Ulga w cierpieniu człowieka - eutanazja

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ulga w cierpieniu człowieka - eutanazja

Post autor: Andej » 2022-07-25, 21:35

A mi się wydaje, że to depresja. Permanentna. I brak wiary w siebie. Idealizowanie.
Ale masz wiarę, która powstrzymuje od złego. To już dużo.
Na tym forum jest parę osób, które też budowały mury wokół siebie. I wokół widziały tylko mur. A potem działo się coś, co zmieniało życie. Wbrew nadziei. Nie wiem, czy szukali wyjścia. Czy starali się burzyć mury. Na pewno chcieli.
Nie wiem dlaczego mówią, że nadzieja umiera ostatnia, skoro życie w poczuciu beznadziei jest beznadziejne. Tonący chwyta brzytwy. Wydaje mi się, że jest to postępowanie racjonalne. Trzeba próbować. Łatwo jest to radzić, gdy niemoc ogarnia po prostu się nie da zrobić kroku.

Czujesz się najsłabszym. Wydaje mi się, że masz wiedzę. Jesteś inteligentny. Zapewne czytałeś o czarowniku Oz. To historia o wielu z nas. O braku wiary w nas samych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ulga w cierpieniu człowieka - eutanazja

Post autor: sądzony » 2022-07-25, 21:59

adampiotr pisze: 2022-07-25, 21:10 piszę o bólu samotności. Czuje sie najsłabszą jednostką nawet tutaj na forum. Ludzie sprawdzają mnie, weryfikują, nawet się odgryźc nie potrafie :).....Trochę czuje taki ból samotności nawet jak jestem wśród ludzi.

ktoś pomyśli, ze to jest depresja, ale to nie jest depresja od razu zaznaczam. Mam dodatkowo jeszcze inne swoje problemy zdrowotne, ale ja staram się zachować anonimowśc w sieci i nie opowiadać o tym tutaj za bardzo. Wiesz ze nie było, bo zaraz się zacznie odliczanie kto ma gorzej, pewnie chcesz w ten sposób mnie pocieszyć. Az tak otwarty nie jestem jak Ty :).

Niestety jedynie co mnie trzyma to wiara, rodzina nie mam na myśli żony, bo tutaj nigdy nie doznam tego.
Nie wiem czy jestem w stanie Cię pocieszyć.
Sam za wszystko co "mam" (rodzinę, szczęście, radość, dystans, optymizm, zdrowie) dziękuję Bogu.
Na nic nie zasłużyłem, to łaska, którą mnie obdarzył.
Wszystko co potrafię to iść w grzech lub oddać się Jemu w "niewolę".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulga w cierpieniu człowieka - eutanazja

Post autor: Nenderen » 2022-10-28, 19:20

adampiotr pisze: 2022-07-25, 21:10 piszę o bólu samotności. Czuje sie najsłabszą jednostką nawet tutaj na forum. Ludzie sprawdzają mnie, weryfikują, nawet się odgryźc nie potrafie :).....Trochę czuje taki ból samotności nawet jak jestem wśród ludzi.
Przykro mi, że wcześniej nie zauważałem tego posta podobnie jak tego, że czujesz samotność, bo gdybym wiedział próbowałbym przekazać słowo wsparcia. :-h Chciałbym żebyś był szczęśliwy. O:-) Jeżeli to Cię pocieszy rzeknę że umiejąc się przyznać do słabości lub uważania że tak się postrzegasz wykazujesz się większym dystansem do siebie niż niejeden stereotypowy samiec alfa. Z tym sprawdzaniem i weryfikowaniem może nie jest tak źle jak się martwisz - niektórzy nie tyle sprawdzają ludzi co raczej zasadność ich argumentów w dyskusji. Ale może miała na tym forum jakaś sytuacja o której nie wiem i zraniono Twoje uczucia.
Piszesz, że nie potrafisz się odgryźć? A więc jesteś życzliwy i wspaniałomyślny co jest warte docenienia
Ostatnio zmieniony 2022-10-28, 19:32 przez Nenderen, łącznie zmieniany 4 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ulga w cierpieniu człowieka - eutanazja

Post autor: Drwal » 2022-10-28, 20:48

Eutanazja jest grzechem i nigdy nie jest dobry moment na nią. Tylko Bóg decyduje o końcu naszego życia na ziemi. Nie jest to nasza decyzja Bóg daje życie i zabiera , nie my.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”