Wiarygodność mediów

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Wiarygodność mediów

Post autor: SynJana » 2022-06-09, 07:41

W jednym z tematów padło, że jakiś portal jest mało wiarygodny. W związku z tym chciałem was zapytać, w jaki sposób dochodzicie, czy jakieś medium jest wiarygodne lub nie? Chodzi o tv, radio, prasę, książki, różne miejsca w internecie, może nawet instytucje, partie i konkretnych ludzi.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Wiarygodność mediów

Post autor: konserwa » 2022-06-09, 10:22

Ja nie dochodze, bo ja juz doszedlem. I niedlugo umre.
Nie mam pojecia, czy w taki sposob jestem bardziej czy mniej wiarygodny.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Wiarygodność mediów

Post autor: sądzony » 2022-06-09, 19:57

Jeżeli chodzi o książki to intuicyjnie. Wszystkie książki, które, moim zdaniem, mówią coś naprawdę wartościowego "oscylują" wokół Pisma Świętego, co nie oznacza, że wszystkie, które "oscylują" wokół Pisma Świętego są wartościowe. Jeżeli nie znam autora to staram się o nim coś przeczytać, co daje mi pewien pogląd na książkę. Często czytam to do czego odnosi się autor/książka, którą uważam za wartościową. Można powiedzieć, że poniekąd w ten sposób od "ducha" w "spirytyzmie" jungowskim "O psychologii i patologii tak zwanych zjawisk tajemnych." dotarłem do Ducha Świętego w Biblii i mistyce.

Portale - korzystam jedynie z forum - tu wiarygodni są ludzie, nie platforma.
tv - nie oglądam od paru lat.
radio - nie słucham od paru lat.
prasa - nie czytam od paru lat.
miejsca w sieci - korzystam służbowo - oceniam z doświadczenia.
instytucje - z doświadczenia wiem, że zwykle nie są wiarygodne.
partie - nie interesuję się od paru lat; nie można oceniać cechy, która nie występuje.

Generalnie im medium starsze tym bardziej jest wiarygodne.
Najbardziej wiarygodne jest to co wynoszę z relacji międzyludzkich i z książek.

Np. face_bóg nie jest dla mnie wiarygodny w najmniejszym stopniu.

Co do ludzi to ufam im z zasady do momentu gdy mnie oszukają (mniej lub bardziej świadomie).
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Wiarygodność mediów

Post autor: Nenderen » 2022-07-03, 21:42

Jeżeli jakieś medium np. gazeta przedstawia się jako katolickie ale nie reprezentuje dogmatyki katolickiej, to wtedy nie jest wiarygodne. Ta smutną sytuacja ma miejsce w przypadku tygodnika powszechnego który wielokrotnie odbiega od kościelnej doktryny w takich kwestiach jak aborcja lub homoseksualizm.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

inżynier
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 18 kwie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Re: Wiarygodność mediów

Post autor: inżynier » 2022-07-05, 22:37

Nenderen pisze: 2022-07-03, 21:42Ta smutną sytuacja ma miejsce w przypadku tygodnika powszechnego który wielokrotnie odbiega od kościelnej doktryny w takich kwestiach jak aborcja lub homoseksualizm.
Tak na dobrą sprawę to władza też odbiegała od kościelnej doktryny czy też nadal może odbiega w zakresie aborcji (niby był ten wyrok TK, że ustawa odnośnie aborcji jest niezgodna z Konstytucją RP, ale nie wiem czy to coś zmieniło). Ogólnie sam boję się wypowiadać na ten temat, bo wiem, że z jednej strony aborcja to zabijanie, ale z drugiej kobieta też ma prawo do poszanowania swojego zdrowia na przykład.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Wiarygodność mediów

Post autor: Nenderen » 2022-07-06, 08:39

...i dlatego chrońmy zdrowie kobiet ratując je przed syndromem poaborcyjnym.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ