Polecamy podcasty!

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Polecamy podcasty!

Post autor: Viridiana » 2022-05-26, 15:44

Odkąd odkryłam podcasty, bardzo chętnie korzystam z tej formy zdobywania wiedzy. Sporo podcastów dotyczących tematów, które lubię (kultura i sztuka) udało mi się odkryć samodzielnie lub polecił mi je Spotify, ale jestem świadoma tego, że nie zawsze algorytm wyłapie kanały warte uwagi, więc chętnie się dowiem, czego wy słuchacie i co polecacie. Jeśli ktoś ma coś ciekawego do polecenia lub sam szuka czegoś dla siebie i chciałby spytać innych o rekomendacje dotyczące podcastów o konkretnych tematach, zapraszam do udzielania się w tym wątku.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 934 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: Susanna » 2022-05-26, 16:15

Na Spotify słucham tylko muzyki lub różańca świętego ( jest po polsku lub po łacinie mówiony przez św. Jana Pawła II lub św. Ojca Pio) :) chętnie podpatrzę czego inny słuchają :)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-05-26, 20:10

https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: sądzony » 2022-05-26, 20:12

To ja słucham czasem "Mówi się" - Joanna Kołaczkowska i Szymon Majewski, bo żona to męczy. Jest naprawdę dobre.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: Andej » 2022-05-26, 20:20

A ja nie wiem, co to są podcasty.
Ale już ich nie lubię, bo nie znoszę filmików. Nie znoszę pogadanek. Zdecydowanie wolę tekst. Bo mogę przeskoczyć to, co nic nie wnosi. Bo mogę wrócić. Albo długo wpatrywać się w jakiś fragment o szukać pełni sensu. A czymś nagranym, musiałbym wracać. Celować, aby trafić we właściwą sekundę.
Nie dociera do mnie ta forma przekazu. Żadnych filmików, pogadanek. A jeśli już, to maks. 3 minuty.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: Viridiana » 2022-05-27, 17:01

Dayy pisze: 2022-05-26, 16:15 Na Spotify słucham tylko muzyki lub różańca świętego ( jest po polsku lub po łacinie mówiony przez św. Jana Pawła II lub św. Ojca Pio) :) chętnie podpatrzę czego inny słuchają :)
Nie wiem, na ile trafię z poleceniami w Twój gust, bo wszystko zależy od zainteresowań konkretnej osoby, ale ja bardzo lubię m. in. te podcasty:
1. "Strefa Kultur Uniwersytetu SWPS" - sporo ciekawych materiałów na temat współczesnej kultury. Realizowane są tutaj aktualnie cztery projekty: "Rozmowy kulturalne", "Projekt Azja", "Projekt Skandynawia" oraz "Projekt Włochy".
2. "Dziś w książce" - jeżeli ktoś chce być na bieżąco z lekturami często wspominanymi w dyskusjach o dzisiejszym świecie (szczególnie w ujęciu nauk humanistycznych), to totalnie warto się zapoznać. Idea podcastu jest taka, że w każdym odcinku prowadząca omawia jedną książkę, która może wnieść szersze spojrzenie na problemy współczesnego społeczeństwa. Niestety ostatni odcinek był w lutym i nie zapowiada się na razie na to, aby miały pojawić się kolejne. Za realizację odpowiada magazyn "Pismo" oraz Wrocław Miasto Literatury UNESCO, prowadzącą jest Zuzanna Kowalczyk.
3. "À propos" - polecenia książek, filmów i podcastów dotyczących motywu przewodniego danego odcinka - w każdym ten motyw jest inny. Za realizację odpowiada "Pismo", prowadzącą jest Zuzanna Kowalczyk.
4. "Tajfunowe przypisy" - ten podcast rozwala umysł. Dotyczy stereotypów na temat Azji (właściwie w podcaście jest mowa głównie o Japonii), które tkwią w naszych głowach.
Andej pisze: 2022-05-26, 20:20 A ja nie wiem, co to są podcasty.
Ale już ich nie lubię, bo nie znoszę filmików. Nie znoszę pogadanek. Zdecydowanie wolę tekst. Bo mogę przeskoczyć to, co nic nie wnosi. Bo mogę wrócić. Albo długo wpatrywać się w jakiś fragment o szukać pełni sensu. A czymś nagranym, musiałbym wracać. Celować, aby trafić we właściwą sekundę.
Nie dociera do mnie ta forma przekazu. Żadnych filmików, pogadanek. A jeśli już, to maks. 3 minuty.
Każdy korzysta z takich form, jakie mu odpowiadają. :)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 934 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: Susanna » 2022-05-27, 19:29

Dziękuję. Kocham czytac książki wiec posłuchać o nich będzie super :-bd
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 934 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: Susanna » 2022-06-03, 06:08

Baśnie Andersena :D


Dodano po 9 minutach 18 sekundach:
Polecam też polską pezję.

(Nie przepadam za audiobookami ale tego wyjątkowo dobrze się słucha...)
Ostatnio zmieniony 2022-06-03, 06:19 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: Viridiana » 2023-08-10, 15:42

Viridiana pisze: 2022-05-27, 17:01 Nie wiem, na ile trafię z poleceniami w Twój gust, bo wszystko zależy od zainteresowań konkretnej osoby, ale ja bardzo lubię m. in. te podcasty:
1. "Strefa Kultur Uniwersytetu SWPS" - sporo ciekawych materiałów na temat współczesnej kultury. Realizowane są tutaj aktualnie cztery projekty: "Rozmowy kulturalne", "Projekt Azja", "Projekt Skandynawia" oraz "Projekt Włochy".
2. "Dziś w książce" - jeżeli ktoś chce być na bieżąco z lekturami często wspominanymi w dyskusjach o dzisiejszym świecie (szczególnie w ujęciu nauk humanistycznych), to totalnie warto się zapoznać. Idea podcastu jest taka, że w każdym odcinku prowadząca omawia jedną książkę, która może wnieść szersze spojrzenie na problemy współczesnego społeczeństwa. Niestety ostatni odcinek był w lutym i nie zapowiada się na razie na to, aby miały pojawić się kolejne. Za realizację odpowiada magazyn "Pismo" oraz Wrocław Miasto Literatury UNESCO, prowadzącą jest Zuzanna Kowalczyk.
3. "À propos" - polecenia książek, filmów i podcastów dotyczących motywu przewodniego danego odcinka - w każdym ten motyw jest inny. Za realizację odpowiada "Pismo", prowadzącą jest Zuzanna Kowalczyk.
4. "Tajfunowe przypisy" - ten podcast rozwala umysł. Dotyczy stereotypów na temat Azji (właściwie w podcaście jest mowa głównie o Japonii), które tkwią w naszych głowach.
Do mojej listy dorzucam:
5. "Azja Kręci - podkast Pięciu Smaków" - podcast prowadzony przez selekcjonerów festiwalu "Pięć Smaków". Dla fanów kina, szczególnie azjatyckiego.
6. "Znak na głos" - prowadzone są tam dwie serie: "Polowanie na idee" (filozoficzna) i "Stacja: literatura" (krytycznoliteracka).
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 934 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: Susanna » 2023-12-18, 22:48

Polecam dla dzieci: podcast: słuchawisko Bajki z morałem:)

"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 934 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: Susanna » 2023-12-19, 17:28

:ymhug:

"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Andre994
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: Andre994 » 2024-02-03, 18:17


Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2024-02-04, 15:20

Ja mogę polecić podcasty Justyny Mazur i Kryminatorium, ale to dla tych, co lubią trochę o zbrodniach posłuchać.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6225
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: CiekawaXO » 2024-02-04, 16:18

A daj spokój.
To nie ona została oskarżona o robienie materiałów na cudzych książkach, przytaczając fakty dostępne tylko w książkach, które zdobyli dziennikarze śledczy?
Pamietam ją z gadki u Joli Szymańskiej, i o tym jak gadała o Egzorcyzmach Anneliese Michael, jak myślała że to prawda, a okazało się że to nieprawda i da się to wyjaśnić naukowo.Choć w tym odcinku akurat miała sporo racji.

Co do oglądania regularnie takich spraw, to przestrzegam, aby robić to bardzo nieregularnie. Może zryć beret.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 934 times

Re: Polecamy podcasty!

Post autor: Susanna » 2024-02-04, 18:35

Ja polecam BLISKO RAHAMIM i "Zeszyty Miłości Pełne" czyli siostra Gaudia że Zgromadzenia sw. Faustyny czyta Dzienniczek i komentarz do każdego fragmentu

"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

ODPOWIEDZ