Świat jako symulacja komputerowa - nowa religia?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Świat jako symulacja komputerowa - nowa religia?

Post autor: Andej » 2022-05-30, 15:48

Piszę do publicznej wiadomości. To, co mi się nasuwa po przeczytaniu jakichś treści w jakimś wątku.

Wybacz, ale nie żądałem odpowiedzi od Ciebie. Ani od nikogo innego. Dyskusja na forach internetowych ma to do siebie, jak mniemam, że każdy może się włączyć w dowolnym momencie w dowolną rozmowę. Może też się wyłączyć. Może kogoś usilnie do czegoś przekonywać. Albo tylko, tak jak ja to czynię, wyrażać swoje opinie, zdanie.

To nie jest szkoła. Nikogo nie wzywam do tablicy. Nie przekonuję. Ani nie mam zamiaru przekonywać.

I jeszcze jedno. Dla mnie ważne. Nie polemizuję z osobami, ale z poglądami. Szanuję rozmówców, ale to nie oni są tematem dyskusji. A każdy temat dyskusji staram się usilnie oddzielać od człowieka. Nie chcę, aby czyjeś poglądy rzutowały na to, jak kogoś postrzegam, jak też bronię się przed tym, aby nastawienie psychiczne do osoby nie rzutowało na treść polemiki. Ani czyjeś poglądy nie wpływały to, jak kogoś widzę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Świat jako symulacja komputerowa - nowa religia?

Post autor: konserwa » 2022-06-06, 14:01

Podawanie pseudonaukowych majaczen jako faktow naukowych to typowe dla ateistow. niektorzy sie w to wpisuja z powodu braku wiedzy i konkretnych argumentow.

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Świat jako symulacja komputerowa - nowa religia?

Post autor: SynJana » 2022-06-06, 16:18

I wice wersja :)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Świat jako symulacja komputerowa - nowa religia?

Post autor: konserwa » 2022-06-06, 16:46

Chodzi o fakt calego systemu wartosci, czy o jakies pojedyncze przypadki w tym vice versa?

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Świat jako symulacja komputerowa - nowa religia?

Post autor: SynJana » 2022-06-07, 07:40

O to

Podawanie pseudonaukowych majaczen jako faktow naukowych to typowe dla ateistow. niektorzy sie w to wpisuja z powodu braku wiedzy i konkretnych argumentow.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3053
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Świat jako symulacja komputerowa - nowa religia?

Post autor: konserwa » 2022-06-07, 09:04

Mozena by tak to ujac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”