Prośby o modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 577
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 168 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Lwica » 2022-11-03, 19:56

Andej pisze: 2021-12-05, 20:31 Słusznie. Za kierownicą konieczna pokora. Bo człek uczy się całe życie.
Przykre to, ze szkolenie tak zorganizowane, aby uczyć się do egzaminu. Wg mnie, cały plac manewrowy, to głupota, jeśli chodzi o egzamin. Celem egzaminu powinno być zapewnienie bezpieczeństwa.
A te, często nieuzasadnione wymogi wywołują jedynie stres. Prze co negatywnie wpływają na zdających. Ale, ośrodki egzaminacyjne mają w tym swój materialny cel, aby uwalać jak najwięcej osób.
Są osoby, które, jeśli to możliwe, zmieniają ośrodki, w których zdają. Bo są miejsca z wysoką zdawalnością i z bardzo niską.
Stare posty przeglądam, wybaczcie ^:)^
zdawałam w 2020r, to się wypowiem:

1. Jeżeli wybierzemy dość słabe OSK, to TAK, będą uczyć tylko pod egzamin, a to i tak dużo. Często zdający nawet nie wiedzą jakie są wszystkie zadania egzaminacyjne, także ciężko czasami mówić o nauce "pod egzamin".
2. Plac manewrowy: potocznie "łuk" czy "wzniesienie" (ale i "przygotowanie do jazdy"!) są bardzo przydatne. Nie widzę nic w tym głupiego. Na łuku pięknie się uczymy korzystać z lusterek, wyczucia auta jego gabarytów, reakcji kierownicą, panowania nad pedałami. Oczywiście trzeba trawić na dobrego instruktora, który potrafi coś przekazać i uczy tak, jak ma to wyglądać w realnej sytuacji, a nie na jakieś "sposoby".
3. Egzaminator NIE pobiera korzyści z negatywnych egzaminów. Zasady przebiegu egzaminu są dla wszystkich takie same, nikt za kandydata nie prowadzi auta, są błędy dopuszczalne na karcie egzaminacyjnej, także jest sam sobie winien jeżeli robi coś źle, niepewnie lub niejasno. Egzaminator nie oblewa ponieważ ma zły dzień, jeżeli kandydat nie reaguje (stwarzając zagrożenie), to egzaminator w ostatniej chwili zapobiega np. porysowaniu innego auta podczas parkowania, nie czeka, az to się stanie :D tylko reaguje. Tak piszę dla jasności, bo wiele osób się skarży, ze zbyt wcześnie nacisnął hamulec. Poza tym, każda osoba, która ubiega się o prawko może przejrzeć materiał z przebiegu egzaminu. I co ciekawe - kiedyś się wypowiadał egzaminator i instruktor w jednym... Ze zazwyczaj jest tylko kilka % zgłoszonych egzaminów, gdzie rzeczywiście egzaminator źle ocenił sytuację lub zbyt wcześnie zareagował. Jasne jest, ze wtedy egzaminator nie ma przyjemnie.
4. Mozna sobie zmieniać ośrodki, ale jeżeli ktoś ma poważne braki, to marne szanse, ze zda nawet w ośrodku, gdzie jeździ się autami ze złota albo mają na miejscu gratis masaż relaksujący dla odprężenia przed egzaminem :D

W jakim sensie: "Celem egzaminu powinno być zapewnienie bezpieczeństwa."?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2022-11-03, 20:11

Wybaczamy. I prosimy o lepsze sprecyzowanie intencji modlitwy, o którą prosisz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 577
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 168 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Lwica » 2022-11-03, 20:27

Andej pisze: 2022-11-03, 20:11 Wybaczamy. I prosimy o lepsze sprecyzowanie intencji modlitwy, o którą prosisz.
Ważne, ze zostało przeczytane ;)

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Nenderen » 2022-11-06, 20:49

Proszę o modlitwę aby udawało mi się wprowadzać w życie realizację woli Bożej oraz bycie pomocnym dla innych.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2022-11-06, 21:14

Nenderen pisze: 2022-11-06, 20:49 Proszę o modlitwę aby udawało mi się wprowadzać w życie realizację woli Bożej oraz bycie pomocnym dla innych.
O wiele prosisz. Proszę o to codziennie. Dla samego siebie jak i dla forumowiczów, czyli także dla Ciebie.

Proszę o umiejętność odczytywania woli Bożej, jej rozumienie, oraz o odwagę i siłę w jej wypełnianiu. Ale jednocześnie okazuję strach i proszę, aby Bóg nie doświadczał mnie zbyt srogo. Abym nie znalazł się w sytuacji, w której nie dam rady i odrzucę Jego wolę. Aby wypełnienie jej nigdy nie przekraczało moich możliwości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Nenderen » 2022-11-06, 21:18

Dziękuję za Twoją modlitewną solidarność przejawiającą się w trosce o innych, Andeju :)
Ostatnio zmieniony 2022-11-06, 21:18 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: hektolitr » 2022-11-07, 18:56

Dobry Wieczór,

Pokornie proszę o modlitwę w intencji mojego byłego katechety, który niestety jakiś czas temu przeszedł zabieg amputacyjny.

Pozdrawiam.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Ostatnio zmieniony 2022-11-07, 19:30 przez hektolitr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Susanna » 2022-11-07, 19:30

🙏🏻 pomodlę się w waszych intencjach.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Nenderen » 2022-11-07, 19:38

Bardzo współczuję, zapewniam o modlitwie za Katechetę jak i poprzednich intencjach
Ostatnio zmieniony 2022-11-07, 19:39 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: sądzony » 2022-11-17, 14:16

Witajcie siostry i bracia
Chciałbym prosić o modlitwę w intencji mojego przyjaciela malarza, reżysera, muzyka, psychologa, nauczyciela, żyjącego w skrajnej biedzie chrześcijanina, radosnego do granic możliwości Mirosława Jerzego Kina, w piątą rocznicę śmierci.

Człowiek ten, pomimo wielu upadków, przeciwności, uzależnień wzbudził we mnie chęć poznawania Chrystusa i był jednym z kilku osób, które znalazły klucz (a raczej łom) do mojego serca, które pomału zaczęło się uchylać na Boga.

Jego śmierć mną nie wstrząsnęła. Jakbym wiedział, że jest na nią gotowy. Lecz mimo wszystko bardzo mi go brakuje. Nadal widzę go na ulicy. Nadal piwnica zawalona jest jego pracami, nadal mam nasze nagrania na dyktafonie telefonu, nadal mam zdjęcia, wciąż mijam dzieciaki z „patologicznych” rodzin dla których organizował zajęcia. Wciąż widzę jak stoi z pędzlem, wpuszcza do swej pracowni gołębie, by je karmić, obdarowuje ludzi tym co ma.

To był wspaniały gość.
Także rzućcie małym słówkiem do Ojca.
Z góry dzięki.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-11-17, 15:01 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5195
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: abi » 2022-11-17, 14:46

a ja proszę o modlitwę w takiej sprawie - wynajęliśmy mieszkanie jakimś przestępcom jak się okazuje i teraz oni nie chcą się wyniesc i ten facet pobił dziś mojego męża
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-11-17, 14:51

abi pisze: 2022-11-17, 14:46 a ja proszę o modlitwę w takiej sprawie - wynajęliśmy mieszkanie jakimś przestępcom jak się okazuje i teraz oni nie chcą się wyniesc i ten facet pobił dziś mojego męża
Ojej. A mąż w jakim stanie teraz?
Ostatnio zmieniony 2022-11-17, 14:52 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5195
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: abi » 2022-11-17, 15:02

poszedl do lekarza :(
niestety, siniaki (skopal go po twarzy) to nie jest obrazenie powyzej 7 dni niezdolnosci do pracy
a tylko wtedy policja uznaje sprawe karna a nie cywilna
bodajby zdech bandyta
Ostatnio zmieniony 2022-11-17, 15:05 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-11-17, 15:06

abi pisze: 2022-11-17, 15:02 poszedl do lekarza
niestety, siniaki (skopal go po twarzy)
Koniecznie trzeba prześwietlić. Jakby lekarz o tym nie pomyślał, to się dopominajcie o to, bo może być np. nos złamany albo szczęka i to czasem nie jest odczuwalne od razu.
Ostatnio zmieniony 2022-11-17, 15:07 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: sądzony » 2022-11-17, 15:15

@abi, a co z tym odcięciem prądu?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ