Katolicy i związki

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: adampiotr » 2022-06-25, 14:26

A ja wróce jeszcze do wątku głownego w sensie o ten wygląd chodzi i cechy. Czyli wygląd nie jest istotny to dlaczego zawsze wysocy zawsze znajdą dziewczyny ?? Mam na mysli ,ze zawsze ktoś ma jakieś ale do wzrostu szczególnie widzę to na randkach online.

Poza tym oprocz wyglądu co jeszcze ważne dla dziewczyny ?? W sensie wygląd jakby co odrzucam :)

Zawsze mnie zastanawiało dlaczego tyle jest singli, ze nie chcą się żenić i czekają az 30 lat skonczą. Ja nigdy nie byłem związku i chyba się nie doczekam, bo nie wiem dlaczego się dziewczynom nie podobam. Ale ,ze inni z kolei nie szukają żony hmm to mnie zastanawia
Ostatnio zmieniony 2022-06-25, 14:31 przez adampiotr, łącznie zmieniany 5 razy.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Andy72 » 2022-06-25, 14:37

Wzrost jest wprawdzie ważniejszy niż dla kobiet niż tzw 'męska uroda", ale nie najważniejszy, ja mam dość dobry wzrost, z duzym wzrostem kobietom podobają się na pierwszy rzut oka, ale kobiety badają czy się nadaje na opiekuna.
Tak samo "nawijka" może przez chwile bawić na imprezie, ale to też nie jest tak ważne.
Kobiety są po prostu pragmatyczne.
Jak kiedyś na twiterze pisał Korwin
Kobiety są (średnio!) mniej od mężczyzn inteligentne - ale chyba mądrzejsze (co widać np. po tym, że jeszcze nie widziano kobiety, która latałaby za facetem dlatego, że ma on ładne nogi). Z feministkami odwrotnie: są średnio inteligentniejsze od kobiet, ale beznadziejnie głupie!

Kobietom podobają się faceci radzący sobie w życiu a poza tym opiekuńczy
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Hildegarda » 2022-06-25, 14:47

adampiotr pisze: 2022-06-25, 14:26 Zawsze mnie zastanawiało dlaczego tyle jest singli, ze nie chcą się żenić i czekają az 30 lat skonczą. Ja nigdy nie byłem związku i chyba się nie doczekam, bo nie wiem dlaczego się dziewczynom nie podobam. Ale ,ze inni z kolei nie szukają żony hmm to mnie zastanawia
Mój brat ma 27 lat i póki co nie żeni się, bo aktualnie prowadzi życie hulaszcze i nie bardzo mu w głowie żeniaczka

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: adampiotr » 2022-06-25, 15:06

Hildegarda pisze: 2022-06-25, 14:47
adampiotr pisze: 2022-06-25, 14:26 Zawsze mnie zastanawiało dlaczego tyle jest singli, ze nie chcą się żenić i czekają az 30 lat skonczą. Ja nigdy nie byłem związku i chyba się nie doczekam, bo nie wiem dlaczego się dziewczynom nie podobam. Ale ,ze inni z kolei nie szukają żony hmm to mnie zastanawia
Mój brat ma 27 lat i póki co nie żeni się, bo aktualnie prowadzi życie hulaszcze i nie bardzo mu w głowie żeniaczka
Trochę mu się dziwie, ale mężczyznom łatwiej prowadzić takie życie singlowe mamy czas :)., ale pewnie kobietom się podoba :)
Ostatnio zmieniony 2022-06-25, 15:06 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Hildegarda » 2022-06-25, 15:12

adampiotr pisze: 2022-06-25, 15:06 ale pewnie kobietom się podoba :)
Niestety tak

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: adampiotr » 2022-06-25, 15:18

no właśnie najgorsze ,ze dziewczynom się podobają single, którzy niekoniecznie chcą się żenić

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Katolicy i związki

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-25, 15:43

adampiotr pisze: 2022-06-25, 14:26 A ja wróce jeszcze do wątku głownego w sensie o ten wygląd chodzi i cechy. Czyli wygląd nie jest istotny to dlaczego zawsze wysocy zawsze znajdą dziewczyny ?? Mam na mysli ,ze zawsze ktoś ma jakieś ale do wzrostu szczególnie widzę to na randkach online.
Wygoogluj sobie największych polskich uwodzicieli (np. Jerzego Kalibabkę, oszusta matrymonialnego, których oszukał przynajmniej kilkanaści kobiet uwodząc je i pozbawiając je pieniędzy).
adem z nich nie był specjalnie przystojny. Kobiety, które pragną miłości, ofiarne, dobre to nie te lalki, które lecą na wzrost, fyzurę, skórę i komórę. I brykę.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: lambda » 2022-06-25, 22:13

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-25, 15:43
adampiotr pisze: 2022-06-25, 14:26 A ja wróce jeszcze do wątku głownego w sensie o ten wygląd chodzi i cechy. Czyli wygląd nie jest istotny to dlaczego zawsze wysocy zawsze znajdą dziewczyny ?? Mam na mysli ,ze zawsze ktoś ma jakieś ale do wzrostu szczególnie widzę to na randkach online.
Wygoogluj sobie największych polskich uwodzicieli (np. Jerzego Kalibabkę, oszusta matrymonialnego, których oszukał przynajmniej kilkanaści kobiet uwodząc je i pozbawiając je pieniędzy).
adem z nich nie był specjalnie przystojny. Kobiety, które pragną miłości, ofiarne, dobre to nie te lalki, które lecą na wzrost, fyzurę, skórę i komórę. I brykę.
Ja np często widzę pary z dziecmi na ulicy gdzie mężczyzna jest przystojny a kobieta conajwyzej średnia z wyglądu. Mężczyźni wuedza że te lalki się na żony nie nadaja

wXlfX

Re: Katolicy i związki

Post autor: wXlfX » 2022-06-25, 23:20

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-25, 15:43
adampiotr pisze: 2022-06-25, 14:26 A ja wróce jeszcze do wątku głownego w sensie o ten wygląd chodzi i cechy. Czyli wygląd nie jest istotny to dlaczego zawsze wysocy zawsze znajdą dziewczyny ?? Mam na mysli ,ze zawsze ktoś ma jakieś ale do wzrostu szczególnie widzę to na randkach online.
Wygoogluj sobie największych polskich uwodzicieli (np. Jerzego Kalibabkę, oszusta matrymonialnego, których oszukał przynajmniej kilkanaści kobiet uwodząc je i pozbawiając je pieniędzy).
adem z nich nie był specjalnie przystojny. Kobiety, które pragną miłości, ofiarne, dobre to nie te lalki, które lecą na wzrost, fyzurę, skórę i komórę. I brykę.
No właśnie gość to robił w latach 80tych, mamy 2022 rok...
Kiedyś bycie ideałem to było bycie "normalnym", czyli nie pił, nie palił i miał jakąś robotę. To był pożądany przez kobiety facet bo nie było tindera i internetu opcji do wyboru kobiety miały mało, zazwyczaj tylko w okolicy.
Teraz kobieta może sobie przebierać w internecie facetów nawet z dalekiej zagranicy. Wybierze oczywiście najlepszą możliwą opcje. Więc nie będąc przystojny jest się dla kobiety tylko opcją jedną z wielu. Już nie liczy się spokojne życie. Kobiety poszukują wygodnego życia. Zazwyczaj większość wyjeżdża do dużych miast. Na jednej kato grupce na FB nawet była ankieta taka i wynika z niej, że większość kobiet katoliczek nie wyobraża sobie nawet być z facetem, który nie ma wyższego wykształcenia. xd
Ostatnio zmieniony 2022-06-25, 23:23 przez wXlfX, łącznie zmieniany 1 raz.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: adampiotr » 2022-06-26, 10:12

Tylko problem polega na tym, ze ja nie jestem ani przystojny ani za ładny. Dziewczyny szybko wyłapią u mnie wady. Wystarczy, ze coś im nie podoba eh. Więc wyglądem nie przyciągne. Na tinderze to juz w ogóle tam jest przechlapane. Z tym wyższym wykształceniem przesadziłeś. Wystarczy ,ze będziesz miał prace zupełnie wystarczy a czasem i bez pracy da się :)
Ale nie wiem czy by mi uwodziciele pomogli. Jakoś się ludzie wczesniej potrafili dobierać. Było znacznie łatwiej. Nie dawali bana bo teraz na tych portalach mozna zbanować kogoś. Dzisiaj są co raz większe wymagania. Nawet niepełnosprawni poszukują zdrowego partnera :)
Ostatnio zmieniony 2022-06-26, 10:15 przez adampiotr, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4445
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-06-26, 11:08

adampiotr pisze: 2022-06-26, 10:12 Tylko problem polega na tym, ze ja nie jestem ani przystojny ani za ładny. Dziewczyny szybko wyłapią u mnie wady.
A może tak Ci się tylko wydaje, że wyłapują. Wygląd wcale nie ma takiego znaczenia, jak się wielu osobom wydaje.
adampiotr pisze: 2022-06-25, 14:26 Poza tym oprocz wyglądu co jeszcze ważne dla dziewczyny ??
Trudno jednoznacznie stwierdzić, bo często jest tak, że ktoś ma jakieś upodobania, ale gdy się zakocha, to może ta osoba w ogóle nie spełniać tych kryteriów i one (kryteria) przestają mieć znaczenie. Ale na przykład:
Bycie kulturalnym (czyli np. nie pluj na chodnik, bo to jest straszne), poczucie humoru (niekoniecznie jakieś wyjątkowe, ale zeby mieć trochę dystans do samego siebie), empatia, dobrze mieć jakąś pasję, zainteresowania i nie wiem, co jeszcze, to raczej zależy od osoby. Nie ma chyba takich skrajnie uniwersalnych "kryteriów". Ale na pewno wygląd nie jest najważniejszym (no może znajdą się takie dziewczyny, dla których jest, ale takimi raczej nie warto się przejmować, skoro to by było dla nich ważniejsze od Ciebie).
Ostatnio zmieniony 2022-06-26, 11:09 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Katolicy i związki

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-26, 12:25

wXlfX pisze: 2022-06-25, 23:20.
Kiedyś bycie ideałem to było bycie "normalnym", czyli nie pił, nie palił i miał jakąś robotę. To był pożądany przez kobiety facet bo nie było tindera i internetu opcji do wyboru kobiety miały mało, zazwyczaj tylko w okolicy.
Teraz kobieta może sobie przebierać w internecie facetów nawet z dalekiej zagranicy. Wybierze oczywiście najlepszą możliwą opcje. Więc nie będąc przystojny jest się dla kobiety tylko opcją jedną z wielu. Już nie liczy się spokojne życie. Kobiety poszukują wygodnego życia. Zazwyczaj większość wyjeżdża do dużych miast. Na jednej kato grupce na FB nawet była ankieta taka i wynika z niej, że większość kobiet katoliczek nie wyobraża sobie nawet być z facetem, który nie ma wyższego wykształcenia. xd
Jak bym widział kobiety tak jak Ty, to unikałbym małżeństwa... :(

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: bei » 2022-06-26, 14:46

adampiotr pisze: 2022-06-25, 14:26 A ja wróce jeszcze do wątku głownego w sensie o ten wygląd chodzi i cechy. Czyli wygląd nie jest istotny to dlaczego zawsze wysocy zawsze znajdą dziewczyny ?? Mam na mysli ,ze zawsze ktoś ma jakieś ale do wzrostu szczególnie widzę to na randkach online.

Poza tym oprocz wyglądu co jeszcze ważne dla dziewczyny ?? W sensie wygląd jakby co odrzucam :)
Czyli wszyscy wysocy mają dziewczyny a niscy nie? Gdzie jest ta granica miedzy niskim a wysokim?
Dla dziewczyn ważne jest jak facet je traktuje, czy lubią razem spędzać czas, rozmawiać, czy mogą na sobie polegać.
Ja uważam, że facet powinien przejąć inicjatywę na początku zaproponować pierwsze spotkanie itd.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: adampiotr » 2022-06-26, 15:29

@miłośniczka Faustyny oczywiscie ja tez twierdze ze wyglad nie jest najważniejszy, ale jednak fizycznie cos nam się podoba u kogoś. A zainteresowania to prawda to jest ważne tutaj też warto poszukać dziewczyny. Tylko ,ze tutaj zawsze są zajęci, tak trafiam niestety.

@bei, ja jestem niskiego wzrostu jak na mężczyzne. Oczywiscie on nie jest najważniejszy. Powiedzmy chłopak o wzroście 164 i dziewczyna o wzroście 178 czy widujesz takie pary ?? Bo wtedy mozna powiedziec, ze wyglad nie jest istotny. Bynajmniej ja tak to rozumiem.
Ostatnio zmieniony 2022-06-26, 15:31 przez adampiotr, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Katolicy i związki

Post autor: Hildegarda » 2022-06-26, 16:22

adampiotr pisze: 2022-06-26, 10:12 Tylko problem polega na tym, ze ja nie jestem ani przystojny ani za ładny. Dziewczyny szybko wyłapią u mnie wady. Wystarczy, ze coś im nie podoba eh. Więc wyglądem nie przyciągne. Na tinderze to juz w ogóle tam jest przechlapane. Z tym wyższym wykształceniem przesadziłeś. Wystarczy ,ze będziesz miał prace zupełnie wystarczy a czasem i bez pracy da się :)
Ale nie wiem czy by mi uwodziciele pomogli. Jakoś się ludzie wczesniej potrafili dobierać. Było znacznie łatwiej. Nie dawali bana bo teraz na tych portalach mozna zbanować kogoś. Dzisiaj są co raz większe wymagania. Nawet niepełnosprawni poszukują zdrowego partnera :)
A poza portalami, tak w realnym życiu nie próbowałeś gdzieś szukać? Jak jesteś katolikiem, to może spróbuj się bardziej zaangażować w życie KK, jakieś pielgrzymki, grupy modlitewne, gdzie mogą być dziewczyny w Twoim wieku. Wydaje mi się, że najlepiej w takich miejscach szukać, zwłaszcza jeśli chciałbyś mieć dziewczynę o podobnych poglądach religijnych, bo dziś też z tym ciężko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”