Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Hildegarda » 2022-06-28, 06:36

Andy72 pisze: 2022-06-27, 21:42 To można by wszczepiać go ludziom za pomocą szczepionek ;-)

--
od dłuższego czasu w tym wątku rozmowa zeszla z Urantii na geny
KU mówi o ingerencji w geny na jakimś tam etapie, nietkórzy twierdzą, że chodzi o gen microcefaliny, który miał wpłynąć na rozwój cywilizacyjny

Co do altruizmu, to mówi, że gdy człowiek staje się świadomy moralnie (na jakimś etapie dzieciństwa) otrzymuje cząsteczkę Boga, coś co moglibyśmy określić dziś jako sumienie, które pomaga w rozróżnianiu dobra od zła. Oczywiście na to mają wpływ też inne czynniki, ogólny rozwój psychologiczno-środowiskowy, więc kładzie nacisk na to, żeby społeczeństwa ogólnie rozwijały się duchowo i szły w kierunku przykazań milości.
Poza tym mówi, że gdy następuje "narodzenie z Ducha", to dodatkowo ludzie otrzymują Chrystusowego Ducha Prawdy i następuje przemiana mentalna (to już akurat z Biblii wzięte, bo tam też jest mowa o "narodzeniu na nowo". Takie jest zdanie na temat altruizmu w KU.
Ogólnie KU dużo mówi o genetyce, rasach ludzkich, ewolucji ludzi, więc tematy powiązane :)


Andy72 pisze: 2022-06-27, 21:50 A ja mam mało testosteronu, przez co życie mi się komplikuje
A nie myślałeś o terapii hormonalnej? Z tego co wiem testosteron można przyjmować, gdy zostanie przepisany przez lekarza

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Andy72 » 2022-06-28, 06:41

Malo testosteronu, ale dawka prawidlowa ma baardzo szeroki zakres tolerancji, wiec ja jestem w dolnym zakresie ale jeszcze sie mieszcze w tej normie. Widocznie mam taki byc.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-06-28, 21:03

Posty nie na temat przeniosione tutaj: viewtopic.php?t=11414&start=645
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Hildegarda » 2022-10-25, 21:19

krystian.zawistowski pisze: 2022-10-25, 21:01 @Hildegarda rzuciłem okiem na księgę Urantii od strony teologii (streszczenie), jeśli można to tak nazwać. I sorry, mój błąd. To nie jest typowy panteizm, a gnoza z New Agem. Wprowadza się dużą liczbę niebiańskich bytów, z których Jezus jest tylko jakimśtam duchem. I podobnie jak gnoza, cierpi na jeden popularny problem:
Książka twierdzi, że dzisiejsze chrześcijaństwo jest raczej religią o Jezusie i jest dziełem przede wszystkim św. Pawła, niż religią Jezusa – jego pierwotną nauką – którą książka odtwarza
Problem jest taki, że książka ta napisana została 1900 lat za późno, by być tym, co udaje, że jest. Chyba, że racjonalny Bóg musi z jakichś powodów nas zwodzić przez tyle czasu, a Pan Jezus nie przekazał zupełnie Apostołom wiary, którą roznieśli po basenie Morza Śródziemnego i którą znamy z wielu starożytnych pism.
Odpowiem tutaj :)

Rzucenie okiem nie wystarczy, żeby ocenić tak gruby opis, zwłaszcza jak się jest osobą z góry negatywnie nastawioną, próbującą utwierdzać się w swoich poglądach religijnych.

Co do new age, na grupie związanej z KU ktoś założył taki temat z zapytaniem o new age, zwiedzenie, więc posłużę się odpowiedzią admina grupy, który czyta książkę od lat.


pytanie:

"Szanowni czytelnicy Księgi Urantii, chciałabym się was zapytać skąd macie tą pewności, że księga, którą tak pilnie studiujecie jest zgodna z prawdą obiektywną? Skąd ta pewność, że nie jest to dzieło zwiedzenia, dzieło upadlego aby szerzyć sprzeczny z Biblią ruch New Age?
Co na ten temat mówi Księga Urantii - na temat Biblii?"


odpowiedź:

"Moim zdaniem żadna wiedza nie daje pewności, daje ją doświadczenie duchowe. Doświadczenie tego, że to co duchowe w nas jest czymś realnym, a nie obietnicą, że nie jest tylko kwestią wiary w swoją domniemaną lub faktyczną wyjątkowość. KU ciężko wpisać w nurt New Age, ponieważ zasadniczo różni się od większości tego nurtu np.:
- potępia magię i myślenie magiczne,
- nie nakłania do mistycyzmu,
- nie stawia na rozwój osobisty kosztem innych i życie dla przyjemności
- uczy pozytywnego myślenia, ale nie tworzy z niego remedium na każdy pojedynczy problem, co prowadzi do nierealistycznej oceny każdej sytuacji
- uczy krytycznego myślenia, szczególnie w kontekście naszego zwierzęcego pochodzenia.
- daje nam badawczy dystans do naszych struktur społecznych.
- nie zrzuca na nasze barki win, które nie są i nigdy nie były nasze.
- zakłada ścisły sojusz z nauką
- wzmacnia chrześcijaństwo, dając mu argumenty dla potwierdzenia jego wartości, których nie znajdzie nawet we własnych źródłach
- potępia idee reinkarnacji, wiarę w duchy, wróżbiarstwo, astrologię...
- nie uznaje nieśmiertelności duszy innej niż za wysiłek człowieka w celu ukształtowania siebie samego, ku wiecznemu trwaniu.
- poleca nam inwestować czas i energię w służbę innym, a nie w rozwijanie jakiś domniemanych supermocy.
- zakłada bezpośrednią komunię z Bogiem (bez pośredników i względu na osoby innego, niż poziom aspiracji i wiary). Rycerstwo New Age składa się ze specjalistów od wielu niepotwierdzonych naukowo problemów.
Możnaby więcej wymieniać.
W wielu aspektach KU jest zgodna z Biblią, możemy się jak również dowiedzieć z KU jak powstały Ewangelie i dlaczego chrześcijaństwo jest najlepszą religią jaka powstała dotychczas (poza religią osobistą Jezusa). Podaje jej genezę i warunki możliwości dalszego rozwoju i poprawia jej błędy teologiczne. Sam żywot Jezusa, z tego co zestawiałem je z Ewangeliami, nie stoi w sprzeczności, a raczej uzupełnia poprzednie świadectwa.
* * *
Nie wiem czy KU jest prawdą, ale nic prawdziwszego nie znalazłem. Obiektywny jest tylko Bóg - obiektywizm zakłada wszechwiedzę i bezstronność."


odpowiedź innej osoby:

"Trochę intuicja oparta na wiedzy ogólnej, trochę zwyczajnie przekonująca spoistość, spójność KU, wszechstronność, całościowe i rzeczowe ujęcie praktycznie wszelkich zagadnień. Nie spotkałem niczego bardziej uniwersalnego."



No i ja mogę powiedzieć właściwie to samo, że nic prawdziwszego nie spotkałam

A w KK jak już mówiłam wcześniej, dogmaty się sypią, co tylko mnie utwierdza w powyższym przekonaniu

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Andy72 » 2022-10-25, 21:30

Warto czytać Księgę Urantii? Warto się w to pakować?
z pozytywów jakie słyszałem o niej, to to że łączy wiarę biblijną z nauką, gdy czasem to albo uważa się to za dwie konkurujące prawdy, albo mając Biblię i naukę, Biblię w całości uważa się za alegorię a naukę za 100% mającą rację.
Czy czytać? a może to jak połączyć wiarę biblijną z nauką dowiemy się dopiero od Chrystusa?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Andej » 2022-10-25, 21:31

Hildegarda pisze: 2022-10-25, 21:19 W wielu aspektach KU jest zgodna z Biblią,
Z tego wynika, że w wielu aspektach jest niezgodna z Biblią. To wystarczy, aby odrzucić jak zwodniczą. To metoda węża z raju. Najpierw zgoda, potem wątpliwość, a na końcu podpucha.
Hildegarda pisze: 2022-10-25, 21:19 A w KK jak już mówiłam wcześniej, dogmaty się sypią, co tylko mnie utwierdza w powyższym przekonaniu
Proszę, podaj wykaz dogmatów, które się posypały.
Będę szczerze wdzięczny. Chciałbym je przeanalizować. Mieć zdanie.
I dopisz jeszcze, w jaki sposób się posypały. Co się posypało?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Andy72 » 2022-10-25, 21:34

trochę patrząc na https://members.optusnet.com.au/~pmjawo ... ienia.html
zniechęca mnie to do KU, udziwnione i trochę kojarzy się z Denikenem
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-25, 21:55

Każdemu rozsądnemu człowiekowi wystarczy parę słów:
Obrazek
za https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=875316

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Andej » 2022-10-25, 22:09

Zlituj się. Nie ośmieszaj. Przecież komuś może być smutno. Smutno, że ktoś w to może uwierzyć. To nieprawdopodobne.
Nie napiszę, co myślę o takich treściach, aby nie ranić Hildegardy. Ale są jednoznaczne.

Kojarzy mi się z Pratchettem.
Ostatnio zmieniony 2022-10-25, 22:25 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Hildegarda » 2022-10-26, 05:16

Andej nie ma problemu, pewnością o wiele bardziej rozsądna jest wiara w transubstancjację, w to że ksiądz ma cudowne moce odpuszczania grzechów, w piekło jako wieczne męki, grzech pierwszych ludzi, który przelał się na całą ludzkość i całą masę wierzeń, o których sceptycy powiedzą dokładnie to samo. Trochę to śmiesznie brzmi, gdy ktoś swoje równie dziwne wierzenia uważa za rozsądne, bo przyjęły się one jako elment kultury, a inne uważa za niepoważne, nawet jeśli ze zdroworosądkowego punktu widzenia są one mniej magiczne, bardziej logiczne i nie ma w nich problemu z rozpadającymi się prawdami wiary pod wpływem współczesnej wiedzy naukowej.

Dodano po 14 minutach 18 sekundach:
Andy72 pisze: 2022-10-25, 21:34 trochę patrząc na https://members.optusnet.com.au/~pmjawo ... ienia.html
zniechęca mnie to do KU, udziwnione i trochę kojarzy się z Denikenem
Rozumiem, ja też miałam na początku duże opory, trafiłam na nią dwa razy, za pierwszym razem odrzuciłam od razu stwierdzając, że to jakieś bajki, po roku trafiłam znowu na różne cytaty, które wydały mi się być nawet mądre, warte uwagi i wtedy z ciekawości zaczęłam zaglądać. Najbardziej zafascynowała mnie 4 część opowiadająca historię Jezusa. Nie ocenię czy to jest prawda, czy nie, ale nie trafiłam na nic lepszego i bardziej sensownego, nawet jeśli w niektórych opisach wydaje się kosmiczna. Cóż, wiara w anioły i inne biblijne treści też taka może być dla osoby patrzącej na to z zewnątrz, postrzegamy ją jako coś naturalnego, bo jesteśmy przyzwyczajeni do takiej wiary.
Ostatnio zmieniony 2022-10-26, 05:32 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-26, 06:11

Z chrzescijanskiego punktu widzenia odrzuca centrum wiary czyli zbawcza misję Jezusa , Syna Bożego . Wiec jest w tym względzie heretycką.
Ksiązki naukowe , te uczciwe nie pretendują do roli tlumaczenia metafizyki, jeśli to robią sa już publicystyką.
Z punktu widzenia newagowskiego wprost mówio jakimś swiecie gdzie jest komisja wyjasniajaca prawde, inna niz chrzescijańska. JA ZASZE TAKIE ZRODŁA NA SWÓJ UZYTEK NAZYWAM PIEKIELNYM INSTYTUTEM TEOLOGICZNYM . Mi tu smierdzi siarką i to na odległosc .

nauka o transubstantancji opiera sie faktycznie na zawierzeniu w slowa kogoś kto wiedzial ze do 24 godzin zginie straszna smiercia a za 72 godziny sobie wyjdzie z grobu. Natomiast dlaczego to zawierzenie tym slowom jest racjonalne można sobie przeczytać np w książce Sprawa Jezusa Crystusa. Polecam .

Dodano po 9 minutach 7 sekundach:
Co do metodyki dydaktycznej ksiegi urantii tozwracam uwage ze próby wyjasnien naukowych i filozoficznej interpretacji pojawiaja sie jako uwiarygodnienie papki filozoficzno religijnej . Tego typu chwyty sa stosowane w publikacjach , wykladach itp osób ktore zajmuja sie New Agem. A ze nie ma reinkarnacji , magicznego wplywu planet itp ? Nie ma bo przeciez nie kazdy uwierzy w ten chłam bo jest nieracjonalny , a przeciez uchodzić za racjonalnych chcemy.

Jezus swoja historie , narrację ( takie ładne okreslenie z marketingu ) budował na swoich cudach i swiadectwie swojego zycia. W wypadku ksiegi urantii nikt za przekonania w niej zawarte nie poszedl nawet siedzieć.

Dodano po 3 minutach 19 sekundach:
A dogmaty sie nie sypia tylko ludzie przestaja w nie wierzyc.A ze ludzie jednak sa istotami religijnymi to zaczynają wierzyc ( czyli przyjmowac cos za prawde bez empirycznego dowodu ) w cokolwiek.

Dodano po 3 minutach 31 sekundach:
Andy72 pisze: 2022-10-25, 21:34 trochę patrząc na https://members.optusnet.com.au/~pmjawo ... ienia.html
zniechęca mnie to do KU, udziwnione i trochę kojarzy się z Denikenem

podoba mi sie to uwiarygodnienie synów Stwórcy. kazdy musi miec swój wszechswiat , to ja dopisze dalej Dlatego ja szatan ksiaze tego swiata nakazuje am to co nastepuje.... :D

Dodano po 15 minutach 53 sekundach:
Na mój gust , ksiege Urantii pisało to samo "kolegium redakcyjne" co ksiege Mormona .

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Hildegarda » 2022-10-26, 07:29

Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-26, 06:43 A dogmaty sie nie sypia tylko ludzie przestaja w nie wierzyc.A ze ludzie jednak sa istotami religijnymi to zaczynają wierzyc ( czyli przyjmowac cos za prawde bez empirycznego dowodu ) w cokolwiek.
Owszem sypią się. Wystarczy poczytać nawet to forum jakie są podejmowane różne fikołki intelektualne i sprzeczki na łamach samego katolicyzmu, by w obliczu współczesnej wiedzy utrzymać dogmat o grzechu pierworodnym i Adama jako pierwszego człowieka, który ten grzech popełnił. Dogmat o grzechu pierworodnym sypie się nawet pod wpływem zwykłego racjonalnego myślenia współczesnego człowieka.
Gdyby takiego grzechu nie było, sypie się chrzest na zmazanie grzechów, sypie się ofiara za grzechy (również nie wytrzymuje krytyki, gdy traktujemy Boga jako Boga Miłości), sypią się sakramenty, Msza św, więc właściwie wszystko wokół czego się kręci religia katolicka. Dlatego są usilne próby wyjaśniania i utrzymania tych dogmatów za wszelką cenę, zaprzeczanie ewolucji u niektórych katolików i wmawianie sobie, że wcale się nie sypią. Jak się nie rozpadają, to czemu jest taki problem z wyjaśnianiem tego? Czemu nie podacie wyjaśnienia wytrzymującego krytykę człowieka na poziomie współczesnej wiedzy?
Religia katolicka wymaga o wiele więcej myślenia magicznego, więc można rzec, że "przyganiał kocioł garnkowi" :)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-26, 07:53

Wystarczy w google wrzucić frazę grzech pierworodny i mamy odpowiedź.Mamy w sobie smiertrlnosc i skłonność do czynienia zla ? Mamy. Na czym teologicznie polegał grzech pierworodny? Na kluczowym Będziecie jak Bog i będziecie rozsądzać co jest dobre a co złe...Moj przypadek wiele lat uznania ze homoseksualizm jest naturalny ( moralnie wiec obojętny) .Bo tak rozsądziłem.Wydawało mi sue ze wiem wszystko .Po czym przyszła informacja ze to faktycznie mówiąc dawnym językiem neuroza bedaca efekte pewnego ciągu zdarzeń..Czyli nie urodziłem.sie taki więc mogę się poddać terapii... Skutecznej. WIEC SIE MYLIŁEM BO NIE WIEDZIALEM WSZYSTKIEGO ALE PODJALEM SIE ROZSĄDZANIA I ORZEKŁEM. I MOJE ORZECZENIE BYLO BLEDEM..

Dodano po 6 minutach 10 sekundach:
Nawet jeśli odrzucisz koncepcję grzechu pierworodnego to sami robimy kupę zla wokół siebie. Sami tego nie jesteśmy w stanie naprawić. Pza tym przecież możemy rozsądzać co jest dobre. No i aborcja niby przyniesie dobro bo np kariera może się rozwijać a po prawdzie dokonujemy czynu morderstwa z niskich pobudek bo dla korzyści mmaterialnych i wygody a przy okazji niszczymy wszystko dobro które pojawiloby się dzięki ej osobie.

Dodano po 4 minutach 30 sekundach:
Co do ewentulnego pochodzenia zla ze względów biologicznych zgoda..Moze tak być ..Natomiast dobro współczucie, pmoc osibnikom tego samego gatunku nie spokrewnionym jest aberracją ze względu na obniżanie szans własnych genów. I w toku ewolucji zostaloby to wyeliminowane.

Dodano po 4 minutach 2 sekundach:
Co do oceny Boga jako Miłości....Wiem ze dla Ciebie to może jawc się jako fikolek intelektualny ale Miłość musi pozwolić na wybór. Jeśli kogoś kochasz a ten ktoś nie chce z toba być to jak zaczynasz go trzymać na sile to już robisz cos czego on nie chce, zmuszasz go do cierpienia ze względu na obecnie twojej osoby. Czyli stajesz się przyczyna cierpienia..Milosc tego nie może zrobić bo zaprzeczy swojej własnej istocie.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Hildegarda » 2022-10-26, 08:39

Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-26, 08:07 Nawet jeśli odrzucisz koncepcję grzechu pierworodnego to sami robimy kupę zla wokół siebie. Sami tego nie jesteśmy w stanie naprawić. Pza tym przecież możemy rozsądzać co jest dobre. No i aborcja niby przyniesie dobro bo np kariera może się rozwijać a po prawdzie dokonujemy czynu morderstwa z niskich pobudek bo dla korzyści mmaterialnych i wygody a przy okazji niszczymy wszystko dobro które pojawiloby się dzięki ej osobie.
Tak, w związku z tym bardzo sensowna i logiczna jest wiara, że ludzie są dziś grzesznikami z powodu popełnienia grzechu przez jedną parę i magicznie ten grzech przelał się na całą ludzkość. A skoro się już przelał, to zagniewany Bóg który jest Miłością, postanowił sam sobie złożyć ofiarę za ten grzech ze swojego Syna, na odkupienie grzechów ludzkości samemu sobie. No przecież to z pewnością ma sens i wytrzymuje krytykę, z pewnością o wiele bardziej niż przyziemne i naukowe podejście do tematu, że składanie ofiar bóstwom było elementem prymitywnych wierzeń ewoluujących ludzi, którzy tworząc tego typu wierzenia i różne obrzędy, uważali, że w jakiś sposób te bóstwa przekupią. I w takiej formie dawne wierzenia przeniosły się również na chrześcijaństwo.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Ksiąga Urantii - przekaz spirytystyczny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-26, 08:45

Opis stworzenia w Bibli jest symboliccznym opisem. Na temat teoretycznych szans powstania istot opartych na węglu które będą w stanie rozmyślać na temat jak powstały jest znikomo mała jeśli weźmiemy pod uwagę przypadek. Najpierw musza powstać prawa fizyki , cząstki musza zacząć działać potem jak powstają gwiazdy musi powstać trzy pokolenia gwiazd potem kosmos musi zapewnić stabilność układu ..Czyli miejsce musi być oddalone od kwazarow dzetow supernowych sterylizujscych życie, musi być zapewniona odpowiednia metalicznosc gwiazdy , odpowiedni sksd pierwiastkowy i izotopowy pierwiastków, moc gwiazdy musi być wycezylowana tak by zapewnić stabilne źródła energii na określony czas, sam układ planetarny musi jyc skonstruowany tak by zapewnić ochronę i stabilność..Okaxuje się ze ciag zdarzeń geologicznych na Ziemi miał wpływ na powstanie życia jakie znamy..Nawet to ze gdyby nie powstanie Wielkiego Rowu Afrykanskiego to siedzielibyśmy na drzewach..Nueprawdopodobny splot szczęśliwych przypadkow prawda?
Bez każdego z tych zdarzeń życie nie powstaloby w formie jakiej znamy. Nawet mutacja tego genu dającego białko w mózgu które powoduje ze jednak biochemicznieróżnimy się od zwierzaczków.

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”