje mnie obrażać i stosuje swoje chore zaczepki, a widziałam prośbę moderacji, by tu nie wszczynać awantur. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18938
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-27, 13:37

Hildegarda pisze: 2022-10-27, 12:53prowokator
Wiesz co? Jeśli napiszesz, że Twoje
Hildegarda pisze: 2022-10-27, 12:53@Gzresznik Upadający skad diabeł wziął to królestwo
nie było złośliwostką czy prowokacją, tylko zadałaś to pytanie z dobrej woli, na serio, to Cię przeproszę.
Takie challenge :)
Ostatnio zmieniony 2022-10-27, 13:54 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-10-27, 13:57

Morkej pisze: 2022-10-26, 16:00 unikajcie stwierdzeń, które odnoszą się do siebie i podsycają emocje. W przeciwnym wypadku po prostu ten wątek zostanie zamknięty, bo jego dalsze ciągnięcie w takiej formie nie bardzo będzie miało sens.
Zgodnie z powyższym zamykam wątek, dyskusja staje się coraz bardziej bezcelowa.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”