Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 12:28

Także teges, to On ma nr do nas :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 12:46

sądzony pisze: 2023-06-01, 12:28 Także teges, to On ma nr do nas :)
Trzeba jednak miec wlaczony odbior.
Jesli mamy ten odbior wylaczony, by nikt nam nie przeszkadzal, wtedy sie nie dodzwoni.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 12:55

faraon pisze: 2023-06-01, 12:46
sądzony pisze: 2023-06-01, 12:28 Także teges, to On ma nr do nas :)
Trzeba jednak miec wlaczony odbior.
Jesli mamy ten odbior wylaczony, by nikt nam nie przeszkadzal, wtedy sie nie dodzwoni.
Myślę, że jest tak jak napisał:
"Trzy nieodebrane od Jezusa
Ostatnio coś zakłóca"

Wydaje mi się, że wszyscy posiadamy "odbiornik" i on jest włączony. Odbiór jest po prostu zakłócany. Często przez nas samych.

Ale to co napisałeś również wydaje się prawdziwe, że dystansując się od ludzi, tracimy kontakt z sobą i Bogiem.
Oczywiście, jak wszędzie, są wyjątki.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 12:59

Te zaklocenia pochodza z tego swiata materialnego, ktory powoduje ze zmieniamy czestotliwosc odbioru i nasze lacza nie sa w stanie odebrac jakichkolwiek od Niego sygnalow.
Jednak miejsca sakralne, powoduja ze zmieniamy ta czestotliwosc na wlasciwa i wtedy te sygnaly do nas docieraja.
Zaczynam teraz rozumiec sens pielgrzymek, jak i tych ktorzy pielgrzymuja do miejsc Swietych.
Ostatnio zmieniony 2023-06-01, 13:03 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 13:05

faraon pisze: 2023-06-01, 12:59 Te zaklocenia pochodza z tego swiata materialnego, ktory powoduje ze zmieniamy czestotliwosc odbioru i nasze lacza nie sa w stanie odebrac jakichkolwiek od Niego sygnalow.
Zgadzam się.
faraon pisze: 2023-06-01, 12:59 Jednak miejsca sakralne, powoduja ze zmieniamy ta czestotliwosc na wlasciwa i wtedy te sygnaly do nas docieraja.
Zaczynam teraz rozumiec sens pielgrzymek, jak i tych ktorzy pielgrzymuja do miejsc Swietych.
Tak. Lecz nie tylko miejsca sakralne. Św. Jan od Krzyża ewidentnie wymienia piękne stworzone przez Boga miejsca w naturze.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 13:08

Ale te piekne miejsca, wcale nie musza byc piekne wizualnie.
To zrozumienie Wiary w Boga, czyni je pieknymi.
Nawet smierc fizyczna moze byc pieknem ktorego nie dostrzegamy, a jest ona pozbyciem sie grzesznego ciala, w ktorym nam-duszy zaczyna byc niewygodnie.
Ostatnio zmieniony 2023-06-01, 13:16 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 13:19

faraon pisze: 2023-06-01, 13:08 Ale te piekne miejsca, wcale nie musza byc piekne wizualnie.
To zrozumienie Wiary w Boga, czyni je pieknymi.
Ja to widzę troszkę tak, że pewne miejsca pomagają wyzwolić specyficzną otwartość.
Otwartość pozwala Bogu, by nas do siebie zbliżył. Doświadczając tej Bliskości i wzrastając w Niej ...
faraon pisze: 2023-06-01, 13:08 Nawet smierc fizyczna moze byc pieknem ktorego nie dostrzegamy.
... nawet śmierć może być pięknem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 13:22

Poszedl bym z tym twierdzeniem dalej i napisal ze wlasnie moment gdy zaczynamy sie czuc niewygogodnie w naszym wlasnym grzesznym ciele, to jest ten wlasciwy moment nawrocenia.
Nie oznacza to jednak pozbycia sie zycia doczesnego, ale potraktowanie go jako okresu oczyszczenia, ktorego kulminacyjnym punktem bedzie smierc doczesnego ciala. Mozna by to nazwac przebywaniem-cierpieniem Sacrum w profanum.
Ostatnio zmieniony 2023-06-01, 13:33 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 13:33

faraon pisze: 2023-06-01, 13:22 Poszedl bym z tym twierdzeniem dalej i napisal ze wlasnie moment gdy zaczynamy sie czuc niewygogodnie w naszym wlasnym grzesznym ciele, to jest ten wlasciwy moment nawrocenia.
Nie oznacza to jednak pozbycia sie zycia doczesnego, ale potraktowanie go jako okresu oczyszczenia, ktorego kulminacyjnym punktem bedzie smierc doczesnego ciala.
Poniekąd.
Wydaje mi się jednak, że im głębsze doświadczenie duchowe tym jest ono bardziej osobiste, indywidualne i właściwe jedynie temu który w nim jest.
Ogranicza to znacznie możliwość porozumiewania się. Chyba, że za pomocą metafory czy symbolu.
Ale tak. Zgadzam się, że w "duchowości głębi" czy "mistyce zwyczajnej" chodzi o oczyszczenie (Noc Ciemna - św. JoK).

Nie doszukiwałbym się tu jednak (w wymiarze o jakim piszę) jakiegoś punktu kulminacyjnego czyli śmierci, bo czym jest śmierć, jeżeli na drodze oczyszczenia doświadczasz Boga w Chrystusie poprzez Ducha Świętego.

Jeżeli duchowo jesteśmy naprawdę blisko Boga, śmierć jest jedynie zrzuceniem skorupy ciała.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 13:36

Piszesz dokladnie o tym samym tylko innymi slowami.
To co napisalem to jakby nieco rozszerzone pojecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 13:36

faraon pisze: 2023-06-01, 13:36 Piszesz dokladnie o tym samym tylko innymi slowami.
To co napisalem to jakby nieco rozszerzone pojecie.
To chyba dobrze :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 13:40

Tak, bo kazdy z nas ma w sobie czastke Boga, jednak ta czastka nic nie moze zdzialac, jesli nie zjednczymy sie z jej zrodlem, Bogiem.
Ta wlasnie czastka Boga, jest niewlasciwie wykozystywana w wielu wierzeniach, miedzy innymi w szamanizmie , czy woodoo, jednak jest to dzialanie wbrew woli Boga i na przekor Niemu. Jest to stawianiem siebie na rowni Bogu, choc mimo wszystko jestesmy dziecmi Boga, jednak nasze dzialania powinny byc zgodne z Jego Wola, jako Jego Dzieci i Jego synow.
Ostatnio zmieniony 2023-06-01, 13:45 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: sądzony » 2023-06-01, 13:51

faraon pisze: 2023-06-01, 13:40 Tak, bo kazdy z nas ma w sobie czastke Boga, jednak ta czastka nic nie moze zdzialac, jesli nie zjednczymy sie z jej zrodlem, Bogiem.
Poniekąd.
Bóg wciąż wyciąga do nas dłoń. Nawet jeżeli klękamy na modlitwie, to On jest pierwszy. On pozostaje przyczyną.
Jak piszesz, "Ta cząstka", wydaje mi się, że może zdziałać wszystko. Jednakże zawsze daje nam wolność.
Pozostaje w oczekiwaniu, z do granic rozłożonymi na krzyżu ramionami.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: Abstract » 2023-06-01, 13:52

faraon pisze: 2023-06-01, 13:08 Ale te piekne miejsca, wcale nie musza byc piekne wizualnie.
To zrozumienie Wiary w Boga, czyni je pieknymi.
Nawet smierc fizyczna moze byc pieknem ktorego nie dostrzegamy, a jest ona pozbyciem sie grzesznego ciala, w ktorym nam-duszy zaczyna byc niewygodnie.
Na nic dualizm. Ciało jest narzędziem w rękach umysłu. Jest dziełem Boga stworzone do funkcjonowania w materialnym świecie. Decyzja grzechu rodzi się w umyśle, nie w ciele i przez ciało, z ciała płyną jedynie impulsy, bez ładunku moralnego, to my nadajemy im dane skutki moralne, dobre lub złe.
Nożem mogę pokroić chleb i podzielić się z bliźnim, jak i poprzecinać narządy i odebrać życie. To nie wina noża. Nóż nie jest grzeszny.
Ostatnio zmieniony 2023-06-01, 13:53 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Seks a zagrożenie życia żony w ciąży

Post autor: faraon » 2023-06-01, 13:57

Jednak w pewnym momencie zycia zaczynamy sbie zdawac sprawe z tego ze nie mozemy uwolnic sie od grzechu, pozostajac w grzesznym ciele, a to wlasnie jest tym momentem naszego rozwoju moralnego ze nie potrafimy zapanowac nad wlasnym cialem, wiec smierc materialna jest u momentem uwolnienia czlowieka od grzechu.

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
sądzony pisze: 2023-06-01, 13:51
faraon pisze: 2023-06-01, 13:40 Tak, bo kazdy z nas ma w sobie czastke Boga, jednak ta czastka nic nie moze zdzialac, jesli nie zjednczymy sie z jej zrodlem, Bogiem.
Poniekąd.
Bóg wciąż wyciąga do nas dłoń. Nawet jeżeli klękamy na modlitwie, to On jest pierwszy. On pozostaje przyczyną.
Jak piszesz, "Ta cząstka", wydaje mi się, że może zdziałać wszystko. Jednakże zawsze daje nam wolność.
Pozostaje w oczekiwaniu, z do granic rozłożonymi na krzyżu ramionami.
Tak, a to widac wyraznie w postawie Jezusa, mogl zrob ic wszystko czego by chcial, jednak jako czlowiek, powstrzymywal sie od tego, bo wiedzial ze nie jest to dobre, zwlaszcza w zbawieniu i pomocy w tym innym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”