Niepewność

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
kp_787
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 2 sty 2022

Niepewność

Post autor: kp_787 » 2022-06-08, 11:58

Witam, mam dziś lekko nietypowy problem. Może zaznaczę że w walce z grzechem onanizmu staram się oddalać wszelkie złe myśli od razu jak tylko przychodzą. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Ostatnio gdy spałem miałem sny erotyczne Ale gdy się obudziłem miałem wątpliwości czy to tylko sny czy zadziałała też moja wyobraźnia i czy się nie przebudziłem wywołując u siebie samemu tego typu wyobrażenia. Ciężko mi to jakkolwiek opisać Ale teraz już nie wiem co było snem a co jawą i czy muszę się spowiadać jeśli nie mam na koncie żadnych innych grzechów ciężkich a co do tego nie jestem pewien.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2036 times
Been thanked: 2224 times

Re: Niepewność

Post autor: sądzony » 2022-06-08, 14:42

kp_787 pisze: 2022-06-08, 11:58 Witam, mam dziś lekko nietypowy problem. Może zaznaczę że w walce z grzechem onanizmu staram się oddalać wszelkie złe myśli od razu jak tylko przychodzą. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Ostatnio gdy spałem miałem sny erotyczne Ale gdy się obudziłem miałem wątpliwości czy to tylko sny czy zadziałała też moja wyobraźnia i czy się nie przebudziłem wywołując u siebie samemu tego typu wyobrażenia. Ciężko mi to jakkolwiek opisać Ale teraz już nie wiem co było snem a co jawą i czy muszę się spowiadać jeśli nie mam na koncie żadnych innych grzechów ciężkich a co do tego nie jestem pewien.
Tak się zdarza. Przejście z fazy snu nie jest jednoznaczne. Twoja świadomość jest jakby w "dwu światach" jednocześnie. Moim zdaniem nie ma więc co rozkminiać i niepotrzebnie się martwić.

Baj de łej czymże różnią się marzenia od snu ...
Nie znam języków, ale czy "dream" to nie zarazem "marzenie/sen/urojenie".
W psychologii rozróżnia się "marzenie na jawie" i "marzenie senne".

Się nie martw.
W miłości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ