Biblia

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kg1231
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2022
Lokalizacja: Głogów, Dolnośląskie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times

Biblia

Post autor: Kg1231 » 2022-05-27, 23:25

Szczęść Boże! Przychodzę z pytaniem, jakie wydanie Biblii polecacie nastolatkowi? Zależy mi, aby była łatwa w zrozumieniu.
Pozdrawiam
Z Bogiem!

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Biblia

Post autor: Nenderen » 2022-05-31, 11:27

Jeżeli chodzi o takiego nastolatka który nie przepada w szczególności za czytaniem książek zaproponowałbym bogato ilustrowaną serię Wierni Przyjaciele Etty Belle Degering ale możliwe, że nastolatek uzna, że jest na tą serię za duży. Może jednak warto spróbować?

Nie jest to wydanie Biblii w ścisłym znaczeniu tego słowa tylko raczej próba opowiedzenia biblijnych historii w nowej formie.
Ostatnio zmieniony 2022-05-31, 11:27 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Biblia

Post autor: Andej » 2022-05-31, 11:45

A ja, przed zakupem Biblii doradzałbym przeczytanie książki Krąg biblijny Brandstaettera. I dopiero po refleksji wywołanej tą że książką dokonać nabycia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Biblia

Post autor: Nenderen » 2022-05-31, 12:38

Z jakich przyczyn polecasz akurat tą publikację? Co w szczególności uważasz za godne uwagi w jej treści? Pytam, bo Twój post skłonił mnie do rozważenia zapoznania się z zawartością tej publikacji.
Ostatnio zmieniony 2022-05-31, 12:39 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Biblia

Post autor: Andej » 2022-05-31, 12:44

Ze względu na opisany tam stosunek do Biblii.
Poza tym, dzieła tego autora wywarły na mnie zauważalny wpływ. Ale też, dobrze się je czyta.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Biblia

Post autor: Nenderen » 2022-05-31, 12:50

W przypadku jego powieści o Jezusie z Nazaretu rzeczywiście dobrze mi się czytało, chociaż nie doczytałem do końca - często tak miewam. Jego bogactwo językowe zrobiło na mnie duże wrażenie podobnie jak sam szyk i styl formułowania zdań.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”