Prośby o modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2500
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Susanna » 2023-12-16, 11:57

amisz pisze: 2023-12-16, 10:48
Susanna pisze: 2023-12-16, 10:20 Wierzę bo też znam osoby którym to pomaga:)
Ale mi już nie.;/
To teraz rozumiem prośbę o modlitwę. Tu już nic więcej nie pomoże, a światłość wiekuista niechaj jej świeci ;)
Modlitwa nie zaszkodzi. Ale jesli nie chcesz to nie módl sie.

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
amisz pisze: 2023-12-02, 22:15 Dej spokój. Pan Bóg to nie jest satrapa! Nie będę się o to modlił, bo mi głupio o to się modlić. Jak nie chcesz to nie idź. Syn marnotrawny się ucieszył ze spotkania z ojcem. Nikt się nie musiał za niego modlić, by czasem ojca nie olał.
Tu też było problemem dla ciebie choćby jedno Ojcze nasz w mojej intencji to umówmy się że moje prośby o modliwe nie będą skierowane do ciebie,pozdrawiam :-bd
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Adam01 » 2023-12-17, 00:45

Susanna pisze: 2023-12-16, 10:20 Ale mi już nie.;/ Mam leki i krople do uszu.
Mój organizm za bardzo przyzwyczaiłan do leków i domowe sposoby są za słabe.
Kiedyś na kaszel piłam tylko syrop z cebuli. Nic to nie pomogło a kaszel się pogorszył i dostałam zapalenia krtani
W świetle dzisiejszej wiedzy człowiek tworzy się poprzez podział komórkowy (morfogenezę).
Każda nowa komórka utworzona z podziału tworzy następne i tak przez całe życie.
Organizm posiada nie tylko schemat swojego tworzenia i działania ale też schemat naprawczy, który jest zapisany we wszystkich komórkach ciała.
W wyniku blokady niektórych komórek, np. w wyniku stresu i napięcia komórkowego organizm ma odcięty dostęp do tych informacji.
To powoduje choroby i problemy z wyzdrowieniem.
Aby przywrócić zdrowie często trzeba wywołać poluźnienie tej blokady, żeby organizm odzyskał dostęp do informacji naprawczych zapisanych w zablokowanych napięciem komórkach ciała.
Nie darmo mówi się, że chory najszybciej zdrowieje podczas snu, ponieważ sen rozluźniania i ciało nie ma jak się spinać.
Osobiście w chwilach podchorowania polecam się łasce Boskiej, całkowicie jej ufając i się jej oddając.
To mnie bardzo rozluźnia, po prostu czuję, jak cały się rozluźniam i bardzo często choroby mnie omijają, nawet jak osoby z mojego bliskiego otoczenia mają infekcje wirusowe.
Także polecam.

Dodano po 23 minutach 38 sekundach:
Susanna pisze: 2023-12-16, 12:00 Modlitwa nie zaszkodzi.
Ateiści, a właściwie fizycy mechaniki kwantowej, prowadzą liczne badania nad rolą tzw. myślenia życzeniowego (rolą obserwatora).
Zresztą niektórzy są chyba nawet wierzący.
Owe myślenie życzeniowe do złudzenia przypomina po prostu modlitwy i ma sporo pozytywnych efektów.
Tym efektom przypisuje się następujące zależności.
1. Myślenie życzeniowe (modlitwa) nie może być nadmiernie gorliwa. Jeśli komuś za bardzo zależy, żeby się spełniła to zwykle się nie spełnia.
Trzeba myśleć (modlić się) bardzo pozytywnie, ale powściągliwie. Bez żadnych żarliwych oczekiwań.
2. Myślenie życzeniowe (modlitwa) powinny cieszyć modlącego się. Nie wolno się podczas niech umartwiać, że coś złego się stało i dlatego człowiek się modli lub że to, co się stało złego to nic dobrego z tego nie wyniknie.
3. Podczas tego myślenia (modlitwy) należy wkładać zaufanie, że się spełni. Zaufanie, a nie nadzieję, a tym bardziej rozpaczliwą.
4. Każde myślenie (modlitwę) należy kończyć podziękowaniem i wykrzesać w sobie lekkie uczucie wdzięczności, tak jakby efekt jej już nastąpił.
To są kryteria konieczne. Bez tego myślenie (modlitwa) się nie spełnia.
Na koniec dostrzeżono zależności, że gdy ktoś używa tego myślenia (modlitwy) często, dokładnie tak jak w ww. punktach 1-4, to łapie w tym wprawę.
Dlatego może warto czasem poćwiczyć sobie nawet na błahostkach, żeby w razie faktycznej potrzeby dysponować dostatecznym doświadczeniem i skutecznością.
Ostatnio zmieniony 2023-12-17, 01:10 przez Adam01, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2500
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Susanna » 2023-12-17, 07:12

Zawsze dziękuję Bogu za otrzymane dobro na koniec modlitwy.
;)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2023-12-17, 09:23

Doskonale. Ale dlaczego nie na początku?

A tak wiele osób o tym zapomina. Ograniczają modlitwę do szybkiego wyrecytowania formułek. Często mechanicznie. Zasypując Boga prośbami, żądaniami, oczekiwaniami. Całkowicie zapominając o wdzięczności za wszystkie dary, które od Niego otrzymujemy.

Jan Kochanowski
Pieśń

Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary?
Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?
Kościół Cię nie ogarnie, wszędy pełno Ciebie,
I w otchłaniach, i w morzu, na ziemi, na niebie.
Złota też, wiem, nie pragniesz, bo to wszytko Twoje,
Cokolwiek na tym świecie człowiek mieni swoje.
Wdzięcznym Cię tedy sercem, Panie, wyznawamy,
Bo nad to przystojniejszej ofiary nie mamy.
Tyś Pan wszytkiego świata, Tyś niebo zbudował
I złotemi gwiazdami ślicznieś uhaftował.
Tyś fundament założył nieobeszłej ziemi
I przykryłeś jej nagość zioły rozlicznemi.
Za Twoim rozkazaniem w brzegach morze stoi,
A zamierzonych granic przeskoczyć sie boi.
Rzeki wód nieprzebranych wielką hojność mają,
Biały dzień a noc ciemna swoje czasy znają.
Tobie k woli rozliczne kwiatki Wiosna rodzi,
Tobie k woli w kłosianym wieńcu Lato chodzi.
Wino Jesień i jabłka rozmaite dawa,
Potym do gotowego gnuśna Zima wstawa.
Z Twej łaski nocna rosa na mdłe zioła padnie,
A zagorzałe zboża deszcz ożywia snadnie.
Z Twoich rąk wszelkie źwierzę patrza swej żywności,
A Ty każdego żywisz z Twej szczodrobliwości.
Bądź na wieki pochwalon, nieśmiertelny Panie!
Twoja łaska, Twa dobroć nigdy nie ustanie.
Chowaj nas, póki raczysz, na tej niskiej ziemi;
Jedno zawżdy niech będziem pod skrzydłami Twemi!
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: konserwa » 2023-12-26, 14:29

Moj dobry znajomy mial zawal serca . przezyl. prosze o modlitwe w jego intencji - imie Marian, jest proboszczem parafii i opiekunem polonijnej grupy parafialnej.

Awatar użytkownika
Gojandek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 6 gru 2022
Lokalizacja: Księżyc
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 140 times
Been thanked: 23 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Gojandek » 2024-01-05, 17:39

Proszę was bardzo o modlitwę. Ostatnio zaniedbuje się w mojej wierze, zaczynam żyć w grzechach i nie jest dobrze...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2024-01-05, 20:27

Jak zwykle, codziennie wspieram Wasze intencje. Te wyrażone tutaj, jak te skryte, w intencji których zanosicie swe modlitwy. Modlę się za Was. Czynię to niezależnie od tego, czy tu informuję. Po prostu wpisałem to w swój dzień
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: konserwa » 2024-01-05, 23:05

W modlitwie z mysla o intencjach podanych

Awatar użytkownika
krz30
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 616
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 161 times
Been thanked: 151 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: krz30 » 2024-01-06, 13:59

Proszę o modlitwę za moją mamę. Diagnozowana pod kątem sepsy.
~Krzysztof

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2024-01-06, 14:12

Oby dobry Bóg miał Ją w swojej opiece. Zaraz dołączę tę intencję w sposób szczególny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: konserwa » 2024-01-06, 16:18

W modlitwie w intencji mamy. Wszystka nadzieje zlozmy w rece Boga.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: konserwa » 2024-01-09, 20:23

Zmarl ks.Isakowicz- Zaleski. Pokoj jego duszy.
Kaplan prawdziwie wierny prawdzie.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Lwica » 2024-01-11, 20:35

Proszę o modlitwę za Panią Anię - żeby umocnić jej wiarę, oraz jej syna, który odszedł od Boga.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2024-01-23, 18:36

Cindy0602 pisze: 2024-01-23, 18:15 Proszę o modlitwę, bardzo się boje, jestem w silnym lęku. Jestem w takiej grupie na messenger od 2 lat o moich zainteresowaniach. Kilka miesięcy temu często zalilam się na moje rodzeństwo, że brat często przyjeżdża z dziećmi a ja chcę ciszę, że dzieci robią ----------- w domu itp, że brudzą meble itd. Że mój drugi brat uważa, że psycholog to wymysł (na to jedna z kol odpisała, że ją wkurzyło to bardzo) Generalnie dziewczynh sa stsrsze od mnie. Jedna z nich pokłóciła się z mężem, który chyba nie bardzo akceptuje hej znajomości z nami. Teraz jest między nimi ok, ale boje się że po kolejnej kłótni on dorwie się do jej telefonu i porobi screeny moich wiadomości (z października, lipca, sierpnia i września) i upubliczni i albo wyśle rodzeństwu (on ma ok. 30-31 lat). Czy to moLiwe? Bo już miesiąc się boję. Oczywiście cześć wiadomości usunęłam, cofnęłam, ale pozostały odpowiedzi dziewczyn. Bardzo wali mi serce. 'Od miesiąca modlę się za tą koleżankę i jej męża i żeby mnie Pan wyzwolił z lęku.
Mamy modlić o to, abyś uniknęła konsekwencji? I dalej żyła w żalu?
Owszem, pomodlę się w Twojej intencji. Ale Ty zamiast kasować, zacznij naprawiać wyrządzone zło. Bo jak rozumiem uważasz to za zło. Czyń dobro. Pisz prawdę w tej grupie. Bez złośliwości. Z serdecznością, a nawet miłością. Masz pełne prawo upominać się o swoje prawa. Uczciwie. Bez złego nastawienia. Jeśli sprawiłaś komuś przykrość, to zamiast czekać na nieprzewidywaną reakcje wyjaśnij i przeproś. Nie czekaj aż zacznie padać deszcz, zawczasu otwórz parasol.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Cindy0602
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2022
Has thanked: 1 time

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Cindy0602 » 2024-01-23, 18:43

Andej pisze: 2024-01-23, 18:36
Cindy0602 pisze: 2024-01-23, 18:15 Proszę o modlitwę, bardzo się boje, jestem w silnym lęku. Jestem w takiej grupie na messenger od 2 lat o moich zainteresowaniach. Kilka miesięcy temu często zalilam się na moje rodzeństwo, że brat często przyjeżdża z dziećmi a ja chcę ciszę, że dzieci robią ----------- w domu itp, że brudzą meble itd. Że mój drugi brat uważa, że psycholog to wymysł (na to jedna z kol odpisała, że ją wkurzyło to bardzo) Generalnie dziewczynh sa stsrsze od mnie. Jedna z nich pokłóciła się z mężem, który chyba nie bardzo akceptuje hej znajomości z nami. Teraz jest między nimi ok, ale boje się że po kolejnej kłótni on dorwie się do jej telefonu i porobi screeny moich wiadomości (z października, lipca, sierpnia i września) i upubliczni i albo wyśle rodzeństwu (on ma ok. 30-31 lat). Czy to moLiwe? Bo już miesiąc się boję. Oczywiście cześć wiadomości usunęłam, cofnęłam, ale pozostały odpowiedzi dziewczyn. Bardzo wali mi serce. 'Od miesiąca modlę się za tą koleżankę i jej męża i żeby mnie Pan wyzwolił z lęku.
Mamy modlić o to, abyś uniknęła konsekwencji? I dalej żyła w żalu?
Owszem, pomodlę się w Twojej intencji. Ale Ty zamiast kasować, zacznij naprawiać wyrządzone zło. Bo jak rozumiem uważasz to za zło. Czyń dobro. Pisz prawdę w tej grupie. Bez złośliwości. Z serdecznością, a nawet miłością. Masz pełne prawo upominać się o swoje prawa. Uczciwie. Bez złego nastawienia. Jeśli sprawiłaś komuś przykrość, to zamiast czekać na nieprzewidywaną reakcje wyjaśnij i przeproś. Nie czekaj aż zacznie padać deszcz, zawczasu otwórz parasol.
Wiem że to co zrobiłam było źle. W niedzielę idę do spowiedzi.

ODPOWIEDZ