Pytanie

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Kg1231
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2022
Lokalizacja: Głogów, Dolnośląskie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times

Pytanie

Post autor: Kg1231 » 2022-06-08, 00:36

Szczęść Boże, jeśli to nie jest odpowiednie miejsce to przepraszam. Ale dręczy mnie ciągle jedna sprawa. Mianowicie, słyszeliście o ojcu Łukaszu Prausa? Wydaje się być faktycznie wiarygodny w sensie te stygmaty i objawienia itp. Ale wyczytałem też o tym, że ma zakaz odprawiania mszy itp. Ja już sam się pogubiłem. Co myślicie o tym?
Pozdrawiam
Z Bogiem!

*załączam plik który znalazłem na internecie
qLqjQxx.jpg

Awatar użytkownika
MagdaKZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 maja 2022
Lokalizacja: Poznań
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Pytanie

Post autor: MagdaKZ » 2022-06-08, 01:39

Też się nad tą sprawą zastanawiam. Póki co nie widzę w nauczaniu o. Prausa nic niezgodnego z doktryną. Nie wiem o co poszło.
Pytałam o to swojego opiekuna duchowego. Stwierdził, że póki sprawa się nie wyjaśni, lepiej swój rozwój wiary nie opierać na posłudze o. Prausa.

Z drugiej strony np. o. Pio też był suspendowany. Pewnie czas i owoce pokażą ;)

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pytanie

Post autor: Hildegarda » 2022-06-08, 04:34

Tu coś znalazłam

https://misyjne.pl/ks-prausa-oswiadczyl ... atachowie/


Nie wiedziałam, że u pallotynów jest stygmatyk



Znalazłam na jego stronie fb takie rzekome orędzie jakie miał otrzymać w czerwcu, co o tym sądzicie?


"Orędzie Jezusa przekazane ojcu Łukaszowi
Jezus ujawnia przyszłość Polski.
Dziś 3 czerwca 2022 ujrzałem Jezusa w obecności Maryi, który wypowiedział ważne słowa dla Narodu Polskiego.
Drogi mój synu.
Naród Polski czeka bardzo trudny czas. Nastąpią chwile głodu i wielkiego ubóstwa. Rządzący Państwem Polskim robią wszystko, aby z czasem zagłodzić polskie społeczeństwo.
Fala migrantów zalała już Polskę i Polscy obywatele będą tracić pracę, pozostając bez środków do życia.
Podstawowe pokarmy staną się bardzo drogie, aż do tego stopnia, że Polskiego obywatela nie będzie na nie stać. Wielu dojdzie do całkowitego bankructwa tracąc wszystko.
Ludzie zaczną umierać na ulicach
z głodu. Będzie wiele agresji, złości i przemocy. Ludzkość będzie nawzajem się niszczyć i zabijać.
Mój nieprzyjaciel będzie jeszcze z większą siłą niszczył rodzinne ogniska, doprowadzając je do kłótni i niezgody.
W domach zabraknie prądu i gazu.
Nadejdą dni ciemności, w których to trzeba przebywać w domu i z nich nie wychodzić na zewnątrz.
W świecie wybuchnie nowa zaraza, która będzie miała na celu wszystkich zaczipować, aby mieć nad każdym kontrole.
Kochani Moi, czas, w którym obecnie trwa Polska i cały świat to chwile wielkiego zamętu i chaosu.
Musicie być świadomi tego, że tylko wierne trwanie przy Mnie i Mojej Matce ochroni was przed całym zamętem, który bardzo szybko się rozprzestrzenia.
Trwajcie przy Moim kapłanie, którego Ja wybrałem dla was, aby prowadził was prostą drogą do nieba.
Kochani Moi, módlcie się nieustannie i wspierajcie mojego kapłana. Zauważcie jego wielkie cierpienia i wyrzeczenia, które zawsze ofiarowuje za wszystkich proszących o modlitwę.
Niestety ludzie tego świata chcą go zniszczyć i upokorzyć, lecz na marne są ich próby i działania, bo to jest Mój syn umiłowany, w którym mam upodobanie i jego słuchajcie.
Błogosławię wszystkich za których modli się Mój syn.
Błogosławię wszystkich, którzy składają jałmużnę (dziesięcinę), gdyż ona łagodzi Mój gniew.
Synu Mój rozmawiaj ze Mną o każdym potrzebującym uzdrowienia, bo pragnę wysłuchiwać każdą twoją prośbę.
Jezus"

Przystań duchowa facebook
Ostatnio zmieniony 2022-06-08, 05:16 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 1 raz.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Pytanie

Post autor: adampiotr » 2022-06-08, 06:19

takie orędzia mi się nie podobaja. Rządzący robią wszystko zeby zagłodzić no fajnie w czym mi to ma pomóc ?

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pytanie

Post autor: Hildegarda » 2022-06-08, 06:41

adampiotr pisze: 2022-06-08, 06:19 takie orędzia mi się nie podobaja. Rządzący robią wszystko zeby zagłodzić no fajnie w czym mi to ma pomóc ?
mi też takie straszenie wydaje się być podejrzane, tutaj znalazłam taki film (można zacząć od 14 minuty) i autor porusza tam temat zapalania świec z intencjami za pieniądze - 7 dni palenia świecy - 100 zł, 14 dni - 150 zł itp. To też jest trochę dziwne i podejrzane




Tylko jak wyjaśnić te stygmaty i objawienia?

Awatar użytkownika
Kg1231
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2022
Lokalizacja: Głogów, Dolnośląskie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 5 times

Re: Pytanie

Post autor: Kg1231 » 2022-06-08, 10:38

Właśnie nie wiem co tu myśleć o tym, jedni mówią ze podejrzane itp a inni że nie, są świadectwa uzdrowień itp. Nie wiem, ale wewnątrz serca tak jakbym czuł, że to prawda, że na prawdę Jezus go wybrał, ale ciężko mi zweryfikować czy to poprawne uczucie czy też nie

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Pytanie

Post autor: adampiotr » 2022-06-08, 12:45

Co do stygmat nie wiem, jak kazde trudno o tym cos powiedzieć. Mnie tylko męczą orędzie gdzie jest głównie straszenie ,ze rządzący coś robia, a potem chipowanie to juz zywy płomień łagodniejszy :).

Awatar użytkownika
MagdaKZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 maja 2022
Lokalizacja: Poznań
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Pytanie

Post autor: MagdaKZ » 2022-06-08, 13:06

Ten motyw z paleniem świec za $ jest podejrzany...

W temacie przyszłości katolików to by się zgadzało. Kto nie da się zaczipować już za jakiś czas, będzie musiał żyć poza systemem (bez opieki zdrowotnej, konta w banku, pracy oficjalnej). Imo nie dalej jak 8 lat do tego. Agendy ONZ się kłaniają.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Pytanie

Post autor: konserwa » 2022-06-08, 13:31

Mozna to wszystko raczej wyrzucic do kosza.
Spogladajac historycznie na np. czasy nowozytne ( od XIX wieku chocby ) to oredzia mowily o banknotach jako uzalkeznianiu diabelskiemu populacji pracujacej ( bo co banknot to nie zloty kruszec ... ), o lokomotywach jako szatanskich pojazdach i uzaleznianiu czlowieka od mechanistycznych podszeptow masonskich , od maszyn okretowych jako fatalnych spiskach producentow, ktorzy wyrugowali brac zeglarska i spiskowo pozbawili ich pracy ... itd, itp ...
potem przyszly spiskowe teorie kosmologiczne, spiskowe teori komputerowo-informatyczne, spiskowe teorie medyczne itechniczno-uzdrowieniowe ...
juz w przygotowaniu sa teorie o spiskowym uzyciu metali ziem rzadkich, a niedlugo spiskowo dowiemy sie, ze jestesmy tylko i wylaczne hodowla przeznaczona na pasztety ...

Acha ... wszystko jest spiskiem i spisek spiskiem poganiany jest jedmnym wielki spiskiem.
A ja nawet nioe moge ruszyc "spiskiem" opon spod sklepu, bo i za to grozi (spiskowy, a jakze inaczej ) mandat spiskowej organizacji policyjno-masonskiej

proponuje zaprzestac jedzenia i oddychania.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Pytanie

Post autor: adampiotr » 2022-06-08, 14:17

no dobra, ale na razie nie ma chipów, a oni codziennie już te chipiy mówią jakby to miało byc dzisiaj. Ja rozumiem ,ale wtedy w ogóle nie będą pracować na rzecz chipów. Najlepiej wiesz właśnie zaprzestać wszystkiego bo teraz to wszystko to niezdrowe.Mam nadzieje, ze nigdy nie będzie chipowania.
Ostatnio zmieniony 2022-06-08, 15:36 przez adampiotr, łącznie zmieniany 2 razy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Pytanie

Post autor: konserwa » 2022-06-08, 14:51

Dowody osobiste byly swego czasu uznawane za znamie bestii.
Dlatego radze studiowac Pismo Swiete i dokumenty Kosciola i wziac zimny prysznic, a oredzia przemysliwac i przemodlic tylko te uznane przez urzad nauczycielski Kosciola i traktowac jako pomoc w wierze i umocnienie, a nigdy jako cos nowego dodanego sensacyjnie do wiary.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Pytanie

Post autor: adampiotr » 2022-06-08, 15:34

Oczywiście to tez jest ważne pismo. Tylko pamiętaj ,ze w pismie też mamy chipy w apokalipsie. Rozumiem ,ze chipy to jakiś temat tabu.
Ostatnio zmieniony 2022-06-08, 15:36 przez adampiotr, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18973
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4611 times
Kontakt:

Re: Pytanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-08, 17:22

To, co wyprawia ks. Łukasz to groteska. Zdecydowanie nie warto się zajmować ferajną z Czatachowy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Pytanie

Post autor: konserwa » 2022-06-08, 19:48

Ach, nie zajarzylem, ze to ma zwiazek z grupa z Czatchowy.
Znacznie bardziej po Bozemu byloby zajac sie modlitwa Ojcze nasz.
I to by mnostwo chipow wyeliminowalo z zycia . A moze nawet wszystkie?

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pytanie

Post autor: Hildegarda » 2022-06-08, 19:58

konserwa pisze: 2022-06-08, 19:48 Ach, nie zajarzylem, ze to ma zwiazek z grupa z Czatchowy.
A to jacyś odstępcy?

ODPOWIEDZ