Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 14:06

faraon pisze: 2023-06-01, 13:40 Ta wlasnie czastka Boga, jest niewlasciwie wykozystywana w wielu wierzeniach, miedzy innymi w szamanizmie , czy woodoo, jednak jest to dzialanie wbrew woli Boga i na przekor Niemu. Jest to stawianiem siebie na rowni Bogu, choc mimo wszystko jestesmy dziecmi Boga, jednak nasze dzialania powinny byc zgodne z Jego Wola, jako Jego Dzieci i Jego synow.
Nie wiem. Wydaje mi się, że Bóg często obdarza Łaską osoby "niegotowe". Wierzę, że to ma jakiś sens.
Fakt, że jesteśmy katolikami nie oznacza, że (zawsze) działamy zgodnie z Wolą Bożą. Sam wiem po sobie.
Oczywiście, że nasza wola powinna być zgodna z Wolą Bożą czyli (wierzę, że) Miłością.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 14:08

Wlasnie o to chodzi by nasza wola stala sie jednoscia z wola Boga. Wtedy nasze dzialania staja sie dzialaniem Boga wsrod ludzi.
TYm wlasnie roznia sie mistycy i swieci Boga, od przecietnego wierzacego.
Dlatego tez Swieci Boga, mieli moc uzdrawiania i wiele innych Darow.
Tych darow nie dostanie nikt kto wierzy w swiat materialny i wszystko od niego uzaleznia.
Ostatnio zmieniony 2023-06-01, 14:12 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 14:10

Abstract pisze: 2023-06-01, 13:52 ... Decyzja grzechu rodzi się w umyśle, ...
Decyzja grzechu rodzi się w duszy i to ona ostatecznie, jako czysto duchowa, ponosi konsekwencje swej woli często zmysłowej, a więc skupionej na ciału i świecie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 14:14

Ale jesli ta dusza zauwazy ze jej zle dzialanie zwiazane jest z materialnym cialem, to bedac w konflikcie z tym materialnym cialem, bedzie starala sie od niego uwolnic. Rozwiazanie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 14:15

faraon pisze: 2023-06-01, 14:08 Wlasnie o to chodzi by nasza wola stala sie jednoscia z wola Boga. Wtedy nasze dzialania staja sie dzialaniem Boga wsrod ludzi.
TYm wlasnie roznia sie mistycy i swieci Boga, od przecietnego wierzacego.
Dlatego tez Swieci Boga, mieli moc uzdrawiania i wiele innych Darow.
Tych darow nie dostanie nikt kto wierzy w swiat materialny i wszystko od niego uzaleznia.
Tak.
Jedna uwaga. Bodajże św JoK pisze, że to niemożliwe, byśmy wciąż pozostawali w jedności z Bogiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 14:23

sądzony pisze: 2023-06-01, 14:15
faraon pisze: 2023-06-01, 14:08 Wlasnie o to chodzi by nasza wola stala sie jednoscia z wola Boga. Wtedy nasze dzialania staja sie dzialaniem Boga wsrod ludzi.
TYm wlasnie roznia sie mistycy i swieci Boga, od przecietnego wierzacego.
Dlatego tez Swieci Boga, mieli moc uzdrawiania i wiele innych Darow.
Tych darow nie dostanie nikt kto wierzy w swiat materialny i wszystko od niego uzaleznia.
Tak.
Jedna uwaga. Bodajże św JoK pisze, że to niemożliwe, byśmy wciąż pozostawali w jedności z Bogiem.
Jak najbardziej zgadzam sie z jego wyowiedzia, bo tak dlugo jak pozostajemy w grzesznym ciele, tak dlugo mamy ta przypadlosc odejscia od jednosci z Bogiem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 14:26

faraon pisze: 2023-06-01, 14:14 Ale jesli ta dusza zauwazy ze jej zle dzialanie zwiazane jest z materialnym cialem, to bedac w konflikcie z tym materialnym cialem, bedzie starala sie od niego uwolnic. Rozwiazanie jest tylko jedno.
Niekoniecznie.
Będzie chciała rozwiązać problem, grzech.
Kwestia jednak czy problem zlokalizowany jest na płaszczyźnie psychologicznej czy duchowej.

Pozbycie się ciała jest ucieczką.
Wiesz, jakoś przyszło mi do głowy, że jeszcze nie tak dawno, sporo homoseksualnych mężczyzn "kastrowało się" (pozbywało części ciała) poprzez ucieczkę do seminarium czy zakonu. To nie jest rozwiązanie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 14:28

Nie zauwazyles o czym pisalem wczesniej, ze nie jest to unikaniem zycia, a okresem oczyszczenia, co zaprzecza twoim sugestiom o kastrowaniu, czy doprowadzaniu do predwczesnej smierci.
Innaczej mowiac, przedwczesna smierc sprowokowana wlasnym dzialaniem, czy tez kastracja, to unikanie cierpienia ktore oczyszcza. a tym samym powoduje brak tego oczyszczenia, czyli potepienie.
Ostatnio zmieniony 2023-06-01, 14:30 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 14:48

faraon pisze: 2023-06-01, 14:14 Ale jesli ta dusza zauwazy ze jej zle dzialanie zwiazane jest z materialnym cialem, to bedac w konflikcie z tym materialnym cialem, bedzie starala sie od niego uwolnic. Rozwiazanie jest tylko jedno.
Wydaje mi się, że nie grzech (i wizja kary) uruchamia człowieka ku Bogu, a Boża Miłość, Jej dotyk.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 14:58

Nie, to nie wizja kary, ale zrozumienie wlasnego zlego dzialania i rozumienia grzechu, prowadzi do nawrocenia.
Jesli juz mieli bysmy mowic o dzialaniu Boga, to to dzialanie jest w kierunku naszego zrozumienia co robim zle i co powoduje nasze utrapienie i w jaki sposob mozemy zostac zbawieni.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6206
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-01, 15:05

Och, oczywiście że wizja kary może prowadzić do nawrócenia.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 15:10

CiekawaXO pisze: 2023-06-01, 15:05 Och, oczywiście że wizja kary może prowadzić do nawrócenia.
Nie, to jest wlasniie roznica miedzy rozumieniem kary a wlasciwego postepowania wedlug nauczania Jezusa.
Jesli nawracasz sie ze wzgledu na kare to jest to falszywe nawrocenie, bo nie rozumiesz glebszego przeslnia Boga w Objawieniu.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6206
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-01, 15:10

A ja uważam, że z takiego nawrócenia, wcale nie fałszywego, Bóg może wyciągnąć samo dobro. Nie ma jednej drogi.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 15:20

Co masz na mysli piszac z "wcale nie falszywego"?
Jesli jest autentyczne to nie moze byc jednoczesnie falszywe, chyba rozumiesz co mam na mysli?
Chyba ze probujesz podcziagac falszywe nawrocenia pod autentyczne- prawdziwe.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-06-01, 15:32

faraon pisze: 2023-06-01, 13:22 Poszedl bym z tym twierdzeniem dalej i napisal ze wlasnie moment gdy zaczynamy sie czuc niewygogodnie w naszym wlasnym grzesznym ciele, to jest ten wlasciwy moment nawrocenia.
Nie oznacza to jednak pozbycia sie zycia doczesnego, ale potraktowanie go jako okresu oczyszczenia, ktorego kulminacyjnym punktem bedzie smierc doczesnego ciala. Mozna by to nazwac przebywaniem-cierpieniem Sacrum w profanum.
Ale to trochę manicheizmem czuć.Tam tez był podział sacrum dusza i profanum ciało. To raczej podział na swiete doskonale i swiete niedoskonale jeszcze.Chyba ze chodzi o nas na tym gorszym ze swiarlow światów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”