Pierwsza praca

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: Viridiana » 2022-06-13, 11:25

SynJana pisze: 2022-06-08, 11:27 Nie myślałeś aby powiązać swoją pracę właśnie z tym?

W wielu branżach mógłbyś dostać płatny staż lub pozycję juniora jeśli masz sensowne portfolio.
Jeśli trafię na ofertę, która będzie pasować do tych umiejętności, to pewnie chętnie na nią odpowiem, natomiast też nie nastawiam się na to, że koniecznie muszę znaleźć pracę związaną z moimi pasjami z tego względu, że chodzi tylko o pracę na wakacje.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: SynJana » 2022-06-13, 16:14

Up2u. Ja sobie ciągle pluję w brodę, że zrobiłem tak jak Ty i na kilka lat utknąłem w pracy, która nie była moją pasją.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: Andej » 2022-06-13, 17:25

Na początku swojej "kariery" zmieniałem pracę po roku, dwóch latach. Szukałem pracy, która daje satysfakcję, jakiś dochód i jest rozsądny dojazd. Aż kiedyś firma, w której pracowałem, padła. Już miałem rodzinę. Prze dwa tygodnie szukałem pracy przyzwoicie płatnej, ciekawej i niezbyt daleko. Potem szukała pracy jako tak płatnej. Po 4 tygodniach szukałem pracy. Wziąłem to, co udało się złapać. A było to w okresie balcerowiczowskiego bezrobocia. I postanowiłem polubić to, co znalazłem. Jak najlepiej poznać nowe zagadnienia. Znaleźć satysfakcję i sens w tym, co robiłem. Konieczność utrzymania rodziny okazała się najważniejszym motywem i wartością, dla której warto poświęcić ambicje i wygodę. I zostałem na ponad ćwierć wieku. Więcej nie ryzykowałem zmiany pracy. Jednorazowe doświadczenie w miesięcznym szukaniem zniechęciło mnie do zmian.
Ale to było dawno. Tamtego świata już nie ma. Sam się zastanawiam, czy w ogóle był. Może to ino sen?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: Viridiana » 2022-06-15, 09:03

SynJana pisze: 2022-06-13, 16:14 Up2u. Ja sobie ciągle pluję w brodę, że zrobiłem tak jak Ty i na kilka lat utknąłem w pracy, która nie była moją pasją.
Cały czas mówię, że nie szukam pracy na kilka lat, tylko dorywczego zajęcia na wakacje. ;) W tym momencie nie ma sensu szukania pracy na stałe, bo i tak w październiku zacznę studia dzienne w innym mieście.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: SynJana » 2022-06-15, 09:06

Nie mówię w kontekście stałej pracy, a raczej o zdobywaniu doświadczenia, portfolio, znajomości w branży, która Cię interesuje. W przyszłości, kiedy będziesz szukał stałej pracy i pasja co się nie zmieni, będziesz miał łatwiej

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: lambda » 2022-06-16, 18:18

Viridiana pisze: 2022-06-15, 09:03
SynJana pisze: 2022-06-13, 16:14 Up2u. Ja sobie ciągle pluję w brodę, że zrobiłem tak jak Ty i na kilka lat utknąłem w pracy, która nie była moją pasją.
Cały czas mówię, że nie szukam pracy na kilka lat, tylko dorywczego zajęcia na wakacje. ;) W tym momencie nie ma sensu szukania pracy na stałe, bo i tak w październiku zacznę studia dzienne w innym mieście.
No i co znalazłaś ciekawego? W jakim mieście szukasz?

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: Viridiana » 2022-06-17, 18:18

lambda pisze: 2022-06-16, 18:18 No i co znalazłaś ciekawego? W jakim mieście szukasz?
Nie za bardzo.
Nie wiem, czy chcę podawać konkretne miasto na forum, mogę ewentualnie powiedzieć, że liczy ok. 100 tys. mieszkańców, jeśli ta informacja kogoś interesuje.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: lambda » 2022-06-17, 19:17

Viridiana pisze: 2022-06-17, 18:18
lambda pisze: 2022-06-16, 18:18 No i co znalazłaś ciekawego? W jakim mieście szukasz?
Nie za bardzo.
Nie wiem, czy chcę podawać konkretne miasto na forum, mogę ewentualnie powiedzieć, że liczy ok. 100 tys. mieszkańców, jeśli ta informacja kogoś interesuje.
To duże miasto. Idź do McDonalda na wakacje i sobie zarobisz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: Morkej » 2023-11-14, 19:17

Viridiana pisze: 2022-06-02, 12:20 Tutaj jest miejsce na dzielenie się doświadczeniami ze swoją pierwszą pracą oraz radami, jak ją znaleźć.
W okresie ferii przyjąłem się jako praktykant do międzynarodowej firmy. Gdzieś w połowie czerwca znalazłem przypadkowo ogłoszenie na fejsie z tejże firmy, że przyjmują na umowę zlecenie na wakacje do pracy. A że nie miałem jakoś szczególnie zaplanowanych wakacji w tym roku, to trochę impulsywnie podjąłem decyzję, że napiszę CV i je wyślę. Na drugi dzień dostałem informację zwrotną, że z chęcią mnie przyjmą na dział, na którym już miałem okazję pobierać doświadczenie. Zaś w październiku skończyłem kolejną miesięczną praktykę. Także spędziłem tam łącznie jakieś 4 miesiące. A teraz do czerwca już stricte nauka.

Jakieś rady? Trzeba się po prostu rozglądać. Najlepiej wszędzie gdzie się da: internet, ogłoszenia na mieście, dzwonić bezpośrednio do firm (znam sytuację, gdzie firma nie miała żadnego wystawionego ogłoszenia, ale po rozmowie telefonicznej zaprosiła na spotkanie i chętny znalazł u nich pracę), trzeba też pytać po znajomych.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2023-11-14, 21:20

lambda pisze: 2022-06-17, 19:17

To duże miasto. Idź do McDonalda na wakacje i sobie zarobisz.
odkopuję stary wątek
tak planuję właśnie zrobić
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: lambda » 2023-11-15, 10:02

itsjustmemichelle1 pisze: 2023-11-14, 21:20
lambda pisze: 2022-06-17, 19:17

To duże miasto. Idź do McDonalda na wakacje i sobie zarobisz.
odkopuję stary wątek
tak planuję właśnie zrobić
A teraz się uczysz?

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: Repart » 2023-11-15, 12:01

Morkej pisze: 2023-11-14, 19:17 Jakieś rady? Trzeba się po prostu rozglądać. Najlepiej wszędzie gdzie się da: internet, ogłoszenia na mieście, dzwonić bezpośrednio do firm (znam sytuację, gdzie firma nie miała żadnego wystawionego ogłoszenia, ale po rozmowie telefonicznej zaprosiła na spotkanie i chętny znalazł u nich pracę), trzeba też pytać po znajomych.
Jeżeli komuś zależy na pracy, to znajdzie ją raz dwa. Tak jak piszesz, rozglądać się i działać. Przeglądać ogłoszenia w różnych źródłach, pytać innych. Jeżeli ktoś chce pracować w jakiejś firmie, która nigdzie nie ogłasza się z rekrutacją, to też iść i się pokazać. Z doświadczenia wiem, że tak znaleźliśmy kilku wartościowych pracowników. Dla chcącego nic trudnego.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2023-11-15, 14:53

lambda pisze: 2023-11-15, 10:02 A teraz się uczysz?
buahaha, powiedzmy, że tak
nie no
tak tak, uczę się, idzie...różnie xD
Ostatnio zmieniony 2023-11-15, 16:21 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: Viridiana » 2023-11-15, 16:10

Teraz akurat czasu na szukanie pracy nie mam, ale później na studiach będzie trzeba zrobić praktyki. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Pierwsza praca

Post autor: Morkej » 2023-11-15, 16:39

Viridiana pisze: 2023-11-15, 16:10 ale później na studiach będzie trzeba zrobić praktyki. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.
Najmniej ciekawą rzeczą, która jest wymagana przez szkołę/uczelnię na takich praktykach, to jest prowadzenie nieszczęsnego dziennika. Zresztą sama zobaczysz. Nie ukrywam, że mi się go trochę ciężko prowadziło.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ