Katolicy i związki

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
wXlfX

Re: Katolicy i związki

Post autor: wXlfX » 2022-06-28, 23:16

SynJana pisze: 2022-06-27, 08:36 Nie wiem, czy pielgrzymki to najlepsze miejsce na znalezienie partnera, ale z tego, co słyszałem opowiadania jest to dobre miejsce, aby zwyczajnie zaliczyć i zapomnieć (słyszałem to od chłopaków i od dziewczyn).
Najciemniej pod latarnią. xd Tak samo jak te słynne światowe dni młodzieży 2016 w Polsce co je ktoś wtedy ciekawie nazwał, że to festiwal seksu i narkotyków.

Awatar użytkownika
majka77
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 5 wrz 2021
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: majka77 » 2022-06-29, 00:11

Ja modlę się w intencji mojej córki aby Bóg postawił na jej drodze dobrego i uczciwego mężczyznę,takiego który pokocha ją i jej dwoje dzieci.
Jezu podaj mi rękę

wXlfX

Re: Katolicy i związki

Post autor: wXlfX » 2022-06-29, 00:40

A co z ojcem tych dwojga dzieci?

Awatar użytkownika
majka77
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 5 wrz 2021
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: majka77 » 2022-06-29, 00:42

Rozstali się.
Jezu podaj mi rękę

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolicy i związki

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-29, 09:12

wXlfX pisze: 2022-06-28, 23:16
SynJana pisze: 2022-06-27, 08:36 Nie wiem, czy pielgrzymki to najlepsze miejsce na znalezienie partnera, ale z tego, co słyszałem opowiadania jest to dobre miejsce, aby zwyczajnie zaliczyć i zapomnieć (słyszałem to od chłopaków i od dziewczyn).
Najciemniej pod latarnią. xd Tak samo jak te słynne światowe dni młodzieży 2016 w Polsce co je ktoś wtedy ciekawie nazwał, że to festiwal seksu i narkotyków.
Tak, są tacy, którzy zawsze podobne rzeczy wygadują.

wXlfX

Re: Katolicy i związki

Post autor: wXlfX » 2022-06-29, 09:18

majka77 pisze: 2022-06-29, 00:42 Rozstali się.
Zawsze mnie zastanawia czemu ludzie się rozstają mając dzieci. Powinni ze sobą być choćby tylko ze względu na nie. Dziecko pozbawione jednego z rodziców potem w dorosłym życiu ma poważne problemy.
Zresztą ks. Glas mawiał, że poranienia w rodzinie (choćby porzucenie przez ojca) są najgorsze i przez nie taki człowiek będzie miał też poważne problemy duchowe.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: sądzony » 2022-06-29, 09:23

wXlfX pisze: 2022-06-29, 09:18 Zawsze mnie zastanawia czemu ludzie się rozstają mając dzieci. Powinni ze sobą być choćby tylko ze względu na nie. Dziecko pozbawione jednego z rodziców potem w dorosłym życiu ma poważne problemy.
Zresztą ks. Glas mawiał, że poranienia w rodzinie (choćby porzucenie przez ojca) są najgorsze i przez nie taki człowiek będzie miał też poważne problemy duchowe.
No nie zawsze powinni się nie rozstawać. Bywa, że opuszczenie wyrządza mniej szkód od tkwienia w skrajnie patologicznej sytuacji.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Hildegarda » 2022-06-29, 09:31

sądzony pisze: 2022-06-29, 09:23 No nie zawsze powinni się nie rozstawać. Bywa, że opuszczenie wyrządza mniej szkód od tkwienia w skrajnie patologicznej sytuacji.
Dokładnie tak. Czasami ludzie rozstają się z powodu swojego egoizmu, bo np. zauroczą się kimś innym i nie kieruja się tutaj dobrem rodzinnym, ale są też sytuacje patologiczne, toksyczne, gdzie rozejście się będzie lepsze dla dzieci. Nikt mi nie powie, że lepiej mieszkać np. z ojcem alkoholikiem, który robi zadymy w domu itp., niż mieszkać bez takiego ojca i wychowywać się w spokojnej atmosferze.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Andej » 2022-06-29, 09:49

Hildegarda pisze: 2022-06-29, 09:31 Nikt mi nie powie,
Rzeczywiście. Nikt nie powie. Ale napisać może. I to każdy. Bo nie ma takich ograniczeń w regulaminie Forum.

Zatem nie powiem, ale napiszę. Każda sytuacja powinna być rozpatrywana indywidualnie. Przed dokonaniem oceny należy wysłuchać obu stron i przeanalizować fakty. Podejmowanie decyzji na podstawie solidarności płciowej jest błędem.
Przed rozstaniem należy próbować leczyć sytuacje, walczyć o rodzinę.

Choć w pewnej sytuacji osoby mi bliskiej poparłem rozstania. Uznałem, ze notoryczne zdradzanie i to na oczach dzieci oraz wyjazd do Niemiec aby prostytucją zarobić kasę wpływał szkodliwie na dzieci. Niszczenie mienia w atakach wściekłości (np. rozbicie, w czasie jazdy, nogami przedniej szyby w aucie, gdy mąż nie chciał pojechać, tam, gdzie mu kazała). A także awanturnictwo, szczególnie wobec męża i jego krewnych (do których się zaliczam). Ale być może, stosunek tej osoby do mnie wpłynął na moje zdanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-07-02, 14:30

Posty nie na temat przeniesione tutaj :viewtopic.php?t=10079&start=15
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 577
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 168 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Lwica » 2022-10-26, 20:35

Nenderen pisze: 2022-05-30, 19:26 Znaczenie wyglądu przy doborze partnera nie jest uniwersalną zasadą. Jakaś para może nawiązać kontakt mejlowy, zakochać się w sobie w oparciu o wymienione słowa i dopiero potem poznać wygląd drugiej strony poprzez wymianę zdjęć.
Dla mnie to możliwe, ale bardzo trudne. Sama się zarejestrowałam na darmowym portalu randkowym (trochę dla picu na początku, z ciekawości, ale nie ukrywam, ze teraz sobie podpatruję ludzi). Z kilkoma facetami dobrze mi się rozmawiało, ale zdjęcie nie oddaje głosu, sposobu patrzenia, reakcji, zapachu, zachowania, no nic nie oddaje.
A poza tym, nawet miałam tak już dwa razy, ze przez neta rozmawiałam z niemal rumieńcami na twarzy. A jeszcze jednego znałam z widzenia,gadaliśmy do niemal 3 nad ranem, miał podobne zainteresowania, przystojny, no po prostu niemal ideał. Ale na żywo? Klapa totalna, spotkaliśmy się i jak inny człowiek, ja tez czułam się inaczej. Dlatego to wszystko ostudziło moje ekscytacje, ze kogoś poznam przez neta. Aczkolwiek znam aż trzy małżeństwa, które właśnie tak się poznały, jedni przez portal, dwa inne przez forum hobbystyczne B-)

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Nenderen » 2022-10-26, 21:32

Nooo, jak do trzeciej nad ranem czyli godziny creepypasty i horroru to nic dziwnego że nie wypaliło ;) czy rzekoma klapa polegała na jakichś wadach moralnych czy czymś mniej strasznym? Może w dniu spotkania trafił Wam się gorszy dzień? W sumie skoro potrafiliście się sobą zafascynować na internetach, może jednak był pewien potencjał zbudowania fajnego związku?
Może to nadmierny optymizm z mojej strony a może nie. Jakkolwiek by nie było postuj dalej bo fajnie się z Tobą forumuje.
Jesteś wiosną tutejszej netosfery :D
Ostatnio zmieniony 2022-10-26, 21:39 przez Nenderen, łącznie zmieniany 7 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 577
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 168 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Lwica » 2022-10-26, 22:12

Dziękuję ;) Wiosną to prawdopodobnie jestem, ale jako typ urody :-B

A wiesz co, po prostu klapa ze względu na to, co miałam napisać powyżej, ale zapomniałam :) Czyli najnormalniej w świecie nie "kliknęło". Zero chemii. Pan ładny (ale jak pisałam - widziałam go wcześniej), ale tak po prostu patrzyłam się na niego na zasadzie "ładny obrazek", a beznamiętnie, ze tak się wyrażę. Co mnie lekko zdołowało bo naprawdę nam się ajnie gadało wcześniej. Ja tez jakoś nagle nie wiedziałam co mam powiedzieć, nie czułam się tez tak jakoś w jego centrum uwagi. Tez jest w tym trochę prawdy, ze miałam gorszy nawet nie dzień, a rok, no ale jednak byłam taka sama mentalnie, jak podczas rozmów przez ekran.

Natomiast, on tez trochę zachowywał się w taki sposób, który mnie odstrasza (najczęściej tak robią młodzi mężczyźni, z tego co zauważyłam). Czyli miałam wrażenie, ze wszystko sobie przygotował, jakiś żart ewentualny, opowiastki w rękawie, idealna gadka na zaimponowanie itd. Nie lubię czegoś takiego. W rezultacie dostaję kota w worku - gdzie kot spoko, ale lepiej bez tego worka. Wolę jak ktoś się speszy, ale będzie to wszystko naturalnie przeprowadzone, a nie na zasadzie schematu lub co gorsza: czegoś wydłubanego z internetów od "mądrych" głów, podrywaczy od siedmiu boleści.
Idę po to na spotkanie żeby zobaczyć jak będę się czuła w towarzystwie tej osoby i czy "kliknie" czy nie. A jeśli ktoś cuduje i odstawia scenki, to ja nie wiem jaka ta osoba jest.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Nenderen » 2022-10-27, 21:18

Akurat niedawno był bardzo na czasie polsatowski program o Dodzie szukającej partnera i zastanawiam się czy oglądałaś (ja fragmentarycznie) i który z kandydatów zostałby ewentualnie uznany przez Ciebie za ciekawego, bo słyszałem już różne opinie od znanych mi poza wirtualem kobiet.
Bynajmniej wzmianka o Dodzie nie jest ironią, to w gruncie rzeczy bardzo inteligentna i ambitna osoba tylko niestety na pewnym etapie zaczęła naśladownictwo stylu Britney spears (zresztą kiedyś się spotkały) i obnoszenie się erotyzmem.
No i obraźliwie wyraziła się o autorach Biblii, niestety. Szanuję prawo innych osób do niewiary ale formy jej wyrażania powinny być kulturalne.
Ostatnio zmieniony 2022-10-27, 21:24 przez Nenderen, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 577
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 168 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Lwica » 2022-10-27, 23:07

Ooooo, oglądam na YT z komentarzami, kilka randek widziałam, natomiast znam wszystkich kandydatów z odcinka podsumowującego :) Pytanie czy widzę tam jakiegoś kandydata dla mnie czy dla Dody?
Nie oglądam telewizji w ogóle od stu lat, natomiast na YT włączyłam raz z ciekawości i obejrzę na pewno do końca. Właśnie Doda zyskała w moich oczach w tym programie, szczególnie jak rozmawiała z Panem Leszkiem - psychologiem. Wcześniej nie zwracałam na nią uwagi, ogólnie prowokacje osób sławnych nie są czymś nowym, zawsze była dla mnie zbyt na siłę "JAKAŚ". W tym momencie widzę ją jako bardziej ciekawą osobę, z którą chętnie bym nawiązała kontakt koleżeński, powygłupiała się, poćwiczyła. Ale właśnie piszę o Dorocie, a nie Dodzie - tej przed kamerami,mimo ze ona uważa, ze Doda powstała z wielu części Doroty, ale dla mnie jest zbyt przytłaczająca jako Doda. Za dużo tyc osobowości.
Co do mężczyzn:
Ten od koni przypomina mi trochę faceta, który aktualnie wpadł mi w oko (nie jest tak opalony :D ), ale nie wiem czy taki w sumie jest bo znam go tylko z widzenia :) Natomiast ten z programu dla mnie byłby trochę zbyt spokojny.
Kompletnie odpada ten, gdzie Doda rozprawiała o jelitach przy jedzeniu :D randka z basenu tez nie, facet ze Stanów kompletnie nie to, ale pogadać bez romansów - chętnie. Golfista jakiś znudzony i w ogóle nie mój typ. Niemiec jest uroczy ale nie lubię takich umięśnionych, sama ćwiczę ale również lubię delikatny, ładny zarys mięśni, tym bardziej u kobiet, a nie bardziej napakowane ciało. Był jeszcze taki młody, co ciągle gadał :D Ogólne ok, ale to właśnie taki przykład, gdzie widać, ze on trochę prezentuje siebie jak przedmiot na Allegro i jakby mało go obchodziła ta druga osoba. Ginekolog - odrobinę dzieciak, zgadzam się z Dodą. Sympatyczny ale na kolegę. Ten od koszykówki, kompletnie nie moja bajka. Gość, który był w więzieniu - dla mnie trochę mówi takie rzeczy, które ona by chciała usłyszeć, nie ufałabym mu. O rany i jeszcze ten, który miał "przyzwoitkę" - również nie przypadł mi do gustu, ale tez mało co mówił. Moment! On nie lubił kotów! Odpada.
Oczywiście... Oni są pokazani w wielkim skrócie, na szybko, każdy na pewno chciał zabłysnąć, jeszcze kamery i tak dalej, ciężko ocenić czy oni pokazali swoje prawdziwe JA.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”