Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
CzarnyPoslaniec

Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-28, 22:43

Napisze w imieniu kolezanki:

Dziewczyna ma nieslubne dziecko, ojciec dziecka polowe czasu spedza w domu, reszte gdzies sie wloczy. Dziewczyna bardzo pragnie slubu koscielnego. On jednak go nie chce. Dziewczyna nie chce zyc w grzechu z tym chlopakiem ale dla dobra dziecka wciaz jest z nim, bojac sie, ze znajdzie inaczej inna kobiete, ktora by go zaspokojala fizycznie. Wtedy naturalnie porzucil by ja i syna. Dodatkowo potrzebne jest jej wsparcie finansowane, ktorego on udziela.

Dziewczyna bardzo chcialaby ochrzcic syna... Ksiadz stawia warunek -> wpierw slub, potem chrzciny...

Co sadzicie o tej sytuacji?

Dodam, ze sytuacja jest juz rozwiazana, chrztu udzielil ksiadz z parafii obok bezporblemowo (jeszcze piatke przybil B-) ) Pisze generalnie by poznac wasza opinie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: Andej » 2022-05-28, 22:45

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:43...
Jaki jest sens ślubu, gdy nie gwarantuje wychowania dziecka w wierze? Dla papierka?
Wydaje mi się, że oboje są niewierzącymi. Tylko jedno z nich nie potrafi stanąć w prawdzie i przyznać się do tego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

magdeleniusia
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 2 times

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: magdeleniusia » 2022-05-28, 22:47

Bardzo dobrze, że ksiądz ochrzcił, przecież dziecko jest niczemu niewinne i chrzest nie powinien być zależny od zachowania osób trzecich.

CzarnyPoslaniec

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-28, 22:48

Andej pisze: 2022-05-28, 22:45
CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:43...
Jaki jest sens ślubu, gdy nie gwarantuje wychowania dziecka w wierze? Dla papierka?
Wydaje mi się, że oboje są niewierzącymi. Tylko jedno z nich nie potrafi stanąć w prawdzie i przyznać się do tego.
Myslisz, ze powinienem jej to powiedziec?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: Albertus » 2022-05-28, 22:51

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:43 Napisze w imieniu kolezanki:

Dziewczyna ma nieslubne dziecko, ojciec dziecka polowe czasu spedza w domu, reszte gdzies sie wloczy. Dziewczyna bardzo pragnie slubu koscielnego. On jednak go nie chce. Dziewczyna nie chce zyc w grzechu z tym chlopakiem ale dla dobra dziecka wciaz jest z nim, bojac sie, ze znajdzie inaczej inna kobiete, ktora by go zaspokojala fizycznie. Wtedy naturalnie porzucil by ja i syna. Dodatkowo potrzebne jest jej wsparcie finansowane, ktorego on udziela.

Dziewczyna bardzo chcialaby ochrzcic syna... Ksiadz stawia warunek -> wpierw slub, potem chrzciny...

Co sadzicie o tej sytuacji?

Dodam, ze sytuacja jest juz rozwiazana, chrztu udzielil ksiadz z parafii obok bezporblemowo (jeszcze piatke przybil B-) ) Pisze generalnie by poznac wasza opinie.
No niestety trafiła na ateistę.I chyba nieprzypadkowo.
Ostatnio zmieniony 2022-05-28, 22:52 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

magdeleniusia
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 2 times

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: magdeleniusia » 2022-05-28, 23:08

Albertus pisze: 2022-05-28, 22:51
CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:43 Napisze w imieniu kolezanki:

Dziewczyna ma nieslubne dziecko, ojciec dziecka polowe czasu spedza w domu, reszte gdzies sie wloczy. Dziewczyna bardzo pragnie slubu koscielnego. On jednak go nie chce. Dziewczyna nie chce zyc w grzechu z tym chlopakiem ale dla dobra dziecka wciaz jest z nim, bojac sie, ze znajdzie inaczej inna kobiete, ktora by go zaspokojala fizycznie. Wtedy naturalnie porzucil by ja i syna. Dodatkowo potrzebne jest jej wsparcie finansowane, ktorego on udziela.

Dziewczyna bardzo chcialaby ochrzcic syna... Ksiadz stawia warunek -> wpierw slub, potem chrzciny...

Co sadzicie o tej sytuacji?

Dodam, ze sytuacja jest juz rozwiazana, chrztu udzielil ksiadz z parafii obok bezporblemowo (jeszcze piatke przybil B-) ) Pisze generalnie by poznac wasza opinie.
No niestety trafiła na ateistę.I chyba nieprzypadkowo.
Oczywiście że nieprzypadkowo, powinna go nawrócić czym prędzej

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: Andej » 2022-05-28, 23:15

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:48 Myslisz, ze powinienem jej to powiedziec?
Czy to coś da? Raczej spytaj: Co jest najważniejsze? I niech sama sobie odpowie. Niech podejmie decyzję. Świadoma i z przekonaniem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

CzarnyPoslaniec

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-28, 23:22

Andej pisze: 2022-05-28, 23:15
CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:48 Myslisz, ze powinienem jej to powiedziec?
Czy to coś da? Raczej spytaj: Co jest najważniejsze? I niech sama sobie odpowie. Niech podejmie decyzję. Świadoma i z przekonaniem.
Ale co, mowisz, ze mam do niej zadzwonic i spytac sie jej "co jest dla Ciebie najwazniejsze?"

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: Albertus » 2022-05-28, 23:22

magdeleniusia pisze: 2022-05-28, 23:08
Albertus pisze: 2022-05-28, 22:51
CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:43 Napisze w imieniu kolezanki:

Dziewczyna ma nieslubne dziecko, ojciec dziecka polowe czasu spedza w domu, reszte gdzies sie wloczy. Dziewczyna bardzo pragnie slubu koscielnego. On jednak go nie chce. Dziewczyna nie chce zyc w grzechu z tym chlopakiem ale dla dobra dziecka wciaz jest z nim, bojac sie, ze znajdzie inaczej inna kobiete, ktora by go zaspokojala fizycznie. Wtedy naturalnie porzucil by ja i syna. Dodatkowo potrzebne jest jej wsparcie finansowane, ktorego on udziela.

Dziewczyna bardzo chcialaby ochrzcic syna... Ksiadz stawia warunek -> wpierw slub, potem chrzciny...

Co sadzicie o tej sytuacji?

Dodam, ze sytuacja jest juz rozwiazana, chrztu udzielil ksiadz z parafii obok bezporblemowo (jeszcze piatke przybil B-) ) Pisze generalnie by poznac wasza opinie.
No niestety trafiła na ateistę.I chyba nieprzypadkowo.
Oczywiście że nieprzypadkowo, powinna go nawrócić czym prędzej
Trafiła na ateistę nie przypadkowo bo najwyraźniej nie stanowiło dla niej problemu współżycie przed ślubem i ma z ateistą dziecko.

Dziecko nie jest co prawda niczemu winne ale czy rodzice są wierzący?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: Andej » 2022-05-28, 23:33

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 23:22Ale co, mowisz, ze mam do niej zadzwonic i spytac sie jej "co jest dla Ciebie najwazniejsze?"
Wyślij pocztówkę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: konserwa » 2022-05-29, 16:06

Przestancie. Wszyscy zabrnelisce za daleko.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13757
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Chrzciny bez slubu z Happy Endem?

Post autor: sądzony » 2022-05-29, 22:09

Obydwoje księża mieli dobre intencje i wierzę, że Wola Boża została wypełniona.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ