Pogo

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Pogo

Post autor: sądzony » 2022-06-24, 10:35

Andy72 pisze: 2022-06-24, 10:29 W usenecie kiedys na forum religia czy psychologia grasowal jeden wielbiciel Hitlera i Lenina. Twierdzil ze jest mistykiem 😀
Ja nie wielbię tych panów i nie twierdzę, że jestem mistykiem. Mistyk zajmuje się mistyką, a nie forum.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Pogo

Post autor: Andy72 » 2022-06-24, 10:45

Moze chodzi aby zaprzec sie samego siebie? Takim mistykiem moglby byc np. Abraham.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Pogo

Post autor: sądzony » 2022-06-24, 10:46

Andy72 pisze: 2022-06-24, 10:45 Moze chodzi aby zaprzec sie samego siebie?
No to raczej oczywiste :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pogo

Post autor: Jozek » 2022-06-24, 10:53

Mistyka nie mozna sie zajmowac, chyba ze ktos jest teologiem. ;)
Mistyka to okreslenie na mocna i gleboka wiare wyplywajaca od czlowieka w kierunku Boga.
Dlatego tez taka wiara dana od Boga, nie jest mistyka.
Ja choc doswiadczylem wielu rzeczy, to jednak nie jestem mistykiem, gdyz moja wiara nie wyplynela ode mnie, tylko zostala mi dana. W jakim celu, to juz inna sprawa.
Ostatnio zmieniony 2022-06-24, 10:53 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Pogo

Post autor: Andy72 » 2022-06-24, 10:59

Mistycyzm to wiara? Gdyby komus powiedziec "za 30 lat bedziesz mistykiem" to czy by uwierzyl? Tymczasem po smierci kazdy bedzie mistykiem nawet w czyscu, byle by nie pojsc do piekla.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Pogo

Post autor: sądzony » 2022-06-24, 10:59

A czy drogi waść Jozku może dopuszczalnym jest by się mistyką interesować i czytać mistyków (o ile takowi byli w chrześcijaństwie)?
Idąc dalej czy jest może duchowość i można zajmować, interesować się, dozwijać w duchowości?
Bo rozumiem, że psychologia nie istnieje?
Mistyka nie mozna sie zajmowac, chyba ze ktos jest teologiem.
A to już w ogóle głupota.
Może wierzyć w Boga może tylko teolog, a Ty co masz za wykształcenie i czym się zajmujesz, bo z tego co widzę masz wiele zajęć. Kim jesteś z wykształcenia? Magiem?

Jozek, Jozek ... czego ty się boisz?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pogo

Post autor: Jozek » 2022-06-24, 12:07

Sadzony, jak zwykle zamiast chocby sprobowac zrozumiec co inni pisza, kombinujesz jakby to wykrecic czyjes slowa, by tylko uciec od konkretow.
Widzisz, mistyka to nie jest cos czym ktos sie zajmuje, tak jak teolog Pismami, czy murarz ukladaniem cegiel na zaprawie.
To jest tak jak juz kilka razy pisalem, mocna i gleboka wiara w Boga.
tym sie nie zajmujemy, tylko nia zyjemy okazujac ja na codzien we wszystkim co robimy.
Mistyka nazywa sie to dlatego ze niektorzy tego nie rozumieja, nie potrafia pojac, choc nie ma w tym nic nadzwyczajnego dla tych ktorzy to rozumieja.
Ostatnio zmieniony 2022-06-24, 12:08 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pogo

Post autor: Andej » 2022-06-24, 12:09

Andy72 pisze: 2022-06-24, 10:29 W usenecie kiedys na forum religia czy psychologia grasowal jeden wielbiciel Hitlera i Lenina. Twierdzil ze jest mistykiem
Może, rzeczywiście był. W sensie kolokwialnym. Bo trudno zaprzeczyć, że czegoś nie doznawał. Ale biorąc pod uwagę poniższą definicję

PWN ) SJP: prąd filoz.-rel. występujący w różnych kulturach i religiach, uznający możliwość bezpośredniego łączenia się duszy ludzkiej z ostateczną Rzeczywistością, w szczególności z Absolutem (pojmowanym jako byt osobowy lub nieosobowy, a w kontekście rel. — bądź jako sacrum, bądź jako Bóg religii monoteistycznych), zwłaszcza za pomocą intuicji i objawienia jako najwyższych form poznania;

nie mogę uwierzyć. Albowiem nie jestem w stanie pojąć, jak mistyk może nie dostrzegać wcielenia zła, jeśli rzeczywiście łączy się z Bogiem. Czy kontakt z Bogiem nie musiałby spowodować "wybuchu" miłości?

Zdecydowaną rację ma Józek
Jozek pisze: 2022-06-24, 10:04 Mistyka to po prostu wiara, mocna i gleboka wiara.
A nie jakies cwiczenia mozgu i na mozgu.
. Zwłaszcza w świetle tego, co Wiki wypisuje:
Mistycyzm – wieloznaczny termin opisujący doświadczenie religijne, polegające na bezpośredniej, czyli niezależnej od rytuałów i obrzędów, relacji człowieka z rzeczywistością pozamaterialną, pozazmysłową lub transcendentną. , a jest to uzupełnieniem tego, co w PWN.
Sedno wytłuściłem i podkreśliłem.

Józek na rację, bo mistycyzm, ekstazy świętych nie są wywołane przez ich jakiś praktyki, techniki. Jest to autentyczna relacja z Bogiem. Zatem Bóg musi w tym aktywnie uczestniczyć. Podejrzewam nawet, że inicjować.
Te szczególne zdarzenia w życiu ludzkości dostępne są wybranym. Nie wierzę w to, aby wprowadzanie się trans, czy spożywanie grzybków prowadziło do Boga. Człowiek religijny, nie napiszę wierzący, bo niekoniecznie, może mieć wrażenie kontaktu z Bogiem. Ale czy prawdziwe? Wątpię.

Ale co ja tam piszę. Nigdy w życiu nie brałem, zatem nie mam praktyki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Pogo

Post autor: sądzony » 2022-06-24, 12:29

Jozek pisze: 2022-06-24, 12:07 Sadzony, jak zwykle zamiast chocby sprobowac zrozumiec co inni pisza, kombinujesz jakby to wykrecic czyjes slowa, by tylko uciec od konkretow.
Widzisz, mistyka to nie jest cos czym ktos sie zajmuje, tak jak teolog Pismami, czy murarz ukladaniem cegiel na zaprawie.
To jest tak jak juz kilka razy pisalem, mocna i gleboka wiara w Boga.
tym sie nie zajmujemy, tylko nia zyjemy okazujac ja na codzien we wszystkim co robimy.
Mistyka nazywa sie to dlatego ze niektorzy tego nie rozumieja, nie potrafia pojac, choc nie ma w tym nic nadzwyczajnego dla tych ktorzy to rozumieja.
Wybacz, ale nie rozmawiam już z Tobą na temat mistyki i psychologii. Pozdrawiam.

Dodano po 6 minutach 50 sekundach:
Andej pisze: 2022-06-24, 12:09 Zatem Bóg musi w tym aktywnie uczestniczyć. Podejrzewam nawet, że inicjować.
Oczywiście. Przecież Bóg wciąż uczestniczy i inicjuje naszą wiarę, dążenie do rozwoju duchowego, mistycyzmu czy świętości.
Robi to wciąż, nieustannie, bo nas kocha i chce byśmy równie mocno pokochali Jego.
To, że się np. modlę nie jest moją zasługą w żadnej mierze, a odpowiedzią na łaskę daną przez Boga.
To wszystko.

Bóg uczestniczy we wszystkim i inicjuje wszystko co pozwana nam wybrać Jego zamiast samych siebie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Pogo

Post autor: Dezerter » 2022-06-24, 19:50

Hildegarda pisze: 2022-06-23, 18:55
Dezerter pisze: 2022-06-23, 10:03 Ja i to wielokrotnie :!: "
A raz na Festiwalu muzyki chrześcijańskiej w Toruniu tańczyłem z zakonnicą i dwoma braciszkami franciszkanami "brązowymi"
na scenie do tego pogo poderwał nas zespół chrześćijański śpiewający teksty Biblijne - Tymoteusz

To oczywiście żaden grzech - skąd ten pomysł w ogóle, przecież tańcem wielbi się Boga
To na pewno tak tańczyliście :)
Skąd takie dziwne pomysły :-o :-\ przyszły ci do głowy, przecież zamieściłem koncert Tymoteusza, wiec wiesz jak tańczyliśmy, chyba , że nie obejrzałaś tylko fantazjujesz i realizujesz swoje taneczne ukryte pragnienia.
Na Innym koncercie 2 Tm 2,3 , na który pojechaliśmy paczką chłopaków z Nowej Ewangelizacji w pogo na utworze "Szalom" straciłem okulary - niestety nie udało się ich uratować.

Albertusie zapewniam cię, że na trzeźwo też można się świetnie w pogo bawić - wystarczy tylko dobra pozywająca muzyka. Stopień agresywności i ostrości pogo zależy od ludzi biorących w nim udział
Generalnie pogo jest to tańczenie/skakanie grupowe w rytm muzyki połączone z kontaktem fizycznym z innymi osobami - zderzanie się, lekkie popychanie

ps
wydzielić wątek o transie pytam uczestników dyskusji?
Ostatnio zmieniony 2022-06-24, 20:02 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pogo

Post autor: Hildegarda » 2022-06-24, 20:18

Dezerter pisze: 2022-06-24, 19:50 Skąd takie dziwne pomysły :-o :-\ przyszły ci do głowy, przecież zamieściłem koncert Tymoteusza, wiec wiesz jak tańczyliśmy, chyba , że nie obejrzałaś tylko fantazjujesz i realizujesz swoje taneczne ukryte pragnienia.
a ja to się bardziej w takich klimatach bujam :p, choć z bólem serca przynaję, że już od dłuższego czasu (może nawet już ze 2 lata) nie mam chęci do tańcowania, opuściła mnie pasja :( . Muszę chyba do tego wrócić, bo bardzo poprawia samopoczucie.


Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pogo

Post autor: Jozek » 2022-06-25, 10:44

Mysle ze takie tance to w zasadzie rozladowanie stresu powodowanego sztucznoscia w zyciu.
Im wiecej sztucznosci, tym bardziej taki pogo bedzie sie podobalo, czy nawet sprawialo przyjemnosc
Tym ktorych to fascynuje, poradzil bym zamiast pogo, wyeliminowac sztucznosc we wlasnym zyciu.
Ostatnio zmieniony 2022-06-25, 10:45 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pogo

Post autor: Hildegarda » 2022-06-25, 13:38

Jozek pisze: 2022-06-25, 10:44 Mysle ze takie tance to w zasadzie rozladowanie stresu powodowanego sztucznoscia w zyciu.
Im wiecej sztucznosci, tym bardziej taki pogo bedzie sie podobalo, czy nawet sprawialo przyjemnosc
Tym ktorych to fascynuje, poradzil bym zamiast pogo, wyeliminowac sztucznosc we wlasnym zyciu.
@Jozek , a Ty jakie tańce najbardziej lubisz? Obrazek

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pogo

Post autor: Andej » 2022-06-25, 13:41

Wyobrazić sobie mogę Józka tańczącego połączenie poloneza z krzesanym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pogo

Post autor: Jozek » 2022-06-25, 15:15

Hildegarda pisze: 2022-06-25, 13:38
Jozek pisze: 2022-06-25, 10:44 Mysle ze takie tance to w zasadzie rozladowanie stresu powodowanego sztucznoscia w zyciu.
Im wiecej sztucznosci, tym bardziej taki pogo bedzie sie podobalo, czy nawet sprawialo przyjemnosc
Tym ktorych to fascynuje, poradzil bym zamiast pogo, wyeliminowac sztucznosc we wlasnym zyciu.
@Jozek , a Ty jakie tańce najbardziej lubisz? Obrazek
Rozne przerozniste, klasyczne i wszelkie improwizacje.
W zasadzie to klasyczne odnosza sie glownie do tancow oficjalnych uroczystosci lub bali, by wszystko wygladalo ladnie i poukladane.
Ale w sumie wazna jest rytmika i wiekszosc tancow klasycznych mozna dopasowac nawet do muzyki dyskotekowej.
Mozna przy wolnej muzyce tanczyc szybko, lub przy szybkiej wolno. Zalezy tylko do ktorego instrumentu dostosujemy rytm.
Juz dosc dawno nie tanczylem , bo nie chce odbierac tej przyjembosci innym, by mogli potanczyc zamiast stac na parkiecie i przygladac sie jak tancze. ;)
Lubie tanczyc dla samego tanca, zwykle ciezko mnie wyciagnac na parkiet, choc jak slysze dobra muzyke to nogi i palce u nog mi same chodza jak Zwirkowi i Muchomorkowi z dobranocki, ale jak juz wejde na parkiet to "caly moj". ;)
Ostatnio zmieniony 2022-06-25, 15:22 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ