Prośby o modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2022-06-26, 20:42

Myślę, że większość z nas czyni to codziennie.

Najlepiej byłoby, gdyby zwyciężyła miłość do Boga i ludzi. Wtedy wszystkie inne intencje też byłyby spełnione.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Nenderen » 2022-07-04, 15:43

Mam problem z tym jak przeprowadzić krytykę negatywnych działań pewnej pani tak by jej nie urazić. Trudno mi otrząsnąć się z negatywnych emocji po zobaczeniu tego co zrobiła. Proszę o modlitwę za nią i za mnie.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jozek » 2022-07-04, 15:57

trzeba porozmawiac, ale nie o niej tylko o jakiejs wymyslonej dawnej znajomej ktora podobnie postapila i skrytykowac ta wymyslona znajoma. ;)
Nawet wspolnie. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: konserwa » 2022-07-04, 16:14

Modlitwa wespre. Obmawiania sie wystrzegam.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Nenderen » 2022-07-04, 20:30

Józek, twój pomysł to czyste złoto. Sprytnie a zarazem empatycznie. Żałuję że nie mogę dać twojemu postu dziesięciu podziękowań. (*) \:D/

Konserwa, dzięki za wsparcie. Tak, tak, obmowa to ewidentne zło i od tego trzymam się jak najdalej.
Ostatnio zmieniony 2022-07-04, 20:31 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: konserwa » 2022-07-04, 21:25

:) Powodzenia.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Widziałam Boga » 2022-07-07, 09:31

Jozek pisze: 2022-07-04, 15:57 trzeba porozmawiac, ale nie o niej tylko o jakiejs wymyslonej dawnej znajomej ktora podobnie postapila i skrytykowac ta wymyslona znajoma. ;)
Nawet wspolnie. ;)
Wymyślać kogoś? Serio? Ile lat macie, żeby takie dziecinady robić ? Prawda jest bolesna, zwłaszcza ta krytykująca. Trzeba wziąć temat takim jakim jest i porozmawiać otwarcie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jozek » 2022-07-07, 11:21

Nie zauwazylas ze chodzi o krytyke wymyslonej osoby-postaci.
To dokladnie to samo co lektory szkolne i ich omawianie na lekcjach i do zadnego konkretnego ucznia sie nie odnosza.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Widziałam Boga » 2022-07-07, 13:01

Jozek pisze: 2022-07-07, 11:21 Nie zauwazylas ze chodzi o krytyke wymyslonej osoby-postaci.
To dokladnie to samo co lektory szkolne i ich omawianie na lekcjach i do zadnego konkretnego ucznia sie nie odnosza.
To i tak jest kłamstwo i to perfidne. Świadomie wymyślasz kogoś, bo boisz się w oczy komuś powiedzieć co myślisz. I jak opowiadasz to wiesz, że kłamiesz daj spokój i w żadnym sensie to nie przypomina omawiania lektury. W życiu wiele rzeczy trzeba brać przysłowiowo na klatę, a nie gierki jakieś prowadzić. Ja bym tak kita cisnąć czuła wstrętnie, ale to kwestia sumienia i chyba dojrzałości do prowadzenia ciężkich rozmów.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jozek » 2022-07-07, 13:37

Taka bezposrednia konfrontacja nic nie zdzialasz, a tylko spowodujesz reakcje obronna, przez ktora dana osoba zacznie szukac sobie usprawiedliwien, a to jedynie utrwali ja w takim postepowaniu.
Dlatego np. Jezus nauczal w przypowiesciach wlasnie by nie oskarzac. Zapominasz ze to szatan jest oskarzycielem czlowieka.
Jesli ktos poczuje ze to jego dotyczy, to znaczy ze to jego wlasne sumienie go oskarza.
To cos na wzor "uderz w stol, a nozyce sie odezwa" . ;)
Ostatnio zmieniony 2022-07-07, 13:53 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-07, 13:44

Różne metody są dobre w różnych sytuacjach. Czasem komuś łatwiej przyjąć (i w konsekwencji - przemyśleć) krytykę, gdy nie jest skierowana bezpośrednio do niego, nie czuje się bezpośrednio atakowany.
A czasem nie.
To trzeba wyczuć, ale metoda zaproponowana przez Józka bywa pożyteczna. Byle to nie było zbyt grubymi nićmi szyte, bo nikt nie lubi, gdy robią z niego idiotę...

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Widziałam Boga » 2022-07-07, 14:01

Lepsza najgorsza prawda, niż owijać w bawełnę. Pamiętać trzeba, że oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa i można się z czasem na własnym zmyślony kłamstwie naciąć.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Nenderen » 2022-07-14, 16:30

W żywocie jednego z ojców pustyni odnalazłem taktykę podobną do jozkowej. W sumie już po problemie. Za modlitwy Bóg zapłać.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-07-18, 11:25

Jutro mam ważną wizytę u lekarza i się obawiam, więc chciałabym prosić o modlitwę w tej intencji.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Nenderen » 2022-07-20, 17:09

Mam kłopoty ze zdrowiem i dlatego proszę o modlitwę (w szczególności różańcową).
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ