Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
CzarnyPoslaniec

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-28, 23:39

Andej pisze: 2022-05-28, 23:35
CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 23:26W niemczech w parafii mojej babci, proboszcz od 10 lat jest hindusem, sprowadzili go bo nie bylo powolan lokalnych, wiec sama jakosc nie wystarczy, musisz miec ilosc.
Dziwne. Ja od urodzenia jestem Polakiem.

Żyję w Polsce.

Wolę jakość, niż ilość. W ilości nie ma treści.
Ja jestem slazakiem, od dziecka zyje na slasku, moja babcia wyjechala do niemiec jak sie juz urodzilem, bez tej ilosci kto obsadzi parafie?

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: konserwa » 2022-05-28, 23:43

Zaden prorok ze mnie ... nie wiem. A Ty wiesz?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: Andej » 2022-05-28, 23:47

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 23:39Ja jestem slazakiem, od dziecka zyje na slasku, moja babcia wyjechala do niemiec jak sie juz urodzilem, bez tej ilosci kto obsadzi parafie?
Ci, którzy uwierzyli.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

CzarnyPoslaniec

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-28, 23:55

Andej pisze: 2022-05-28, 23:47
CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 23:39Ja jestem slazakiem, od dziecka zyje na slasku, moja babcia wyjechala do niemiec jak sie juz urodzilem, bez tej ilosci kto obsadzi parafie?
Ci, którzy uwierzyli.
Jest ich za malo, co zrobisz? nie bedzie mial kto odprawiac mszy

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: Dezerter » 2022-05-29, 00:09

Kościół jest Powszechny - ilość powołań globalna wcale nie maleje, ilość katolików ciągle wzrasta. Przez wieki to Europejczycy jeździli na misję, czas na rewanż, więc teraz Afrykańczycy i Azjaci mogą jeździć do nas. Ja z tym nie mam problemów
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: Hildegarda » 2022-05-29, 06:23

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 23:11 A jak chcesz wchodzic w dyskujse, to powiedz mi czym troluje? o co Ci chodzi z ta PRAWDA?
Chodzi o to, że Twoje posty gdzieniegdzie bardziej przypominają jakieś żale, antyklerykalizm, ogólną niechęć do KK i sprawiają wrażenie bardzo emocjonalnych. Ateista też powinien trzymać poziom, mieć otwarty umysł, żeby być potrakotwanym poważnie. Pisanie, że księżmi zostają tylko osoby z wioch (rozumiem, że w Twojej ocenie proste, niedouczone), po to by nie sprawiać przykrości rodzinie, jest takie hmmm trochę niepoważne ;)

CzarnyPoslaniec

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-29, 09:09

Hildegarda pisze: 2022-05-29, 06:23
CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 23:11 A jak chcesz wchodzic w dyskujse, to powiedz mi czym troluje? o co Ci chodzi z ta PRAWDA?
Chodzi o to, że Twoje posty gdzieniegdzie bardziej przypominają jakieś żale, antyklerykalizm, ogólną niechęć do KK i sprawiają wrażenie bardzo emocjonalnych. Ateista też powinien trzymać poziom, mieć otwarty umysł, żeby być potrakotwanym poważnie. Pisanie, że księżmi zostają tylko osoby z wioch (rozumiem, że w Twojej ocenie proste, niedouczone), po to by nie sprawiać przykrości rodzinie, jest takie hmmm trochę niepoważne ;)
Do zarzutów mogę się odnieść tylko przy ich wskazaniu, te na górze są ogólnikowe i właśnie tak jak mi zarzucono emocjonalne. Jeden, który został wskazany dotyczący powołań. Ok może nie chodziło o tylko z wioch ale w przeważającej większości z wioch. Pisząc wiocha nie odnoszę się do tego terminu pejoratywnie, gdyż np moja wiocha jest bardzo rozwiniętym miejscem, choć teraz rozumiem, że może nie wszędzie tak jest i niektórych to obraza. Swoją drogą czy kk udostępnia statystyki powołań ze względu na dane miasto/wieś lub chociażby województwa?

Dodano po 3 minutach 7 sekundach:
Dezerter pisze: 2022-05-29, 00:09 Kościół jest Powszechny - ilość powołań globalna wcale nie maleje, ilość katolików ciągle wzrasta. Przez wieki to Europejczycy jeździli na misję, czas na rewanż, więc teraz Afrykańczycy i Azjaci mogą jeździć do nas. Ja z tym nie mam problemów
Jeśli chodzi o dawne misje Europejczyków to trochę zajęło stwierdzenie czy czarni/indianie mieli duszę ale to osobny temat. Co do jakości powołań z krajów trzeciego świata to stawiam tezę, że głównie chodzi o łatwa ucieczkę z nich po lepsze życie w krajach zachodu (nas też tu wliczam)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: Andej » 2022-05-29, 09:58

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 23:55 Jest ich za malo, co zrobisz? nie bedzie mial kto odprawiac mszy
Ciebie namawiam i będę namawiał, aby modlił się nowe powołania. Szczególnie tam, gdzie jest ich mało.
I sam modlić się będę, aby postawa którą reprezentujesz zachęcała innych do wejścia na drogę życia konsekrowanego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: Dezerter » 2022-05-29, 11:44

Kolejny raz się mylisz Czarny Posłańcu i wykazujesz brakiem wiedzy w temacie na jaki się wypowiadasz- trudno kogoś takiego traktowac poważnie
Krzysztof Pawlina wykazuje, że wieś polska nie jest już głównym źródłem
powołań kapłańskich, lecz szeroko pojęte środowisko miejskie:
w 2000 r. ze
wsi wywodziło się jedynie 39,1% kandydatów na księży, zaś z miast – 60,8%,

w tym z miast do 10 tys. mieszkańców – 8%; między 10–20 tys. – 10,8%;
z miast 20–50 tys. – 13,3%; z miast 50–100 tys. – 9,9%; z miast powyżej 100
tys. – 17,8%; brak danych – 1%. Łącznie z małych miast i miasteczek, nieprzekraczających 20 tys. mieszkańców, pochodziło wtedy 18,8% powołań, z nieco
150 Ibidem, ss. 59–60.
POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE... 91
większych lub średnich (od 20 do 100 tys.) – 22,2%, a z dużych (powyżej 100
tys.) – 17,8% ogółu badanych kandydatów na księży151.
Ostatnio zmieniony 2022-05-29, 11:45 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: SynJana » 2022-05-29, 12:41

Czyli powołania rozkładają się +/- analogicznie do zamieszkania. Tak jakby miejsce zamieszkania miało znikomy wpływ na powołanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: sądzony » 2022-05-29, 12:47

Więc średnie, duże i wielkie miasta łącznie przewyższają wieś.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: Hildegarda » 2022-05-30, 05:48

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-29, 09:12 Do zarzutów mogę się odnieść tylko przy ich wskazaniu, te na górze są ogólnikowe i właśnie tak jak mi zarzucono emocjonalne. Jeden, który został wskazany dotyczący powołań. Ok może nie chodziło o tylko z wioch ale w przeważającej większości z wioch. Pisząc wiocha nie odnoszę się do tego terminu pejoratywnie, gdyż np moja wiocha jest bardzo rozwiniętym miejscem, choć teraz rozumiem, że może nie wszędzie tak jest i niektórych to obraza. Swoją drogą czy kk udostępnia statystyki powołań ze względu na dane miasto/wieś lub chociażby województwa?
Teraz dotyczytałam, że chyba odniosłeś ten post do homoseksualistów z wiosek wybierających kapłaństwo, żeby nie robić przykrości rodzinie? O to Ci chodziło? Bo napisałeś tak niezrozumiale, jakby odnosiło się to do wszystkich księży ze wsi, którzy wybierają kapłaństwo z powodów rodzinnych.
Nawet jeśli odniosłeś to do samych homoseksualistów, to taki argument nie ma sensu w dzisiejszych czasach, gdzie bez problemu można wyjechać do miasta lub zagranicę i żyć na luzie. Seminarium, to też są jakieś wyrzeczenia, ograniczenia.

Chyba przez to, że sam nie rozumiesz czym jest wiara, próbujesz takie decyzje sobie tłumaczyć czysto rozumowo i nie chcesz przyjąć do wiadomości, że ktoś autentycznie może być osobą świadomie wierzącą. I nie mówię tego, żeby jakoś walczyć w obronie KK i księży, sama nie jestem praktykującą katoliczką, a na mojej parafii ksiądz też narobił syfu, o czym nawet tutaj wspominałam. Uważam, że księżom powinno się patrzeć na ręce, a kary dla tych, którzy demoralizują innych powinny być znacznie bardziej surowe niż obecnie to wygląda. Jednak nie można też uogólniać i mówić, że to dotyczy wszystkich księży, albo że każda taka osoba kieruje się jakimiś nieczystymi intencjami przy wyborze takiej drogi. Sama patrzę na wszystkie kościoły chrześcijańskie jako na całość i uważam, że w każdym kościele są ludzie i ludziska, zarówno wśród księży/pastorów, jak i wśród zwykłych chrześcijan. Są ludzie bardziej uduchowieni, posiadający mocny kręgosłup moralny i ogólną mądrość życiową, a są też ludzie mocno pod tym kątem ograniczeni, albo wręcz kierujący się w stronę zła, bo oczywiście taka droga też jest możliwa. Pomieszkaj z jakimiś zakonnikami (np. w klasztorze zamkniętym), poznaj to życie od wewnątrz, a sam się przekonasz, że oceniasz bardzo powierzchownie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-30, 06:16

Wiara bierze sie ze słuchania. Był sobie szwedzki zespoł blackmetalowy bodajże Malach by jeszcze bardziej bluźnić Bogu Żywemu i Prawdziwemu uznali że będą studiować katolicyzm by jeszcze wieksze bluźnierstwa robić. He he ... Juz nie bluźnią .
Jesli mowisz ze nie masz wiary... He he . I pIszesz o tym publicznie. Hmmm On to przeczytał. :) Mozesz byc pewien .

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: konserwa » 2022-05-30, 07:52

Jesli chodzi o ateistow, to bardzo duzo czasu zajmuje im stwierdzenie, iz ludzie wierzac maja prawo do wierzenia, nawet jesli sa profesorami i nawet jesli sa noblistami.

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Brak daru wiary, czy mam udawać i kłamać, że wierzę?

Post autor: SynJana » 2022-05-30, 09:05

@konserwa
Jesli chodzi o wierzących, to bardzo duzo czasu zajmuje im stwierdzenie, iz ludzie niewierzący maja prawo do niewierzenia, nawet jesli sa nieukami i nawet jesli nie zdali do kolejnej klasy.

A tak serio. Nie lubię jak ktoś wrzuca mnie do jednego wora z kimś, kto ma poglądy takie, jak napisałaś.
Jak dla mnie nie ma znaczenia, czy jakis noblista wierzy, czy też nie. Może do momentu w którym jakiś wierzący zaczyna używać jego nazwiska do tego aby pokazywać, że mądrzy ludzie też wierzą w Boga. No wierzą, ale nie odpowiada to na pytanie, czemu wierzą i czy ich wiara jest racjonalna tak, jak powód dla którego dostali nobla.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”